Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: Alfa 156, jedan od najboljih velikoserijskih automobila

  1. #1
    G
    Guest
    alfa 156 je vec godinama hvaljena i dobila puno puno nagrada, bila je auto godine, dobila puno nagrada za dizajn, vozne osobine, bila je auto 1 Europe, mislim da ce Alfa 156 biti pravi klasik i jedan od najbolji sportskih limuzina u 90-tim godinama. Svaka cast Alfi, jer nemojte zaboravit da je Alfa prva i jedina marka koja ima dva modela u isto vrijeme u ponudi koji su bili i auti godine(1998 i 2001) i Auto 1 Europe ( 156 i 147 )
    Sta mislite vi o 156? posto je taj model pri kraju proizvodje i iduce godine dolazi 157, zelim da ova tema bude posvecena jednom odlicnom i znacajnom automobilu : Alfa 156

  2. #2
    Johnnyyy
    Guest
    kao prvo, daleke 1997 godine kad je 156 izasla, niko, ali niko u njenoj klasi joj nije mogao ni prismrdit sto se tice handlinga, voznih osobina itd. dan danas je najljepsi auto u klasi sa najboljim voznim osobinama, najsportivnija je u klasi a kad dodje buduca 157, pomest se pod sa cijelom konkurencijom.

  3. #3
    Aero
    Guest
    "...ali niko u njenoj klasi joj nije mogao ni prismrdit sto se tice handlinga..."

    Osim BMW 3-ce
    Ali slažem se da je 156-ca odličan auto.

  4. #4
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Pa ne bi htio sad osporavati BMW , ali u to vrijeme je bio model E36 koji ipak dok ga nisi spustio i nije bio nešto.Nije imao toliku elektroniku koja bi ga držala na cesti.Ponavljam ne bi htio da ispadne svađa , ali ipak mislim da je 156 u to vrijeme bila naprednija, ponavljam mislim na 97 godinu kad je izašla.

  5. #5
    Aero
    Guest
    Alfa je te godina bila izašla, a za BMW je to bila zadnja godina proizvodnje. Tak da je tu prednost Alfe. Ali zanimljivo je to malo sagledati što se događa kod nove 3-ce (E46). Alfa se uvijek furala na sport u svim svojim modelima, dok se BMW kod običnih modela pomalo udaljava od sporta. Više idu na nekakvu "sportsku udobnost" i tu pokušavaju pronaći neki kompromis.

  6. #6
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Ja mislim da bi BMW , ovce i novce.Mislim da je auto udoban i da leži ko typeR.A to baš tak i nejde.Zato "čelavci" i spuštaju svoje ljubimce.

    BTW , ali ova Lexus svijetla na BMW-ima su mi katastrofa.

  7. #7
    Aero
    Guest
    Slažem se sa objema izjavama.
    Na 3-ici Compact su živa koma...

  8. #8
    Aero
    Guest
    Mislim da je sve sadržano o tom autu u ove dvije rečenice:

    Auto koji je Alfu vratio na puteve stare slave.

    Auto koji će zasigurno jednog dana biti klasik.

  9. #9
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Navodno se Alfa ipak odvojila od Fiata,što ako je istina me jako veseli , jer ja uvijek tvrdim da je Fiat karcinom Alfi.Te vijesti sam čuo u AC.

  10. #10
    Aero
    Guest
    Kako misliš odvojila? Financijski, u vlasništvu, razvoju modela ili kako?

  11. #11
    OS FIAT>>>
    Guest
    Zavisi u kojem periodu to gledas.Alfa je bila karcinom Fiatu (koji si je sam nametnuo kupnjom za 1 Liru) do dolaska 156-ce. )

  12. #12
    Aero
    Guest
    Za 1 liru? Pa to je gorje od prakse u HR "za 1 kunu" Pa alfa je stvarno bila u kurcu...

  13. #13
    OS FIAT>>>
    Guest
    Nisam siguran dali je Fiat kupio Alfu ili Lanciu za jednu Liru.Jedno od tog dvoje je sigurno kupio za simbolicnu jednu Liru. )
    Dom, ipak se Alfa vraca na pravi put pod patronatom Fiata i ne mislim da im ide lose.

  14. #14
    Aero
    Guest
    Nego, jedna stvar me zanima. U Lanciji Thesisu se nalazi 3,2 litreni šestak. I po nekoj normalnoj logici bi to trebao biti Alfin motor. Pa me zanima, jesu li i u Thesisu onako lijepo polirane usisne cijevi kao u Alfama?<br><hr><font color="blue">BMW POWER
    </font>

  15. #15
    OS FIAT>>>
    Guest
    Mozda bi se na netu dala naci nekakva slikica.Idem pogledati pa da to utvrdimo. )

  16. #16
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Neznam na koji način se odvojila , ali to sam čuo od ljudi u Autocommercu.

    Bilo bi mi draže da se više "druži" sa Maseratijem.

  17. #17
    OS FIAT>>>
    Guest

  18. #18
    OS FIAT>>>
    Guest
    To je to.Jel to crno ili je slikano pod nekim kutem da se ne vidi da je polirano?

  19. #19
    Aero
    Guest
    Je, ona lepota je ispod:


  20. #20
    Aero
    Guest
    Jesu, polirane su...

  21. #21
    INTERCEPTOR
    Guest
    Zanimljivo vidjeti alfin V6 drugačije upakiran

    Inače i u Fiat Cromi je kucao alfin 2,5 V6.

    Aero, ja baš ne vidim da su polirane <br><hr><font face="Courier"></font>

  22. #22
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Moram priznati da mi Alfin puno ljepše izgleda.

  23. #23
    OS FIAT>>>
    Guest
    Jel to postoje dvije verzije?Na ovoj slici sto si ti stavio Aero pise 3200, a na mojoj pise 3000.

  24. #24
    Aero
    Guest
    Aha. Postoji 3,0 V6 i 3,2 V6. Za posljednju znam da ima 230 KS.

    Mislim da se u 166-cu ugrađivao neki 3,0 V6 motor. To je vjerojatno taj...<br><hr><font color="blue">BMW POWER
    </font>

  25. #25
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Pa ko i Alfi , ima 3.0 i 3.2

Slične teme

  1. 10 najboljih sportskih automobila u 1990-2004
    By Johnny in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 11-07-2004, 18:06

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •