Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 147

Tema: Novi zakon o sigurnosti u prometu

  1. #1
    zabrinuti
    Guest
    Na ovom linku možete pogledati novi zakon:
    http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2004/2021.htm

  2. #2
    Girrari
    Guest
    Bolje da ne gledam.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  3. #3
    piquet
    Guest
    ako je netko u subotu kupio večernji izašao je mali prilog o novim propisima.
    jeda detalj koji mi je upao u oko da se na autoputu ne smije signalizirati svjetlosno ili zvukom autu ispred tebe u lijevoj traci.
    znači majstor fura 110km/h u lijevoj traci i ja valjda trebam čekati da ga zvijezda s neba prosvijetli.

  4. #4
    Brock
    Guest
    E... jel istina da moramo imat upaljena svjetla?

    Ja sam onda lagano u banani... kad upalim svjetla... zatamni mi se display, pa baš i nemrem vidjet brzinu kak se spada... )

  5. #5
    mc
    Guest
    Je Brock, malo je zajebano po suncanom danu imati upaljena svjetla na Twingu - trebali su napraviti rucni dimmer display-a... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

  6. #6
    mc
    Guest
    Piquet, moja zena se u×××× od straha kada se ja nabijem nekome i blendam - nadam se da nece saznati za ovaj propis... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

  7. #7
    Brock
    Guest
    Sva sreća da se ne kuži u propise i zakone... )

  8. #8
    piquet
    Guest
    je brock to i mene ×××× jer se uvijek vozim s upaljenim svjetlima.


  9. #9
    Brock
    Guest
    Ali... kak to tebi smeta?

  10. #10
    piquet
    Guest
    iako i to blendanje ne pomaže uvijek.
    jedan inteligentni vozač opel astre karavan ka oznaka se fino vozi po lijevoj traci i ja dolazim poblendam i on počinje odlaziti u desnu traku da bi se iznenada predomislio.
    skoro mi je truba pregorila. dolazim do njega i on meni maše kao jesam normalan.
    slijedeći primjer (ponovo opel astra, ali ovaj put vozačica). vozim se iza 328i oko 200km/h sa malim razmakom.
    on prolazi ali ja dolazim do nje kada ona dostiže šlaper i naravno izlijeće ispred mene iako sam ja preventino zablendao. udaram po kočnici svom snagom i uspijevam smanjiti brzinu, dolazim kraj nje i opet spika kao jesam normalan.
    moram pitati na temi pitajte tl-a da li je problem u meni ili...

  11. #11
    piquet
    Guest
    ne za čuke brock već za putni komp.

  12. #12
    Brock
    Guest
    Aha... )

  13. #13
    Girrari
    Guest
    Ma pretjerali su s ovim zakonom. Kad sam na otvorenoj cesti uvijek vozim s upaljenim svetlima, ali po gradu mi je to fakat tupavo.

    A to da se nesmije ablendat na autoputu... Bože gluposti.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  14. #14
    mc
    Guest
    Nista, budemo ugradjivali Stingere... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

  15. #15
    Black Knight_
    Guest
    Moj frend ima novu metodu, nabije se covjeku na guzicu i pocne mahat plinskim pistoljem, da vis kak bjeze

  16. #16
    piquet
    Guest
    dobra metoda!

  17. #17
    piquet
    Guest
    meni nije jasno zašto ljudi ne mogu prihvatiti da se netko vozi brže od njih i pokušavaju sprovoditi nekakvu opel-pravdu.
    na povratku preko plitvica pretičem uvijek sa žmigavcima i kada se vraćam u traku dajem desni žmigavac. i naravno našao se jedan u vectri koji je dao gas tako da se ne mogu ubaciti. šta mu to treba.
    na njegovo blendanje sam odgovorio sa 4 žmigavca.
    pozdrav i tebi.

  18. #18
    vau!
    Guest
    VAU koji trkači,sve bolji i žešči jedan od drugoga....Ja ču sa 200, ja ču sa 300...a s čim to? Daj odrastite jer vozačke odlike se ne pokazuju na autoputu,nego na staroj cesti!
    Potrošu ljudi par stotina eura na auspuh il filter,zatamnu stakla i teroriziraju po ulicama...
    To se ne radi na takav naćin!

  19. #19
    mc
    Guest
    A tko govori o vozackim odlikama?<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

  20. #20
    zabrinuti
    Guest
    Ograničenje brzine u naselju će biti 50 km/h, a van naselja 90 km/h.
    Brza cesta 110 km/h, autocesta 130 km/h.

    Ajd bar nešto pozitive.

    2000 kn kazne ako ti nadju antiradar uredjaj.

    500 kn kazne za led diode i ostale lampe po autu.

  21. #21
    piquet
    Guest
    vau-vau tko je tebe naljutio. šta si se prepoznao?

  22. #22
    Brock
    Guest
    "500 kn kazne za led diode i ostale lampe po autu."

    A u ×××××! Kaj ću sad!??!

  23. #23
    Girrari
    Guest
    ) <br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  24. #24
    Girrari
    Guest
    Sva sreća pa sam proučavanjem zakona ustanovio da (fala kurcu) neću morati imati kacigu na bulji dok se rekreiram biciklom. Naime, odredba vredi samo za one mlađe od 16 godina.

    A ovaj članak kojim se zabranjuje ablendanje na autoputu je dosta rastezljiv i po meni teško provediv.

    "Na autocesti vozač ne smije vozilom prelaziti iz trake u traku (slalom vožnja), pretjecati zaustavnom trakom, kretati se na način da ne drži potreban razmak, požurivati vozila ispred sebe ili na drugi način davanjem svjetlosnih i zvučnih znakova niti izvoditi bilo koju drugu radnju kojom ugrožava ili dovodi u opasnost druge sudionike u prometu."

    Ja ablendanjem ne požurujem vozila nego ih upozoravam na svoju prisutnost te potićem da se maknu u desnu traku. <br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  25. #25
    Waltham
    Guest
    Ma žele samo puniti proračun.
    Ima li koja kazna manja od 300kn???
    Policija je mogla kontrolirati vozila i po starom zakon.Sada ih (od 20.0kao ima dovoljno u policiji.Što su radili ovih šest mjeseci?
    Njihov posao je evidentiranje nezgoda i zapisnici,a ne kontrola prometa.
    Na cesti je oko 150000 neregistriranih vozila i to policija zna ali neradi ništa.
    Uz alkohol i nedozvoljenu brzinu, RAZMAK IZMEĐU VOZILA treći je uzrok prometnih nezgoda.O tome nitko negovori.
    Predložio sam Vladi RH da uvede uređaje za kontrolu razmaka između vozila posebno na autocesti.Odgovorili su mi da nemaju novaca za takvu opremu,treba obučiti ljude i da nema toliko prometa.


Slične teme

  1. Zakon o sigurnosti u prometu
    By Girrari in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 05-11-2002, 08:29

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •