Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Dizel motori: Hdi, CDTi, TDCi, DCi......

  1. #1
    haPPy
    Guest
    Koji motor je od ovih vaš favorit i zasto?

  2. #2
    Svicar
    Guest
    HDI po meni,mada ovaj Hondin sam probao i da covjek nepovjeruje koliko je tih.
    Steta sto u Hrvatskoj nemamo dovoljno kvalitetno gorivo da iskoritimo potencijale spomenitih obitelji motora.

  3. #3
    haPPy
    Guest
    a HDi i JTD su ono vrhunski motori, jer cinjenica je da opel koriti JTD motore pod CDTi imenom dok HDI motori se nalaze u Fordu, Jaguaru, Citroenu...
    Slazem se s tobom oko hondinog motora, jer rijeko je da netko napravi prvi dizel motor i pokosi konkurenciju...samo cekam da izbace civic s dizel motorom da vidimo kako ce uspijet spojit sportski coupe s dizel agregatom.

  4. #4
    Svicar
    Guest
    Civik,imas ga (u sadasnjem izdanju)sa dizelom, malo preuredjenim ISUZU 1.7 motoro snage 100 konja.

  5. #5
    haPPy
    Guest
    to nije izvorni hondin motor, kao ovaj 2,2 s 140 ks...

  6. #6
    taz
    Guest
    tdci motori se nalaze u fordovima a ne hdi i sigurno su najbolji od spomenutih

  7. #7
    Svicar
    Guest
    Primedba,"tdci",malo je drugacije sa velikim i malim slovima ali nije vazno,to je samo Fordova zasticena oznaka i ugradjuju se u sadasnji Fokus,Mondeo i uspjeli su ga uvaliti Jaguaru,sve ono sto sada novo dolazi je od PSA. i to 1.4 68 ili 92 konja,1.6 109 i 2.0 136. 2.7 200 i kusur konja i
    ugradjiva ce se u cijeli Fordov program, Volvo,Jaguar i td.
    Sada dolazi novi od Opela(kazu Fiatov) za koji (po najavama)po karakteristikama daje najvise,mali Fiatov 1.3 kotori visoko,po meni HDI motoru se preteca kvaliteta,mirnog rada...i td.

  8. #8
    haPPy
    Guest
    ja sam se dugo razmisljao izmedu Opel Corse 1,3 CDTi i Peugeota 206 1,4 HDI...ali nakon dugog razmisljanja i sta sam provozao 3 puta oba modela, dosao sam do toga da kome dizajn nije prva točka prilikom kupnje auta neka si kupi 206, dok corsa nudi najveću prostranost u kabini, odličan motor i jako povoljnu cijenu za uloženo dobiveno.

  9. #9
    haPPy
    Guest
    E da, kupio sam na kraju Opela

  10. #10
    ogi-istra
    Guest
    imam focusa tdci-100 ks i mogu reci da je bomba,malo pije puno nasuprot ostalim dieselima ali vuce bolje nego benzinac od 100-ka )

  11. #11
    nec
    Guest
    Prvi Diesel motor sa direktnim ubrizgavanjem se pojavio u Fiat CROMI 86,
    ideja je realizirana u suradnji sa cuvenim ETH(fakultetom stroj.) om u Zuerichu. Proizvodnja sistema ubrizgavanja je povjerena iskusnom Boshu.
    1994 je se pojavio prvi auto na svijetu sa
    comon railom alfa romeo 156 sa JTD motorom.

    VW za to vrjeme kaska sa tehnologijom i pokusava parirati sa TDI motorima koji zahvaljujuci pouzdanost postaju vrlo popularni u narodu.

    Svi svjetski proizvodjaci osim VW sljede
    FIAT-ALFA grupu i razvijaju: HDI, tdci i ostale.

    VW pokusava dici tlakove ubrizgavanj ali
    sa ali tehnologija nije dovoljno napraedna pa Krece u razvoj Pumpe Duese
    motora. Postize najvece tlakove ali po cjenu nemirnog i bucnog rada motora.

    Fiat grupa izbacuje 3 generaciju Multi jet motore, i postize iste snage i super miran rad motora.

    Treba li jos nesto reci?






  12. #12
    noname
    Guest
    da, kupi si tu Cromu i uživaj u njoj.
    oprosti ali ne mogu se suzdržati i reći ti : TIKVANE !
    a PSA D12 motor, jesi kad čuo za to?
    da, oni su čekali Fiata da napravi dizel pa da ga iskopiraju...
    aiiiiii, juhuuuuu

  13. #13
    noname
    Guest
    ta tehnologija je već odavno poznata, kao i mnoge druge koje ulaze u komercijalnu eksploataciju tek kad se zasiti tržište i osjeti potreba da se neukom narodu izmuze novac. samo vi uživajte u najnovijoj tehnologiji, ali znajte da je to već bilo napravljeno početkom osamdesetih.

  14. #14
    R-18
    Guest
    TDI 2.0 140 PS

    Vozio prošli tjedan u novoj Golf petici.
    6 brzina.

    Dere većinu benzinca 1.8 i 2.0 garant.

    Honda I-CTDI , broj 1.
    Volkswagen TDI 2.0 , broj 2.
    Papa , broj 3.<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

  15. #15
    Rambler
    Guest
    Ja vozim Fiata sa 1,9 JTD motorom i zasad nemam primjedbi (prešao sam samo 10 000 km), ali poznanik mi ima Fiat Mareu sa prijeđenih 400 000 km i motor radi savršeno, nikada nije popravljan. Moram naglasiti da je auto uvoz iz Njemačke (na 200 000 km) i moguče je da su stvarni prijeđeni kilometri i veći.

  16. #16
    Fergazer od fiće
    Guest
    Bojim se za taj Fiatov motor 1.3 CDTi...

  17. #17
    DeNo
    Guest
    Zašto se ti bojiš za taj motor? Dali ga možda ti voziš ili ...

Slične teme

  1. sdi & Dizel
    By mingić in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-03-2004, 19:47
  2. Dizel i po( D 1/2)
    By 442 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 23-11-2003, 17:32
  3. Focus 1.8 TDCi potrošnja?
    By franula in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 28-07-2003, 16:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •