Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Struja iskopčana u 19.000 kućanstava

Krešmir Sever
    Guest
    Više od 90.000 hrvatskih kućanstava Hrvatskoj elektroprivredi ne plaća račune za struju i stoga je HEP protiv njih pokrenuo ovršne postupke. HEP od građana potražuje ukupno 400 milijuna kuna, a zbog neplaćene je struje, kako kažu u HEP-u, bez priključka ove godine ostalo oko jedan posto pretplatnika, odnosno gotovo 19.000 kućanstava. Od prosječne plaće, upozorava predsjednik Nezavisnog sindikata Hrvatske Krešmir Sever, kućanstvo uspije pokriti tek pola najosnovnijih troškova.

Nakon što podmire rate kredita i kupe najosnovnije živežne namirnice, mnogi više nemaju za račune. Radnici više ne mogu podmirivati obveze života na kredit i primjećujemo velik porast onih koji traže sindikalnu pomoć ističe K. Sever. Procjena kako svaki zaposleni građanin duguje 12 prosječnih plaća, objašnjava Sever, sasvim je realna s obzirom na to da od plaće radnik ne može kupiti ni štednjak. Stoga mnogima nije ostalo drugo nego dignuti bilo kakav kredit. No, osim za kućanske aparate, namještaj ili neku drugu luksuznu robu, Hrvati su u dugovima, misli Sever, zbog masovnog dizanja kredita za automobile. Prema podacima banaka, za kupnju automobila podignuto je, naime, kredita u vrijednosti 13 milijardi kuna.

Mislim da su mnogi kredite za auto dizali iz očaja što ne mogu pokrenuti posao i živjeti bolje, a banke su građane na to navukle nudeći im primamljive kamate. Sada bilježimo slučajeve da iste te banke zbog neplaćanja rata prodaju automobile kupljene na kredit kaže K. Sever. U NSH predviđaju kako će od jeseni situacija biti još teža, posebice ako cijena nafte bude i dalje rasla. Osim što će poskupjeti javni gradski prijevoz, poskupjet će i osnovne živežne namirnice te u NSH procjenjuju da će osnovni troškovi života porasti barem deset posto.

jujujjjjuuuuuuu
    Guest
    ma nije moguće da je tako nakaradno stanje u "domovini"!
    Evo ja predlažem da radi njegovih vizija i pustih snova HEP uzme Grgu GN za generalnog ravnatelja (ili kako se sad već po novom ustaškom jeziku zove taj "dužnosnik").
    Doduše ×××× ga škola ali bar su mu snovi super!
    ) )

Grga,lakše malo
    Guest
    sa tim Tvojim "silnim odgovorima" na ovu temu!
    Pusti malo i druge da kažu koju! ) )

Ajde Grga
    Guest
    silazi sa bandere,ima vremena visićeš na njoj na zimu,kad ne bude muva! ) )

otto
    Guest
    Zivim i radim u dijaspori vec 30g otisao sam bez igde icega . Dijeca se rodila odrasla i postigao puno toga . Svi u nasoj lijepoj trebaju znati da bez puno rada i odricanja nema ni napretka ajos manje dobrog zivljenja.Pise mi jedan moj rodak kako je bio firmani kum te kako ga je ta firma kostala5000 KN . Moja kcer je bila isto ovdije u dijaspori kuma ali nju je to kostalo 2400KN. Kako cujem doma se svi takmicu ko ce dobiti bogatijeg kuma . Nezna koliko se gleda na prijateljstvo i humanost .

Slične teme

1. S manje od 4000 kuna živi pola kućanstava
    By Ljubica VUKO in forum Politika
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 25-01-2007, 14:54
  2. U siromaštvu živi 27 posto kućanstava
    By sompisamoposerator in forum Politika
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 15-10-2005, 18:34

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove