Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: ŠKRIPA U VRATIMA

  1. #1
    BRANKO
    Guest
    IMAM SEAT IBIZU STARU GODINU I POL DANA I U ZADNJUH MJESEC DANA U VOŽNJI NARUČITO NERAVNINA ČUJE SE ŠUŠKANJE-ŠKRIPA U ZADNJIM VRATIMA I TO DOSTA JAKO .JEL SE TO DA SREDITI ILI JE TO JEDNOSTAVNO TAKO,A MOŽDA JE I ZBOG VRUĆINE. POMOĆ - POZDRAV SVIMA

  2. #2
    chevy
    Guest
    Vjerojatno je riječ o plastici i oblogama na vratima loše kvalitete, koja pod utjecajem sunca postupno mijenja svoj sastav i boju (blijedi) ili se krivi (izobličuje) što dovodi do postupnog nepravilnog nalijeganja na metalne dijelove vratiju (stvaranje "lufta"). Sve se to manifestira kroz neugodno "cvrčkanje" i škripu kada se vozilom prezali preko neravnina. Lijek - strpljenje i ignoriranje zvukova (pojačati radio).

  3. #3
    Dr. Strangelove
    Guest
    Daj si truda malo i skini tapecirung u vratima... ispod ćeš vjerojatno imati nekakvu izolaciju, najvjerojatnije najlon, odljepi to i pogledaj vodilice svih polugica za otvaranje vrata... možda su ti u tvornici zaboravili stavit koju spužvicu koja ide u te kanale... meni se nešto slično desilo na autu... usput dampiraj malo vrata sa samoljepljivom izolacijskom trakom (imaš ih raznih vrsta u Bauhausu i sl.)...

  4. #4
    Dr. Strangelove
    Guest
    Meni je izluđivala ta škripa u vratima i sredio sam to... moram ovo ljeto još jednom skidat tapecirung, pošto mi fali pola te najlonske izolacije iznutra, koja navodno služi da ti voda ne probije na tapecirung... uglavnom dosta posla, ali i veliko zadovoljstvo nakon što ga napraviš...

  5. #5
    307
    Guest
    meni skripe straznja vrata pri otvaranju, cujem da nesto nije u redu s mehanizmom u vratima, ali nisam uspio skinuti tapecirng. probao sam naspricati, ali ne vrijedi. tapecirung ima samo 1! vijak do sarke i nista vise. kada njega otpustim nema nikakve razlike. bojim se na silu da ne pokidam tapecirung. zna li netko kako se skida? cini mi se da je napravljen iz 3 dijela.

  6. #6
    Dr. Strangelove
    Guest
    Bolje nemoj ništa na silu skidat, ima sigurno još vijaka, ali su vjerojatno skriveni ispod zaštitnih plastika... tu treba strpljenja...<br><hr>

  7. #7
    307
    Guest
    uspio sam skinuti rucicu stakla i rukohvat. trazio sam skrivene vijke plasticne cepove i sl. ali nema.

  8. #8
    Dr. Strangelove
    Guest
    brijem da ćeš morat skočit do Peugeot servisa i pitat njih kak se skida.... ili do nekog limara da ti to skine...

  9. #9
    Dr. Strangelove
    Guest
    uglavnom auto limar ti je najbolja solucija, pošto oni svakodnevno skidaju tapecirunge i imaju to u malom prstu...

Slične teme

  1. ŠKRIPA U VRATIMA
    By BRANKO in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 06-07-2004, 12:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •