Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 126

Tema: Peugeot 206 HDI vs. Seat Ibiza TDI

  1. #1
    duu
    Guest
    Pošto na ovom forumu ima mnogo znalaca, molio bih vas da mi pomognete šta bi mi bilo bolje da kupim, 206-ticu hdi ili ibizu tdi. S obzirom da su oboje atraktivni, koštaju podjednako i imaju (barem mislim) podjednaki motor sa istim performansama, neznam šta bi bilo bolje kupiti

  2. #2
    Dr. Strangelove
    Guest
    Ako misliš na 1,4 litrene motore... Seatov ti ima 3 cilindra.... tak da i nisu isti

  3. #3
    Koko
    Guest
    S obzirom na to da Peugeot nudi HDI motore snage 70 KS (1.4) i 90 KS (2.0), a Seat TID motore od 75 KS (1.4), 100 i 130 KS (1.9) pojasno malo na što misliš...

  4. #4
    duu
    Guest
    najvjerovatnije 1.4 motor. ali nisam još odlučio, možda uzmem i jači, zavisi od vaših sugestija. znači usporedba 1.4 HDi sa 1.4 TDI i 2.0 HDI sa 1.9 TDI (100 KS)

  5. #5
    law
    Guest
    Ovako, Seat motor je nemirniji i ima neugodniji zvuk (tri cilidra) ali zato ide osjetno bolje, živahniji je i imaš feeling mnogo boljih ubrzanje. S druge strane potrošnja u praksi mu je oko pola litre veća nego HDI-u.
    2.0 HDI je izvrstan motor, mnogo tiši i kultiviraniji od 1.9 100 KS, no zato troši nešto više (oko pola litre u praksi) i ide nemjerljivo slabije. Eto toliko...

  6. #6
    duu
    Guest
    Za sada mi se nekako čini da bih u slučaju kupnje 1.4 motora izbor bio Peugeot, a u slučaju 1.9 (2.0) motora seat...barem prema ovome što law kaže...neću motor od tri cilindra...

  7. #7
    activa
    Guest
    PSI , hdi motor 2.0 je sjajan motor !!
    dobre perfomanse , kultivisan rad, mala potrosnja , izuzetna trajnost , i mozda najvaznije , otporan je na lose gorivo !!/ sto se za WV dizel motore bas i nebi moglo reci !!??/

    <br><hr><font face="Impact" color="blue">citroen on the road again</font>

  8. #8
    Koshpa
    Guest
    U praksi su se i 1.4 i 2.0 HDi motori kao jako pouzdani, nesto mirniji od TDIa, sa odlicnim performansam. Premda su TDi motori malo brutalniji.

    Ma i jedno i drugo su odlicni motori, dakle biraj auto prema onom sto ti se vise svidja jer s motorima nikak neces pogrijesiti.

    Inace 5+ sto se tice izbora kandidata! )

  9. #9
    mentor odlog.
    Guest
    HDI je common rail i mislim da je to dlavno plus pred TDI-om. Krivulje momenta i snage su bolje ispeglane i peugeotovi dizeli su odavno poznati kao jako izdržljivi motori.

  10. #10
    activa
    Guest
    znaci dileme vise nema ??

  11. #11
    cdti
    Guest
    trebo si pitat za mišljenje željka marušića,on bi ti reko da uzmes pola TDI ili yaris.(citao sam njegove odgovore na htnet-u,i neko ga pita da mu kaze nesto o nekom autu koji bi kupio a ovaj odgovori samo: kupite yarisa.) ) )

  12. #12
    cdti
    Guest
    jel zna netko jeli se poceo ugrađivat HDI sa 136 konja u 206-icu ? mislim da ce autic letit gradskim ulicama sa tim motorom

  13. #13
    turbo-limac
    Guest
    ne, bit ce 1.6 HDi s 110KS....

  14. #14
    cdti
    Guest
    šteta.iako je i ovo dobra opcija.ne znam samo zasto plasiraju dezinformacije u novine.

  15. #15
    turbo-limac
    Guest
    136 mozda kasnije, za sada dolazi S16 s 1.6 110 ks dizlom....

  16. #16
    duu
    Guest
    Dečki puno vam hvala! Sad se osjećam puno sigurnije u izbor autića. Nekako mi se čini da će to biti Peugeot. E sad ste mi bacili bubu u uho, 1.6 hdi sa 110 ks? kad to dolazi, bi li se isplatilo pričekati taj motor?

  17. #17
    Koshpa unlog.
    Guest
    Naravno da bi se isplatilo cekat, al bitno je koliko si ti spreman cekati.

  18. #18
    RedDragon_Os
    Guest
    Ovak, frend je kupio novog 206 1,4 HDI. Autić je lijep, ali mjenjač struže, zapinje, kvačilo je jako mekano nema točke odvajanja i tak. Mislim da je mogo kupit i bolje za 12,500 ojra, al ××××ga on je htio peugeot. A o ostalom fušeraju ne bi htio pričat jer će ispast da ××××m po peugeotu. Za ibizu ne znam pa ne bi ni komentirao, imaš test ibize od tdi 100ks u novom auto plusu

  19. #19
    Cezy
    Guest
    Ja kod Pug-a jednu stvar ne kuzim.
    Zasto novi 307 2.0 HDI 136cv nosi oznaku GTI?!?!?!?
    I zasto je taj auto,barem na papirima osjetno sporiji od Focusa-Cmax sa identicnim motorom?!?!?

  20. #20
    AR
    Guest
    ma bolji je Pug 307 jer regularnost razvijanja snage kod Hdi ja je odlična do otprilike 3800o/min, kasnije malo splasne pritisak. A usotalom ko kupuje Tdi je da bi se ganjao u njima. Mene npr. užasno iživcirala turbo rupa kod passata (130KS)ispod 2000 o/min, prisiljava te stalno šaltati a preko 2000o/min nakon toga je živa brutala. U 4 brzini na uzbrdicu s njim predaj se jer dok ne preijđe 2000 vuče ko stari dobri dizeli. ×××ך takav dizel

  21. #21
    cdti
    Guest
    meni nije jasno kako 307 sa tim HDI motorom od 136 konja ubrzava do stotke za 11 sekundi ?! kao moja corsa sa 100 konja. jel zna netko performanse tog 206 sa 110 HDI konja ? znam da ima okr. moment od 240(260 uz overboost)

  22. #22
    INTERCEPTOR
    Guest
    A zašto motor sa 160 ks ide ko auto od 400 ks?

  23. #23
    INTERCEPTOR
    Guest
    I ma to su sve kante, super 98 rules <br><hr><font face="Courier"></font>

  24. #24
    duu
    Guest
    Kada otprilike dolazi taj 1.6 hdi i koliko bi to (otprilike) moglo koštati?

  25. #25
    cdti
    Guest
    veceras sam se vozio u ibizi TDI 100ks.fino ide autic.samo nazad uopce nema prostora za razliku od nekih drugih gradskih autica

Slične teme

  1. Peugeot 206 ili Seat Ibiza???
    By vucetic in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 14-10-2004, 20:23
  2. Seat Ibiza 1,9 SDI
    By Ana in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 19-05-2004, 12:29
  3. Seat Ibiza FR
    By Dom-Dom in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 09-01-2004, 10:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •