Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 153

Tema: !!Kvaliteta goriva u RH!!

  1. #1
    fergazer
    Guest
    Dragi automobilistički i oktanski narode, pokrećem forum sa ovom temom kako bi razmijenili međusobna mišljenja o tome kakva je <FONT COLOR="red">kvaliteta goriva u RH</FONT>.
    Ne znam da li ste pročitali izvješće na ovoj stranici ili u novom broju Auto Kluba o kvaliteti goriva koja je blago rečeno <FONT COLOR="red">katastrofalna</FONT>. Ne govorim o dizel gorivima već i o benzinskim!
    Osobno ja više ne znam gdje da točim gorivo u svog ljubimca jer me je osobno strah upaliti auto ujutro jer postoji mogućnost da se začađi.
    Iako mislim da je najveći problem kako je uopće došlo o toga da mi danas u lijepoj našoj ne možemo kupiti gorivo koje zadovoljava i minimalne euro kriterije.
    Nadalje, postavlja se pitanje kome da se <FONT COLOR="red">obratimo</FONT> za takvo katastrofanlo stanje goriva??
    Takodjer žao je što se je tek sada pobudila (više - manje) svjest u narodu kako naš benzin pod milim Bogom ništa živo ne valja...<br><hr>

  2. #2
    Toma
    Guest
    Ljudi, vozite se na lozu!!! Zasto bezveze dizete paniku? Ja vozim DTI iz 2002 na lozu i nema nikakvih problema.Koji ××××× ×××× s začađenjem motora i sličnim glupostima.Auto mi ide 190 i vuce ko nov i bolje nego na omv-ov eurodizel koji sam zadnji put tocio prije godinu i pol.Auto treba ganjat i nis mu nebu, gorivo i losije i bolje kvalitete ce izgorit a auto klub samo oce imat senzaciju i bolju prodaju.Kakvi izmisljeni kvarovi?Pa auti su svugdje kvare i u Frankfurtu i u Mostaru pa nemre uvjek bit gorivo krivo, pa kaj bi servisi radili da se ne kvare? Loz ulje je zakon ma koliko mi sutjeli o tome!

  3. #3
    fergazer
    Guest
    Reci mi jesi točio Eurodizel u recimo Austriji??
    Nisam ni ja ali znam ljude koji jesu a ja sam ti točil Euro 98, razlika je nebo i zemlja između benge u Hr i u Austriji.
    Nije ti problem u tom kaj će ti gorivo izgorit već će ti se začepit sve živo u autu čovječe od te mutave čađe i sumpora!!

  4. #4
    neotesani
    Guest
    evo, ja spreman za revoluciju.Za pocetak SVI vozit na lozu, ukradeni diesel, zatim zasijat polja za repicu i napravit mini-rafinerije, bacat staro ulje na cestu, vozit neregistrirane aute, namjestati nesrece i prijevare osiguravajucih kuca. Zatim konop i hladno oruzje, a kad ih maznemo, ukinut cemo dodoatak za cestarinu na plin, ukinuti atestaciju i maknut onu gamad iz stanica za tehnicki pregled kojima dvostruki kriterij prelazi u stil zivota. O ×××××u, hoce li pocet vise padat glave za greske?? :smile23:

  5. #5
    Toma
    Guest
    Da, da samo ti sanjaj scene iz Mad Maxa, al mene boli k...c za čađu i začepljenja i slične ×××××rije, kola mi idu Ok i to kaj drugi misle o lozi me uopce ne dira, glavno mi je da je vuk sit a ovce na broju! Tj rezervoar pun a kune na broju!

  6. #6
    R-18
    Guest
    TOMA- ajd malo ohladi.

    U novi diesel motor ti točiš ložaka ????
    I još se time hvališ. Pa sveki, i najdebilniji mehaničar, ti bu rekel da nisi normalan.

    A to da ti je lova na broju, buš videl kod prvog sljedećeg servisa , kad buš mjenjal pumpu, i sve ostalo za ubrizgavanje.

    Imal sam prije 2 godine Hondu Civic sedan 1.5 . Max. brzina u hrvatskoj je bila oko 175.
    Prvi u Berlinu max. brzina 190.

    I onda da slušam pričice od naših djelatnika na Ininim crpkama koji me i dalje uvjeravaju da nema razlike u gorivu.
    Ma ajde molim vas.......

    p.s.
    toma,,,, toči ti i dalje ložaka, pa kolko ide, . Kad stane nek stane.... bumo ga složili.

  7. #7
    307 HDi
    Guest
    Dosta prepucavanja. Recite vi meni rađe što da ja sad radim. Vlasnik sam Peugeota 307 HDi 90 KS. Zanima me da li postoje kakvi aditivi za gorivo da se stvar poboljša. I koji su to, tj. koji su najbolji? Bit ću vam zahvalan na pomoći.

  8. #8
    Tadija
    Guest
    Da je naše gorivo koma to svi znamo, da je strano bolje i to, nazalost!!
    Vozim seat ibizu td, i sipam u nju eurodizel, mejutim sve vise razmisljam da pocnem sipati plavi eurodizel, jedna me stvar samo muci, naime za auto me nije bas previse strah, moze li mi neko reci provjerenu informaciju?
    Kolika je kazna za voznju na lozu ili plavi dizel???

    Svasta sam cuo, od 200kn i dva a, 4000kn i 7ova pa sve do 1000-2000eura?
    Ima li neko tko je platio tu kaznu???
    Sto je istina???

  9. #9
    generalka
    Guest
    kvaliteta goriva je koma moš sipat ložaka samo u običnog dizla i ništ mu nebu bilo a kod tdi je druga prića i izlažeš se riziku da ti rikne pumpa ili da zaribaš fine komponente na motoru dodaj i na eurodizel na 1 dvotaktola pa ćeš vijet razliku u radu motora

  10. #10
    fergazer
    Guest
    Ja brijem da je to sve isto ×××××× koje točimo na pumpama...

  11. #11
    k0vac3v1c
    Guest
    jebala vas kvaliteta goriva sve je lose a nitko se ne buni pun mi je ××××× tih tipova koji ×××× kvake skupi 100 ljudi odi pred sabor tih 100 vidjet ce 1000 onda nesto mozes promjenit a ovako nista !!!!! nemojte tociti lozu za nove aute ukinut ce vam garanciju i loža je zmazana , idite na plavi dizel isto je kao dizel obicni , a kako ce te policija skuziti kad je to dizel samo za poljorivrednike i ribare tj subvencioniran je od države vozim DTI iz 2000 auto ide normalno 190 bez beda ! nemojte se zajebavati s lozom !!!

  12. #12
    fergazer
    Guest
    A zakaj država ne uvede "subvenciju" na sva goriva s obziom koja je ogromna cjena goriva :smile25: :smile25: ???

  13. #13
    k0vac3v1c
    Guest
    pa sad da je besplatno ?? plavi dizel se ne bi smio tociti bez nekakve kartice , ali postoje benzinske koje daju , kad bolje pogledas , bar znas sto sipas jer je najjeftinije (jeftinije od loze) pa te nemaju zeznuti , uzmi eurodizel sigurno na 50 000 litara ima 10-15 % plavog (bar nije loza) , ovdje imas "samo" vode . )

  14. #14
    fergazer
    Guest
    Ja misim da unutra ima puno više od obične vode...

  15. #15
    fergazer
    Guest
    Ja misim da unutra ima puno više od obične vode mamu im mafijašku...

  16. #16
    diki
    Guest
    Dečki ja sam kupio corsu sa 1.3 jtd multijet motorom i sve je super osim ak naletiš na lošu naftu e onda mi motor popizdi i sam nabija okretaje. Ta naša nafta nije nafta već mi se čini da je to virus za one kompjutere na motoru pa motori popizde. Sve treba sterat u P.M. i otići odavde.Od franda kum radi u državnom inspektoratu i po ljeti kad su imali akciju na moru pazite na jednoj pumpi našli dizel sa 9% sumpora halo 9 posto nisu mogli vjerovati da to postoji pa ti onda vozi dizel.

  17. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    prvo,pozdravljam pokretanje ove teme!
    Drugo,slažem se sa već odavno poznatom činjenicom da je gorivo u banani! Vozim modernog dizelaša(common rail) i jako osjetim kvalitetu goriva na performansama. Uglavnom,naftu točim na INI,kad stignem...nedavno je auto klubovo testiranje pokazalo ja OMV prodaje biodiesel..sada koliko je to točno?! Mislim da ni ina nije puno bolja...
    Nedavno sam nabavio neki aditiv ta diesel..zove se nakakko "turbo power",možda je to subjektivno,ali nakon dodavanja u gorivo,nakon 10 odvoženih km razlika je jasno vidljiva! Valjda očisti višak čađe i sumpora u motoru..to bi trebalo govoriti o kvaliteti goriva!?
    A nije li rečeno da će i INA i OMV od 1.1. 2005. prodavati gorivo po EU normama...tj. manje od 50 mg sumpora po kg goriva?! a nadajmo se!

  18. #18
    fergazer
    Guest
    To sam i ja čuo, kao vlada ih je stisnula da prije proizvode goriva sa manje od 50 mg sumpora. Novi Eurosuper <B>bi trebao</B> imati više od 50 mg sumpora, sad koliko je to realno očekivat u našoj ljudskoj hrvatskoj realnosti...<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

  19. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    a eurodiesel? bas san jučer čitao stari autoklub..da će od 1.1. 2005 biti na crpkama gorivo sa manje od 50 mg sumpora, ALI da će se I DALJE nastaviti prodavati gorivo po EU normi iz 1999 godine( manje od 350mg sumpora)..e pa sada..? RAzmišljao san ici u Italiju uzeti Shell V-power diesel pa da vidin razliku...ali neznam koliko će mi se isplatiti..?

  20. #20
    fergazer
    Guest
    Ha nece se isplatiti za tebe ali autu ce ti se itekako isplatit da natocis jednu porciju V-Powera...
    Razliku ces sigurno osjetiti.
    Na pumpama će točit ono gorivo koje imaju u rezervarima i u rafinerijama, a da ih nitko za to ne pita ili kontrolira...

  21. #21
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    oću staviti ću V-power prvom prilikom pa da vidim..da otklonim sve sumnje..
    a dobro,nakon 1.1. bi ih ipak vlada trebala pritisnuti,a možda se netko OPET udostoji napraviti analizu goriva..količine sumpora..? a viditi cemo..nadam se ne prekasno..pozdrav

  22. #22
    Zeleni zub
    Guest
    Ispričavam se za neznanje no može li netko u nekoliko rečenica objasniti što je V power, gdje ga kupiti i zašto služi. Unaprijed hvala

  23. #23
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    V-power je gorivo koje na svojim crpkama nudi SHELL..isto je kao i normalno gorivo(dakako,daleko bolje nego ono koje se nudi u prodaju kod nas)samo je na neki način unaprijeđeno..konkretno..Vpower diesel ima određene aditive,..rezultat toga svega jest da shell GARANTIRA da nakon nekoliko spremnika odvoženih s v-powerom,da će sve naslage nestati(ako takve postoje(kod nas vjerojatno da..)) sapnice će se očistiti,gorivo će se u cilindru ravnomjernije raspršiti samim time..itd itd..uglavnom super stvar..malo san zakomplicirao ali to je u biti to..v-power je gorivo koje je unaprijeđeno,čisto,s aditivima..koristi motoru

  24. #24
    k0vac3v1c
    Guest
    daj jos reci kak funkcionira , nekak mi je to sumljivo na temelju cega on cisti motor , povisene temp ? koliko? ne fakat ne znam

    znam frajera koji vozi hondu 130ks natocio je shell power (10X oktana) ali to nije zdravo za auto jest da ide ko blesav ali ? ja svoj auto cistim da ga otpeljam po autoputu koliko ide recimo 20tak km . fakat ne znam za to ako znas vise reci !

  25. #25
    fergazer
    Guest
    Gorivo ima aditiv kojeg u širem smislu moš kupit na benzinskoj i svojim djelovanjem čisti tj. navlači na sebe taloge čađe na ventilima i skup sa njima izgara i/ili izlazi kroz auspuh u našu divnu atmosferu. To ti je cijela filozofija.
    Ovo forsiranje auta na autoputu ti je bezveze, stavis aditiv recimo STP full sistem clean (košta oko 100 kn) koji ti spočisti cijelu usisnu granu. Voziš ga kao i do sad a on ti se čisti...
    Ovo sa točenjem 100 oktanskog kvalitetnog goriva u Hondu ti je ista priča kao da ti jedes recimo 3-4 mjeseca hamburgere, hot-dogove, pizze itd a onda odjednom popapaš neku kvalitetnu i zdravu ribu ili kuhanu piletinu, znači sve ono šta ti je za tijelo zdravo.
    Tako ti je i sa autima, unistavamo ih točenjem goriva u ovoj zemlji a onda kad odemo van i tam ih natočimo dožive pozitivni šok.

Slične teme

  1. Kvaliteta PC Playa
    By J.L. Picard in forum Nastavnici
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 07-09-2005, 20:50
  2. Kvaliteta EuroDiesela
    By OCTAVIAN in forum Auto servisi
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 29-06-2004, 07:51
  3. Kvaliteta Japanaca
    By Hondo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 38
    Posljednji post: 14-10-2002, 19:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •