Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Potrošnja goriva

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    Bezolovni
    Guest
    Nedavno mi je prijatelj rekao da mu nova fabia 1,4 MPi s 44 kW troši oko 9 litara što je za tu snagu i veličinu auta enormno. Kolegica pak s posla mi kaže da joj punto 1,1 iz 95. troši 8,5 litara. S druge strane jedan tip mi kaže da mu Kia Pride 1,3 troši samo 5,5 litara. Kad se malo pogleda u tvorničke podatke tih automobila onda je slika sasvim drukčija. Tko tu nešto mulja. Da li možda Punto i Fabia nisu dobro podešeni. Tko ima iskustva s tim autima neka se javi i kaže koliko im stvarno troše u normalnoj vožnji.

  2. #2
    mytbyte
    Guest
    Razlike između potrošnje u gradu, na otvorenoj cesti ili autocesti su drastične pa bez podataka u kojim uvjetima se gore navedena vozila uglavnom voze nema smisla uspoređivati...

    Stari 1,4 koji se ugrađivao u Fabiu gutao je enormno puno za svoju litražu/snagu...po gradu i preko 11 l/100...ima ga frend i nije baš presretan...

  3. #3
    Bezolovni
    Guest
    Radi se uglavnom o jednakim režimima vožnje tj. kombinirana vožnja unutar županije, ali ne po velikom gradu.

  4. #4
    mytbyte
    Guest
    Evo ja sa Corollom 1.6 trenutno trošim 7,5 l po Zagrebu bez pretjeranog vrzmanja po centru (ili 9-9.5 l s dosta centra, semafora i parkanja svaki čas)što znači da je za kombi vožnju po županiji s motorima 1.1 i 1.4 8.5 i 9l ××××no previše...5,5 je bliže realnoj potrošnji 1.3-litrenog benzinca mada bih se ipak okladio da u stvarnosti ne pada ispod 6 l/100...

  5. #5
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Po meni ovaj sa Kiom nek priča deci u vrtiču o takvoj potrošnji.A ovi drugi su realniji.

  6. #6
    Glupson
    Guest
    Ljudi koji ne zive u centru grada misle da ako se vozis po selu kilometar-dva pa gasis, pa gaopet palis pa ides u birc na kavu, pa onda 200 metara do banke, pa ga upalis pa ides 258 metara do poste i sl......kao ono to nije "gradksa voznja" jer se ne vozi po gradu ipak je to selo......PA LJUDI MOJI PA NE DOGAA SE "GRADSKA VOZNJA" SAMO PO GRADU

Slične teme

  1. Potrošnja ulja i Alfe
    By INTCP in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 08-10-2002, 17:23

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •