Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: KAKO PROĆI ŠTO JEFTINIJE NE VARAJUĆI DRŽAVU

  1. #1
    POLOVNJAČAodlog.
    Guest
    Evo , tema je tu , pa navali narode , još malo pa nestalo , ...

    Svi koji nešto i puno znaju neka pišu , a i oni koji ništa ne znaju ( ka ja ), nek pametno pitaju !!!

    ko pita ne skita

    Ja sam dobila danas svakojake informacije , ali mi nije toliko bed jer sam izmuzla i popust , tako da se baš i ne živciram previše , ali ima ljudi koji bi mogli uštedit nešto para , zar ne !!!???



  2. #2
    Pocket Rocket Turbo
    Guest

    Ljubavi moja jedina, toga kod nas nema...

    Ili si pošten i siromašan ili varaš i pun si ko' brod!!!


  3. #3
    mc
    Guest
    U biti se jako tesko moze nesto ustediti.
    Postoje neke cake s operativnim leasingom i mogucnoscu odbijanja 100% pdv-a, kao i priznavanju 100% troskova kao porezno priznatih rashoda, ali o tome kada uhvatim vremena malo detaljnije prouciti materiju... <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  4. #4
    POLOVNJAČAodlog.
    Guest
    e , to kod operativnog lisinga , rečeno mi da moram uplatit 25% iznosa cijene vozila , pa da se priznaje .... ali , ajde ti uvati malo vrimena pa prouči materiju


  5. #5
    Black Knight_
    Guest
    AFAIK, kod operativnog leasinga placas PDV tocno na one iznose koje uplacujes - mjesecnu ratu. Na kraju leasinga mozes kupit auto i onda placas PDV na taj polog cini mi se. Kod finacijskog platis cijeli PDV odjednom pri kupnji auta. Financijski leasing je vise ko kredit za firmu AFAIK.

    Dakle kod operativnog mozes mjesecno prebivat PDV dok kod finacijskog moras cijeli PDV prebit u jednom mjesecu sto manje firme vrlo tesko mogu izvest.

    Ukoliko auto nije na firmu mozes si isplacivati amortizaciju AFAIK.

    Toliko ja znam o tome, al nisam siguran ni u sta just for the record.

  6. #6
    turbo-limac
    Guest
    100% troskova si samo mos odbit ako registriras auto kao mjesovito vozilo (osobno / dostavno) al to bi mogla ako kupujes kangoo ilil nes slicno....

  7. #7
    POLOVNJAČodlog.
    Guest
    Ajmo ovako . Ja iman obrt i muž ima obrt . Ja sam u Splitu , a on u Solinu . Pošto je to mali , obiteljski obrt , i nemam potrebe za Kanguom ili nečim većim , kako ću onda jadna ja i nevoljna ????

  8. #8
    POLOVNJAČAodlog.
    Guest
    smotala sam se ka sajla , tila sam samo pitat kako da to pokušam , jer vidim po gradu puno Clijaća sa naljama firmi i tako to ... pomoć ????

  9. #9
    turbo-limac
    Guest
    cuj to ti ja nemrem odgovorit.... trebalo bi na poreznoj provjerit..

  10. #10
    turbo-limac
    Guest
    znam samo da mi je susjed regal svog Partnera tak kao mjesovito vozilo i da troskove otpisuje 100%...

  11. #11
    perica i njegov turb
    Guest
    Ko u ovo vrijeme ne vara državu, a i država je kriva jer je porez, carina,............veliko pa mora se. )

  12. #12
    drugmirko
    Guest

    ja ne. nemogu.... skojevac glupi...

  13. #13
    MONSTER
    Guest
    30 % ili cijeli PDV.....ok....moze se ustedjeti ali ima i drugih caka na kojima se moze ustedjeti....

    ono sto meni trenutno pada na pamet....

    1. LEASING, uzmi vise ponuda iz 3-4 vecih leasing kuca....(tu ti mogu i ja pomoci,mogu ti cisto poslat imena i br. tel a ja im kazem da ti srede bolje uvjete!)!

    2. gotovo SVE leasing kuce se drze EURA, osim JEDNE za koju ja znam!!!! a kako je kuna sada relativno jaka,ne bi bilo lose uzeti kod njih leasing jer kada euro ode gore na jesen, tebi je rata ista! cisto za usporedbu, ako je EUR 7.46 sada a na jesen bude 7.7 razlika kod rate od 250eur je oko 60kn-i to onda puta 6-7 mjeseci do proljeca dok opet eur ne padne...

    3. osiguravajuce drustvo,cisto za usporedbu,nazovi telefonom 3-4 osiguravajuca drustva i pitaj za obavezno i kasko pa vidi razliku (i famoznih 50% na obaveznom i 30% na kasko-a ako imas neku deblju vezu onda i na kasko 50%-se podrazumijeva!!!)!

    4. i onda redoviti servisi....znam da je npr. u zagrebu, jeftinije je otici do krapine ili stare samoborske na REDOVITI servis nego bilo gdje u gradu! razlika je preeeevelika!

    eto...za sada...

    <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">UNLEASH THE BEAST....</font>

  14. #14
    Mario Haas
    Guest
    Ko ovdje vara državu da ga ja samo vidim?!

  15. #15
    gost 1
    Guest
    Bog polovnjača! Slušaj, kako pročitah, ti i muž imate svaki svoji obrt. Pretpostavljam da je bar jedan, ako ne i oba dvoje, u sistemu PDV-a. Ti možeš kupiti odmah cijelo auto odjednom , naravno na firmu, cijeli PDV ćeš vratiti natrag kao pretporez na račun firme u poreznoj prijavi sljedeći mjesec za tekući mjesec.To ti je, ako odmah sve platiš. Možda je to i bolje , odmah dobiješ natrag tu svotu PDV-a i možeš je dalje u poslu okrećati. Ako ćeš onu drugu vrstu leasinga, onda češ uplaćivati s ratom i dio PDV-a mjesečno, i taj mali dio ćeš svaki mjesec vraćati na račun firme poreznom prijavom kao pretporez.

  16. #16
    Black Knight_
    Guest
    PDV si moze vratit samo ako prebije s necim. Tesko da ima toliko PDVa u jednom mjesecu da prebije cijeli auto... Zato je operativni bolji za malu firmicu...

  17. #17
    alien5
    Guest
    Iskreno rečeno više bi volio naslov teme: Kako varati državu!??
    To bi mi bilo puno zanimljivije, ako ništa drugo samo zbog toga kad se sjetim kako mi tuču kamate ako ne platim porez na auto i motor u zadanom roku, a oni će meni povrat poreza vratit kad se sjete - ako i tada!
    Dakle odsad pa ubuduće novi naslov i savjeti samo na temu:
    KAKO VARATI DRŽAVU A DA TE NE UVATE!!

  18. #18
    POLOVNJAČAodlog.
    Guest
    MONSTER , ajde ti pošalji na moj e-mail te telefone da se ja još raspitam , jer iman još vrimena bar 15 dana , papiri moraju bit svježi , ....

    PBZ radi jedina u kunskoj klauzuli i tribala bi kod njih možda otvorit račun

    knjigovođa mi savjetuje da idem ka fizička osoba u kredit , jer nekoliko godina ne mogu u neku veću investiciju ( a taman mislila još neke strojeve ... ) , zavrzlama do grla .

    alien , zbog takvog naslova bi me uhapsili , našli bi oni mene , ka i ti ) ) )

  19. #19
    alien5
    Guest
    Pole, ja bi te naša ali samo da mi rečeš kako to ide! )

  20. #20
    alien5
    Guest
    A ako ko tebe bude gnjavia samo reci pa ću mu ja prvo poslat mog advokata, ako i njega odbije onda idem pogledat ima li kojeg rasnog konja u štali - nešto za dobro jutro!
    A ako ne bude ima konja e bogami će on da glumi istoga! Također do jutra!
    He, he

Slične teme

  1. SVI VARAJU!!!
    By zvonkec in forum Auto servisi
    Odgovora: 44
    Posljednji post: 08-05-2003, 22:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •