Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: Održavanje kožnih siceva

  1. #1
    Hondo
    Guest
    Dakle, ima li tko kakvih iskustava o održavanju kože u autu, odn. neki preparati i sl. stvari.
    Od par ljudi sam čuo da je dobro kožu mazati i sa Atrix kremom za ruke jer se brzo upija, nije masna, a koža je meka i elastična.
    Iskustva?<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  2. #2
    mc
    Guest
    Meni su neki pricali da koriste "plavu" Nivea kremu... <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  3. #3
    Koko
    Guest
    Kud ćeš mrtvu svinju mazati s Atrixom? Jes' poludia?

    Ovako, iz osobnog iskustva ti toplo preporucam prizvode tvrtke: Ledertechnik:

    Colourlock Leder Protector i
    Elefant Leder Preserver. Koristimo ih doma za namještaj, dok ujak koristi za auto. Cijena ti je cca 10 eura po proizvodu. Mi ih dobivamo iz njemačke (i tamo su na ponajboljem glasu), ali mislim da ih možeš naruciti i online na stranici ledertechnik (potraži je u googleu)


  4. #4
    INTERCEPTOR
    Guest
    Je krema za ruke trenutno omekša kožu, al mislim da to nije za dugotrajnu zaštitu.

  5. #5
    Hondo
    Guest
    Eh Koko, zato pitam.
    Znaš onu:'...jer ako su lagali mene
    i ja lažem vas...'
    Fala za informješn, provjerit ću.
    Ljudi, ajmo još!!!

  6. #6
    Dom-Dom
    Guest
    Hondo , preporuka, Sonax krema za kožu.Mrak, jako dobro , provjereno. cijena oko 70 kuna.

  7. #7
    ŠULE
    Guest
    Samo divljeg sexa iznutra i to je to! )

  8. #8
    Koko
    Guest
    Sonax je banana u odnosu na ovo što sam ja naveo. Provjereno!

  9. #9
    Koko
    Guest
    Seks u autu? Ne bi li se ti Šule morao čuvati takvih egzibicija. Znaš u tvojim godinama tu može doci do kojekakvih komplikacija koje sve od reda vode kiropraktičaru )

  10. #10
    ŠULE
    Guest
    Dječaci, još niste ni počeli.

  11. #11
    Koko
    Guest
    Što, odlazit kiropraktičaru?

  12. #12
    ŠULE
    Guest
    Ima i njih zgodnih.

  13. #13
    Girrari
    Guest
    Armorall maramice za kožu. Čiste i saftaju. Mrak stvar. Minimalno jedamput tjedno. <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  14. #14
    Bmw Touring
    Guest
    maramice su zakon kao sto kaze Girrari al kad nestane zaliha a vikend je onda pomaze i Nivea krema

  15. #15
    Hondo
    Guest
    Pošto mi za početak ove maramice izgledaju najdostupnije, di da ih nađem?<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  16. #16
    dci
    Guest
    sonax,probao odlican je provjereno,neznam cijenu

  17. #17
    ŠULE
    Guest
    Pazi ovako. Ozbiljno.
    Nivea mlijeko za tjelo u bočici (špric).

  18. #18
    Hondo
    Guest
    To preporučaš za sex ili za siceve??? <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  19. #19
    drugmirko
    Guest
    ne, Šule misli ozbiljno. to ili nivea obična plava u konzervi. time se dobro i održava i čisti. nemoj drugim jer imaju aditive i dodatnu kemiju. ali ne pretjeruj u debljini nanosa i nemoj time mazat po alkantara koži ) .<br><hr>

  20. #20
    Hondo
    Guest
    Pošto nemam pojma o toj problematici, još jedno pitanje: kaj se ta krema tak dobro upije u kožu da ne ostane masna?
    I ako namažem kožu sa kremom, kaj se događa na suncu? Nekak mi se čini da bi onda ta masnoča mogla izači na površinu kože i fino zaprljati odječu u kojoj sjedam u auto. Opravdan strah?<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  21. #21
    drugmirko
    Guest
    ne sasvim. nanosiš je malo, s gazom ili nekim sličnim mekanim materialom i polako ju "umasiraš" u kožu. višak skineš s čistom gazom (po par puta, ak zatreba). sve u svemu dugotrajan i mukotrpan fizički rad. ak pretjeraš moglo bi se kasnije stvarno vidjet na odječi. i možda je ipak dobro to radit za vrijeme hladnijih mjeseci ) .

    ali, u principu osim ugodnog mirisa, nebi smjelo bit drugih posljedica. ja tako čistim i održavam kožu bež boje na stolicama u kuči. u autu to još nisam radio ali koža je koža... <br><hr>

  22. #22
    drugmirko
    Guest

    i moram ponovo naglasit MUKOTRPAN posao )

  23. #23
    ŠULE
    Guest
    Baš tako.
    Provjereno dobrano na sobnoj garnituri, a i na prošlom Cliu na ono malo kože po sicevima.

    Nemaju Alfice alcantaru.

  24. #24
    Hondo
    Guest
    Hm, imaju kožu od talijanskog goveda )
    ŠULE, onog tvog a sa Hondom ne zna nitko u gradu i vjerojatno se radi o nekome ko fura samo našu regu.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  25. #25
    Mario Haas
    Guest
    NI SLUČAJNO NIVEA krema niti ikakvu kremu za ruke niti losioni i mlijeka za kožu ne stavljati na kožne siceve u autu. Kreme za ruke imaju organsku bazu i kad auto sa tako namazanim sicevima stoji na suncu, to lijepo unutra užegne ko što užegne maslac i smrdi za popizdit.
    Lijepo ti uzmi namjensko sredstvo za kožu. Mogu preporučit SIMONIZ i ARMORALL. Ovaj prvi je nešto jeftiniji, dobar je i dobro miriši. Trebaš imati dvije krpe, jednu za utrljavanje i drugu za laštenje. Slično kao kod poliranja auta. Najbolje je naliti sredstvo na krpu i ako je krpa dovoljno fina, dobro će usisati sredstvo i razmazivati ga na velikoj površini, slično kao spužva i potrošit ćeš jako malo sredstva.
    Postoje još i "dvo-komponentne" perverzije tipa losion za otvaranje pora kože + losion za čišćenje ali to nisam koristio do sada.

    Osim što redovno treba mazati siceve, ne zaboravi volan i manžetu oko mjenjača, odnosno tapecirunge vratiju i armature, ako su u koži. Ja čišćenje siceva napravim svaki put kad doma operem i očistim auto, sve skupa traje kojih 15-20min.

Slične teme

  1. Održavanje klima uređaja
    By r 23 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 23-04-2004, 08:10
  2. Održavanje CMU-a
    By Vidilab in forum Nastavnici
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 28-08-2003, 16:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •