Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Za VEX RC....a mogu i ostali!

  1. #1
    maxmax
    Guest
    Vex i ostali .... na koju foru auto koji je registriran na ime i u vlasništvu je fizičke osobe i košta 18 500 eura prodati preko auto kuće pravnoj osobi na poduzeće putem lizinga.
    da li je to moguče i da li se pravi kupoprodajni ugovor između auto kuće koja je samo posrednik i da li se u tome slučaju plača porez koji poskupljuje onda cijenu auta za porez!!!-malo zbrkano ali otprilike tako (imali ste sada takav jedan slučaj sa peugeutom 206 crnim sa prednjim spojlerom i crvenim sijedalima samo što ga je kupio konobar koji je fizička osoba)
    <br><hr>

  2. #2
    VEX_RC
    Guest
    MOGUĆE JE , ALI...

    ima par sitnica;

    1.svaka auto-kuća to može napraviti, ali to se radi samo ako stranka koja prodaje vozilo uzima NOVO vozilo u toj auto-kući.
    2.sad ću ti pokušati to malo objasniti:
    -da bi kupio auto preko lizinga ti moraš lizing kući ispostaviti RAČUN za vozilo sa iskazanim PDV-om.Pošto si ti fizička osoba ti nemožeš izdati RAČUN, zato bi MORAO to rješiti preko neke auto-kuće koja to može (ali uvijek ti uzmu pinku za tu malu "uslugu").
    -to znači da moraš računati i PDV u cijeni svog vozila, ali firma kupac sebi izbija taj PDV, tako da njoj to ništa ne znači. A ti onda moraš prodati auto za cca. 22 570 E. Troškovi prijepisa vozila idu po dogovoru - 5% od cijene vozila (mislim da se i to da malo povoljnije odraditi).
    3. naravno vozilo se mora kasko osigurati
    4. starost vozila + rok otplate = max. 6 godina (barem u RBA leasingu)
    5. kamata je malo veća nego za nova vozila ( 8.5-10% ovisi o dogovoru sa lizing-kućom)- naravno tvoje vozilo će se smatrati rabljenim.
    -crni pugić što je uzeo konobar je išao preko banke, što je puno jednostavnija varijanta
    to bi otprilike bilo to, ako se sjetim još nečega javim ti <br><hr><font face="Impact" color="blue">PEUGEOT RULEZ
    206 RC 2.0 16v 180 KS

    klik ovdje - :URL=http://www.hraweb.com/forums/index.php?&act=Garage&CODE=12&CID=129:206 RC:/URL:
    </font>

  3. #3
    turbo-limac
    Guest
    koliko je meni poznato, kad fizicka osoba proda auto auto-kuci i ista taj auto proda dalje firmi onda nema PDV-a (jer je isti vec placen kad je fizicka osoba kupila auto) samo se placa porez na prijenos...

  4. #4
    Mario Haas
    Guest
    Tako jeeee... Moj auto je kupljen na taj način. Gle prijatelju, ako već auto stavljaš na firmu i time dobivaš sve pogodnosti što se tiču troškova, ne misliš li da je glupo gledati na porez na prijenos?

    Postupak je ovakav:
    1. Auto kuća otkupljuje auto od fizičke osobe.
    2. Auto kuća formira cijenu prema tebi, odnosno firmi ovako: CIJENA = nabavna cijena + eventualni troškovi dorade + usluga + prijenos vlasništva. Porezna osnovica za PDV je u ovom slučaju samo USLUGA auto kuće, i to je obično neki jednoznamenkasti postotak ukupne transakcije, prema tome PDV za odbiti će ti biti par stotina kuna što je zanemarivo.
    3. Auto kuća rješava financiranje putem leasinga ili krede, ako je auto dovoljno mlad i naravno ako je auto kuća vrijedna spomena. Ti, tj firma samo osiguravaš potrebne papire i naravno pokriće za lovu.

    Ako ti nešto nije jasno, pitaj ponovo.
    <br><hr>

  5. #5
    maxmax
    Guest
    Svaka čast dečki ,ali to je za mene viša matematika a i nemam ja logistiku koja bi sve to pratila,mislim na auto kuću koja bi to sve sredila.
    U svakom slučaju dobro je znati

Slične teme

  1. ADSL2+ Amis i ostali
    By Dino Staglisce ZG in forum Računala i internet
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 24-06-2007, 00:02
  2. Strucno pitanje, Bullit i ostali??
    By VR6 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 19-11-2002, 21:25

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •