Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 52

Tema: NOVA AUTO CESTA

  1. #26
    mytbyte
    Guest
    Gledajmo na to ovako:

    Autocesta će 90% posto godine biti prazna, dakle van turističke sezone i udarnih vikenda...

    ...samo sam se jednom vozio njemačkim autocestama i uletio u gužvetinu u kojoj smo čekali 1/2 sata u ogromnoj gužvi i to ne na pristupima nekom gradu...da ne kažem da je svaki čas suženje na jednu traku ili dvije ako su tri trake zbog radova, ovog ili onog...u italii je još gore jer su uglavnom dvije trake...jedino je upitna isplativost autoceste ZG-ST jer se troši više benge zbog velike brzine i plaća se visoka cestarina a put nije bitno kraći (barem sada)...jedina prednost tog autoputa je ležernost i sigurnost...<br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

  2. #27
    alfa099
    Guest
    ...Split-Zagreb za 3:45!
    ...starom cestom preko Drniša!
    ...dizelkom!
    ...16 kuna!<br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

  3. #28
    mara1
    Guest
    cezy naravno da je moguce ako znas voziti..ako ne znas djabe ti i Lancia Lybra ) (misilm da je to tvoj auto, zar ne?)

    neotesani, pametnih u nasoj drzavi sasvim sigurno ima, ali postenih nikako. tako da onaj pametni gleda kako izvarat sve oko sebe i sto manje radit.


  4. #29
    mara1
    Guest
    alfa×××, ja sam sa golfom dosao za 4 sata i 10 min i nisam se vozio ko divljak zbog policije.
    fiat bravo 1.6 102ks za ravno 4 sata

  5. #30
    alfa099
    Guest
    ...pa nisam se ni ja vozio ko divljak, iako imam debele veze u murji...
    ...a imao sam i kofer za skije na krovu, i nosač za bicikl...
    ...a radije bi išao busom Autopoduzeća Imotski nego Golfom!

  6. #31
    mara1
    Guest
    )

  7. #32
    Girrari
    Guest
    Nemojte pričat da se iz Splita do ZG stigne za 3:45 min., a da se ne vozi ko divljak.
    Meni je zadnje trebalo 4 sata i 15 s tim da sam se u dosta navrata zbog brzine mogao oprostiti s vozačkom da su me trefili. <br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  8. #33
    alfa099
    Guest
    ...girac, večeras idem opet za Split, pa možeš samnom...
    ...vraćam se zu nedjelju, pa opet možeš samnom...a uzmi štopericu i vrećicu za riganje! <br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

  9. #34
    chevy
    Guest
    Svaka auto-cesta nakon određenog vremena eksploatacije, mora se popravljati i obnavljati i provjeravati da li je sigurna za daljni prihvat prometa. Obnova kolnika na auto-cestama nakon nekog vremena je svugdje u svijetu normalna stvar samo očito u Hrvatskoj je to smak svijeta. Što je to toliko vjećno i trajno ???
    Znam samo da kada idem do Zagreba uvjek koristim auto-cestu. Ne pada mi na pamet da pored nove auto-ceste idem starom cestom, izuzev ako pr, žena hoće da svratimo do Plitvica ili na neki janjeći dernek. Kada se samo sjetim zavoja na prijevoju Alan i šlepera sa poluispravnim pretovarenim prikolicama i crnim čađavim ispušnim plinovima dok migulji uz Velebit, a nemožeš ga nikako zaobići.... Koliko je trebalo vremena, živaca i goriva za sve to. Je li to vrijedno jedne cestarine ????

  10. #35
    Girrari
    Guest
    Rado M, ali ne mogu. Samo velim, bez divljanja to vrijeme nije moguće postići osim uz uvijet da je cesta prazna ili da na svaki šleper naletiš taman prije nekog ravnog dijela.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  11. #36
    alfa099
    Guest
    ...shema ti je da ako ideš starom cestom preko Drniša, ukupno ćeš prijeći 350 km!
    ...do Knina stižeš za 45-50 min! a cesta je ravna i prazna iako uska! i pereš prosječno 120!
    ...od Knina dalje se sve zna, prosjek 90-100!
    ...najgore je od Slunja do Karlovca, prosjek ti je 80-90!
    ...a Karlovačka, 160-180!
    ...i eto te, bez divljanja! :smile25:

  12. #37
    mara1
    Guest
    a ja sam tamo s avionom za 30 min bez divljanja i necu platit kaznu za brzu voznju

  13. #38
    mara1
    Guest
    ak se avionom vozis prebrzo onda te policija skida protuavinocem )

    alfa×××, da bi imao prosjek 80-90 onda se moras brze voziti,jer ti se uvijek neki drek naguzi

  14. #39
    slijepac
    Guest
    Sve ispod četiri i pol sata je gadno kršenje propisa i kockanje sa glavom, kako svojom tako i tuđom. Kada sam krajem šestog ove godine išao ( starom cestom jer nove nije bilo) do Splita, zbog nekakvih radova cijeli put mi je bio produžen za 15-tak minuta uzimajući u obzir i nekoliko čepova šlepera na zaobilaznici punoj rupa kroz nekakva sela . Uvijek je to 4 i pol sata i točka, zbog prometa i duže, ali tu dodaj minute ( 10 do 15) zbog okolnosti na cesti i prometa. Prošle godine; umjeren promet prvo magla,a potom i kiša na putu iz Zagreba do Splita, rezultat; 4 i pol sata. Skinula me ove godine nakon dugog mučenja 1.6 16v Vectra, ali sam mu bio za petama kilometrima. Bila je to mrtva trka. Golf TDI, po crvenim slovima znam da je bio 150 ks, nakon što se otvorila situacija na cesti prošao i otišo ko da ga nije ni bilo. Treba jaka pila i solidan vozač za ispod 4 i pol sata. E da, moj auto je Marea 1,6 i svaki odlazak u Split sa mnom se voze žena i dijete. Volio bi saznati tko vozi ispod 4 i pol sata , koliko je platio kazni na recimo tri vožnje tamo i nazad i koliko konja ima u pili, pa ću mu reći da li laže!

  15. #40
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Ste gledali novi Hičkokov film " Nazovi M radi divljanja"

  16. #41
    Dom Dom unlog.
    Guest
    I onda bude opet Alfa kriva za sve , kad nekaj rikne.

  17. #42
    Armand
    Guest
    Slijepče, komentiraj onda ovo:

    "...shema ti je da ako ideš starom cestom preko Drniša, ukupno ćeš prijeći 350 km!
    ...do Knina stižeš za 45-50 min! a cesta je ravna i prazna iako uska! i pereš prosječno 120! "

    Htio bih dodati da je na dionici od Splita do Knina gotovo polovica trase kroz naseljena mjesta, ima i ležećih policajaca, na dva mjesta obvezno zaustavljanje, oda prijelaz preko pruge. Duljina je točno 80 km (bez ulaska u Drniš, obilazak preko ŽC 6096 i ŽC 6081). Tu je dionicu s bilo kojim autom nemoguće proći za navedenih 45 minuta, dakle, radi se o klasičnoj lovačkoj priči. S druge strane, svako svako spuštanje ispod sat vremena debelo je kršenje propisa i krajnje ugrožavanje sigurnosti DRUGIH (najčešće baba koje u nedostatku pješačke staze ili bankine mile rubom ceste), osobito u večernjim satima jer je u većini mjesta uz cestu nezadovoljavajuća javna rasvjeta.

    Treba li reći da se tehnički elementi trase i stanje kolnika državnih cesta 33 (Knin - Drniš), 56 (Drniš - Muć) i 511 (Muć - Klis) značajno razlikuju od D1. Nagore.


  18. #43
    JAPOON
    Guest
    E sad dečki,osoba s ovog foruma relaciju ST-ZG,od tabele do tabele starom cestom je odvozila za 2,38h,noćna vožnja na nož....ne želim bez njegovog blagoslova spominjati ime...samo ću reći da je u pitanju turbak....šta kažete..driveri

  19. #44
    Girrari
    Guest
    Sve je moguće samo ovisi kakvu aparaturu imaš u autu (antiradari, jammeri...) ili koliko ti je vozačka drag dokument. O ugrožavanju drugih i sebe neću govorit jer je to individualno pa netko sa 130 manje ugrožava sebe i druge od onog koji vozi 90 pa mu nekaj preskoči u glavi i onda počne preticat po zavojima.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  20. #45
    mytbyte
    Guest
    Mjesta na kojima je po D-1 više-manje sigurno po sebe i po druge voziti 130 km/h ima jako malo (nema naselja, dobar asfalt, ravna cesta etc.)i zato je 2,38h prosjek brzine zbog kojeg bih dotičnog objesio na banderu za primjer...nema vozača koji može predvidjeti sve što se može desiti na cesti kao što je D-1 i izdržati 2,5 h jurnjave bez ×××××× je vraška sreća...

    I Niko Pulić se javno hvalio da vozi na nož od ZG do DU te zaslužio da i sam visi za primjer...to je čovjek koji zna koliko je opasno i u kontroliranim uvjetima na trkaćoj stazi voziti velikim brzinama...i kad to još rade napaljeni klinci, vidimo koji su glavni uzroci tolikog broja nesreća...alkohol sigurno nije, već luda, neodgovorna glava...

    nemate se čime hvaliti, momci...radije platite sat vremena na Grobniku jer to je u konačnici puno jeftinije...

    Evo, dosta popovanja, malo sam olakšao dušu... <br><hr><font face="Impact" color="red">NE ubija brzina, već nepredviđeno zaustavljanje!!!</font>

  21. #46
    mara1
    Guest
    ne znam gdje smo o tome govorili ali ja cu to reci ovdje. Hondo je rekao kako smo mi uvjek negativni i kako se zalimo na guzve, zastoje....umjesto da budemo sretni sto imamo autoput, jer su guzve i u NJ pa se nitko ne zali. i to je s jedne strane ok!
    ja sam se vracao sa mora iz Pakostana blizu Zadra. guzve po 15km! isli smo starom cestom jer je bolja i manje je guzve. ali....i tamo je nakon sto smo dosli u ZG bilo guzve. pa ako smo turisticka zemlja koja ocekuje sve vise gostiju i sada su vec takve guzve i na autoputu i na staroj cesti, kako to moze biti dobro? sto kad se broj turista poveca za 200 000 tisuca? odmah je trebalo radit 3 trake jer ovo ce uskoro licit na katastfrofu

  22. #47
    Girrari
    Guest
    Mara, svugdje je tak. Ja se sjećam kad smo išli na maturalac da smo za ulaz u Loret de mar čekali 40 min., a bio je konac 8. meseca.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  23. #48
    piquet
    Guest
    naplata!!!
    u mađi vinjeta i nikakvih problema.

  24. #49
    Dankas
    Guest
    Autoceta je super stvar. Bilo koja i bilo kakva je bolja od obične ceste. Ali kao i svaka skupa igračka nije za svaki dan i nije za svakoga. Moramo konačno shvatiti da nismo svi isti i da si nikada svi nećemo moći priuštiti sve. Kome se žuri i kome sat vremena uštede znaći nešto neka ide autocestom i neka plaća. I ja ću ići autoputom kada procjenim da mi se to isplati. Ono što kod nas treba napraviti je regulacija prometa ali na način da autocesta bude obvezna za kamione i šlepere.
    Prošli tjedan vozio sam se D-1 cestom do Plitvica i nazad. 2 sata tamo i 2 sata nazad. Glavni razlog šleperi na dionici od Karlovca do Slunja. I još povremeno naiđe i pametan čovjek koj prati promet iza sebe pa kad vidi kolonu stane u stranu. Još nešto, do ove godine Tušilović je bio najcrnja točka u RH. Ove godine ne sječam se da je iko tamo poginuo.
    Na autocesti se čeka i kolone su. Pa kaj ? Idete na godišnji i kam vam se žuri? Nije mi jasno koji smo to mi jebači Hrvati kada se nemremo strpiti par sati vožnje do mora. Pa ljudi daj dođite sebi !!! Ako idete iz Zagreba na more bilo kamo, koliko Vam treba ? 2-3 sata za sjeverni Jadran + trajkt za otoke, 5-6 ati za južni + trajekt za otoke. KOliko treba Česima, Poljacima, Njemcima, Francuzima, Talijanima, Austrijancima ...I gle čuda oni se ne bune i njima je normalno da čekaju u kolini. Jel' ipak možda problem u nama?

  25. #50
    Mario Haas
    Guest
    Ugodna posljedica autoceste je da su neki fini dijelovi državnih cesata sada potpuno prazni.

    Vozeći se prema moru, dionicu Udbina-Zaton iznad Obrovca prošao sam za ravno XY min. Beskonačno uživajući.

    A u povratku, guštao u potpuno praznoj cesti Senj-Duga Resa.

    Ima nešto u tim autocestama.. A što se tiče "opasne" dionice pema Zadru, pretpostavljam da je Bleki mislio na zavoje ispod Sv.Roka prema moru, pa Bleki moj ne znam kako se drugačije mogla TAMO položiti trasa ceste, a s druge strane ukoliko se vozi prema propisima nema zime čak ni za najgoreg antitalenta.<br><hr>

Slične teme

  1. AUTO PLIN
    By brunosa in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 26-10-2004, 21:01
  2. AUTO SAJAM !!!
    By CLIO SPORT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 29-03-2004, 19:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •