Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 44

Tema: ***PROMJENA GUMA***

  1. #1
    klinac
    Guest
    Imam Corsu 1.4i 1996 god. Na njoj su sad gume 165/65 R14\\\", neznam dal bi bilo pametno na nju stavit gume 195/50 R15\\\"? Do sad nemam baš puno iskustva s tim pa vas molim da mi savjetujete koje bi mogle bit prednosti i nedostaci te promjene. Unaprjed vam se zahvaljujem na odgovoru!<br><hr>

  2. #2
    mc
    Guest
    Promjer je prihvatljiv, ali je za moj ukus to malo presiroko (iako izvedivo)... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
    Gimme fire
    Gimme that which I desire</font>

  3. #3
    klinac
    Guest
    KOJ PROFIL TI PREPORUČAŠ?

  4. #4
    Fresh
    Guest
    Kad smo kod promjera i snage ja više ne znam ko tu koga.

    U zadnjem Auto blicu tip postavlja pitanje može li na Polo SDI (64 KS) staviti gumu 195.....

    Odgovor je u stilu, motor se bez problema može nositi s tom širinom gume, ali zamisli ××××ni nedostatak - pojava aquaplaninga

    Onda prema toj teoriji ja (100 KS) ili mc (110 KS) možemo bez beda staviti na aute, koliko ćemo, evo ja ću 215, a ti možeš i 225<br><hr>

  5. #5
    Girrari
    Guest
    Slobodno stavi tu dimenziju; nije to tak strašno. Moja preporuka bi ipak bila 185/60 14" i spuštanje auta za 3 cm.<br><hr><font color="red">Capo di cotlovina * * * * * * * * *</font>

  6. #6
    mc
    Guest
    'Ocu ku.ac... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
    Gimme fire
    Gimme that which I desire</font>

  7. #7
    mc
    Guest
    Preko 185 ne bi ni ja isao...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
    Gimme fire
    Gimme that which I desire</font>

  8. #8
    Dr. Strangelove
    Guest
    Ja osobno to nebi nikako preporučio jer je taj motor i ovako veliki potrošač benzina... sa 195 gumom otić će još gore... mislim da će i ubrzanje i max brzina znatno past... opterećenje kugli, ležajeva i elemenata ovjesa znatno će se povećat... A to za aquaplaning je brijem istina, jer je to lagani auto sa širokom gumom...

    Jedina prednost su očito veliki estetski dobitak i ležanje u zavoju....<br><hr>

  9. #9
    Brock
    Guest
    Prvo baci pogled na :URL=http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html:web stranica:/URL:

    Moja preporuka ti je 185/55/14.

  10. #10
    klinac
    Guest
    Neznam kaj da napravim mislim da bi auto ljepše izgledal s 15 cola ali ???

  11. #11
    drugmirko
    Guest
    fresh, to sa snagom neznam ni ja, ali oko aquaplaninga nekak mi je logično, da isti auto, kod iste brzine na istoj lokvi lakše zapliva s profilom 195mm neg s profilom 145mm. iz istog razloga, ko što je lakše skijat na vodi s širokom daskom na nogama neg s klizaljkama ) . ono, što bi po meni bilo za razmislit kod stavljanja širih profila i večih promjera felgi nije to, dal je motor dovoljno snažan, već kak će veča opterečenja podnosit zglobovi i ležajevi poluosovina. nisu badava, ili zbog ljepote, tvornički stavljeni ti promjeri i dimenzije guma, već je valjda nešto i preračunato na to.

    @ klinac, hoćeš, da ti auto izgleda ljepše i ljutije... prodaj Corsu i ubodi si Saxića VTS. <br><hr>

  12. #12
    Tehnicar
    Guest
    ) sve ti je objasnio drugmirko!
    Mislim ako bi dulje vozio da bi sjeba podvožje,ovjes,zglobove itd.
    a probaj što kaže Brock,
    Girrari pa neće na drag ) <br><hr>

  13. #13
    Fresh
    Guest
    Znam da se sa mogućnošću aquaplaninga nije za zajebavat, ali pored svega šta ste naveli (Dr. drugmirko) vezano za opterećenje i dugovječnost ovjesa njima je glavni nedostatak aquaplaning.

  14. #14
    klinac
    Guest
    to bi trebala ovak nekak izgledat


  15. #15
    klinac
    Guest
    mislim da je corsa ipak ljepša od saxsića

  16. #16
    alfa099
    Guest
    ...ja sam na GTV stavio 225/45-17...prije sam imao 205/50-16...
    I sad talijansko djubre laže na cajgeru! Pokazuje 210 a ide brže 4%!
    Već sam išao u servis reklamirat da auto ne ide kak treba! <br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

  17. #17
    drugmirko
    Guest
    aaa Fresh, sad kužim. kreten od novinara je to naveo, kao glavni nedostatak...

    i još k debati; istina, to što kaže alfa... brzinomjer i kilometar sat ne ispisuju prave vrijednosti jer ti kotać ima drugi promjer nego tvornićki original. veća je razlika u bilokojem smjeru, veća je greška... ) . ali, to nije ništa strašno. podvozje i zglobovi su to o ćemu je treba brinut .<br><hr>

  18. #18
    piquet
    Guest
    ja bi se kroz bilo kakvu vodu rađe vozio na 195/50/15 goodyear f1 eagle nego na 175/65/14 michelin energy.

  19. #19
    alfa099
    Guest
    ...sad na većim kotačima super se vozit...
    ...opterećenje na ovjes je naravno veće, ali koja razlika kad se voziš po glatkom, novom asfaltu i po nekoj kaldrmi!!!
    ...kod nas u HR je trajnost ovjesa ionako cca 3 godine, odnosno do 50tkm!

  20. #20
    INTERCEPTOR
    Guest
    Trajnost ovjesa pa kad neki element krepa to se zamijeni. Ili se po mogućnosti stave polyseleni.

    E alfa ××× GTV ti ima prednji ovjes kao i 145, tj. trebala bi imati, zato vjerovatno postoje seleni koje si imao na 145 i za GTV. Inače vilice na alfama tj. seleni kratko traju 50-100 000 nepažljive-šahta vožnje.


  21. #21
    alfa099
    Guest
    ...ma ovjes je potrošna roba, glavno da je dobro konstruiran! )

  22. #22
    S16
    Guest
    A može li 195/50/15 na 45ks?

  23. #23
    Brock
    Guest
    Pa, naravno da može!

    Može i 205/40/17! Samo... kak bu se auto ponašal... to je druga priča...

    Meni se kod prelaza sa 145/70/13 na 185/50/14 popravila stabilnost i ležanje na ravnoj cest, ali kad naletim na rupe, kolotrage i ostakla ×××××× po kojima vozim 70% vremena... auto skače i leti na sve strane...

  24. #24
    piquet
    Guest
    e meni to ide na k....
    i nije mi jasno jer mi se čini kao da samo talijani imaju te selene.
    na octavii na 130000km sa 205/60/15 nije ništa lupalo.
    na ss sam promijenio otraga selene i na 2 više guma ne postoji.
    sve me strah kakva je situacija na prednjem ovjesu.

  25. #25
    mc
    Guest
    To ti je ocito cijena savrsenstva... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

Slične teme

  1. NAJBOLJA GUMA ?
    By f-toyota4 in forum Auto servisi
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 23-11-2004, 20:10
  2. GUMA za Scooter =???
    By R-18 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 08-05-2004, 14:28
  3. BUSENJE GUMA
    By DJOLEX in forum Auto servisi
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 15-04-2003, 07:05

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •