Stranica 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 101 do 125 od 141

Tema: Znalci, javite se!

  1. #101
    ZEGA
    Guest
    Ehh nije da se slazem ali opet bi prezvakavali staru slamu a i ne da mi se vise nastavljati...
    Volio bi da si odgovorio po stavkama
    Je oko guma se slazem samo ako kupim gume od 1000kn/kom onda se ××××no opako i vozim a to znaci da cu za 2-3 godine imati preko 50000km i opet su zrele za zamjenu...
    A u suprotnom mi ne trebaju tako dobre gume ako cu se vozit ko penzic onda mi je i sava ok a mogu je imati i duze od 3 godine (do 5 ali preko toga fakat ne bi imao vise gumu na autu)...
    Mislim ne kazem ja da se guma raspada ali ad bitno gubi svojstva da...
    ZEGA

  2. #102
    fergazer
    Guest
    A sa čim se pak sada ne slažeš??
    Jedino sam rekao kako bi po meni izgledali pokusi sa štapom i balonom...
    Čuj, nemora značit da ako potrošim 1000 kn/gumi da se opako vozim. Po meni, gume su jedan od iznimno bitnih faktora kako sigurnosti tako i same vožnje u prometu. Ja sam recimo na Renault 5 stavio te gume (koje su by the way najkvalitetnije kišne gume) i auto je kočio i vozio ko avion. Naravno, o proklizavanju nije bilo ni p. I prešo sam sa njima u godini dana manje od 8000 km i vozio sam se ko car. I sad da ih mijenjam za tri godine. No way! Meni se inače nigdje ne žuri u vožnji - u svakom slučaju ću na svoju destinaciju stići brže nego da sam išao pješke (ako se zanmari gužva u gradu i traženje parkirnih mjesta). Sad hoće to biti 5 min ranije ili kasnije tak i tak mi je svejedno. Nažalost ima brijača kojima je to iznimno bitno, zato je takva sj... statistika stradalih na cestama!!
    Daj ima neki Kranjec debilni na forumu Talijani, njemci.../prljavo gorivo i idem njega malo jebat jer nam ×××× mater Hrvatsku :smile23: :smile23: :smile23: :smile23: :smile23: !!!!!!<br><hr>

  3. #103
    ZEGA
    Guest
    Ne slazem se sa zadnjom tvrdnjom da se to isplati (punjenje guma sa N2)...nesto sto je bezveze nikako se ne isplati...
    ZEGA<br><hr>

  4. #104
    fric33
    Guest
    Da vam se i ja malo javim jer sam sad dosao do nekih saznanja u praksi.
    1.promjena guma nije dala nikakve ruzultate (Goodyear Hydrogrip), i tvrdoca i zvukovi kotrljanja su potpuno isti
    2.punjenje dusikom je sto se mekoce tice neisplativo, ne osjeca se nikakva razlika (iako imam dosta osjetljivu pozadinu kad vec neke zanima)
    3. Pozalio sam sto sam kupio Fiata. Iako sve za sada radi bez greske i naviknuo sam se na sve specificnosti, takav ovjes definitivno nema sta raditi na nasim cestama.
    Ako neko zna znalca ko radi sa amortizerima i oprugama molim preporuku. Ali ne ono kad nazovem Severa pa mi kazu da dodem da vide da li bi neki amortizeri odgovarali nego nekog ko je siguran u rezultat takvog zahvata.

  5. #105
    fergazer
    Guest
    Nisi jedini koji je pozalio sta je kupio Fiata...

  6. #106
    chevy
    Guest
    Sudeći po priloženom, definitno si pogriješio u kupnji. Bolji bi izbor bio Peugeot 307, ili pak Citroen Xsara, koji su u klasi Fiata Stilo. Prema raspoloživim informacijama iz medija i šire, Stilo je okarakteriziran kao talijanski Golf. Njime su se Talijani nastojali približiti zapadno-europskom (čitaj njemačkom) tržištu i tako izvući kompaniju iz krize, što se vidi i na dizajnu auta. No u silnoj toj želji i htjenju očito su negdje zaribali (u ovom slučaju na ovjesu - koji je očito pretvrd). Savjet: Možda pronaći isti takav Stilo ili otići u Fiatov autosalon ili ovlašteni servis i zamoliti da isprobate isti takav Stilo, pa vidjeti da li postoji kakva razlika.

  7. #107
    fergazer
    Guest
    Peugeot 307??
    Znaš ti koliko problema ima taj Peugeot??
    Mjenjač, štura elektronika, stalno nešto klepeče u njemu, podizači prozora, jedino šta je da je dizeli su im dobri...
    Citroen je dosta kvalitetan ali im homokinetički zna dosta "lupat", djelovi su im jako dugotrajni.
    Definitivno moja preporuka: <FONT COLOR="red">Toyota Corolla</FONT>!!

    Ovisno o pogledu, nekom se punjenje guma dušikom ne isplati, nekom da. Ja spadam u skupinu ljudi kojima se to isplati...<br><hr>

  8. #108
    chevy
    Guest
    Da, definitvno Toyota Corolla, no čini mi se da za nju treba ipak malo više novca, nego za Fiat, Peugeot i Citroen.

  9. #109
    fergazer
    Guest
    Ne trebaš više love, imaš sad akciju za Corollu (koja traje duže vrijeme) sa paketom opreme <FONT COLOR="red">Supreme</FONT> koja ima sve živo (audio, klima, servo, ABS, elektro prozore, alu felge...), s 1.6 110 ks motorom i 5 vrata košta 16000 eura. Ja mislim da to nije pretjerano s obzirom na to kaj sve dobiješ - kvalitetu, pouzdanost, sigurnost i full kvalitetan motor. Uostalom, nebi Corolla bila najprodavaniji auto svih vremena da je preskup ) .
    Peugeot je skup kad na njega stavis opremu koju ti ima Corrola (tipa ABS, klima). Fiat je po kvaliteti i svemu ostalom daleko iza Toyote, a Citroena je nebi kupio, ne znam zašto al nebi ga nikad kupio.<br><hr>

  10. #110
    fric33
    Guest
    Moj savjet onima neodlucnim u izboru auta je ili dati malo (do 10000EUR) pa znati da si jeftino prosao ili dati barem 15000EUR za pravi auto. Ova sredina sa Stilom i slicnim autima za 13000 je najgora opcija. Npr. staru Astru, koja mi se svida po vanjskom dizajnu, nikad nebi kupio jer su uredski stolci udobniji od njenih siceva, a testnoj Ibizi koju sam isprobao se na 150 volan trese (iako auto ide ravno). U svakom slucaju bez testne voznje po svim vrstama cesta se ne kupuje auto, a i citanje komentara kupaca po raznim web stranicama se isplati. I polako, mene je sje.... brzopletost

  11. #111
    alien5
    Guest
    Kupi Octaviju i miran si!

  12. #112
    chevy
    Guest
    Fritz33,

    možda si malo pretjerao, ili onako od gušta cijepidlačiš. Evo isprobao sam susjedov novi Stilo. Auto je sasvim OK, prevalio je nekih 8000 km. Ovjes je originalan, izuzev al-felgi i novih guma. Tvrd je, ali i ostali su tvrdi, ali nije tako drastično. Auto je možda napravljen za dobre i ravne ceste bez rupa i svakako u HR, na našim cestama baš se i ne snalazi.

  13. #113
    lemeš
    Guest
    papci što je guma nižeg profila
    to će vožnja biti tvrđa. )

  14. #114
    lemeš
    Guest
    papci što je guma nižeg profila
    to će vožnja biti tvrđa. )

  15. #115
    fergazer
    Guest
    Ma bravo srećo moja hvala Bogu da si ti dosao na ovaj forum mjesec i pol dana nakon mog zadnjeg "javljanja" i objasnio nam tu <B>profilnu</B> teoriju...
    Šta bi mi bez tebe...
    Živjeli u neznaju i zabludi...

  16. #116
    elcadores
    Guest
    Evo ti jednog jednostavnog odgovora.Šta god da uradiš sa gumama,ovjesom ili amortizerima nečeš ništa promijeniti jer,ja,koliko sam dobro shvatio tebi je problem u sicevima koji su neznatno mekši od golfovih.Probaj voziti novu lagunu,pa češ da vidiš šta su fotelje.

  17. #117
    nj
    Guest
    I koji je zaključak?
    Koje su najbolje univerzalne gume 195/65/R15, odnosno da je najbolji odnos dobiveno/uloženo?

  18. #118
    fergazer
    Guest
    Michelin Energy XT 2 ili neke Goodyearke.

  19. #119
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    pozdrav svima!
    može jedna preporuka?
    koju biste mi gumu preporučili između:
    1.Good Year Eagle F1
    2.Yokohama AVS sport
    3.Pirelli Zero rosso/nerro
    4.Michelin Pilot Sport
    5.Bridgestone S-03 PP
    dimenzija je 205/55 16
    unaprijed hvala

  20. #120
    Tajo
    Guest
    Fric bas mi je zal kaj nisi zadovoljan sa Stilom.Neznam koji si auto do sad vozil ali za mene je Stilo sa 5 vrata sasvim udoban auto.Ni meni se ne svidja par sitnica u tom modelu ali sam u globalu i s obzirom na cijenu jako zadovoljan a posebno sam zadovoljan udobnoscu pa mi nije jasno kaj to kod tebe ne stima

  21. #121
    nj
    Guest
    Kolika je cijena Michelin Energy XT 2 195/65/R15?

  22. #122
    fergazer
    Guest
    Definitivno Bridgestonke...

  23. #123
    g4sdi
    Guest
    Navodno su Bridgeston neznam točno koji model,izuzetno dobre.Frend mi je donio cijenik od Uniroyal-a pa me interesira dali netko ima iskustva sa njima te koji je model najbolji.Dimenzija je isto 205 55 16,a interesiraju me ljetne jer moram na proljeće obući auto

  24. #124
    g4sdi
    Guest
    Možda da pogledaš ovo :
    :URL=http://www.testberichte.de/preisvergleich/level4_test_stiftung_warentest__10520.html:adac test 2004:/URL:

  25. #125
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    bridgestone? prije san imao B330 i prilično su dobre bile...sada iman michelin pilot exalto i gume su čudo..a sada bi probao sa good year F1...može mi netko reci u čemu je bridgestone potenza s-03 potencijalno bolja? kakva joj je trajnost,...? unaprijed hvala

Slične teme

  1. štreberi - javite se
    By štreberica in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 22-04-2009, 15:07
  2. Znalci pomoć
    By tomek0022 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 11-05-2004, 11:56

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •