Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 90

Tema: Renault LOGAN (DACIA X90)

  1. #26
    Stjepan H.
    Guest
    Za alien5 -----Daciu mogu usporediti sa Zastavom.I Zastava je bila Fiat dok su ugrađivali orginal Fiat motore i mjenjače.Čim su počeli stavljati svoje više to nije to.
    Tako i Dacia.Da imaju sve od Renaulta neće nikada složiti kako treba jer nemaju discipline i iskustva.
    Da je Logan dobar, za izvoz bi bio Renault,a u Rumunjskoj neka bude Dacia.
    Za 10000kn manje se ne isplati kupovati mačka u vreći.Tko ide na dulje staze možda se i isplati ali na pet godina se puno gubi.Najgore je što kasnije Daciu ne možeš prodati nikome.
    Svašta Rumunji stavljaju na auto kod montaže.Nema specifikacije dijelova.
    Stave ono što imaju na skladištu.


  2. #27
    Stjepan H.
    Guest
    Za Dankasa ---Znam da je Thalija napravljena u Turskoj.Vidim po dijelovima.Ali to je Renault.Zamjenila je R-19.Baš sam želio R-19 s pet vrata ali nije bilo jer nema katalizator i prestaje se proizvoditi.Izašla je Thalija koja je produženi Clio.
    Za cijenu Clia 1.2(60ks) dobio sam Thaliju 1.4(75ks) i veliki prtljažnik te se riješio Yuga za 8000kn.Bolje nisam mogao proći 2001god.
    Turska i Rumunjska su slične ali Turska je poznata po sklapanju vozila.
    Tako možemo za njihov TOFAS reći da je FIAT(proizvode Fiatove modele;Dogan,Tempra,Tipo,Albea),ali nije.
    Jedno je kada proizvodiš poznatu marku,a drugo svoju.Kod svoje možeš i pogriješiti.
    Ali kod poznate sve se kontrolira i zna se što se stavlja i kako.
    Recimo obične gume,na Loganu vjerojatno nisu Goodyear ili(poznata marka)već neka Q marka.Pitanje je kakvi su šarafi kotača ili završna
    obrada.
    Logan je duži za 10cm točno za prednji kraj koji nije dovoljno iskorišten kod motora.
    Kada je iskoristivost u pitanju bolje je pričekati 2007god jer dolazi Logan
    STATION WAGON(karavan).

  3. #28
    alien5
    Guest
    Stipe, mislin da su ti argumenti loši.
    Samo ću jedno kazat jer svi uspoređuju Tursku i Rumunjsku radnu disciplinu kao osnovu za kvalitetu. Po meni i naše moš natirat da rade dobro ako ih ima ko natirat, pa tako i Rumunje i Turke.
    A koliko su dobro disciplinirali Turke:
    Toyota, najpouzdanija svjetska marka proizvodi se u Turskoj!
    Zbog čega ne bi mogli i Rumunji tako, a ako ne baš danas onda sutra!?!?

  4. #29
    Stjepan H.
    Guest
    alien5 --sam si potvrdio koliko su moji argumenti loši.
    Kada jedna japanska kvalitetna marka Toyota proizvodi u Turskoj onda znaš koliko su Turci napredovali.Ne bi Japanci trpjeli ne kvalitetu i ne preciznost.Turska je veliko tržište i radi mnogo vozila(kako osobna tako i teška).
    Mogu Rumunji dobro napraviti samo za izvoz mora biti Renault jer inače nema kupaca.Dacia nije poznata i ulijeva dozu ne sigurnosti.

  5. #30
    alien5
    Guest
    Jel to očeš reć da kad bi sad Japanci osnovali Toyotu u Rumunjskoj da ne bi vridila ništa jer rumunji ne znaju radit?

  6. #31
    Stjepan H.
    Guest
    alien5 ----ma ne,nisi dobro pročitao.
    Mogu Rumunji sve raditi,nije to danas problem.Ali da izvozni proizvod bude marka(Toyota ili Renault),a ne neka njihova no name marka.
    Daj pročitaj prošle postove!


  7. #32
    DANKAS
    Guest
    Dacia je u gotovo 100 % vlasništvu Renaulta. Renault je ostavio Daciou kao brand jer, vjerovali vi to ili ne ta marka je dobro zastupljena na Bliskoistočnom, Sjedvernoafričkom, balkanskom i istočnoeuropskom tržištu. Renaultu je u interesu da taj brand dodatno afirmira tamo gdje je prepoznatljiv.
    Rumuni nikada neće ništa ugrađivati i raditi na tim atutima sami jer im to njihov gazda ne da. Dacia je Renaultovo vlasništvo. Dakle nju treba shvatiti kao Francusku firmu,a ne Rumunjsku. Tamo će se raditi onako kako kažu Francuzi ili se neće raditi uopće.

  8. #33
    komandante
    Guest
    renault kopira vw koncern...logan je ono sto je prije 10-ak godina bila felicija...prelazna faza
    ali mislim da nece uspjeti napraviti istu stvar ko vw<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

  9. #34
    alien5
    Guest
    Potpisujem zadnja dva posta!

  10. #35
    rs turbo
    Guest
    I ja :smile25:

  11. #36
    Stjepan H.
    Guest
    Dacia godišnje proizvede oko 100000 vozila.Večinom za domaće tržište.Udio na Rumunjskom tržištu je preko 70%.
    Usporedba VW-Škoda sa ovim primjerom je u redu.Samo Renault ima drugu filozofiju.
    Škoda je jednostavno preskupa u usporedbi sa zapadnim autima.

  12. #37
    alien5
    Guest
    Škoda je po njemačkim ispitivanjima (pitali njemce vozaće) pouzdaniji i kvalitetniji auto od VW tako da usporedbe sa Škodom mogu vrijediti za početak rada nove Škode, ali sad su oni daleko isprid!

  13. #38
    Stjepan H.
    Guest
    Teško Škoda može biti bolja od orginala.Jednostavno je preskupa sa zaostalom tehnologijom.
    Isto je sa Daciom.Ništa novo ni revolucionarno.Stari iskušani recept
    sa starom tehnologijom koju je šteta baciti.Za neke mora biti dobro.

  14. #39
    alien5
    Guest
    Zaostalom tehnologijom??? )
    Stipe, ako neko kasni nekoliko godina to sigurno nije Škoda već ti.
    Nakon ovakvog posta nisan baš siguran da si pratio auta zadnjih par godina.
    Di si bija dosad?!?!
    Negdi daleko??! )

  15. #40
    rs turbo
    Guest
    Iza sedam mora i sedam gora :smile25:

  16. #41
    Dankas
    Guest
    Škoda ni po ćemu tehnološki ne zaostaje za ostatkom VW koncerna. To su sada suvremeni auti. Čak polako postaju preskupi. Inaće je VW prije nekih desetak godina želio pomijeniti svoj profil i poćeo zalaziti u dvorište renomiranih proizvođača.
    Škoda, da se razumijemo, nikada nije bila nekvalitetan proizvođač, niti od svog osnutka. I za vrijeme komunizma su Škode bile najbolji auti iz istočnog lagera. Škoda se u zadnjih 10 godina vratila tamo gdje je bila do 50-tih godina prošlog stoljeća. Škoda je bila veliki koncern koji nije proizvodio samo automobile. Proizvodili su sve i svašta i bili su krema i najjači koncern u Autrougarskoj Monarhiji. Topovske kule za bojne brodove i tehnička rješenja koje su oni radili kopirani su nakon 1. svetskog rata u Engleskoj. Automobili su za Škodu bili samo još jedna grana. Tenkovi koje su radili između dva rata bili su po mnogočemu najnapredniji primjerci tog doba. Uostalom češka je i anektirana od strane Trečeg Rajha radi industrijskog potencijala koji je imala. Njemci tada nisu Škodu i ostale tvrnice mijenjali već su samo nastavili proizvodnju onoga što se tamo radilo.
    Stoga prića o tome kako je škoda sa starom tehnologijom je bez veze.
    Dacia istina nije nikada nije bila al'pari Škodi. Niti će biti. Ali Renault ima jesne namjere s njom i ocjenio je da mu treba takva marka. Dacia sigurno neće niakda napraviti auto kao što je Superb, čak možda niti kao što je Oktavia. Oni trebaju napraviti auto koji je po veličini između Clia i Meganea, a opet dostupan kupcima manje kupovne moći. On kaska u nekim elemnetima pasivne i aktivne sigurnosti (negdje je na razini gdje je bio Clio 1 i R19), motor nije najnoviji ali je sigurno dobar i pouzadan.To bi za tržište kojem je namjenjen Logan i za profil kupaca kojima je namjenjen sasvim zadovoljajuće i dobro. <br><hr>

  17. #42
    alien5
    Guest
    Ne da Dacia neće nikad napravit nešto blizu Octavije ili Superba, nego neće ni Renault!

  18. #43
    rs turbo
    Guest
    Možda, al sve je moguče.
    Ne bih tako lako sipao takve izjave.
    Renault radi kvalitetne aute, al ja dizajn (meni)

  19. #44
    jethro
    Guest
    Renault je u potpunosti izgradio robotiziranu tvornicu u Rumunjskoj, što svakome tko se imalo razumije u strojarstvoznači samo jedno - za razliku od Solenze koja se proizvodila u staroj Dacijinoj tvornici, ovo je sasvim druga priča u kojoj Rumunji nemaju svoje prste onoliko koliko bi netko pomislio.Renault doista želi od Dacie napraviti brand pouzdanih i izdržljivih automobila koji će kaskati za najnovijim tehničkim rješenjima sa Zapada samo onoliko koliko bi takva tehniologija mogla biti više problem nego korist na tržištima poput Balkanskih. Znači, lako održavanje, robustnost i niska cijena trebala bi biti odlika Dacie, koja bajdvej u BiH košta ful opremljena (klima, elektro, ABS, servo,alu - felge) i sa 1,6 MPI motorom 16.400 KM (oko 8.300 eura), što je uz skoro ukidanje carina sa Rumunjskom čini povoljnim automobilom za svakoga tko traži obiteljski auto za malo novca a sa svime što mu danas treba za umjerenu i sigurnu vožnju.Pogotovo po cestama Bosne i rubne Hrvatske (Zagora, Slavonija...). Ozbiljno razmišljam uzeti Logana i onaj novac što mi ostane, jer sam si mislio svakako uzeti neki Renault ili Škodu investirati u nešto drugo.<br><hr>

  20. #45
    Dankas
    Guest
    To je ono što Renault želi postići. Kupi novi auto. To što je Dacia tebe ne smeta jer ti auto treba za vožnju a ne za šminku po gradu. Važno je da se voziš u novom autu koji je napravljen prema nekom standardu, koji ima nekavu garanciju i za koji nećeš za godinu ili dvije tražiti dijelove po buvljaku.
    Višak love i tako znaš kud ćeš gurnuti. <br><hr>

  21. #46
    Stjepan th.
    Guest
    Malo ste čekali na repliku zbog logiranja koje nikako da uspije.....
    jethro Rumunji imaju previše svojih prstiju u Loganu.Nisu oni za aute.Nemaju discipline i kontrole.
    Da imaju bio bi Renault,a ne Dacia za izvoz.
    Daleko je bolji Logan od Lade ili Zastave ali je meni to sve isto.
    Jedino prava marka(Renault)jamči kvalitetu i orginalnost.
    Koliko je Dacia jeftina i laka za održavanje prosuditi će vlasnici.Nije sve u niskoj cijeni proizvoda.Morali su negdje uštedjeti.
    Da sada nabrajam gdje su moguće uštede,
    malo je prerano.....

  22. #47
    jethro
    Guest
    Upravo sam jutros bio u salonu Dacie. Sjedio sam u LOganu 1,4 sa ovim srednjim paketom opreme i u najopremljenijem 1,6 sa svim dodacima. Oba automobila izgledaju vrlo, vrlo solidno, ništa plastičnije od svih Renaulta uključujući i Megane, a prostranost je odlična. Ja sam visok 1,90, a kada sjednem normalno ima još mjesta za glavu za tri kutije cigareta do krova. Plastika je za razred kvalitetnija od one u Kangoou (vozim inače i Kangoo 1,9d)i sve sam dotakao, očešao i opipao, tako da vam mogu reći da je i završna obrada gotovo perfektna,. Inače je dojam prostornosti i solidnosti jako prisutan u Loganu. Vozačko sjedalo se lijepo da namjestiti i u lumbalnom djelu, tkanina na sjedalima je relativno obećavajuća (kao u Thalije), ali to se riješi originalnim presvlakama. Namještanje upravljača po visini vam sigurno nije potrebno ako ste moje visine, jer se visoko i udobno sjedi, a iznutra imate odličan pregled stražnjeg dijela, puno bolji nego u Meganeu ili Thaliji.Inače, puno ljepše Logan izgleda nego na slikama i u katalogu (fakat auto nije fotogeničan), a jednostavnim dizajnom ostavlja dojam manjeg auta nego što jeste (jedan Audi 80 koji je bio na parkingu pored Logana izgleda prilično minijaturno). Definitivno ima sve što treba za normalnu uporabu i sigurnu vožnju. Išao sam i pod auto, izuzetno se čini robustnim, a također ima i zaštitnu ploču motora i mjenjača. Ja sam zadovoljan, mogu preporučiti auto svakom mlađem čovjeku kojem nije do šminke, nego do štednje. Ostatak novca iskoristite za kupiti još nešto lijepo u životu! javim vam naredni tjedan kada budem vozio testno auto koji su mi obećali u salonu.<br><hr>

  23. #48
    jethro
    Guest
    Nisam mogao izdržati da još ovo ne napišem - Mislim da si u pravu, Stjepane, daljna eksploatacija će pokazati kakav je taj auto, ali ja smatram da je ovo izuzetna prilika za sve one koji su vozili do sada obiteljske low-budget modele, znači Zastave 101/128, Lade, Renaulte 11,12,18, Fiat Tipo/Tempra, Opel Kadett ,neke starije Škode, starije polovnjake ili uopće vozila koja voze više od deset-petnaest godina i sa njima imali manje ili više lagodan život, sa relativno češćim popravcima koji ne koštaju puno, ali nikada na vitalnim djelovima kao što su motor, mjenjač i osovine. Dakle, najmoderniji i najpristupačniji model tog kalibra koji se može kupiti je Logan - naravno, to je teorija, a za praksu bumo videli...ali, auto na prvi i drugi pogled dosta obećava.A ako nakon 25.000 KM i otpadne neka ručica, nitko mu to neće zamjeriti jer je cijena doista šaljiva. Pa i novom Golfu zna puknuti ista stvar (vidi Autoklubov supertest). A od ušteda koje se daju golim okom vidjeti akumulator i gume su Rumunjske, ali to je ionako potrošna roba.<br><hr>

  24. #49
    alien5
    Guest
    Petica za trud!
    I još jedna šta si mojoj liniji!

  25. #50
    Stjepan th.
    Guest
    Solenza je na papiru izgledala veliko dok je u stvarnosti mala i skučena.
    Logan će zasigurno uzeti kupce Lade ili Zastave te nekih malih vozila.
    Zašto imati malo ako možeš voziti veliko?
    Sve je dobro dok se ugrađuju Renault motori i mjenjači.
    Kada krenu sami slagati biti će problema.
    -jethro i ako kupovinom Dacie na početku nešto uštediš vrlo brzo ćeš početi da plaćaš onu razliku do Thalie.
    I sam govoriš o akumulatoru i gumama.
    Guma glavu čuva.To sam najbolje osjetio na Novom Yugu 1988god.
    Nema goreg kada se guma raspada na 15000km.Ako nisu ni kotači balansirani tim gore.
    Na Thaliji su gume Goodyear GT2 što jamči kvalitetu.
    Ima toga još....


Slične teme

  1. Renault
    By autozinex in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 28-11-2003, 15:24
  2. Renault 18 FAN
    By Nixon R18 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 02-03-2003, 14:05

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •