Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 144

Tema: Donesen je novi zakon

  1. #1
    Brock
    Guest
    Dakle... od sinoć imamo nova pravila igre...

    HRVATSKI sabor sinoć je većinom glasova donio novi Zakon o sigurnosti prometa na cestama po kojemu će se kažnjavati vozač i s najmanjom koncentracijom alkohola u krvi

    Po novom će zakonu tako alkohol biti zabranjen za sve one koji sjedaju za upravljač - pokaže li alkotest da vozač ima do 0,5 promila alkohola u krvi bio bi kažnjen s 1.500 kuna i jednim negativnom bodom, od 0,5 do 1,5 promila plaćao bi 2.000 kuna i na tri bi mu mjeseca bila oduzeta vozačka uz tri boda, a za veću alkoholiziranost plaćao bi 3.000 kuna i dugotrajnije bi bio bez dozvole.

    Ako bi u dvije godine dva puta pravomoćno bio kažnjen zbog alkohola, ali i zbog težih prometnih prekršaja, vozač bi mogao 60 dana u zatvor i oduzela bi mu se vozačka dozvola od jedne do dvije godine.

  2. #2
    Brock
    Guest
    Po novom zakonu mladi vozači u razdoblju od dvije godine nakon dobivanja dozvole neće moći upravljati vozilima čija je snaga veća od 75 kilovata (102 konjske snage), a u vremenu od 23 do 5 sati ujutro mogao bi voziti samo u pratnji osobe starije od 25 godina. Za mlade vozače vrijedit će i stroža ograničenja brzine nego za ostale vozače, a ako u roku od tri godine ne bi položili program sigurne vožnje dozvola bi im prestala vrijediti.

    Drastično će se kažnjavanti prekoračenje brzine - s 300 kuna kažnjavat će se vozači koji do 10 kilometara na sat prekorače brzinu u naseljenom mjestu, ili do 30 kilometara izvan naselja, s 500 kuna oni koji u naselju prekorače za 30, a 50 izvan naselja,. Prekoračenje iznad 50 kilometara na sat kažnjavat će se s 2000 kuna, a s 3000 kuna vozače koji brzinu prekorače dvostruko nego je propisana.

    Najmanja kazna za prometne prekršaje iznosit će 300 kuna, umjesto sadašnjih 50, a propisivat će se za, primjerice, pješaka koji prelazi cestu izvan zebre, vozača koji vozi bez vozačke ili mu je istekla, korištenje mobitela u vožnji.

    U tekst zakona uvršteno je i više Vladinih amandmana. Tako će se kaznom od najmanje tisuću kuna i jednim negativnim bodom kazniti vozač koji ne poštuje prometne znakove ili naredbu prometnog policajca, dok će se za iste prekršaje pješaci kazniti s 300 kuna.


  3. #3
    Brock
    Guest
    Uz motocikliste i mopediste, zaštitnu kacigu za vrijeme vožnje morat će nositi i biciklisti mlađi od 16 godina.

    Novčanom kaznom od 500 do 2.000 kuna kažnjavat će se ovlšteni predavači i instruktori vožnje ako poslove ne obavljaju stručno i u skladu s propisima

    Vozači s inozemnom vozačkom dozvolu koji počine prekršaj u Hvatskoj umjesto izricanja zaštitne mjere zabrane vožnje izricat će se zabrana korištenja inozemne vozačke dozvole na teritoriju Hrvatske.

    Novi će Zakon na snagu stupiti osam dana nakon objave u Narodnim novinama, a očekuje se da će to biti oko 20. kolovoza.



  4. #4
    Brock
    Guest
    Ima ko' hands free za Siemens?

  5. #5
    Dr. Strangelove
    Guest
    nije im trebalo ovo smanjenje alkohola na 0,00...

  6. #6
    Fresh
    Guest
    Nigdje ne piše da ne smiješ žderat za vrijeme vožnje, ajde bar nešto... )

  7. #7
    alien5
    Guest
    A saborski zastupnici imaju imunitet!

  8. #8
    mc
    Guest
    Kako je definirana zabrana koristenja mobitela u voznji? U Sloveniji navodno uopce ne smije postojati kontakt izmedju tijela vozaca i mobitela ili opreme za telefoniranje bez ruku, sto iskljucuje upotrebu klasicnih i bluetooth slusalica... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

  9. #9
    sepra
    Guest
    Smradovi.<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

  10. #10
    Brock
    Guest
    Nije definirana... što je jako loše...

  11. #11
    MONSTER-NemremSeLog!
    Guest
    ja se definitivno ne skidam s motora!!!

    drago mi je da sam se ispucao sa dvanulchekom i sada sam miran!!!!

    na motoru se jos uvijek toleriraju SVI PREKRSAJI!!!!


  12. #12
    Brock
    Guest
    Mislim da će procvjetat ilegalna TAXI služba...

    Evo... ja se dobrovoljno javljam za jeftin prijevoz alkoholno posrnulih djevojaka između 18 i 25 godina... )

  13. #13
    MONSTER-NemremSeLog!
    Guest
    brock......prije prijevoza ih moras odvesti kod ginekologa na pregled (danasnje cure imaju 1000000 bolesti!)!

    tako da....

    OTVARAM GINEKOLOSKU RADNJU na prvom katu a u prizemlju nakon pregleda mozete svratiti u moju ČEVABDŽENICU gdje se pripremaju vrhunski specijaliteti po zanemarivoj cifri!!!
    (ogladne cure nakon pregleda...)

  14. #14
    Brock
    Guest
    :smile25:

    Ajmo u biznis!

    A... kak bi bilo da uzmemo neki autobus na kat koji bi u jednom bio čevabdžinica, prijevozno sredstvo i ginekološka ordinacija? :smile25:

    A slogan:

    BESPLATNA DOSTAVA KUĆI UZ LAGODAN PREGLED KOD VRHUNSKOG STRUČNJAKA, DOK GRICKATE ČEVAPĆIĆE!


  15. #15
    Dr. Strangelove
    Guest
    Ne kontam ovu shemu...recimo popiješ svježi sok na nekom roštilju...malo ti na suncu fermentira u želucu i zaustavi te murjak i napušeš 0,1 i oće ti drapit 1500 KN ?? Normalno ti ne želiš platit i šalješ prigovor sudu... do 1.10. će sudovi biti tolko prenatrpani da se neće niš moć rješit...e Sanaderu moj... kaj je falilo 0.3 promila???

  16. #16
    Brock
    Guest
    A... kaj ak' si popiješ dan prije?

    Ili recimo... u petak navečer se doma sa ekipom pošteno uništiš... i u subotu predvečer sjedneš u auto(full trijezan)... zaustavi te policija i napušeš preko 0.00?

    Naime... zna se da tragovi alkohola ostaju u organizmu do 3 dana...

  17. #17
    fergazer
    Guest
    Da ostanu tragovi alkohola nakon tri dana, ali u krvi a ne u "trbuhu"...

    To je ok, sam nek nabiju kazne, kad nekog opalis po dzepu taj se nebu upustal opet u prekrsaje, ali ovo s 0,00 promila im fakat nije trebalo, kaj pojedes svjezu breskvu, malo grozda, salatu sjednes za volan i opa bato callen bite...<br><hr>

  18. #18
    Brock
    Guest
    Recimo da se za predjelo najedeš škampa na buzaru, za glavno jelo kotlovina, uz dosta pooctene salate i za desert voćnu salatu...

    Nema teorije da budeš ispod 0.3...

  19. #19
    chevy
    Guest
    Prijetelj kupio Mazdu 3 sa full opremom. Žali se da stalno mora imati vezan pojas, jer ako ga ne veže, osim signalne lampice koja neumorno svijetli, auto pušta i nepodnošljivi pištavi zvuk (para mozak). A sudeći po novom Zakonu, biti će mu malo lakše, jer i drugi će se morati vezivati kada budu išli kolima u obližnji supermarket po pivu, ili eventualno po krumpire i blitvu na tržnicu.
    0,00 promila alkohola je OK, ako će to smanjiti prometne nesreće na cestama. No čisto sumnjam, jer i dalje će se piti, a mislim da čak iz nekog "dišpeta" početi piti i oni koji to dosad nisu ("naravno ako imaju muda i duboki džep"). Jer konačno mi u HR uvjek smo "kontra" svega i svakog, pa ćemo biti i "kontra" ovog Zakona (uvjek opozicija). Jer ipak to nije u "tradiciji hrvatskog naroda", kako rekoše neki podupirači saborskog šanka.

  20. #20
    Brock
    Guest
    "Da ostanu tragovi alkohola nakon tri dana, ali u krvi a ne u "trbuhu"..."

    Pa, kaj bu ti iz trbuha vadil ili će te (ako će se svađat sa njim, a sigurno hoćeš) odvest na vađenje krvi?

  21. #21
    fergazer
    Guest
    Pa iz zeluca ti se osjeti prisustvo alkohola a vadit ces krv samo kad ne daj boze imas prometnu nesrecu...

  22. #22
    napokon
    Guest
    ovo je jedina pametna stvar u 15 godina drzave rvacke
    da je bar ranije donesen taj zakon mozda neb toliko mladih ginulo po cestama, lako se vama mladici zajebavat, al poglejte malo porodice poginulih, nije samo sebe ubil vec je unistil bar dve familije a ceto i tri cetiri


    i jos nesto
    alien je napisal ovu glupost
    A saborski zastupnici imaju imunitet!

    nemaju, nema niko imunitet na prometne prekrsaje

    nazalost mislim da nisu donijeli azkon po vlastitom razmisljanju vec po direktivi EVROPSKE ZAJEDNICE jer je to bil jedan od uvjeta za pristup
    :smile24:

  23. #23
    Dr. Strangelove
    Guest
    živo me zanima kako će to ionako pretrpani prekršajni sudovi riješit... kad krenu žalbe... tone i tone papira...

  24. #24
    turbo-limac
    Guest
    nakon ovoga izgubio sam vjeru u političare.....





  25. #25
    Hondo
    Guest
    Statistike potvrđuju da je glavni problem na našim cestama u prvom redu ljudska glupost i vozačka nekultura, na drugom neadekvatne ceste i popratna prometna signalizacija, a na trećem problem alkoholiziranosti vozača. Ovo je samo još jedna u nizu represivnih mjera koja mora pripomoči punjenju državne kasice isto kao i povečanje trošarina, neispunjenje predizbornog obečanja o smanjenju PDV-a i sl., oko koje se opet digla velika prašina i uzburkala javnost i mediji, a sve u svrhu marketinga i stvaranja nekog osječaja da vlada nešto korisno radi. Na taj način je opet skrenuta pažnja javnosti s problema privrede i ekonomije kod kojih na žalost opet nema nikakvih pomaka.
    <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Slične teme

  1. Murter-zakon
    By Petra in forum More
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 26-02-2016, 10:04
  2. bosna zakon
    By plava in forum Sarajevo i okolica
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 18-04-2012, 15:56

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •