Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Cijena kao osnova usporedbe

  1. #1
    S4
    Guest
    Ajmo uzeti cijenu kao osnovu usporedbe automobila, ali da su ipak ista klasa.
    Primjer prvi:Alfa 156 2.5 V6 vs BMW 316i.Oba kostaju oko 29 000 E.
    Primjer drugi:Fiat Stilo 1.8 16V vs Golf 1.4.Oba kostaju oko 17 000E.
    Primjer treci:Mazda 2 1.4 i CD GT (158 Km/h) ) vs npr. Seat Ibiza 1.8 20V (216 Km/h) .Razlika izmedju ova dva auta je oko 1000 E koliko je Ibiza skuplja.Ovakvih primjera ima dosta.Mislim da bi ovakve usporedbe bile objektivnije, jer nije svedno sta dobivate za svojih npr. 29 000 E slabasnog BMW 316 i ili bijesnu Alfu 156 2.5 V6 koja pomete tog BMW u bilo kakvoj usporedbi osim mozda u potrosnji.

  2. #2
    drugmirko
    Guest
    ma s autima ti je u neku ruku ko s ženskama. jedni vole duge noge, drugi zelene oći, teći sise.... racio tu baš i nema velike uloge. ja volim ovakve a ti onakve. ko kod limenjaka. pa kad ti onda neko, tko više voli "duge noge" od "sisa" spomene ležanje u zavoju ili bolje ubrzanje, poćne ljuta raspirka različitih argumenata. a oni, što vole "zelene oči" misle si "u, j**o te, opet oni poćeli..." <br><hr>

  3. #3
    OS FIAT>>>
    Guest
    Ovo bas i nema logike sto se cijena tice, ali svakako je zanimljivo znati i te podatke.
    Jos su u tim usporedbama sto si naveo Golf i Stilo najblizi jedan drugom, ali je ipak Stilo svemir za Golfa sa tim smjesnim motorcicem za tu tezinu.

  4. #4
    E-type
    Guest
    Ako mislis da je cijena odraz kvalitete auta jako se varas.

    Lekcija iz ekonomije broj 1 kaze ovako:

    Cijenu proizvoda/usluge ne odredjuju troskovi, nego koliko je kupac
    spreman za proizvod platiti (tj. koliko je njemu proizvod/usluga
    vrijedan).

    Nike majica koja se proizvede u Indoneziji ima proizvodnu vrijednost 1 dolara a kod nas se prodaje za 50-60 dolara samo zato sto su ljudi to spremni
    platiti.
    Prema tome, dok god postoje tipovi koji ce tog BMW-a i Golfa-a toliko platiti do tada je tada cijena za taj auto realna.

  5. #5
    B.S .gost
    Guest
    Što se tiče cijena i dobivenog proizvoda treba gledati približno istu klasu auta. Ja sam kupio Golf 1.6 s dosta dodatne opreme na trendline za 17.800 E , iako sam htio Mazdu 3 sedan s istom opremom po istoj cijeni . Peugeot 307 1.6 premium isto košta 18.000 E. Fiati su nešto jeftiniji. Toyota je cijenom slična ali je stariji ili redizajnirani model / Corolla/ . Sve je pitanje osobnog ukusa i onoga što trenutno stvarno možeš kupiti bez većeg čekanja - mislim na tri i više mjeseci.

  6. #6
    TRANS AM
    Guest
    Družemirko...Dobaaaaar!!! :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font size="+1" color="red">Zašto vozite brzo?</font>

  7. #7
    S4
    Guest
    Mozda ekonomija kaze tako, ali pustimo mi ekonomiju.Nema te ekonomije koja ce meni dokazati da jadni BMW 316 i vrijedi jednako kao opaka Alfa 156 2.5 V6.Pa to je kao da uspoređujemo Renault Megane 2.0 Sport sa Cliom 1,2 16V.

  8. #8
    E-type
    Guest
    Gle S4, stvar je vrlo jasna, da ne vrijedi ne bi ga ljudi kupovali.
    Enzo Ferarri je jednom rekao da ce uvijek postojat ×××××× koje ce kupovati njegove aute aludirajuci upravo na proizvodnu vrijednost auta.

  9. #9
    GT
    Guest
    Ljudi kupuju imidz, vecina kupaca koji kupuju Porsche, BMW, Mercedes i sl. kupuju ih zato sto mogu i zato sto zele da imaju auto te marke, zbog imidza, vecina njih nezna sta kupuje, niti nesto zna o tim autima, vec samo zna da je to naprimjer BMW i to je vazno.
    Kad budem kupovao novi auto, kupit cu auto koji mi se svidja, gledat cu da kupim auto koji je po mom cejfu, ali nikad nebi dao velike pare za novi auto, pa makar i imao milion eura na racunu, nebi nikad bacao pare na skupe automobile.

  10. #10
    mentor odlog.
    Guest
    Sa milju eura ... ne vjerujem da bi si neko kupio jeftilen auto. S tom lovom bi ti se promijenio ukus, sigurno ti jeftilen auto nebi stvarao ćeif.

  11. #11
    GT
    Guest
    mentor, vidim da si otkrio nesto novo sto Freud nije mogao, bravo majstore, samo nastavi analizirati druge ) ) )

Slične teme

  1. Cijena komponenti
    By D@ne2509 in forum Hardware
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 29-01-2006, 21:57
  2. Cijena
    By CTS in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 28-10-2003, 22:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •