Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: GDJE SERVISIRATI RENAULT MEGANE II?

  1. #1
    zac megane
    Guest
    Bok, od nedavno sam vlasnik Megane II Grandtoura, pa me zanima kakva su iskustva vlasnika Meganea i općenito Renaulta u vezi servisa.Bačić?Štarkelj? Netko drugi?Možda Brežice?Hvala

  2. #2
    lights
    Guest
    ...i mene zanima isto ali i jedno pitanje. mogu li u megane II tociti i 98-icu ili se strogo pridrzavati 95-tice. navodno, ne preporuca se tociti benzin 98 ?!

  3. #3
    zac megane
    Guest
    meni je prilikom preuzimanja vozila rečeno da nema nikakve zapreke za točiti 98, ali i da nema bog zna kakve koristi ako se auto vozi po gradu, uglavnom može i 95 i 98

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    zac megane Čestitam na izboru!Želim Vam dugu i ugodnu vožnju.
    Kada je servis u pitanju najbolje je sam servisirati vozilo (ulje motora,filter,sviječice).Nijedan servis nije siguran jer ćete uvijek biti nezadovoljni tretmanom.
    Niti Slovenija nije sigurna za servisiranje.Ja vozim Thaliu 1.4 treću godinu bez većih problema.Nikada nisam bio u servisu jer sve to mogu obaviti i sam.
    Što se benzina tiče stavljati onaj koji preporučuje proizvođač (95 oktana)
    Sada je najvažnije da uhodate i nespalite motor.

  5. #5
    pablo
    Guest
    Stjepane H, proizvođač preporučuje i redovno servisiranje u ovlaštenom servisu!!!

  6. #6
    zac megane
    Guest
    čekaj...pa koliko ja znam garancija propada ako sam mijenjaš ulje i pogotovo filter...ili ne?!

  7. #7
    eee
    Guest
    najbolje je da ga prodas i kupis 307 micu )

  8. #8
    xy
    Guest
    ma daj kakva 307 mica, od 6 ljudi koje znam da su kupil taj suto, 4 imaju konstantno neke probleme, veće i manje, a 2 su na rubu živaca jer ima nitko ne zna popravit auto-novi

  9. #9
    eee
    Guest
    prihvacam samo argumente a ne rekla kazala ima koja statistika ?

  10. #10
    eee je naiva
    Guest
    je, baš netko vodi u Hrvatskoj statistiku o kvarovima na vozilima..statistika se može temeljiti samo na točnim podacima koje bi trebali dati prodavači(servisi) automobila, a oni ih , naravno, ne žele dati ili ih prikrivaju (kojim to ne odgovara), tako da u tom slučaju statistika ne može ništa relevantno pokazati

  11. #11
    Stjepan H.
    Guest
    Znam da proizvođač preporučuje servis u ovlaštenoj radionici i da GUBIŠ garanciju ako sam popravljaš tj.ako ne poštuješ SERVISNI INTERVAL (prvi na 3000km ili poslije šest mjeseci,zatim 15000km,30000km i kako je navedeno u servisnoj knjižici)..
    Najvažnije je prvih 3000km (UHODAVANJE)
    gdje treba ispitati motor i vidjeti da li je sve suho.AKO niste uočili nepravilnosti bez problema ZABORAVITE GARANCIJU(sami mjenjajte ulje,filtere,sviječice) jer jedino tako možete znati što ste stavili i u kakvom je stanju vozilo.
    Ja radim tako,a tko nezna sam najbolje da ide redovito u servis.

  12. #12
    zac megane
    Guest
    hvala na savjetu stjepane

  13. #13
    Stjepan H.
    Guest
    I drugi put,zac megane!!!!!!!!! )

  14. #14
    zac megane
    Guest
    ...doduše,opet ne znam koji bi bio najbolji servis....naime nisam baš tehnički potkovan da bi sam pričkao po autu...mislim da ću ja ipak do brežica

  15. #15
    Stjepan H.
    Guest
    Za početak treba Vam samo ulje motora i filter ulja.To je pola sata posla.
    -Probajte u Brežicama ako sumnjate u naše servise.Pazite da Vas i Slovenci neprevare.Naime tamo možete i gledati dok oni rade ali opet nećete ništa vidjeti ako niste tehnički potkovani!!!
    )

  16. #16
    Kris
    Guest
    Čestitam na iszboru, i ja bih ga rado kupio. Za sada imam Meganea classica iz '99. Kupiom sam ga 1 god starog s 40000. Sad imam 117000. Sam mijenjam ulje i filter svakih 10000 i to srednje kvalitete, elf 10-w40 polusintetičko. Nedavno sam promijenio nove pločice i diskove, a na 95000 zupčasti u ovlaštenom servisu. I to je sve od "kvarova". Inače prvi ekotest je bio katastrofa. Pa sam prešao na eurosuper plus 98. Mogu ti reći da sada skoro pa zadovoljavam normu euroIV, a na leru radi savršeno i manje troši.

  17. #17
    ALONSO
    Guest
    Stjepane H., totalno krivo... ne postoji servisni interval na 3000 km ili 6 mjeseci. Na starijim Renaultima bio je na 15000 km prvi servis, zatim su digli na 20000 km, a danas je prvi servis na 30000 km ( ulje i filtri) ili nakon 2 godine ( zbog starosti ulja ), a drugi na 60000 km. A i nije servis samo ulje i filtri, treba pogledati i kočnice, ovjes... Ali i to sigurno sami radite... Thalia se proizvodi u Turskoj i iako je pod znakom Renault-a, nije to to...

  18. #18
    Stjepan H.
    Guest
    Ja i zaboravio na tu temu.
    Prilikom preuzimanja Thalije rekli su mi da je prvi pregled besplatan i da je to nakon 3000km ili šest mjeseci.
    Naravno da nisam imao problema pa mi garancija više nije ni potrebna.
    U knjižici o održavanju piše:
    1.pregled nakon 10000km ili šest mjeseci
    2.pri 30000km ili nakon 2 godine kontrolni pregled
    3.pri 45000km ili nakon 3 godine međupregled
    4.pri 60000km ili nakon 4 godine generalni pregled
    5.pri 75000 km ili nakon 5 godina međupregled
    6.pri 90000 km ili nakon 6 godina kontrolni pregled
    -Međupregledi su besplatni ako se servisira u ovlaštenoj Renault mreži.
    U knjižici još navode
    Svječice 60000km ili nakon 4 godine
    Zračni filter 30000km ili nakon4 godine
    Remen razvodnog sistema i remen pogona dodatnih agregata svakih 120000km ili 5 godina
    Kočiona tekučina 120000km ili 4 godine
    Rashladna tekučina 120000km ili 4godine
    -Zamjeniti prema vremenu ili kilometraži
    Radim sam servis i kočnica i ovjesa.
    Znam da je Thalia iz Turske ali je to Renault,a rade oni tamo i MeganeII za Europu.I ja sam bio sumnjičav prema autu,a zemlja porijekla je Francuska.I zaista je to to.Obiteljska limuzina po cijeni Clia 1.2.

  19. #19
    ALONSO
    Guest
    Svaka čast, dali ste si truda... ali nije poanta u intervalu servisa ( iako 3000 km ne postoji, bar ne na cliu kojeg vozim, a i motor se ne može "spaliti" jer je već tvornički razrađen, dani rasplinjača su prošlost...) nego u činjenici da zagovarate uradi sam nauštrb garancije koja je danas ipak 3 godine... a i popravci u ovlaštenom servisu imaju garanciju godinu dana ( usluga i dijelovi)... možda ste imali sreće da vam se ništa nije dogodilo sa automobilom u periodu garancije, ali to ne znači da ju i drugi imaju... zato, oprez sa takvim savjetima...

  20. #20
    Stjepan H.
    Guest
    Alonso motor se može spaliti.Jedna utrka i može u smeće.
    Garancija ništa neznači kada je servis uvijek u pravu i kada sve skupo moraš platiti.Dijelovi su skupi koliko i ruke plus PDV.
    Zato je najbolje tko može sam sebi popraviti vozilo.
    Najlakše je odvesti u servis i poslije prigovarati.
    Nema tog vozila koje nema sitnih problema.Najglavnije da su motor i mjenjač u redu,a sve drugo da se jednostavno složiti.

  21. #21
    ALONSO
    Guest
    Sto se tice servisa u garantnom roku, debata bi isla u nedogled... po meni, u garantnom roku u ovlasteni servis, poslije kako tko zeli i zna... Ako pazis na motor u prvih 10000 km, motor ima tendenciju da se ulijeni, a i eventualni nedostaci mozda ne isplivaju na povrsinu odmah nego puno kasnije (kad je kasno). Motor se przi samo u profesionalnim utrkama (ti motori su uvijek na granici, a i ovisi o omjeru zapremnina/snaga ), cestovne verzije ne bas (osim ako nisi stalno u crvenom). Ne vidim razlog u voznji auta do 3000 okretaja (osim ako nije dizel)kad moze i do 5000 (crveno u prosjeku od 6000).

  22. #22
    Brock
    Guest
    Pozdrav Renaultistima!

    Ja sam inaće iz Zagreba a svoj Renault servisiram isključivo kod ovlaštenog servisera u Karlovcu (RENAULT ZAK). Zašto? Pa, zato što su vrlo ljubazni i susretljivi, a cijena radnog sata je znatno manja nego kod ovih lopova u Zagrebu.

    Za primjer... veliki servis na 60000km (dijagnostika motora, filteri, ulja, čišćenje kočnica, pregled cijelog auta, klinasti i zupčasti remen sa zatezačem i vodena pumpa)... sve me sa radom i dijelovima ispalo 2200kn. U Zagrebu (Štarkelj, Baotić, ...) bi me samo rad ispao skoro 1400kn!!!

  23. #23
    manuna
    Guest
    Svi koji su u nedoumici gdje servisirati Renaultova vozila mogu iz dugogodišnjeg iskustva preporučiti ovlašteni servis Auto Culak iz Vrbovca.
    Prvi servis na Renault Kangoo na 20000 KM sam platio 296 KN.U toj cijeni je bio sav potreban materijal (ulje i filteri)i njihova usluga. Auto je bio pod garancijom tako da je nešto više i trebalo to je njihov problem.
    Što se tiče goriva preporučam 98 oktansko gorivo jer je ipak kvalitetnije nego 95-ica, što se odražava na bolji rad motora a na kraju iako je 98-ica nešto skuplja vožnja je kad se izračuna kn/100 km čak i jeftinija. Tko ne vjeruje neka proba. Uvjek se može vratiti na 95-icu.
    Još nešto morate znati da kod nas je gorivo jako loše tako da i oktanska vrijednost ne odgovara navedenoj nego je niža. Tko je ikada točio gorivo u zapadnoj Europi sigurno je primjetio da mu auto bolje vuče sa "istim" gorivom.

Slične teme

  1. Rabljeni RENAULT MEGANE
    By Francuz in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 26-02-2011, 10:14
  2. MEGANE 2
    By frek in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 09-02-2004, 03:17
  3. MEGANE CC ILI 307 CC
    By cc in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 05-03-2003, 03:15
  4. Rabljeni RENAULT MEGANE
    By Francuz in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 25-09-2002, 11:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •