Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 44 od 44

Tema: NESREĆE

  1. #26
    Member
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    68
    Rep Power
    2174
    Pozdrav ! Čujte, "Chevy" je skroz u pravu. Ja ipak mislim da su za sve ove nesreće krivi samo vozači i nitko drugi. Ne mogu se kriviti ceste, postoje znakovi pa ih se treba bar donekle pridržavati, a policijsko vozilo ne može pratiti, kontrolirati i bdjeti nad svakim civilnim vozilom jer je to nemoguće. Krivi su samo vozači i roditeljski odgoj. Nema mulac od 17 ili 18 godina što raditi u autu i još da ga vozi sam, a pogotovo ako je pijan. Kako se vani u drugim zemljama to ne dešava. Zato jer je sistem kazni bolji, stroži i učinkovitiji od našeg, a vozači nisu kreteni kao kod nas. Trebalo bi tu granicu za dobivanje dozvole malo još podignuti, barem do 20. Roditelji su jako krivi. Popuštaju djeci, a onda poslje plaču. Ma znate što? Kad vidim ovakva ×××××× sve češće, ružno je reći, ali što me briga za onog koji je kriv i skrivi nesreću i pogine. ××××××tina. Manje kretena na cesti. Nego, najgore je to što i nevini stradaju. Eto, to je grozno. Voziš se cestom i odjednom neki kreten skrene u tebe. I gdje ćeš ti? Nigdje nego u grob. Što se tiče tog kočenja u zavojima, svi znate da se može kočiti u zavojima, bez obzira koliko je ljudi u autu. Samo treba cesti biti suha I OSJEĆATI TO PROKLETO AUTO, DA TI ZNAŠ KOJOM JAČINOM MOŽEŠ PRITISNUTI KOČNICU. To mladi vozači ne znaju. Baš je ovo sve jadno što se dešava. Krivi su roditelji i vozači. Evo, upravo čujem na radiju da su dva mlada vozača stradala kod Posedarja (Zadar), 17 i 19 godina. U bolnici su sada. I što više reći. Bok!

  2. #27
    širokobriježanin
    Guest
    sepra, potpisujem

  3. #28
    FpuntoHGT
    Guest
    Sepra slazem se s tvojom teorijom al se osiguranje nece slozit... Zato ja ne pijem niti kap kad vozim, daleko od toga da nebi bio u stanju vozit da popijem pivu, dve, tri ali vidio sam izuzetno glupu nesrecu, oko 1 u noci smo isli u getro s nekoliko auta i malo se brze spustali kad smo izlazili, frendu koji je bio ispred mene (vozi land cruisera) je u zavoju u susret dosao novi novcati A8 s probnim tablicama kojeg je frend naravno posteno udubio jer uopce nije stigao kocit (moja procjena bar 15ak tisuca kn stete na A8, cijela lijeva strana)... Sasvim jasno ko je kriv i ko placa stetu, ali dosla policija, frend napuhao 0, lik iz audia 0.9 promila. Frendu kasko platio i sve super a ovaj se moze pozdravit s bilo kakvom odstetom i bonusom pri registraciji, njemu to vjerojatno i nije neki problem, ali mnogima bi bio pa razmislite malo...

  4. #29
    pack0575_
    Guest
    Seatibiza, ti si kreten s losim autom.

    Ja velim da bi alkohol kaznio s 5 godina bez vozacke i ponovnim polaganjem ispita ali brzine 20-30 iznad ne bi trebale biti takav tabu.

    Svabe redovito po autocestama moze 200 i gotovo nikad nitko ne pogine iako ima sudara. Imaju bokje aute i nisu pijani.

    Moj pajdo redovito vozi 200 gdje je ravno a nikad nije pijan dok vozi i nikad nije nista imao s autom.

  5. #30
    Bmw Touring
    Guest
    Moj pajdo redovito vozi 200 gdje je ravno a nikad nije pijan dok vozi i nikad nije nista imao s autom.





    Dok se jedanput tvoj pajdo ne skresne negdje i onda nema vise tvog pajde

  6. #31
    Seatibiza..
    Guest
    pack0575_
    Ja sam kreten koji si je SAM kupio auto, koji si ga SAM a, koji je u 15 godina vozackog staza promijenio 8 automobila bez ijednog sudara i koji moze balavanderima ko ti puno toga rec o kulturi i ponasanju u voznji.
    Inace da se razumijemo, ja sam PONOSAN vlasnik Seata i jos jednog auta koji bi ti vjerojatno bolje lego al to je nebitno.
    Grozim se na izjave tipe tvoje....ova o 200 me zgrozila jer znam da je to izjava i dijelo primitivca ( tvoja i tvog pajda)
    Pozdrav ostalim forumasima

  7. #32
    Mario Haas
    Guest
    Problem je složen.
    Niti ubija alkohol, niti brzina niti cesta. To su samo katalizatori jedne lančane reakcije. Ubijaju loši, opasni, krivi i glupi postupci a to niti se može egzaktno definirati niti se može kazniti.
    Činjenica je da je vozačka kultura nisko, no niti je ova druga kultura kod nas zavidno visoka.
    Isto tako je činjenica da ljudi NE RAZMIŠLJAJU kad sjedaju za volan ili ne razmišljaju DOVOLJNO. Neki nemaju s čim misliti, a neki nisu naučili misliti. Volan nije za svakog, premda je auto namijenjen svima.

    Promet je jedna vrlo fina interakcija između okoliša, čovjeka i tehnike, s ogromnim brojem konstantno promjenjivih varijabli i ako bolje promislite, pravo je čudo da sve skupa relativno dobro funkcionira.. Znaju se pravila igre i zna se koji su prihvatljivi a koji neprihvatljivi i riskantni oblici ponašanja u prometu i svatko od nas vozeći svoj auto svjesno preuzima dio rizika.. No jednostavno nekim ljudima nedostaju pojedini filtri u glavi i to je to... Neki uče iz tuđih grešaka a neki iz svojih. Neki nikad ne nauče, nažalost i donesu nesreću sebi ili drugima.. Eto, tko od vas barem jednom nije napravio neku glupost s autom neka se javi.

    Puno toga se može napraviti, no prije svega sam za edukaciju i preventivu a tek onda za represiju. Za početak, maknimo neispravne aute iz prometa i popravimo ceste. A onda se pozabavimo ljudskim faktorom.

    A u međuvremenu pazimo jedni na druge. Danas biti loš vozač je nezavidna osobina, zato dobri vozači, pazimo na loše.. Iako nas oni u pravilu beskonačno nerviraju...
    <br><hr>

  8. #33
    mc
    Guest
    Mario RESTECP! Jako lijepo receno... <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  9. #34
    calvin unlog
    Guest
    keep it real

  10. #35
    Mario Haas
    Guest
    <br><hr>

  11. #36
    mc
    Guest
    Keep it real! <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  12. #37
    Black Knight_
    Guest
    Problem je u tome sto je u svijetu zavladalo neko opce misljenje da je 99% ljudi na svijetu sposobno za vozit auto. Vozacka dozvola je vise kao PRAVO a ne privilegija.

    Ne vidim razlog zasto bi svi imali pravo vozit.. Ne mogu ni svi nosit oruzje(nazalost kod nas i oruzje smiju nositi krivi ljudi u pravilu)...

    Trebalo i davati dozvole za pijenje i drogiranje. Kad napravis neku ×××××riju pijan(bilo to saobracajka ili jednostavno pisanje na trgu bana jelacica ili deranje u 3 sata u noci u sred grada) uzmu ti dozvolu za pijenje.

    Glupima treba oduzimati prava. Rigorozno.

    Sva ta prava treba oduzimati rigorozno. Za udaranje auta na parkiralistu oduzet vozacku dozivotno. Pa da netko moze biti toliko glup da ti odere auto na parkiralistu taj ko bog ne zna vozit.

  13. #38
    POLOVNJAČA-odlog.
    Guest
    Mario je sve reka , ali ja ću dodat samo jednu stvar . Nikakve zabrane dici ( jer jesu još uvik sa 18 god. ), neće uroditi plodom , NEGO IH MORAMO UČITI ...sutra , kad sidnu za volan da nešto znaju , ili ne daj Bože onog momenta kad ukradu auto :smile24: , hm , hm ....

    Poanta je u tome da je sve u mozgu , tj. EDUKACIJI !

    Znam obitelj koja ima dva sina od 20-etak godina i momci voze fenomenalno , ali voze od svoje 15-e godine , ali učeći od svog oca . Trenutno imaju novog Punta koji nigdi nije zagreban , niti mrvicu . Toliko o edukaciji . Mislim , toj dici auto ne smije biti bauk , a roditelji moraju odigrati svoju ulogu . Alkohol je još jedna stepenica u odrastanju , a on je tek sporedna stvar .

  14. #39
    _Stevo
    Guest
    Vozim se brže od ostalih, ponekad divlje, legalno od 11. mjeseca, nedavno se skoro zaletil u jugića na autobahnu...dosad 2 puta vozio sa nešto alkohola u krvi, točnije jednom bavariom. I to po ograničenjima. I ne svoj auto ) <br><hr><font face="Courier" color="blue">I am going, I am going
    Any which way the wind may be blowing
    I am going, I am going
    Where streams of whiskey are flowing</font>

  15. #40
    Bmw Touring
    Guest
    reka bi ti jedan moj prijatelj: "nemoj se kurcit" )

  16. #41
    Axl
    Guest
    tema je OK. Mario Haas gore rece da nema kulture u prometu i tu se u potpunosti slazem.
    Sto se voznje i alkohola tice , ja kad pijem ponekad i vozim(do kuce), jednom sam i bio uhvacen sa 0.60 ali su mi zazmirili, znam mnoge vozace kad su pripiti da voze znatno lakse i sporije nego kad su trijezni, a ima i onih koji divljaju.
    U biti sam protivnik voznje pod dejstvom alkohola mada i sam ponekad to isto cinim

  17. #42
    pack0575_
    Guest
    Tocno, a tko nema kulture u prometu nema ni ovdje na forumu i obrnuto pa moram prozvati Seatibizu.

    Seate, neki rade neki studiraju, neki imaju posao neki opet nemaju neki se razmecu sa svojim autima neki ga ni nemaju, to sto ti imas drugog auto kojeg bi kako ti kazes i ja pozelio, krivo zboris jer neznas sto bi ja pozelio niti me neznas a tvoj prvi komentar ovdje u prvom razgovoru samnom bio je prostacki i napadacki ali prvenstveno malogradjanski tako da vise nemam namjere razgovarati s nekim na tako niskom nivou kulture.


    Inace, sam sam rekao da osudjujem neke stvari kao alkohol a neke druge poput krivicnog gledanja na brzinu 92 smatram glupim.


  18. #43
    razocarani
    Guest
    Pa treba pamet u glavi ,i općenito ne pit i ne divljat , a ne oni nemaju pojma a kad auto pobjegne u zavoju koče ,ma kakvo kočenje u zavojima, prije zavoja ak pretjeraju , malo prikoče , niža i samo gas , al to ih u autoškoli neće naučit.
    Vozačku legalno imam 2 god , a sa autom se vozim bar 5 god i smatram se dobrim vozačem , nitko nije savršen , al kad sam pretjerao ,ja sam se i izvukao bez izljetanja , ponekad mi dođe da se izganjam , a inaće vozim normalno.
    Poruka svim mladima , nemojte sjedat u tatine aute pune konja bez iskustva na nekom pravom auta , bez serva ,abs , tu se uči vozit , i ne sjedajte pijani za volan , meni se zalomilo par puta i šta , ak nije nitko drugi mogao vozit odspavao sam u autu do 5-6 ujutro pred diskom i onda polako doma

  19. #44
    širokobriježanin
    Guest
    Dečki, ××××te alkohol, loše ceste, mlade i neiskusne vozače, prepotentnost i slično kad sam prije par sat na križanju za dlaku izbjegao sudarčinu s trijeznim tipom od 40tak godine usred bijela dana.
    Dopizdi mi stalno da ja moram pazit na druge...

Slične teme

  1. PROMETNA NESREĆA
    By Ivan Kambić in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 03-03-2003, 00:08

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •