Stranica 3 od 23 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 562

Tema: Novi Fiat Stilo 1.4 16v

  1. #51
    MJ
    Guest
    Jutro svima.....Evo javljam se nakon 800 km sa Stilom.Nemam što reći...auto je ispunio sva moja očekivanja,ne znam što Vas točno zanima pa čekam da me pitate.Za sad ne prelazim preko 3000 okretaja onako radi motora mada osjećam kako mu treba da se zavrti,ali neka se malo strpi još,mislim barem do nekih 1000-1500 km. Lik iz auto kuće je rekao da ne trebam ništa paziti posebno,neka samo vozim kako želim,ali ja sam odlučio da ga malo pazim barem početnih nekoliko kilometara. Što mislite o tome? Sad su se kočnice već podesile i rade savršeno grizu ko lude...Menjač klizi fino lagano a što se tiče vuče motora....vuče u svim stupnjevima jako fino koliko sam imao za primjetiti do 3000 okretaja mada tek onda mislim da dolazi do izražaja fire motor sa svojim finim zvukom.
    Eto toliko za sad,pitajte me što želite pa ću Vam rado odgovoriti !!!
    Bok

  2. #52
    Girrari
    Guest
    Dobro si odlučio da ga ne teraš u okretaje prvo vreme. Pričekaj jedno 2 soma km, a onda samo gas. Drago mi je kaj si zadovoljan s autom. Kad ga ajnfaraš, napiši kak si zadovoljan performansama.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  3. #53
    Dankas
    Guest
    Kad pređeš 1000 km počni ga tjerati do 4000 okretaja. Ne stalno, nego povermeno. Nakon 1500 km do 4000 normala , a potjeraj ga do 5000 i nakon 2000 km vozi posve normalno.

    Na taj način češ postepeno razrađivati motor.

    Stila sam i ja gledao, ali onog JTD 80 KS. Auto je ljepi ali nikao nisam mogao naći neki zajednički jezik sa prodavaćima. Niko ne bi malo spustio ili ponudio nešto. To me je i otjeralo od FIATA prema Peugeotu.

    Da sada kupujem možda bi uzeo Stila.

  4. #54
    mc
    Guest
    MJ, pametna odluka. Strpi se malo s gazenjem i auto ce ti sigurno uzvratiti.
    Meni su za Corollu preporucili da ju ne gazim preko 4000 prvih 1000 km, a do nekih 3000 km da ju ne stiscem do maksimuma.
    Prvih 500 sam ju tjerao do 3000 o/min ili mrvicu preko, do 1200 km sam ju vrtio do malo ispod 4000 o/min. Za po gradu mi u biti i nema nekog smisla tjerati auto puno preko toga jer brzina za cas poraste daleko preko dozvoljenog, a i nepotrebno se dize potrosnja. Sad si planiram put do Makarske i nazad di cu je tjerati do max 5000 o/min kod preticanja i pretpostavljam da ce to sve skupa biti jedno kulturno uhodavanje... <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  5. #55
    Brock
    Guest
    Pa, znaš Šuletovu filozofiju.. do 500km - normal, nakon toga svako šatanje u crvenom... )

  6. #56
    Tajo
    Guest
    E pa konkretno me zanima kak si se priviknunl na poviseni vozacki polozaj sjedenja i kakva je kvaliteta izrade u unutrasnjosti i imas li dvobojnu unutrasnjost a ako imas da li su ti mozda krem boje obloge na vratima i sa cime mislis odrzavati te svjetle obloge.
    Eto toliko za sada

  7. #57
    MJ
    Guest
    Bok...
    Da sjedi se dosta visoko moram priznati,ali sjedalo sam spustio do kraja pa je nešto bolje,no nije baš onako sportski nisko ali nema veze šta je tu je! Što se tiće unutrašnjosti,da imam dvobojni interijer sa onom finom nježnom bojom na vratima ali to me ne brine sad toliko jer sam pedantni po tom pitanju oko prljanja ali ako se nešto i desi imam frenda u auto praoni koji mi je nabavio sva naj,naj sredstva za održavanje cijelog auta i vanjskog i unutrašnjeg tako da me to i ne brine previše. Eto toliko za sad ,pitanja su dobro došla i dalje...
    Pozdrav svima....

  8. #58
    A L F
    Guest
    Moj savjet strpi se do 2000-2500km a onda deri, cipaj. Samo ga vrti to je fiat fire to je neunistivo.
    Tako se vozi fiat ja svom nedam da dise ispod 3000 okretaja, samo rolaj
    Sretno

  9. #59
    ART
    Guest
    MJ reci mi kada si ti narucio auto i kada ti je stigao tj. koliko si ga cekao i da li si imao kakvih posebnih zahtjeva kod narucivanja.

    Ja sam svog "drndavog" Punta starog 4 godine i 4 mjeseca prodao za 5900 eura, toliko o tome kako fiati brzo gube na vrijednosti.

  10. #60
    MJ
    Guest
    Jutro...
    Ja sam auto dobio za 3 tjedna SREĆOM jer je auto bio naručeni već ranije 16.02.2004 kao salonski auto ali nije ga nitko beziciral pa sam tako uletio ja prvi. ) Auto je Active opreme i zadovoljan sam u potpunosti s tim paketom. To je u biti ok za mene jer nemam neke visoke zahtjeve po tom pitanju ima sve kaj baš trebam. Inače moram posebno pohvaliti muziku koja je jako dobra 6 zvučnika,kako brže voziš tim ti glasnije svira itd...sound je jako dobar i ništa ne treba dograditi !!! Punta sam imao 2000 god. i prodao sam ga za 6500 eura,auto je ko nov bio SX preme sa alu felgama 4 nove ljetne gume Avon ZV1 185-60-14 i dvije nove zimske Avonke,Supersprint auspuh,K&N filterom,sa muzikom + bas 450W. Za sad toliko...pozdrav svima !

  11. #61
    MJ
    Guest
    Da...zaboravio sam napomenuti da za par dana idem na ugradnju auto alarma marke Meta system sa ultrazv.senzorima i centralnim zaklj. Cijena je ok mislim barem za mene samo 1500kn,dajte mi recite nešto o toj marci alarma je li dobar ili ne ???
    Hvala unaprijed....
    Bok

  12. #62
    ART
    Guest
    Gle MJ za taj Meta alarm nisam cuo neke posebne preporuke, cisti prosjek, ali sta ti nemas centralno zakljucavanje u active opremi jer ga 1.4 active ima?! Za alarm ti mogu preporuciti Vipera kojeg imam 4 godine i radi bez greske i jos uvijek s orginalnim baterijama otkljucava auta kada je na cistini na udaljenosti vecoj od 50 metara.

  13. #63
    TA
    Guest
    Evo, da se i ja javim. Dobio sam svog Stila 1.4 active oprema. Međutim, već na početku ima problem sa klimom koja više ne radi nego radi. Koliko vidim, ovi u servisu neznaju taj problem baš riješiti. Imate li neki pametan savjet?
    Drugo je inače u redu. Dobro leži na cesti, ali još je malo to za neku konačnu ocjenu.

  14. #64
    chevy
    Guest
    Pitanje je kada i gdje ne radi. Ako je to gradska vožnja, sa stalnim gužvama dugim čekanjima, semaforima i sl, motor se više zagrijava, usljed rada u praznom hodu. Ako se uključi klima, motor je pod većim opterećenjem, te je njegov rad ubrzaniji (veći broj okretaja), što znaći da se više zagrijava (povećava se radna temeratura do crvenog) a time više i troši. U tim slučajevima je poželjno da se isključi klima uređaj, i sva ostala nepotrebna trošila koja izravno utjeću na opterećenje u radu motora, ili pak se on sam isključuje (automatski), da ne bi došlo do pregrijavanja motora, a time i havarije na motoru. Treba biti oprezan s time, pogotovo jer se radi o motoru niske zapremine, velike snage koji inaće zbog svojih perfomansi traži da se brže okreće(pretpostavljam 1.4 ccm, 16V, 98 KS), a što je nedovoljno za normalan i nesmetan rad klima uređaja u punom režimu. Ako se takve smetenje dešavaju i kod voženje otvorenom cestom, onda je stvarno riječ o kvaru klima uređaja, te bi trebalo pod hitno posjetiti servis.
    PS. Kada kupujete auta sa full opremom odnosno klimom, kupujte auta sa većim zapreminama, ovakvi problemi će biti rijeđi. Sjetite se da Amerikanci nisu ludi ni idioti, a bome ni veći dio EU.

  15. #65
    ART
    Guest
    TA, si rjesil taj problem s klimom???

    Daj nam javljaj kako se ponasaju servisi kada im dodjes sa svojim problemom???

  16. #66
    TA
    Guest
    Vezano za klimu, očekujem da će mi naručiti potreban dio koji je uzrok da se ne pali. Osijetio sam na vlastitoj koži što znači dobar servis. Jednostavno, na početku nisu znali što treba promijeniti, a meni muka jer se odmah vidi da neznaju. Sve je u redu dok se mijenja samo ulje i filteri. Ali, kada dođu ovakvi problemi onda se vidi šta znači dobar servis. Zato kada se kupuje novi auto, moli boga da nema grešku. Problem je što ga nisam smio ni dobiti sa tim kvarom, jer da su ga ispitali prije nego su mi ga uručili riješili bi to odmah a onda mi ga predali. Ovako, od prvoga dana sam vidio da to ne radi. Šlamperaj....

  17. #67
    Axl
    Guest
    bas slamperaj i to na Stilu, a s njim se treba vracati ugled pouzdanosti i perfekcije u zavrsnici
    hm

  18. #68
    ART
    Guest
    Svatko zna promjeniti ulje i kocione plocice ali kad dodjes s nekim konkretnim problemom gdje treba znanje, svi ti ovlasteni otimaci novaca bez obzira kako se zvali te zavlace, pa ovo pa ono. Stvarno treba imati srece pa naletiti na dobrog i iskusnog servisera. Meni su jednom na autu servis radili klinci od 18-19 godina, a sef im je imao svoji 28-30. Sve je to ××××××, tip ima lovu otvori ovlastenu auto kucu, a u servis postoji tek tako da mjenja ulje i filtere. <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">semper fi(at)</font>

  19. #69
    mc
    Guest
    Bez brige decki, znali bi oni odmah popraviti taj problem da auto nije pod garancijom. Odmah bi ti promijenili komplet klimu i sa smjeskom ispostavili racun. <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  20. #70
    chevy
    Guest
    Na žalost to je točno. Prodavati vozila danas može svatko, no pružiti sveobuhvatnu uslugu održavanja vozila i servisa, e to je već problem. Činjenica jest da kada dođete u ovlašteni servis na popravak svog auta, umjesto da vam što prije poprave auto i uz što manje za vas financijskih izdataka, oni vas jedva čekaju oderati, tako da vam naplate i onaj zrak što udišete kada dođete u radionicu. Kao da se ne radi o marki vozila, koju oni sa svojim radom i uslugama moraju reklamirati kao pouzdanom i sigurnom. Kada sve to prođe, čini vam se da vozite preskupo auto (preskupo održavanje i popravci) i jedva čekate ga prodati, da bi kupili novo. Onda opet sve iz početka.
    Nažalost to je HR stvarnost. O nestručnosti osoblja u servisima, ne treba trošiti riječi. Zamislite, završe školu za popravak poljoprivrednih strojeva, i dođu raditi na visoko-sofisticiranim motorima današnjih auta. A gdje su specijalizacije, stručna usavršavanja, posjeti tvornicama gdje se proizvode vozila, rad u sličnim servisima u inozemstvu, itd, itd. To je preskupo za vlasnike auto-salona i ovlaštenih servisa, za to se nema novca.

  21. #71
    Tajo
    Guest
    Eh servisi... Presel sam vam i ja kak i svi vi puno losih. Jako malo je dobrih.Prvo i osnovno pravilo je kod svih i dobrih i losih da te oderu a prema mojem nekom iskustvu kojem sam se priklonil u zadnje vrijeme i mislim da je nabolje imati servis u fusu kod recimo neke osobe koja radi u firmi koja je ovlasteni serviser tih odredjenih marki vozila i koja skoluje svoje djelatnike. U tom slucaju imas dobar i jeftin servis!!! Samo se treba raspitati..

  22. #72
    MJ
    Guest
    Bok...
    Imam jedno pitanje za Vas koji imate nove stilače.... ali i za sve Vas koji znate nešto o tome!!!
    Lik mi je rekao da moram doći na 1500 km na servis tkz."A" servis da mi promjene filtere i ulje!!!
    Što to znači?????? Zar je to stvarno istina ili samo da izvuku od mene dodatnih 500-600 kn ??? Stvarno mi je čudno to..nulti je servis obavljen normalno ali za taj nisam još čuo....
    Pomozite mi prije nego mi oduzmu lovu!!!!
    Hvala

  23. #73
    mc
    Guest
    Ne znam, ja sam na Corolli imao nulti servis/pregled na kojem nije mijenjano ulje i po rasporedu nemam promjenu ulja do prvog pravog servisa. Namjera mi je ipak prvo ulje promijeniti na nekih 3000 km... <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  24. #74
    Girrari
    Guest
    MJ, odi ti slobodno na taj servis. ×××ך 500 kn. Nije to bez vraga.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  25. #75
    Dom unlog.
    Guest
    MJ , taj nulti servis je jako dobra stvar.On se radi od nekih 1500-2000km , kada se mijenja samo ulje i filter za ulje.Procjenjuje se da u toj fazi razrade motora dolazi do "največeg" trošenja dijelova motora, kada još sve sijeda na svoje mjesto i onda se u tom ulju talože još sitne čestice.

    Idi na taj servis , to ti je 4 litre ulje i filter.Za to nebudeš propal , a auto ti bude zahvalan.

Slične teme

  1. Fiat Stilo 1.9 JTD
    By Parana in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 17-05-2004, 21:17
  2. Fiat Stilo 1.9 JTD
    By Alan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 01-09-2003, 13:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •