Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Rastava braka

  1. #1
    slobodna
    Guest
    U braku tj.na papiru sam vec devet godina.Imam sina od osam godina.Njegov takozvani otac za njega ne placa nista vec sedam godina i nemaju nikakvog kontakta kao i ja sama.Ne zelim ga vidjeti ni cuti jer tako je najbolje za svih,ali niti njemu ne nedostaje dijete.Dali postoji ponistenje braka na
    \"brzinu\" radi nesuzivota i nekontaktiranja sa dijetetom tj.ne biti otac barem na daljinu.Od njega ne zelimo nista i nista nas ne interesira,samo sloboda i ponistenje prezimena i meni i djetetu.
    Hvala

  2. #2
    slobodna
    Guest
    Zar ovdije nema niti jednog pravnika koji je sposoban odgovoriti.

  3. #3
    nepravnik
    Guest
    nisam pravnik ali poništenje braka gdje postoji djete? na temelju čega? odvojenog života? preostaje ti podnjeti tužbu za razvod.ujedno traži da te oslobode plaćanja sudskih troškova-toliko znam

  4. #4
    advocatus&musicus
    Guest
    Draga Neslobodna - stvar je jako jednostavna, svaki odvjetnik/-ica Ti bude dal vrlo jednostavnu uputu za razvod (kako to danas absolutno glupo i pogrijesno nazivaju "rastava" - jer je rastava = separatio nekaj drugoga vec jako dugi niz stoljecâ !) braka i taj razvod bus dobila bez velikih problemah ! Ima ih puno, cak i sudacah, kojima nisu jasni propisi o prezimenima: ima jedan zakon gdje pise da se razvedena i neudanja (po slijedeci puta) majka nekak ne bi bas mogla imati prezime razlicito od prezimena njezinog djeteta iz bivseg braka - to su zakoni o maticnim knjigama, osobnom imenu i t.d. i ima puno sudacah koji to ne znaju! Ako postoji ndijete iz predhodnog braka onda bi principielno tek sklapanje slijedeceg braka bio valjani razlog majka napusti prezime svog djeteta.
    To treba provjeriti, jer se na tome jos nije radilo!

  5. #5
    karibi
    Guest
    evo kako je to kod mene regulirano iako sam rođena prije 27 godina. naravski je da ne želiš da ni tvoje dijete od takva oca ima prezime, ali kako je u obiteljskom pravu najbitnija dobrobit djeteta, bilo bi bolje da zbog njegove psihe ostaviš prezime koje ima, naravno nakon razvoda- rastave- tu se slažem sa advokatusom ponamad, to su neka poigravanja gospođa koje sastavljaju tu literaturu zvanu obiteljski zakon i obiteljsko pravo u hrvata. poprilično žalosno za njih. dakle dodaj djetetu svoje prezime, stavi ga na pravo mjesto, a od biološkog oca na drugo.

  6. #6
    nesretna
    Guest
    moj tata već 20-ak godina ne živi sa mnom(u susjednom selu) i nikada nije plačao akontaciju te je mami dao polje, no sad ga želi natrag. u gruntovnici stoji na njega. kako mama može zadržati zemlju???

  7. #7
    Daja
    Guest
    trebam pomoc, imam 18 godina i u braku sam na svu zalost, sa 17 sam usla u brak, bila sam mlada i ××××× mislila sam da mi on sve znaci, medjutim zivjeli smo zajedno mjesec dana i on je otisao u Njemacku da radi vec i nas zivot je izgubio smisao nezivimo zajedno vec godinu dana i hocu da ponistim svoj brak ako je moguce ??? UPOMOC

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •