Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 35 od 35

Tema: Ventili

  1. #26
    -Zagor-
    Guest
    ljudi probao sam staviti onu tecnost za ciscenje ventila,nista isti ××××× kao da mi se malo vise cuju.Da li je to do svjecica,? prilicno su stare.Dajte neke ideje :smile21:

  2. #27
    Oval
    Guest
    Sto se tice detonacije imas tri grupe faktora pripremni, konstrukcijski i ekslploatacioni
    - uglavnom gorivo(Sto je visi oktanski broj to ti je vjerojatnoca pojave detonacije manja)
    - konstrukcijski - to ti je tip svjecice( topla, hladna) , konstrukcija, polozaj svjecice (sada to zbog viseventilske tehnologije nije problem zato sto je svjecica smjestena centralno - nekad kod Fiatovih motora koji su imali klinastu komoru je to bio izraziti problem posto je front plamena duugo putovao - svjecica je bila na jednoj strani pa je vjerojatnoca da se samozapali smjesa na drugoj strani kompresionog prostora bila velika - zato su twin spark motori nekad imali smisla, a sada nemaju), materijal od koga je napravljena glava (aluminijum bolje odvodi toplotu), svjecica je uvijek blize ispusnom (vrelom) ventilu,...
    -eksploatacioni - su ti npr kut predpaljenja. Svaki motor ti mozes dovesti u detonaciju ako mu povecavas (ranije paljenje) predpaljenje, kada dobijas izrazit peak na indikatorskom dijagramu, ako vozis pod velikim opterecenjem - a ono se moze desiti i kad vozis 100, ali i 10 km/h. Opasnije je ovo na 100 je it ne cujes da ti motor detonira. Kasnije rastavis motor, a ono klip puno rupica.
    Za vise pitajte mehanicara on ce na ovome zaradjivati kruh, ja necu.

  3. #28
    T-IE
    Guest
    Zagor, probaj malo razvodnik paljenja zakrenut. Meni je predpaljenje bilo nepodešeno pa su se zato čule te detonacije. Sad je dobro. Valjda.

  4. #29
    Oval
    Guest
    Sto se tice detonacije imas tri grupe faktora pripremni, konstrukcijski i ekslploatacioni
    - uglavnom gorivo(Sto je visi oktanski broj to ti je vjerojatnoca pojave detonacije manja)
    - konstrukcijski - to ti je tip svjecice( topla, hladna) , konstrukcija, polozaj svjecice (sada to zbog viseventilske tehnologije nije problem zato sto je svjecica smjestena centralno - nekad kod Fiatovih motora koji su imali klinastu komoru je to bio izraziti problem posto je front plamena duugo putovao - svjecica je bila na jednoj strani pa je vjerojatnoca da se samozapali smjesa na drugoj strani kompresionog prostora bila velika - zato su twin spark motori nekad imali smisla, a sada nemaju), materijal od koga je napravljena glava (aluminijum bolje odvodi toplotu), svjecica je uvijek blize ispusnom (vrelom) ventilu,...
    -eksploatacioni - su ti npr kut predpaljenja. Svaki motor ti mozes dovesti u detonaciju ako mu povecavas (ranije paljenje) predpaljenje, kada dobijas izrazit peak na indikatorskom dijagramu, ako vozis pod velikim opterecenjem - a ono se moze desiti i kad vozis 100, ali i 10 km/h. Opasnije je ovo na 100 je it ne cujes da ti motor detonira. Kasnije rastavis motor, a ono klip puno rupica.
    Za vise pitajte mehanicara on ce na ovome zaradjivati kruh, ja necu.

  5. #30
    -Zagor-
    Guest
    danas sam nasuo Super Plus 98 Octana (tako se tu zove) i ventili su prestali da zvrce..ZASTO.Do sad(4 godine) sam uvijek sipao 95`octana,sve dok se nisu poceli cut.Naspem 17 litara Super Plusa oni prestanu.Ok mozda je i broj octana,a mozda se i nakupilo previse kamenca na ventilima pa ih je sad ovaj pomocu vece topline ocistio......

  6. #31
    Axl
    Guest
    drago mi je da nije nista
    sad si i ti osetio kvalitet hrvatskog goriva<br><hr>

  7. #32
    -Zagor-
    Guest
    axl nisam ja u croaciji.Zivim u dosta naprednijoj zemlji a tocim gorivo koje je balkanske kvalitete bar 95 octana..

  8. #33
    AR
    Guest
    Prije neko vrijeme uslijed normalne vožnje auto mi je prolupao, počeo je lupati ko kad se ide u visokom stupnju prijenosa na uzbrdicu, a kad sam došao doma uslijedila je dijagnoza. S vrha ventila na ponyu ispala mi je pločica stelita (razvod s klackalicama). Savjet nekih bila je demontaža glave s svim troškovima i izmjenama koje trebaju (preskupo).Druga opcija bila je onu koju sam i sam prihvatio pa šta bude, regulirali smo s vijvcima ventila nešto duži hod i auto radi sad treutno ko i prije.
    Problem ? Zabrinjava me posljedica po klackalice bez stelita?, a šta je najgore taj komadić je negdje upao a u području oko ventila a njemu ni traga, bo valjda ošo u karter

  9. #34
    -Zagor-
    Guest
    danas naspem opet 95-icu i ventili pocnu zvecti ko djecija zvecka.×××××ti uhhhh

  10. #35
    AR
    Guest
    Zan li neko da li če bit štetnih posljedica po klackalice i ventile?

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •