Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Fiat Brava 1.4 - pro et contra

  1. #1
    Snorky
    Guest
    Namjeravam uzeti, polovna, sve osim klime, 88000 km, '98 godiste... Vasa iskustva, misljenja... Molio bih misljenja samo onih koji su imali iskustva... Cuo sam da trosi malo vise nego sto bi trebala, ali da je uglavnom sve ostalo OK...
    Hvala!

  2. #2
    mc
    Guest
    Ja sam to cudo skoro kupio prije nekih 4 godine. Motor previse trosi za to sto daje - ja radije ne bi. <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  3. #3
    Dr. Strangelove
    Guest
    taj motor voli popit... više od recimo 1.6 16v... Mnogi mu spočitavaju tromost, ali ja sam se dosta navozo Brava s tim motorom, jedino je imao protočni auspuh... autić je išao odlično za tu kubikaži i konjažu, tak da ne znam...uzeti u obzir samo ako se ne radi velika kilometraža...<br><hr>

  4. #4
    Brock
    Guest
    Većina ljudi tvrdi da to nije dobar motor, ni kvalitetom, ni performansama... spor, trom, puno troši (više od 1.6), kvari se,..

    Probaj naći Bravu sa 1.6 motorom... za taj motor samo pohvale...

  5. #5
    Mehanicar
    Guest
    i ja ne bi , SPI je stvarno los , 1.6 puno bolji izbor a JTD najbolji ako se hoces puno vozati !

  6. #6
    activa
    Guest
    ...kao i vecina preporucujem 1.6 16v , motor....nepoderiv je !!
    mada ni 1.6 nije mali potrosac !! , ali zato ideeeeee !!

  7. #7
    Cezy
    Guest
    100cv a ide!?!?!?

    To je nesto novo!!

  8. #8
    A L F
    Guest
    1.4 12V je prilicno trom, ne pruza bas nesto posebno za 80 odnosno 75 KS. Potrosnja je visoka. Potrosnja ulja je povecana.
    Ak mislis da ces se brzo voziti ili tako nesto onda si u zabludi.
    Bolje razmisli barem o 1.6 on je stvarno sjajan i vec bih mogao reci neunistiv ako vec nemozes o jacim kao 1.8 , 2.0 ili od turbo dieselu (neznam koliko si zainteresiran za td ili jtd).
    Uglavnom, opcenito ti je najbolji izbor 1.6 a ti valjda znas sta ej najbolje za tebe.
    Nek je sa srecom kupovina.

  9. #9
    OS FIAT>>>
    Guest
    Nemam iskustva sa 1.4 12V, ali trenutno vozim Bravu 1.6 16V i za taj motor mogu reci samo pohvale premda bas i ne trosi malo.Meni trosi oko 10 L u gradu, ali zato ide ××××no, zvuk je prekrasan.Sto se tice mana, one su tipicno Fiatovske za to vrijeme, a to je nesto losija zavrsna obrada u unutrasnjosti.Unutrasnjost je dosta zvrndava, premda me lega koji ima novi Polo stalno tjesi da je to normalno za auto sa preko 100 000 Km.Kaze da njemu novi Polo isto nije bez zvukova unutra.

  10. #10
    Girrari
    Guest
    Čuj, nisu za badava išli radit novi 1.4 motor. Ja bih malo razmislio toj činjenici prije kupnje. Uzmi 1.6 i bok.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  11. #11
    activa
    Guest
    ...kratko i jasno !!??

    ) )

  12. #12
    passenger57
    Guest
    bregasta je jedna od slabijih strana tog 1.4,neki dan sam bas bio svjedok u servisu

    isto kao i vecina i na osnovu vlastitog iskustva toplo preporucujem 1.6

  13. #13
    Axl
    Guest
    Snorky kao sto vidis svi su jednoglasni oko ovog pitanja a to je retkost da se desi , stoga kupi 1.6

  14. #14
    Snorky
    Guest
    OK, hvala na odgovorima
    Nasao sam Bravu 1.6, \\\'97. godina, 110000 km, s full opremom (ukljucujuci klimu, allu felge, 4 el. podizaca prozora...) za istu cijenu (4000 eura). Nadam se da je to bolji izbor )

  15. #15
    Brock
    Guest
    Je... )

    Samo OBAVEZNO nek ju pogleda neki stručnjak...

  16. #16
    piquet
    Guest
    ja sam na više mjesta čuo da taj 1,4 motor nije neka sreća.
    1.6 vlada!

  17. #17
    Brock
    Guest
    Oj Piket!

    Kaj ima? Dojdeš sutra?

  18. #18
    piquet
    Guest
    obavezno.
    i to možda s jednom drugom pilom.

  19. #19
    mc
    Guest
    I ti si poceo primjenjivati metode naseg Monstera??? ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  20. #20
    neotesani
    Guest
    nakon 15-tak pregledanih Brava prilikom kupnje, i sa iskustvima nakon kupnje,iako nije bilo problema s motorom predlazem ti 1.6 zbog jednake potrosnje kao i 1.4, isto tako ti predlazem Punto. Nikad nisam srao po Fiatima, ali ako je nesto slamperaj onda je to on. Ako vec hoces onda uzmi Mareu ili Punto.

  21. #21
    chevy
    Guest
    Pretpostavljam da se radi o Bravi SX 1.4 12V 80 KS. Motor je OK, troši kao i onaj 1.6, zbog preteške karoserije. Savjet, bolji je izbor motor 1.6, više konja, motor se manje napreže i lakše podnosi tešku karoseriju. Daljnja mana mu je loš ispušni sustav, kao i mjenjač (ovisno tko je vozio to auto). Šlamperaj je poznat za FIAT-a i on je prisutan u svim modelima (čista konfekcija i završna nedorađenost). No uz pravilno održavanje i umjerenu vožnju, auto može biti dobar. Sve ovisi o cijeni - koliko novaca - toliko glazbe.

  22. #22
    AR
    Guest
    Imam se prilike voziti u Bravi 1.4 od frenda svakodnevno i mogu konstatirat da motor kao što i on kaže dosta troši, ne vuče ali zato mirnoča i tišina rada su zavidni. Naprosto u svim okretajima motor radi jako tiho gotovo nečujno.
    Ipak i ja bio odusto od kupnje 1.4 jer koliko znam taj motor je išo samo u bravo-u i nigdje više. Neki pametan razlog mora da je postojo

  23. #23
    Tajo
    Guest
    Lijep pozdrav drusvu!
    Vidjeh ovu temu i odlucih se prikljuciti jer imam jako puno iskustva sa Fiat Bravom 1.4 12v 75 ks 97 god. s kojom sam prosel cca 116tkm.
    Ova moja je bila za Njemacko trziste i ima za to vrijeme svu opermu osim klime + siber.Kaj se tice mehanike zamijenil sam amortizere stavil sam 4 x Monroe sensatrack, na 60.000 km promijenjen zatezac sa zupcastim remenom i na 100.000 diskovi prednji i srednji i zadnji lonac auspuha , do tad sam imal auspuh original. I to bi bilo sve kaj se radilo na tom autu osim jedne sitnice: display na radio kazetofonu se nestal ali to mi je sredil kolega elektronicar za 50 kn.Kaj se tice masine mogu reci da su moja iskustva odlicna.Najveca manjkavost te masine je manjak ks na kaj se moras priviknuti i voziti je u niskim okretajima gdje je fakat troma ali u normalnoj voznji sasvim zadovoljavajuca.Npr ulazis u raskrsce u trecoj i vuce sasvim ok. a kad ti dopizdi nagazis ju i ako nisu vise od dvojice u autu sasvim fino povuce! Takvom voznjom jos nikad nisam imal manjak ulja u motoru niti sam ga ikad dolijal, masina je potpuno suha a kaj se tice potrosnje imam relaciju svakodnevnu s posla na posel oko 6 km i u normalnoj gradskoj voznji potrosnja mi je uvijek ista sa ljetnim gumama 7,9l a sa zimskim 8,4 sa time da na duge relacije npr prosle godine kad sam isel na more presel sam sa jednim om 720 km ( prosjecna potrosnja malo vise od 6,3l na 100 km ) Eto toliko nadam se da sam tim svojim iskustvom nekom pomogel i jos samo da dodam da sam sa tim autom potpuno zadovoljan jer je komforan i pouzdan!

  24. #24
    FpuntoHGT
    Guest
    Dva frenda mi imaju brave 1.4, oba dva 98.god, jedan je prezadovoljan, drugi tak tak, ovisi kak ga je vozio ovaj prije tebe, budi spreman na dosta vecu potrosnju i benzina i ulja, a slabije performanse od punta sa 75ks, ali ipak je to veci auto, manje-vise obiteljski... Ako se hoces natjeravat, nikako ne preporucujem taj auto s tim motorom, za umjerenu voznju ce sigurno bit i vise nego dovoljan! Ako imas vise para na raspolaganju ili ti netreba tak malo veci auto uzmi rade nesto drugo...

  25. #25
    pastele
    Guest
    meni frend ima 4 brave 1.4 za renta car,auti su prosli preko 300tkm,za kvar nikad nije cuo,osim termostat,kvacilo,cesca promjena ulja filtara...nekih sutnica,ima i 2 marea 1.6 isto sjedni i vozi,motori nikad nisu izdali,nedavno je nabavlil stilo 1.6 isto fino ide bez greske,toliko o fiatu

Slične teme

  1. Fiat Brava 1.8 ELX pitanje
    By Snorky in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-07-2004, 10:34
  2. Fiat Brava HSX - misljenja ?
    By hsx in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 21-04-2003, 21:40

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •