Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Prenosni omeri

  1. #1
    Đole
    Guest
    Zdravo drugovi!

    Jel može neko da mi kaže koji prjenosni omjer je kraći od dva navedena?

    npr. 3,5:1 ili 3,7:1

    dankešen


  2. #2
    Mehanicar
    Guest
    kraci je 3,7:1 u smislu mjenjaca, znaci kraca je brzina s vecim omjerom a moment na tocku veci !

  3. #3
    Đole
    Guest
    Ma to pitam eto vidim da pišete mnogo o alfama pa d apriupitam. Baš malo gledam prospekat 147 2.0 i 156 2.0, razlika je samo u prvoj brzini. Kod 156 je nekih 3,5:1, a kod 147 je 3,9:1, drugo sve isto i konačni omjer također. A znam da su motori jednaki ko i prateća mehanika.

    Al ubrzanje različito kod 147 je 9,3s, a kod 156 8,8 odnosno 8,6 kod starijeg modela. Pa nije mi jasno.

    Sad ako 147 ima kraću prvu brzinu zar ne bi to trebalo da bude bolje za ubrzanje , a ne lošije.


  4. #4
    Mehanicar
    Guest
    istina trebalo bi, mozda raspodjela masa i ovjes igra svoju ulogu u svemu tom pa je tako !

  5. #5
    Aero
    Guest
    156 je savršeno uravnotežen auto, pa se tome ne treba čuditi!

  6. #6
    Đole
    Guest
    Ma ne znam gledo sam te aute u italiji u servisu, pa oni su od ispoda jednaki kad ih digneš na dizalicu, ovjes je skoro pa jednak, jedino što 156 ima aluminijski nosač gdje su vezane zadnje vilice, a 147 ima crno pofarbani, znači vjerovatno je čelični. Čak je i diametar kotača jednak. A znam da je 145 2,0 išla za 8,5s sa istim motorom. Težina je tu negdje.

    Stvarno ne znam kakva je to mistika kod te 147. Hteo bi da si uzmem jednu polovnu al mi je to nekako sporo za 150 konja. Da je bar stvar u mjenjaču, ima u italiji rabijenih 156 pa se lako složi.

    Može li to biti stvar različitog ispušnog sistema. 147 2,0 ima po dva katalizatora, a 156 1, barem one do redizajna modela. Al opet oba imaju 150 ks.

  7. #7
    A L F
    Guest
    Ma 147 2.0 ti je promasaj. Nije to to Radije ako hoces benzinca uzmi si 1. T.S 120KS a i JTD ti je dobar pogotovo 16v. Cijena je paprena......ali stas, koliko love toliko muzike

  8. #8
    Đole
    Guest
    Ma nije loš 2,0 , brz je ko i 145 1.8 što je bila. Ona je imala 140 konja.

  9. #9
    Girrari
    Guest
    Pazi stari, ja sam puno kenjao i trubio dok jednom nisam pošteno izvozao 2.0. Auto ide daleko bolje od onoga kaj bi se po papirima dalo zaključiti tak da te tih 9.3 ne bi trebalo uznemiravati.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •