Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Da li motorno ulje na utječe na temp.motora???

  1. #1
    Calibra fan
    Guest
    Zanima me da je li istina da različite vrste motornog ulja, tj. od različitih proizviđača mogu utjecati na brži ili kasniji početak zagrijavanja motora, odnoso da li uporabom neke "sportske" marko poput Castrola možemo spriječiti raniji odlazak tempeature motora ka crvenom području prilikom gradske vožnje???

  2. #2
    activa
    Guest
    ..naravno da utice na temperaturu motora !!!

  3. #3
    Hondo
    Guest
    Ne, ali temp. motora utječe na motorno ulje. :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  4. #4
    S16
    Guest
    Kome sad virovat?

  5. #5
    ¨Dom Dom unlog.
    Guest
    Mislim da da, jer su Porše 911 zrakom hlađene imale još 13 litara u motoru za dodatno hlađenje.Ak sam krivom , sorry!

  6. #6
    turbo-limac
    Guest
    kolicina i kvaliteta ulja (dakako ako je to neko normalno motorno ulje a ne neko suncokretovo....) ne utjece na njegovu temperaturu... sto ga vise ima duze mu treba da se zgrije to je sve....

    auti sa suhim karterima, kao 911 ili ferari 355/360 imaju veliku zapreminu ulja jer:

    1. To mogu - suhi karter znaci da se ulje drzi u zasebnom spremniku a ne u karteru motora, tako da mos imat veliku zapreminu ulja a istodobno niski i kompaktni motor..

    2. Unatoc velikim termickim opterecenjima velika zapremina ulja im daje relativno normalni interval izmjene...

    3. takvi motori vole potrosit ulja, a sa 13 litri ulja u autu manje su sanse da ostanes bez ulja (kao u nekim opelima )

  7. #7
    Hondo
    Guest
    Limač, znam da si spominjao Motulova ulja, pa me zanima imaš li kakvih iskustava sa njima i ako imaš sa kojima.
    Kaže mi se povoljno Motul for racing 15W50 pa bi ga probao. Navodno je mrak dobar. Inače ulje je kak mu i ime veli baš za trkače motore, pa bu valjda i u mojem talijanskom poluproizvodu dobro podmazivalo. ) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  8. #8
    trenje
    Guest
    kvalitetnije ulje = manje trenja = manja temperatura stvorena trenjem

    probaj trti tkaninu o olovku pa ce te prsti zapeci
    isto probaj s malo ulja obicnog
    pa isto probaj s motornim uljem

  9. #9
    turbo-limac
    Guest
    toplina koja dolazi od trenja je ZNATNO manja od one koja je posljedica izgaranja goriva,.... uostalom govorimo o razlikama izmedju motornih ulja tako da ponavljam, tip ulja malo utjece na temp. motora...

    Hondo.... ne nisam ih probao iako ih svi hvale, doduse, osobno nebi tocio 15W-... ulje u auto koji koristim svaki dan... ubit ce te hladni startevi kad ce ti ulje biti pregusto....

  10. #10
    S16
    Guest
    t-l, šta je po tebi najbolje za 1.1 motor iz petice? Mislin, koje oznake ulja? I polusintetika, ili?

  11. #11
    turbo-limac
    Guest
    s obzirom da to nije opterecen motor ja se nebi previse brinuo o tome sta tocim. Nadji si neko ulje koje ti odgovara po cijeni i svakih 7000 mijenjaj i ulje i filter, to ti je najbolja zastita.... Kloni se ulja tipa 0-30 i slicno i kloni se ine delte... Ja sam inace jedno vrijeme vozio GTT-a sa BP-jem koji je bio 10-40 i bilo je sasvim OK...

  12. #12
    Hondo
    Guest
    Ma Limač, čitaš mi misli. Ta gradacija me malo ××××, al u isto vrijeme bi htel promeniti ulje da vidim kak se bu nekaj drugo ponašalo (a da nije Castrol RS) pošto se Selenia Racing pokazala prilično hlapljiva u mom motoru.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  13. #13
    HONDAA
    Guest
    U svojim Hondama sam uvijek koristio "Castrol GTX SAE 10W-30"(svakih 6000km)a na novoj Hondi koristim isto, samo malo rjece "5W-20"(svakih 8000km), znaci nikakva sintetika, mislim da je ipak do kvalitete motora(kompresije) a ne do ulja, i nikada nisam imao probleme s temparaturom motora cak i na Civic(355000km)- pokazivac temp stoji uvijek na istom. Moja preporuka samo redovita izmjena ulja po tvornickim podacima.

  14. #14
    Dr. Strangelove
    Guest
    TL, koje bi ti ulje preporučio za moj JTD, pošto se često vozi na ful male relacije, često paljenje/gašenje... jel tvornička Selenia Turbodiesel 10W-40 ok za to? ili bi bilo bolje nabacit nešto 5W gradacije?

  15. #15
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Hondo , ja koristim Seleniu Racing i mijenjam ju svakih 5000km.To je OK, provjereno na svim mojim Alfama.

  16. #16
    turbo-limac
    Guest
    je, i meni se selenia racing htjela potrosit ali samo ako bi ju vozio vise od 8000 km... inace nemam nikakve prigovore na to ulje....

    dottore... drz se ti tvornicki preporucenog.... ili mozda da za jednu izmjenu probas nekaj tipa 5-40.... ali nemoj ici ispod 40.....

  17. #17
    Dr. Strangelove
    Guest
    thnx...

Slične teme

  1. motorno ulje
    By fabian in forum Auto servisi
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 03-10-2004, 21:02
  2. U čemu je razlika između Wankel motora i običnih motora?
    By diablo VT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 44
    Posljednji post: 11-11-2003, 10:38
  3. Kakvo i čije motorno ulje stavljati u auto
    By Marijo SHG in forum Auto servisi
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 30-09-2003, 12:41

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •