Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Potrošnja goriva

  1. #1
    Bezolovni
    Guest
    Nedavno mi je prijatelj rekao da mu nova fabia 1,4 MPi s 44 kW troši oko 9 litara što je za tu snagu i veličinu auta enormno. Kolegica pak s posla mi kaže da joj punto 1,1 iz 95. troši 8,5 litara. S druge strane jedan tip mi kaže da mu Kia Pride 1,3 troši samo 5,5 litara. Kad se malo pogleda u tvorničke podatke tih automobila onda je slika sasvim drukčija. Tko tu nešto mulja. Da li možda Punto i Fabia nisu dobro podešeni. Tko ima iskustva s tim autima neka se javi i kaže koliko im stvarno troše u normalnoj vožnji.

  2. #2
    mytbyte
    Guest
    Razlike između potrošnje u gradu, na otvorenoj cesti ili autocesti su drastične pa bez podataka u kojim uvjetima se gore navedena vozila uglavnom voze nema smisla uspoređivati...

    Stari 1,4 koji se ugrađivao u Fabiu gutao je enormno puno za svoju litražu/snagu...po gradu i preko 11 l/100...ima ga frend i nije baš presretan...

  3. #3
    Bezolovni
    Guest
    Radi se uglavnom o jednakim režimima vožnje tj. kombinirana vožnja unutar županije, ali ne po velikom gradu.

  4. #4
    mytbyte
    Guest
    Evo ja sa Corollom 1.6 trenutno trošim 7,5 l po Zagrebu bez pretjeranog vrzmanja po centru (ili 9-9.5 l s dosta centra, semafora i parkanja svaki čas)što znači da je za kombi vožnju po županiji s motorima 1.1 i 1.4 8.5 i 9l ××××no previše...5,5 je bliže realnoj potrošnji 1.3-litrenog benzinca mada bih se ipak okladio da u stvarnosti ne pada ispod 6 l/100...

  5. #5
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Po meni ovaj sa Kiom nek priča deci u vrtiču o takvoj potrošnji.A ovi drugi su realniji.

  6. #6
    Glupson
    Guest
    Ljudi koji ne zive u centru grada misle da ako se vozis po selu kilometar-dva pa gasis, pa gaopet palis pa ides u birc na kavu, pa onda 200 metara do banke, pa ga upalis pa ides 258 metara do poste i sl......kao ono to nije "gradksa voznja" jer se ne vozi po gradu ipak je to selo......PA LJUDI MOJI PA NE DOGAA SE "GRADSKA VOZNJA" SAMO PO GRADU

  7. #7
    Girrari
    Guest
    Naravno da nije. Zna se kaj je gradska vožnja; semafori, stajanja, kolone, kreni-stani...

    Moj Punto u gradu troši oko 7 litara kad se štedi i oko 8.5 kad ga se često tera u turažu. Na otvorenoj oko 5.5.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  8. #8
    Bezolovni
    Guest
    Glupson, znam da gradski režim vožnje nije samo po gradu. Ali za ovo što sam rekao vožnja unutar županije podrazumjeva odlazak na posao i ostale potrebe i relacije se kreću otprilike 10-20 km bez gašenja i nekog zastajkivanja. Za takav oblik vožnje mislim da je to previše velika potrošnja. Usput samo da pitam, je li taj motor iz Kie onaj Mazdin koji se do nedavno ugrađivao u 323?

Slične teme

  1. Potrošnja ulja i Alfe
    By INTCP in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 08-10-2002, 17:23

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •