Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: saxo 1.5D poluosovina

  1. #1
    saxić
    Guest
    Čujem škljocanje i lupanje prilikom okreta volana u desno i vraćanja na pravac u stanju gibanja auta.
    Dijagnoza u servisu Automehanika:
    Puknuta manžeta uzrokovala nedostatak podmazivanja osovine i nastajanje lufta na homokinetičkom zglobu! Ciejna popravka 3300kn, garancija 1god.
    Može li se i gdje proći jeftinije kod nekog pristojnog servisera . Javite se :smile21:

  2. #2
    Stjepan H.
    Guest
    Ja bih to mogao popraviti.Zglobovi se mjenjaju u paru.Kada niste na vrijeme zamjenili puknute mandžete mjenjajte zglobove.3300kn je zaista puno novca ali i dijelovi su skupi plus ruke toliko pa PDV na sve to...
    )
    A kako su krajnici???Mogli bi i njih zamjeniti kad već radite.

  3. #3
    zegaunlog
    Guest
    eh eh sto je nemar 30kn nasuprot 3000kn...

    ZEGA

  4. #4
    saxić
    Guest
    Dečki saxo je star 2god. Nisam ni skužio da je manžeta pukla (nisu ni na redovitom servisu na 45000km kad su mijenjali kočione pločice a sad ima 52000km), vjerojatno se sve brzo događalo. Kad se začulo škljocanje bilo je prekasno. Tražim dobrog i ne preskupog servisera.

  5. #5
    Stjepan H.
    Guest
    Ništa čudno ovo sa mandžetama.Meni je i na jugiću starom 2godine pukla ali je zato koštala dvije kutije cigareta.
    Teško je jedino staviti novu jer puno toga treba demontirati.
    Dobro i jeftino teško ćeš naći.

  6. #6
    saxić
    Guest
    Dečki, malo sam se zavukao ispod auta i slikao. Kao laiku čudne su mi neke stvari. Pogledajte slike zdrave i oštećene polusovine i obratite pažnju na spojnice (žuta strelica).
    Na zdravoj poluosovini spojnica je zavijena sa dvije matice, a na oštećenoj samo sa jednim.
    Nitko tu ništa nije dirao osim mehaničara Automehanike (kad su mijenjali kočione pločice). Sem toga auto je uredno servisiran i da mi nitko na to nije skrenuo pažnju. Mogao sam poginuti da je osovina pukla. Sada samo ne znam da li je ovo greška u proizvodnji ili u servisu Automehanike?
    :URL=http://www.geocities.com/saxic1/slike.html:SLIKE:/URL:

  7. #7
    Stjepan H.
    Guest
    Konačno i slike.
    Sve se lijepo vidi.Možda žele da se što prije vratite natrag.
    Evo još jednog nepotrebnog plaćanja.
    Prije servisiranja vozila morate sami pogledati i reći što da rade inače će biti račun i izmjena dijelova(na papiru).

  8. #8
    saxić
    Guest
    DA, javili su se iz AutoMehanike. Telefonski su me kontaktirali (nakon što su dobili moj e-mail), bili su prilično ljubazni i zamoljen sam da dođem do servisa kad mi odgovara. Dogovorio sam se za ponedjeljak, pa ćemo o detaljima kad dođem sa servisa.
    Zasad je sve proteklo u fer i korektnom tonu. Nadam se sretnom završetku, a cijela priča možda završi u novinama.

  9. #9
    saxić
    Guest
    Dečki, vratio sam se sa servisa AutoMehanika, Kovinska 2, Zagreb.
    Poluosovina je popravljena i sve je na obostrano zadovoljstvo sretno završeno.
    Servis je ljudski priznao i popravio pogrešku bez ikakovog plaćanja.
    Ljubazno su se ispričali svi od glavnog mehaničara, šefa servisa pa do člana uprave i zamjenika direktora g.V. Kopilovića, sa kojim sam popričao o svemu i ugodno kratio vrijeme uz kavicu dok je trajao popravak.
    Zahvaljujem se još jednom svima i vidimo se na idućem redovitom servisu.
    Slike montirane nove poluosovine: :URL=http://www.geocities.com/saxic1/slike.html:SLIKE NOVE POLUOSOVINE:/URL:<br><hr>

Slične teme

  1. saxo 1,5d
    By mate in forum Auto servisi
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 06-06-2004, 20:10
  2. povoljni saxo
    By 594 krešo ah in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 14-12-2002, 19:19
  3. prodajem saxo
    By 594 krešo ah in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 02-11-2002, 19:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •