Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Žaruljice sa plavičastim efektom ?!?!?

  1. #1
    doc
    Guest
    Jučer mi je pregorjela žarulja kratkog svijetla pa bi zamjenio onda i drugu sa nekim boljima. Vidio sam u zadnje vrijeme na par kanti (yugo, lada) lijepo bijelo-plavo svijetlo kratkih svijetla (mislim da nije zaruljica obojena plavim sprejom!).
    Zna netko naziv takvih zarulja, cijenu i mjesto povoljne kupnje?
    Znam da postoje one Philips Blue Vision, pa Blue Plus Vision itd, ali ne znam koje su najbolje?

    Hvala! <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">www.fiat-klub.tk</font>

  2. #2
    fergazer
    Guest
    Ja imam Philips Blue Vision i jako sam zadovoljan sa njima, daju više bijelo nego plavo svjetlo kako se reklamira ali su zato iznimno jake i osvjetle ti cijelu cestu bez pol beda!
    Ja sam ih kupio u Molydonu, oko 200 kn su kostale (sa plavim pozicionima).<br><hr>

  3. #3
    doc
    Guest
    200 kn ? za jednu?

  4. #4
    Aero
    Guest
    Kupi Osram Sliverstar, nije plava, ali bolesno jako svjetli. Ja ju koristim, a nije skupa...

  5. #5
    INTERCEPTOR
    Guest
    Jednom je bilo testiranje žarulja od strane autobilda i philips bluevision je pobijedio u toj kategoriji kvbazixenona.

    Philips nije švapski proizvod pa vjerujem da je test relevantan.

    Al mislim da koju god žarulju provjerenog proizvođača kupiš, d anećeš pogriješiti, ja sad imam Osram H5, prije sam imao neko smeče narva od 25 kn/kom od kojih je svaka ruga kriva pa ne možeš svjetla poštelat.

  6. #6
    fergazer
    Guest
    Pa par narode!!
    Il po narodno u paketu dobiš dve žarulje za kratko/dugo svjetlo i dve pozicione!<br><hr>

  7. #7
    Girrari
    Guest
    Trenutno na Alfi imam neke talijanske koje su koštale nekakvih 55 kn komplet. Odlično svetle, a traju sukladno cijeni cca. 3 meseca.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  8. #8
    doc
    Guest
    onda ovo niti nije tako skupo, 200 kn za 4 žaruljice.
    Giro, neda mi se bas svaka 3 mjeseca mijenjat žaruljice! )

    Vidjet cu sutra sta se nudi u mojem u gradu!
    U Molydonu su najjeftinije, ili ima jos negdje jeftinije?

  9. #9
    Dr. Strangelove
    Guest
    Doc obavezno stavi neke sa laganim plavičastim efektom.... ××××no će izgledat na tvom Bravu zbog boje auta...

  10. #10
    mc
    Guest
    Decki, jel istina da su najproblematicnije zarulje H7? Pricao sam s jednim covjekom i kad smo dosli do zarulja, rekao sam mu da sam cuo da na Corolli vole brzo pregarati, a on mi je odgovorio da je to zato sto su to H7 zarulje koje su najsklonije pregaranju. Kaze da i njemu na starom Scenicu H7 pregara cesce nego neki drugi "modeli". Jel to istina? <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  11. #11
    leffe
    Guest
    A ako je staklo fara staro ili "zaprljano", iznutra naravno, hoce li do izrazaja doci to bijelo ili plavkasto svijetlo ili ce se kvaliteta ipak izgubiti?<br><hr><font face="Impact" color="blue"></font>

  12. #12
    sepra
    Guest
    Phillips Bluevision sam imao na autu i u početku su zaista krasno svjetlile, no spržile su mi sjenila, tak da opet sam došal na isto

    Inače u Molydonu ti koštaju PhBv. H7 oko 300 kn par!<br><hr><font face="Courier">Tuširanje - Istina ili mit?</font>

  13. #13
    Girrari
    Guest
    Sudeći po tome da su na Puntu odlazile žaruljice ko muhe, a bile su H7, priklanjam se toj teoriji.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  14. #14
    mc
    Guest
    Evo bas mi i frend kaze da njemu u Mazdi H7 rikava svaki cas - najvise su mu izdrzale 8 mj.. Meni ce vjerojatno odlaziti i cesce jer mi se svjetla pale s motorom sto vjerojatno i nije previse zdravo za zarulju... <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  15. #15
    Hondo
    Guest
    Samo na Puntu i ostalim autima sa tim problemima caka nije bila u žaruljama, već u struji. S druge strane, može se reć da su te žarulje osjetljivije.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  16. #16
    fergazer
    Guest
    Ma problem je kod tih mutavih H7 zarulja šta su osjetljive do boli. Recimo nedaj Bože da ih oštetiš kad ih montiraš (tipa zgrebeš il neš tak slično) - nakon mjesec dana vrisnu.
    Takodjer ih ne smiješ dirat s rukama (iako mi to nije jasno potpuno).
    Kao u njima se nalazi taj halogeni plin koji je valjda jako osjetljiv na oscilacije napona i struje da tak često stradaju. Makar meni nije nijedna H7 vrisnula (dosada ).<br><hr>

  17. #17
    mc
    Guest
    Halogene zarulje se opcenito ne smiju dirati prstima. Navodno je to zbog toga sto masnoca s prstiju koja ostaje na staklu zarulje umanjuje mogucnost hladjenja halogenki pa do pregaranja dolazi zbog pregrijanosti!? <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  18. #18
    Mario Haas
    Guest
    Tako je. Nije to samo kod auto žarulja nego i kod halogenki i drugih "jakih" žarulja za po doma (npr živine cijevi od 300W+ itd) koje se intenzivno griju.

    Nego, kaj mislite o nekim bombicama koje bi se ubacivale u auspuh pa bi on dimi plavičastim dimom, na abgasu recimo?


  19. #19
    fergazer
    Guest
    A majke mile...

    Baš ću mijenjat žarulje poslije ručka kad sam napravil pomfri i pohano ...

  20. #20
    doc
    Guest
    Kupio sam žaruljicu, neko njemacko smece za 16 kuna! Valjda ce izdrzati bar do 10 mjeseca kad cu opet pocet raditi pa ce biti para za blue vision.

  21. #21
    VEX_RC
    Guest
    ××××ga, meni na starom 206 1.6 16v u 3 godine crkla 1 h7.nije strašno,ali ako uzmeš u obzir da 1 košta 60-ak kn pa recimo svaka 2 tjedna...<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">PEUGEOT RULEZ
    206 RC 2.0 16v 180 KS

    klik ovdje - :URL=http://pictures.care2.com/view/1/941742384:206 RC:/URL:
    </font>

  22. #22
    Axl
    Guest
    Meni na Puntu 2 u 3 god , niti jedanput (da kucnem u drvo) nije riknula ) )

  23. #23
    pack0575_
    Guest
    a gdje nabaviti obojane zarulje za pozicije i za konzolu, ili recimo lak za bojanje istih?

  24. #24
    Axl
    Guest
    to pack, to bi i ja htio nabaviti negdje

  25. #25
    Frontera TDS
    Guest
    ja sam prošli tjedan kupio 2 pozicije stajale su me 5kuna. kupio sam i dvije crvene kapice koje se metnu na njih pa dobe crveni efekt i mogu vam reć da su fora i tako sam se vozio petak navećer sa njima kroz opatiju i murja me štopala i jedva sam ih namuljo da mi ne skinu tablice jer je vozilo ofa tehnički neisparvno...bile su mi ukopćane samo pozicije pa je svijetlilo skroz crveno

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •