Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: NOVA AUTO CESTA

  1. #1
    zlatni
    Guest
    Eto dočekali smo i to da imamo autocestu do mora.Uđeš kod Zadra i ideš u Slavoniju.Putuješ samo 10 h(deset sati) u boljem automobilu.Lijepo se voziš od Zadra prema tunelu Sv. Rok i u koloni staneš 10 km ispred tunela pa prva i po gasu 5-6 km/h.I tako nakon 3-4 kolone od 6-7 km konačno si pred zg ali čekaš cca 1 sat samo da bi platio cestarinu.I konačno za Županju ali tu se opet izvode radovi na rekonstrukciji i opet 3 kolone kilometarske i opet prva brzina i više stojiš nego voziš.I tako sve skupa put traje 10 sati. I košta preko 150 kn.Živjeli! <br><hr>

  2. #2
    Hondo
    Guest
    Ma jasno, sve je to ××××× i ništ ne valja i tra-la-la...
    Al dok sam u Italiji i svako malo za cestarinu plačam tu 10€, pa tu 7€, pa tu 11€, pa tek onak uz put 2€ itd., onda je to normalno. Ili dok u Njemačkoj zapadnem u isto takve gužve od Münchena prema skretanju za Innsbruck kada pol Njemačke nacije u 12. mj ide na skijanje, i to je u redu jel ×××× ga, Njemačka - standard, pa svi idu na skijanje. Al dok se takve gužve događaju na našem auto-putu, kojeg smo trebali kao ozebli sunce, onda odma Hrvati trebaju početi kakati.
    Stvarno smo posebna nacija.
    U nekim slučajevima, ona 'Proud to be croat', malo gubi na sjaju.

    I da ne bude zabune, ja sam ponosan što sam Hrvat jer smo svi mi skupa (netko posredno, netko neposredno) izgradili taj pre××××n auto put u vrlo kratkom vremenu i pomaknuli neke graditeljske granice prema kraju skale na kojem piše 'nemoguče' i svaki put kad prođem po njemu osjetim strahopoštovanje.
    A filozofa će uvijek biti... <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  3. #3
    zlatni
    Guest
    Da ali da su ti graditelji bili Hrvati kao nosioci posla onda da, ali kad nam Strabag digne 250 mil. eurića preko cijene i ne završi u roku i ono što napravi nije ni za k. onda se zapitaj da li su tako gradili i u tvojoj Njemačkoj ili kako kod nas govore "u nas u njemačkij je drugačije".Provozaj se za godinu ili dvije pa će ti strahopoštovanje pasti a samopouzdanje narasti. <br><hr>

  4. #4
    Hondo
    Guest
    Sine, ovdje se vjerojatno je kralo, ali je ostalo nešto vrlo opipiljivo, za razliku od onoga (a to je stalno) kada kradu i ne ostavljaju ništa. <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  5. #5
    Cezy
    Guest
    Hondo slazem se sa tvojim prvim postom!

  6. #6
    drugmirko
    Guest
    ne razumem u čemu je problem. pa nije još gotova. pizdit treba kad je završe i nakon pola godine il godinu dana zatvore jenu traku i počnu popravljat ono što su usrali zbog brzine izgradnje. ti stojiš ko kreten u koloni a oni naplačuju punu cjenu cestarine.
    a za sad... vozi se starom cestom preko Knina i ušedi za kilu janjetine... . <br><hr>

  7. #7
    Vž-156odlog.
    Guest
    Standardno za naš narod! Prvo plaću jer nemamo autoceste, a onda cvile da im je skupa! Pa danas kaj god koristiš moraš platiti. I telefonsku mrežu su naši starci gradili, a danas skupo plaćamo impulse, ali tu nitko ne postavlja pitanje! Ja osobno uvijek autocestom!

  8. #8
    Girrari
    Guest
    Ko hoće nek se vozi autocestom; ja idem po staroj i stanem na janjcu. Gušt prije svega.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  9. #9
    turbo-limac
    Guest
    ××××s janjnca u Gracacu... kaj da mi se auto ohladi taman prije jurisa prema kninu? nema sanse,.... stara cesta uvijek, jer na autoputevima mi se sam spava....

  10. #10
    Cezy
    Guest
    Stara cesta kad sam sam u autu. Kad je netko samnom onda autobahn,ipak je sigurnije.

  11. #11
    doc
    Guest
    da, svi bi mi da nam dođe miljon gostiju, ali da ne prave gužve na cesti.
    ja sam super zadovoljan cestama, samo mi je glupo što stalno govore da je Zagreb- Rijeka autoput u potpunosti završen, a ipak ima dosta dijelova gdje se radi samo o nekavoj poluautocesti, to jest o samo jednom voznom traku, koji su usput izuzetno opasni jer ljud misle da su idalje na autoputu.

    Hondo, ovaj dio oko Pake, spoj Varaždinske Toplice itd i nije baš pre××××no napravljen. Pogotovo oni prijelazi na nadvoznjacima u Paki, tamo mi auto stalno bočno poskoči za pol metra. Ali to sam valjda ja kriv kad se vozim 50 više od dopuštenog.

  12. #12
    neotesani
    Guest
    Mislite za 30 kuna doci od Zagreba do Zadra? Koja to zemlja sa ovakvom INDUSTRIJOM moze podnijeti? Zar bi se cestu trebalo dimenzionirati prema protoku prometa u nekoliko dana u godini? I napraviti osmerotračnu prometnicu da neki talijan ili nijemac ne bi čekao dva sata u koloni? Svaki dan na prilazu većim gradovima u vrijeme odlaska i dolaska s posla u svojim drzavama cekaju bar sat vremena!
    A auto-cesta RI-ZG je čista utopija: ta cesta je radnim danom gotovo prazna i zasad je potpuno dovoljna. Brzina je ograničena i nema potrebe za pretjecanjem nekoga tko vozi 100 km/h. Za egzibicije imate Grobnik!
    Moj život je vrijedniji od nečijeg gušta.
    A što se tiče gradnje domaćih tvrtki stvar je kristalno jasna: mi nismo u stanju donijeti zakon kojim bi se vlasniku psa naredilo da nosi sa sobom vrećicu i metlicu i počisti govno svog ljubimca a kamoli organizirati gradnju takve ceste. To je prevelik kolač za balkanski mentalitet. A svoje sposobnosti su domaći graditelji pokazali:Bechtel je radio samo velike iskope i vijadukte i to je učinio u roku kraćem od domaćih kooperanata. I dok Ljubo Ćesić umače svoju kurčinu u rezervoare svojih strojeva nama Bechtel radi široke iskope. E ××××× te srećo, baš si mene na ovoj prčiji ostavila.

  13. #13
    turbo-limac
    Guest
    iako si neotesan mislim da si potpuno u pravu....

  14. #14
    Mehanicar
    Guest
    kakvom industrijom - mislis jadnim tehnologicnim usugama ! , e sve je to jad i bjeda !
    sto se autoputa tice tu si u pravu, i ne kuzim sta sad svi kukate sto morate cekati u kolonama na naplatne, ulaske u Sv.Rok ili sta drugo - ak vam se ne svidja brckajte se kuci u lavoru i mir !
    Stvarno smo ××××na nacija !

  15. #15
    mara1
    Guest
    ja samo znam da ce ovaj autoput vrlo kratko trajati i to je najveci bad! a to se u Nj bas i ne desava tako cesto. ali lijepo je imati autoput.
    premda onaj izracun autoputa do Dubrovnika i nazad do ZG sto kosta sa gorivo 1000 kn je ipak malo previse za nas standard

    meni je stari put do Zadra puno bolji jer se spanas po zavojima koji su ful zanimljivi.
    ja bi tamo zabranio jos kamione i mrak

  16. #16
    Cezy
    Guest
    Uuuu sa golfom dizlo se sigurno mrak spanat po zavojima!! ) )


    Nego,vrucina,turisti,guzva na cestama,pa i zastoji sve to ima onu neku zmahu i onaj neki sarm godisnjeg odmora. Ja volim vozit u koloni,ali ono da ekipa drzi tempo 80-90-100. To mi je onda super,nije mi dosadno na cesti,vozim zeljenom brzinom,a ovi ispred mene me stite od murije i eventualnog frontalnog sudara.

  17. #17
    Girrari
    Guest
    Smatram da su naše autoceste sasvim solidne i dovoljne za naš promet, pa čak i u sezoni. Jedino kaj bi naplatu trebalo nekak rešit vinjetama ili nekim kurcem. Ja se po njima ne vozim iz uvjerenja osim ako mi se negdje baš fest žuri.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  18. #18
    zlatni
    Guest
    Nije upitno da je autocesta stoljetna investicija i da će nam svima dobro doći.Blesavo je to što je neznamo iskoristiti da se ljudi voze po njoj.A to se može riješiti praćenjem prometa i pravovremenim preusmjeravanjem i javljanjem preko radio postaja od policije.Ako se zna da je špica i da imamo dva uska grla onda je normalno da će se stvoriti ćep tim veći što je promet veći.To je kao da sipaš vodu u cijev koja na pola je duplo manjeg profila i šta će biti ,napunit će se brzo.Znaći pola prometa obilazak pola nastavlja i to je to dok prođeš kritični dio od par km.Jednostavno.Čekaš na naplatu sat i nešto-ukini je taj dan,a drugi poduzmi nešto i u tom smislu.Radove koji ometaju promet u š×××× i vikendom isto ukini.A hrvatske tvrtke su itekako sposobne za izgradnju bilo koje ac.Stranac nam da nepovoljan kredit jer nezna što s lovom i onda mi sretni uzmemo te iste strance da nam taj isti novac uzmu nazad kroz radove i naš unuk vraća lovu a oni je i dalje gomilaju.veri simpl .I još se nemožemo voziti.Pa ti ne kakaj i šuti jer to je dobro i tako je na zapadu.malo morgen.

  19. #19
    neotesani
    Guest
    Da, nasi gradjevinari jesu sposobni napraviti bilo koju cestu, ali samo pod paskom i organizacijom treće strane.
    Osim toga, izricito se protivim sustavnom preuzimanju standarda (zakona i pravila ponašanja) "zapada" - pa zar u ovoj zemlji nema niti jedne pametne osobe (pri čemu definicija pametne obuhvaća istovremeno inteligentnu i poštenu osobu) koja moze zakonski urediti odnose. I to ne po mjeri surovog kapitalizma, zivjeli smo 50 godina u kvazi- socijalizmu, zar je tesko preuzeti dobre stvari? Ako se nitko ne osjeća jadno kad prođe pored prosjaka ili nekog tko jedva preživljava, onda ne zaslužujemo život.

  20. #20
    savjest
    Guest
    boli me qurac za ceste !
    vozim terenca ! :smile25:

  21. #21
    neotesani
    Guest
    Bole tebe bubrezi
    kupi si Citroena

  22. #22
    drugmirko
    Guest

    ) , hidrauličnog.

  23. #23
    slijepac
    Guest
    Kada prolaziš pored prosjaka i daješ mu novac, zapravo plaćaš svoju čistu savjest i miran san za slijedećih nekoliko dana. Sve na ovom svijetu je trgovina pa tako i autocesta.

  24. #24
    activa
    Guest
    slijepac nije slep ???

  25. #25
    Black Knight_
    Guest
    Meni se nekako cini da ta autocesta nece licit ni na sta nakon godinu dvije. Osim dijelova koje je radio Bechtel.

    I to je ono sto mi smeta.

    I ona autocesta do zadra je opasna IMHO.

Slične teme

  1. AUTO PLIN
    By brunosa in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 26-10-2004, 21:01
  2. AUTO SAJAM !!!
    By CLIO SPORT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 29-03-2004, 19:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •