Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Saab 9000

  1. #1
    Zelio bih da znam
    Guest
    U fazi sam kupnje \"novog\" automobila,te se kao jedan od kandidata namece Saab 9000 Aero,sa 2.3 litrenim Turbo motorom,pa me zanimaju vasa misljenja,potencijalni problemi,osvrt na potrosnju/performanse,kvalitetu itd.Unaprijed zahvaljujem

  2. #2
    cuore_primitivo
    Guest
    ajmo experti,pomozite covjeku.meni osobno se saab kao marka svidja,kazu da taj 9000 turbo ima strelovita ubrzanja,i da je jako solidan automobil u cijelosti. jos jedan krama killer??i to limuzima s pocetka devedesetih..

  3. #3
    drugmirko
    Guest
    neznam baš puno o ovom autu, jer je bio rijedak, dok je bio novi. aero kod saba i onako znači sol i papar tak, da bi ono o ubrzanjima trebalo bit istina. jedino što je kod Saba, koji je u načelu proizvod iznad GMovog prosjeka, bilo makice off, je auto rađen na zajedničkoj osnovi s Fiatovom Cromom i Renaultovom 25ticom. nažalost mislim, da je to bio baš taj model. nijedan od ta tri za svog tržnog života nije baš blistao.<br><hr>

  4. #4
    activa
    Guest
    ....

  5. #5
    drugmirko
    Guest
    evo, taj je rađen zajdno s Fiatom i Renaultom. mislim, da je bila i mašina ista, ko u R25, ali nisam ni najmanje siguran u to ) . ak izgleda ovak, onda ti ne preporućam. kvalitet mu nije bio puno bolji od R25. svi kasniji su više-manje ok.

    <br><hr>

  6. #6
    activa
    Guest

  7. #7
    activa
    Guest

  8. #8
    drugmirko
    Guest
    evo ti i kratak komentar ponosnog vlasnika jednog takvog (nadam se, da engleski nije problem):

    I started in the world of Classic 900 with 1 900S and Two 900 Turbos including an 1988 SPG. I now own two 9000s and love taking car of these cars .<font size="+1" color="red">They are not for everybody, actualy I don't recomend Saabs to anyone who cannot handle the maintenance,</font> but after so many years I know these cars better than any other (which isn't saying much!)...so I keep buying them... <br><hr>

  9. #9
    INTERCEPTOR
    Guest
    saab 9000 je brat blizanac lancie theme, fiat crome i alfe 164. Auti su postavljeni na istu platformu i imaju isti ovjes koji je različito podešen ovisno o filozofiji marke.

    Saab 9000 dizajnerski jako sliči fiat cromi, u biti čini mi se da su konture karoserije jako slične. Pogledajte vrata na cromi i saabu.




  10. #10
    cuore_primitivo
    Guest
    Saab introduced the Aero to the Saab owner community with a Saab Soundings (vol 31, number 1) cover story which included the claim that the Aero will "streak from 50 to 75 mph faster than a Ferrari Testarossa or a Porsche Carrera 4."mislim da to dovoljno govori o "pedigreu" koji saab godinama njeguje

  11. #11
    pitanjce
    Guest
    Kako vas nije stid,covjek lijepo pita za savjete i misljenja,a vi njemu da lici na Lanciu i da je na istoj platformi kao i Renault 25??Pa kako mu to moze pomoci?Da li je saznao nesto sto ga stvarno zanima,ili par bespotrebnih sitnica kojima neki sebi lijece komplekse,a neki pokusavaju pokazati opce znanje o automobilizmu,a u stvari daju samo nebitne i nepotrebne fakte nekome tko zeli da zna isplati li se kupiti nekaj kaj mu se na izgled svidja(znaci iskustva,kvaliteta,potrosnja,omjer ulozeno/dobiveno,performanse,ponasanje u voznji)a ne samo da li ce lezati bolje od renoa.

  12. #12
    drugmirko
    Guest

    viš nas besramne bednike i zakompleksirane bolesnike. pored tolikih Saabova 9000, auta, kojeg je po brojčanosti na našim prostorina pretekla jedino Zastavina truma fićeka, stojadina i jugića, TASov Golf i možda pokoji Opel (onaj iz Kikinde recimo). pored sveg iskustva što ga narodi na našim prostorima posjeduju o ovom automobilu, mi bednici, pošli smo se hvalit s nebitnim faktima o njegovoj zajedničkoj tehničkoj osnovi s tamo nekim nepoznatim Lancia Themama, Fiat Cromama i Renault 25icama.

    ili, smo možda čovjeku ipak htjeli reć da bi, kako ti auti imaju zajednićki razvoj, tehnićku osnovu osnovu i nekoliko motora, mogao na osnovu znanja o njima presudit, kakav je to auto za svakodnevni život i održavanje. to, da leži dobro i da su mu performanse dobre garant je oznaka Aero, pa mu baš i nije potrebno objašnjavat.

    ili možda ja, janez glupi, ipak još nisam uspjeo savladat hrvatski, pa mi se poruka gubi u nabrajanju bespotrebnih sitnica.


  13. #13
    SAAB
    Guest
    Hmmm! O kojem se godistu radi?
    Stvari koje bih ja pogledao da ga kupujem:
    1: da NIJE chipovan
    2: kao i na svakom drugom polovnom autu - mehanika koja s vremenom dotraje - nista posebno
    3: sve elektricne stvari u kupéu - ACC, putni comp...
    4: ako je manuelni mjenjac dobro provjeriti na nisu dotrajali "prsteni za sinkronizaciju". SAAB-ove menuelni mjenjaci nikada nisu bili cuda tehnike.

    I na kraju najvaznije: DA JE REDOVITO SERVISIRAN U SAAB-OVOM SERVISU!!!!!!!

  14. #14
    pitanjce
    Guest
    "ili možda ja, janez glupi, ipak još nisam "uspjeo" savladat hrvatski, pa mi se poruka gubi u nabrajanju bespotrebnih sitnica" ocigledno

  15. #15
    SAAB
    Guest
    ???

  16. #16
    SAAB
    Guest
    Jos jedan dokaz da se ne isplati nista pisati po ovom forumu!
    Sa detaljnije greske na SAAB-u 9000 naucite se svedski pa procitajte sami:
    www.saabforum.nu
    Od××××te svi!!!

  17. #17
    Dr.Nele
    Guest
    Evo javljam se nakon duzeg odsustva sa foruma,i vidim da se malo toga promijenilo .Ali eto cackajuci po temama naletih na ovu pa reko da se javim jer sam upravo u fazi pregovaranja/cjenkanja za jednog Saab-a 9000 Aero,godiste 1994,predjenih 120 000 milja za nekih 4500-4800 dolara.Nakon prve test-voznje koja je trajala dobrih sat vremena,imam samo jedno za reci-"there is replacement for cubic displacement",ko ne vjeruje nek proba.Najbrzi auto koji sam do sada vozio,sa medjuubrzanjima od kojih zastaje dah,ovaj iako procelavih guma lezi fantasticno,jedino na sto cu se morati navici je malo tvrdji ovjes,ali auto je u cijelosti super,vuk u janjecoj kozi,za test-voznje "oprao"sam BMW-a330 i,Mustanga GT i napucanu Hondu Accord V6 ciji su me vozaci zbunjeno gledali na iducem semaforu,a njihove face govorile da im nista nije jasno.Vec mogu reci Saab 9000 Aero Samo se nadam da cu moci napraviti dobar deal.<br><hr>

  18. #18
    Aero
    Guest
    SAAB-ovi su mi pre××××ni. Međutim jako moraš pripaziti na elektroniku. Pred dosta vremena su u autoblicu objavili aute kojima najviše rikava elektronika.

    1. je bio SAAB sa 39 kvarova na 1000 auti, a 2 Alfa Romeo sa 25 kvarova na 1000 kilometara.

    Inače mehanika je vrlo izdržljiva osobito SAAb-ovi turbopunjači. Moja preporuka je da ga kupiš ako je u dobrom stanju.

  19. #19
    AR
    Guest
    Treba samo upozoriti čovjeka na paprene cijene rezervnih dijelova u slučaju da macchina nije u besprijekornom stanju tako da bi mogo uletit u gadni zajeb

  20. #20
    R32
    Guest
    Da, elektronika moze biti problem. Kod nekih Saab-ova se nalazi "kasetica" elektronike u samom motoru i mijenja se svakih 50000-ak km ili tako nesto. Kosta oko 250 Eura ta jedna kasetica i spada u redovni servis Saab-a...

  21. #21
    Aero
    Guest
    Da, i problem su servisi kojih je u hrvatskoj malo. Ali SAAB ima novog zastupnika pa bi se i to moglo poboljšat...

  22. #22
    Dr.Nele
    Guest
    Prema onome sto sam vidio i osjetio,masina je,kao i ostatak auta,u odlicnom stanju,limarija je bez ijedne ogrebotine,masina vuce kao da ima svih 225 Ks,covjek koji ga prodaje mu je prvi i jedini vlasnik i ima kompletnu dokumentaciju o svim servisima(cak i izmjenama ulja)iz Saab-ovog dealershipa gdje ga je i kupio.Procelave gume i isporen sav na vozacevom sjedalu(ciji sam popravak vec ugovorio)su jedine zamjerke koje sam nasao.Klima,putni kompjuter,grijanje u sjedalima i sva ostala elektronika radi besprijekorno(on tvrdi da nikad nije imao nikakvih problema),tako da imam osjecaj da je auto pravi zgoditak za tu lovu,a o uzitku gledanja u zbunjene face vozaca raznoraznih pila ne treba ni govoriti,ma milina jedna...

  23. #23
    Aero
    Guest
    Bitno je da si ti zadovoljan. A ako jesi, onda nemaš kaj razmišljat.

Slične teme

  1. Problem ATi Radeon 9000!!
    By Domica in forum Hardware
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 05-02-2005, 15:45
  2. Saab????
    By Dado1 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 58
    Posljednji post: 04-07-2004, 17:21
  3. Gdje su te Alfe 156 za 9000 Eura ?
    By 9000 € in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 24-10-2002, 14:42

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •