Stranica 21 od 23 PrvaPrva ... 111920212223 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 501 do 525 od 562

Tema: Novi Fiat Stilo 1.4 16v

  1. #501
    piquet
    Guest
    je i automatski spustiš auto za 3cm!

  2. #502
    kresimir_zd
    Guest
    Slažem se da je to preniska guma. Bolje uštedi love pa odi na 16 cola!!!
    Nego koliko vam Stilo troši ulja. Meni podosta, oko 2 dcl na 1000 km! Katastrofa! Stalno visim na servisu.

  3. #503
    OS FIAT>>>
    Guest
    Veca potrosnja ulja je normalna kad je auto nov i u fazi razrade motora.Ako to nije slucaj s tvojim onda je ipak neuobicajeno.Kod ebe bi to znacilo 2 L ulja na 10 000.Meni je Punto recimo potrosio na 10 000 Km oko litru ulja ili malo manje.

  4. #504
    ART
    Guest
    Kreso nije zabrinjavajuce, meni ne trosi skoro nis, ali da i trosi koji deci nebi se zivcirao. Zasto si sve isao u servis? Mislim da cu ubosti Potenzu 195/60 jer je Stilo vec jako nizak a da ga jos spustam stvarno nema smisla.

  5. #505
    Axl
    Guest
    2 dcl na 1000 za FIAT, to je puno, ali samo da ti kazem kad sam ja kupio svog tada novog Chrysler Neona 2.0 16 V 2001 god. i kada mi je od starta trosio pola litre ulja na 1000 km, ja sam bio totalka popizdio, a evo on ide i danas , imam preko 150 000 i isto trosi pola litre, jebat ga , ko zna zasto je to dobro

  6. #506
    OS FIAT>>>
    Guest
    Tih Neona ima i po Osijeku.

  7. #507
    Dr. Strangelove
    Guest
    Ej Art kaj briješ, nemoj se zezat sa dimenzijama guma... evo jedan link za preračun

    :URL=http://www.miata.net/garage/tirecalc.html:Tire size calculator:/URL:

  8. #508
    kresimir_zd
    Guest
    Moj stilo sada ima oko 4500 km. Mislim da se ulje već trebalo stabilizirati. A i goriva mi puno troši. Po gradu oko 10, 11 litara, a van grada oko 7 do 8! Isto tako čini mi se da u trećoj, a pogotovo četvrtoj brzini ne vuče kako bi trebao. Otići ću na servis.
    Ma nisam bio puno na servisima, 2 puta možda. Spojili ga na komp i rekli da je sve ok i poslali me doma. Vratit ću se ja njima...

  9. #509
    Thajo
    Guest
    Zal mi te je Kreso kaj imas tolike probleme s tim autom.Moj Silvek je potrosil kak sam vec prije napisal cca 1 dcl ulja prije cca 1000 km i od onda mi stoji na istom mjestu i dalje nije nist potrosil iako sa ga u medjuvremenu stvarno deral po autoputu- ne do maximuma ali gotovo cijelim putem 160.U biti sam sa tim autom za sad prilicno zadovoljan jer mi trosi cak i manje benzina od Brave sa 75 ks(dionica po autoputu prosjecna potrosnja je bila 8,2) a naravno bolje ide.Jedino kaj mene zivcira je kaj sam vec napisal da moj primjerak nije bil uopce podmazan a najnovije je da mi rucica mjenjaca skripi u leru kod kretanja lijevo-desno i iako pospricam sa WD-om tada nestane a opet se ponavlja svakih par dana pa me to izludjuje.Frend mi je rekel da je to dobro podmazat sa nekakvim silikonskim sprejom pa to mislim kupit pa bumo vidli.
    Cinjenica je da ovi Stilaci za nase trziste nisu tak pazljivo slozeni kao i za EU ali dobro, kod mene su to ipak samo sitnice koje toleriram s obzirom na cijenu auta.

  10. #510
    radoznali
    Guest
    U uputama piše da je dozvoljena potrošnja 400 g na 1000 km. Meni je za 2500 km potrošio pola od min do maxa (oko 0,5 l). Tako da se čini da sam u dozvoljenom području. Inače u uputama piše da se svakih 3000 km treba provjeriti ulje i po potrebi doliti. Mene jedino muči to što dok nisam promijenio ulje na 2200, nije trošio ništa ulja. Mislim da potrošnja ulja više ovisi koliko imaš gradske vožnje (kreni, stani), nego koliko brzo voziš po auto cesti. Inače meni je gradska vožnja u ZG od 9,2 do 9,7 l. Sada preko zime očekujem i više <br><hr>

  11. #511
    ART
    Guest
    Danas sam probao koliko ide u 3. i stao sam na 140 km/h jer mi se neki paksu sa Elantrom vukao u ljevoj traci, ali islim da je tu negdje i spica.
    Kreso ZD u servisu ce ti spojiti na komp kao sto si vec vidio i reci da je sve OK,veze oni nemaju. Probaj uzeti od nekoga koga znas da ima Stila ili salonski na servisu pa usporedi kako ide. Potrosnja mi je stvarno OK, jedino sto sam u 3 mjeseca potrosio cijeli tekucine za pranje stakla )

  12. #512
    ART
    Guest
    Radoznali, mislim da ce te proci volja za naknadnim stavljanjem naslona za ruku jer je full komplicirano i cijena ti je oko 600+- kn http://www.findmyoldcar.com<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">semper fi(at)</font>

  13. #513
    mc
    Guest
    140 km/h u 3. brzini i isao bi jos?!? Ako sam dobro shvatio, radi se o 1,4 motoru i mjenjacu sa 6 brzina? Sorry, ali teeeeesko za povjerovati... :smile24: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  14. #514
    radoznali
    Guest
    Da, ali radi se o FIAT-ovom motoru i to je razlika u odnosu na druge motore. Crveno u 1.4 je na na 6700.

  15. #515
    mc
    Guest
    Koji argument!?! Zbilja takve svemirske motore nitko ne radi.

    Ja i dalje ne vjerujem.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  16. #516
    Fresh
    Guest
    U trećoj 140 ?!?


    Potrošnja ulja, šta je to ?

    Na Focusu koji sad ima 67.000 km nikad, ali nikad nije nadoliveno ni kapi ulja.

    Redovne zamjene su bile u prosjeku svakih 17.000 km (servisni interval je 20.000 = jednom godišnje)

  17. #517
    mc
    Guest
    Ok Friski, nisi morao nadolijevati, ali ne mozes reci da ti uopce ne trosi ulje... <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

  18. #518
    Brock
    Guest
    Fresh... kad smo već kod ulja... koje ulje imaš u autu?

  19. #519
    Fresh
    Guest
    Nemam pojma

    Čak ne znam ni koje je gradacije.

    Naravno da troši ulje, vidio si i sam da je par dana prije servisa bilo na minimiumu, ali kad ekipa piše da troši 1 - 2 dcl na 1.000 km, meni to nije normalno.

  20. #520
    Brock
    Guest
    Meni je potrošio litru ELF ulja na 10.000km, što znaći da troši deci na 1000km. Sad nemam pojma kak troši Castrol RS koji je sad u motoru.

    Moj bivši auto je trošio 3-4 deci na 1000km. Punto 55 od frendovog starog je trošio 7-8 deci na 1000km.

    Ček, ček... rekao si da je bilo na minimumu prije servisa... kad si zadnji put mijenjao ulje i kolika ti je razlika između MIN/MAX?

  21. #521
    VERSO
    Guest
    krešimir zd ne znam ja koj motor imaš u stilu al meni 1.6 pije 10 u gradu, 11 ak se malo ganjam a vani isto kao tebi 7-8! ak imaš taj motor to ti je tak. mene stilo jako dobro služi več 2.5 godine

  22. #522
    Fresh
    Guest
    Od zadnjeg servisa sam prošao cca 17.000 km.

    Šta da ti napišem koliko cm je na štangici od max. do min.

    Ne znam koliko je to dcl / l.

  23. #523
    Thajo
    Guest
    Ej Fresh i decki pa ja doma imam FIAT Bravu 1.4 12v sa 120.000 km koja KUNEM SE nikad ali bas nikad barem vidljivo golim okom nije potrosila niti kap ulja!Pazi ulje je uvijek na maximumu a auto se pretezno vozi u gradskoj voznji a znal sam mu i priustiti crveno podrucje doduse ne bas cesto!
    A kaj se tice ove potrosnje ulja na ovim Stilacima uvjeren sam da je u pitanju samo razrada motora i nadam se da nakon recimo 10.000 ili jos i manje se bu to stabiliziralo u neku normalnu potrosnju.

  24. #524
    Thajo
    Guest
    Jos samo da dodam da je meni ta Brava definitivno bila najbolja preporuka za Stila!

  25. #525
    mc
    Guest
    Brock, svakako bi bilo pozeljno prekontrolirati potrosnju ulja kada se promijeni vrsta - nikad ne znas kako ce se promjena odraziti na potrosnju.

    Fresh, da si isao dosipavati ulje do pred maximum, istresao bi minimalno litru i pol ako ne i vise...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

Slične teme

  1. Fiat Stilo 1.9 JTD
    By Parana in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 17-05-2004, 21:17
  2. Fiat Stilo 1.9 JTD
    By Alan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 01-09-2003, 13:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •