Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: trebam profesionalnu pomoć oko kupnje auta

  1. #1
    klo-klo
    Guest
    Dragi forumaši, lijep pozdrav i evo da vam pokušam ukratko izložiti svoj problem te vas usrdno zamoliti za pomoć.

    Naša mala obitelj koju čine moj suprug, naša beba od 6 mjeseci i moja malenkost, treba već jednom nabaviti auto.

    Na žalost, nemamo love za novi auto i iz čarape bi mogli izdvojiti najviše 5000-6000 Eura za koje trebamo kupiti
    "nešto" sa četvero vrata (zbog lakšeg hendlanja bebacha, autosjedalice i tak)

    Rekli su nam da bi za te nofce mogli dobiti recimo, Opel Astru ili Hyundai-a ali stvar je u tome kaj ja doduše imam vozačku ali znam samo voziti i niš drugo oko auta pa bi mi svatko mogao prodati mačka u vreći...

    A moj dragi nema ni vozačku, tak da ni od njega nema koristi

    Ma, da mi to kupujemo samo za sebe još bi se ja i odvažila sama to obaviti, ali imamo malo dijete i zbog njene sigurnosti se jednostavno ne usudim preuzeti odgovornost, pa da kupim nešto prividno dobroizgledajuće kaj će mi crknuti u najgorem mogućem trenutku, pa da mi još dijete strada ili da održavanje vražje stvari košta više od jednogodišnje zalihe pelena )
    Ufffff, ovdje vjerujem ima i roditelja, pa razumijete moju brigu...

    I zato vas pitam, ima li među vama dobra duša iz Zagreba s malo volje i slobodnog vremena,koja bi mi, uz primjerenu novčanu naknadu, ofkors pomogla kupiti pristojan autić za jednostavne i nezahtjevne obiteljske potrebe?

    Moj mail je:
    khabek@yahoo.com

    pa vas lijepo molim da nam se javite kako bi dogovorili detalje...

    Puno hvala! <br><hr>

  2. #2
    gOGGY
    Guest
    jA VAM TOPLO PREPORUČAM AUDI COUPE, IMAM GA JA, I JAKO SAM ZADOVOLJAN!

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    Neznam jel to neka zezancija ili ozbiljno?!Zar zaista vjerujete da možete dobiti pomoć na ovakav način???
    Moj savjet je da kupite NOVI auto ali kako ste kratki i zapeli ste za polovni da to svakako bude RENAULT.Pogledajte u ovlaštenoj mreži servisa polovne Renaulte Clio,Thalia,Megane.Dobiti ćete i garanciju na kupljeno...... )

  4. #4
    klo-klo
    Guest
    Dragi Stjepane,kao prvo, hvala lijepa na savjetu za Renault, ali zaista ne razumijem zakaj ti se moj post čini čudnim...

    Naime, pošto nemamo priajtelja mehaničara ili tak nekaj morala sam se probati nekak snaći i potražiti pomoć...

    Ovdje se skupljaju ljudi koji se razumiju u aute, zar ne?
    I meni se činilo logičnim da vi koji toliko teoretski raspravljate, imate i upotrebljivog praktičnog iskustva kojeg bi mogli unovčiti
    Pitala sam, bi li netko od vas htio zaraditi nekakvu lovu tako što bi mi pomogao u, za mene jakom teškom, odlučivanju je li neki rabljeni auto u doboljno dobrom stanju da ga kupim...

    Pa, to je iz posta jasno, ne...nisam ni ja s Marsa pala da mislim kak bi mi to netko napravio na lijepe oči

  5. #5
    alien5
    Guest
    Ajte lijepo u ovlaštene salone jer tamo prodaju i polovna auta koja ekipa vrati u akciji staro za novo. Ta auta su provjerena, i čak vam saloni daju garanciju na njih određeni vremenski period. Mrvicu su skuplji nego kod privatnika ali ste puno sigurniji.
    Koji auto? - zavisi od godišta i cijene pa birajte.
    Sretno.

  6. #6
    klo-klo
    Guest
    Hvala svima ne savjetima i držte fige da nam se posreći

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    klo-klo pa Vama auto niti netreba.Vi biste ga željeli ali da ne bi ništa dali.Svatko će Vas prevariti jer se nerazumijete oko auta(ionako ćete pričati da su Vas prevarili).To je tehnika,a ona se voli kvariti i traži redovito servisiranje.Sve je to skup sport.Stari auto i puna vreća novaca!!!
    Održavanje vozila košta više od jednogodišnje zalihe pelena!Ako nevjerujete pitajte prijatelje ili susjede.
    Javite nam što ste izabrali za tu lovu. )

  8. #8
    klo-klo
    Guest
    Stjepane, stvarno ne znam kaj ti je trebal ovakav post koji me jako povrijedio...ali ak te veseli ponižavati ljude koji se pokušavaju na pošten i pristojan način snaći i riješiti si problem...ha dobro...to više govori o tebi nego o meni

    Nije ni važno jer evo, na sreću, možemo zaključiti ovu temu pošto smo našli i potencijalno dobrog tutača (kod dilera) i profi pomoć da ga pregleda, pa bum vas, ako sve bude u redu, došla izvjestit kaj smo kupili i kolko smo dobro/loše, po vašem mišljenju, prošli

    Goggy, Alien 5, još jednom - hvala lijepa na savjetima


  9. #9
    alien5
    Guest
    No frks, dragom mi je ako sam što pomogao!

  10. #10
    Adrian
    Guest
    Da nije bas tome tako kako govori Stjepan H, govori cinjenica, ili cak stovise uvid u servisnu knjizicu MOG automobila starog 5 godina. Uz servisnu knjizicu vrlo cu rado predociti i sve radne naloge ovlastenog opel servisa, gdje se sistematski moze utvrditi sto je sve, kada i gdje radjeno. Ukratko, godisnji troskovi odrzavanja :URL=http://www.aurelis.hr/astra.htm:OVOG (prati link):/URL:automobila krecu se oko 1000 - 1500 kuna. Naravno uz prosjecnu prijedjenu kilometrazu od 16000 km godisnje. Kako se odnosite prema automobilu, tako ce vas taj isti i kostati.

  11. #11
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    klo-klo Ispričavam se ako sam Vas uvrijedio.
    Želio sam samo jedan kritički osvrt na temu.Odlučni ste u kupovini.Puno je ljudi na forumu ali nisu ništa odgovorili.
    Razmislite nije li bolji NOVI auto kada tako puno ulažete(6000 Eura). )
    Znam da je izbor mali ali bolje i to nego kasnije priča prevarili su me.

  12. #12
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    Adriane zašto prodajete vozilo???
    Auto za te godine(na slici)izgleda odlično.Činjenica je da ste kupili NOVI auto i da možda želite ponovno novi auto.Isto tako i troškovi održavanja u tih 5 godina bili su minimalni(ulje,filteri,sviječice,disk pločice),godišnje oko 1500kn što je prihvatljivo.
    )
    Sada dolazi vrijeme kada će trebati više ulagati u auto.Puno više posla predstoji kod tog vozila.Ne bih želio nabrajati....
    Kako se odnosimo prema vozilo toliko će i koštati nemora uvijek biti istina.
    Cijena Astre je previsoka i ja bih za te novce uvijek uzeo Novi auto. Čak je bolje uzeti i kredit(3000 Eura)kad imaš 7000 nego kupiti polovno vozilo.

  13. #13
    666
    Guest
    Znas sta Stjepane H ...daj molim te zacepi sa svojim sranjima!
    Pod broj 1....cijena astre nije prevelika.......
    Bolje je uzeti smece od thalije jel????Uzeti kredit za auto je najveci idiotizam uz nase kamate.

    a sto se tice ulaganja u ovu astru......gle....
    trenutno vozim drugu astru.....1 astra...1.6i 1995god. - kupljena s 118000km!
    U 3 godine 60000km.....prodana prosle godine.sa 170000km...od ulaganja...servis kad sam ju kupio....izmjena remenja,filtera i ostalog potrosnog materijala....prije prodaje par mjeseci disk-plocice i pakne.I to je sve ulaganje uz redovitu izmjenu ulja i filtera naravno.

    Mijenjana za godinu dana mladju ....isti F model no ovaj put s cool dream paketom (klima itd).....

    Ovo ti valjda govori jedno...da je toliko puno ulaganja ......sigurno ne bi kupio opet isti auto.

    Zato molim te nemoj srati o necemu o cemu nemas pojma i vozi i dalje svoj turski ruzni poluproizvod i nemoj se mjesati gdje ti nije mjesto.

    Adriane...kad nabavim slike posaljem ti na mail...ak budem usput prolazio po staroj karlovackoj mozda navratim.

    A tebi klo-klo ugodnu voznju u novom tutacu

  14. #14
    Adrian
    Guest
    Stjepane, auto prodajem iz jednostavnog razloga. Izašla je Astra H, koja mi dolazi 12.05. Činjenica je da mi financije dozvoljavaju da kupujem novi automobil, a kao što vidiš to je uvije srednja klasa. Dakle, vozio sam novu Astru F, prodao je kad je izašla Astra G. Astru G kupio sam novu, prodajem je jer je izašla Astra H. Čovjek koji je od mene kupio prvu Astru (1.7 diesel) izuzetno je zadovoljan, živi nedaleko mene, i srećemo se. Kad izadje Astra I (ak ne skupim lovu za Vectru) i nju cu daj boze kupiti. Kao sto vidis, auto mijenjam svakih 5 godina, kad se mijenja linija, a ne zbog toga sto nesto ne valja.<br><hr>

  15. #15
    crazy 1
    Guest
    Eto draga klo-klo to je tak na forumu. Vi postavite pitanje i potražite pomoć, a onda se nađu specijalci i raspravljaju i svađaju se među sobom,a zaboravljaju zakaj su došli na forum. Nego jel bu opala kakva corsa?

  16. #16
    666
    Guest
    Crazy jel ti to mene specijalcem imenujes?

  17. #17
    crazy 1
    Guest
    Yes

  18. #18
    666
    Guest
    Znas sta..malo sam duze od tebe na forumu ...pa budi pristojan ) ...i daj pogledaj koje je postove stavljao taj Stjepan H.....pa ciste idiotarije!!!
    Pod broj 1 bi uopce zabranio pristup gostima....tko se ne registrira.....odjebandus!!!

  19. #19
    crazy 1
    Guest
    Ajde dobro,onda isprika. Ipak imaš poruku više od mene pa se moram povuć.

  20. #20
    alien5
    Guest
    666-aj malo smiri živce i primjeni malo pravila kulture- to što te niko ne vidi ne mora značit da se moš ponašat ko debil!
    Peace!

  21. #21
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    666 ja ću i dalje voziti svoj turski(oprostite francuski)poluproizvod jer nemogu naći bolji odnos uloženo-dobiveno.Ako znaš za bolje reci...

  22. #22
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    Adriane bravo!Tako se to radi!Mislio sam da mijenjate za NOVO. )
    Mnogi bi isto napravili ali skup je to sport.Puno se gubi ako auto nije vožen(jednostavno šteta dati ispod cijene).

    Mi smo dobri primjeri za klo-klo. )

  23. #23
    Adrian
    Guest
    Da. Šteta je. Velika je šteta. Auto vrijedi daleko više nego što se procijenjuje. Ali tržište određuje cijene, a tri auta prevelik su mi trošak.

  24. #24
    666
    Guest
    da da........stepko.....puno se gubi...al ne valjda toliko puno i na super thaliji??????????
    a u cemu je taj tvoj odnos.....ulozeno dobiveno.....daj molim te podijeli to sa nama

    P.S Alien.....be good,otherwise!!!

  25. #25
    ranko
    Guest

    najbolje je par godina staro kod ovlaštenog prodavatelja još i doniš garanciju ako prevaljuješ više od 15000 km na godinu uzmi disela a ako se pretežno voziš u gradu uzmi nešto manje ili ssrednje veliko ( corsa astra megane clio 306 itd.

Slične teme

  1. BMW 318 E21 trebam pomoc u vezi kupnje
    By djak pjesak in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 48
    Posljednji post: 11-05-2004, 16:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •