Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Ventili

  1. #1
    -Zagor-
    Guest
    zamolio bih mehanicare ili one koji se razumiju u motore da mi objasne zasto mi se cuju ventili kad,,,vozim npr 50km/h i dam gas.jedino se u prvoj brzini necuje nista u ostalim 4 uvijek..zasto to.
    ako vam treba informacija o motoru i autu,pitajte. <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Volim P**** ko majmun bananu </font>

  2. #2
    -Zagor-
    Guest
    zar niko nema pojma..

  3. #3
    mc
    Guest
    Meni su se culi ventili na 128-ici kada sam poceo tociti zelenu 98-icu umjesto crvene. Navodno crvena ima olova koje podmazuje ventile.
    To je sve sto ti ja mogu reci... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  4. #4
    -Zagor-
    Guest
    ja tocim 95

  5. #5
    mc
    Guest
    Jel ti auto predvidjen za bezolovni benzin?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  6. #6
    turbo-limac
    Guest
    jel vi to govorite o ventilima ili o detonacijama... meni se sve cini da ti auto detonira... ventili se inace cuju na leru.....

  7. #7
    mc
    Guest
    Meni su se culi samo u leru...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  8. #8
    turbo-limac
    Guest
    je, kasnije ih nemres cut od generalne buke....

  9. #9
    mc
    Guest
    U 128-ici ne mozes cuti ni vlastite misli od ugodne voznje... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  10. #10
    ZEGA
    Guest
    To je detonantno izgaranje nema to veze sa ventilima...
    Lada, stojka i ostali krampovi pate od tih problema (stari motori)...
    Treba im visokooktansko gorivo da se ne cudje detonantno izgaranje...
    ZEGA

  11. #11
    Koshpa
    Guest
    Dijagnoza:detonantno izgaranje. Probaj tocit Eurosuper 98 plus i ne postepeno davat gas, a ne odmah do daske, inace ce se mozes pozdravit s motorom!

  12. #12
    Koshpa
    Guest
    A koji motor je u pitanju?

  13. #13
    HaHaHa
    Guest
    Može biti to sa bengom,a možda i nisu ventili već remen ili šta već?
    Pošpricaj po alternatoru wd ili po remenu pa ćeš čuti kako fijuće. )

  14. #14
    -Zagor-
    Guest
    @limac
    motor mi se u leru tako rec ne cuje,nego kao sto sam vec rekao samo kad ubrzavam npr u 4-oj.

    @mc
    da.tako mi pise na poklopcu od rezervara "min 95 oktana"

    @koshpa
    2.0 20V


    p.s a da li to moze stojati i do ulja.

  15. #15
    Mehanicar
    Guest
    detonacija ti je sigurno i to ti se dogadja kad ubrzavas s niskih okretajima u visokoj brzini i full gasom, to ti je "normalno" kod takvog postupka voznje, samo to ne moj prakticirati jer ces imati malo rupicaste klipove, zato imas mjenjac pa brzina, dvije nize i po gasu !
    detonacija je jako pogubna za motor !

  16. #16
    -Zagor-
    Guest
    ok ali to mi se prije nije desavalo,zasto sad.

  17. #17
    Mehanicar
    Guest
    ne znam, mozda ti se nakupilo garezi u cilindru, mozda ti svjecice ne odgovaraju pa se pregrijavaju, mozda ti se paljenje poremetilo ...

  18. #18
    taz
    Guest
    Ne znam o kojem je autu rijec,ali ako sam dobro shvatio to ti se dogadja kad je motor pod vecim opterecenjem.To ti zbog goriva,tj.zbog lose kvalitete goriva(citaj premalo oktana).Dolazi do detoniranja,tj.kliktanja.Ventili definitivo nisu.

  19. #19
    INTERCEPTOR
    Guest
    A šta muislite u sipanju crvenog 98 u Minija? Inače je imao katalizator al više ga nema. Dal može štetiti olovo nečem drugom osim katalizatoru.

  20. #20
    INTERCEPTOR
    Guest
    Menis e isto čuje tttttttt na određenim okretajim i to kad je gas malo stisnut, a čuju se i na minimumu. Stvaljam eurosuper 98 plus na OMV.

  21. #21
    Mehanicar
    Guest
    onda ti to nije detonacija, ona ti se cuje kao zveket lanca

  22. #22
    Koshpa
    Guest
    Ma sam lagano po gasu! Nemoj tocit nista manje od 98 oktana, ak nabavis 100oktanski Shell onda to toci! )

    Ak ti prije nije bilo takvihj pojava, vjerojatno da je motor "malokoc" na××××!!

    PS a ciji je motor?!!

    Pa nije valjd VW?

  23. #23
    Koshpa
    Guest
    2 Meh: Znas onaj dijagram koji veze detonacije direktonog i "komorskog" ubrizgavanja?! Kod benza je to jos izrazenije! I to dosta kad znamo da je pojacanje buke od 3dB znaci duplo pojacanje glasnoce kod covjeka!

  24. #24
    -Zagor-
    Guest
    @Koshpa

    Lancia Lybra 2.0 20V 5Cyl

    105500 Km god.1999 Limuzina


    @mehanicar ja ipak mislim da su svjecice jer ih nisam mjenjao jedno 25000 do 30000 km. nije mi to stil,jednostavno se nema vremena za pojedine stvari. <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Volim P**** ko majmun bananu </font>

  25. #25
    -Zagor-
    Guest
    kako se zovu one specijalne svjecice,i da li se mogu naruciti preko Interneta...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •