Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 113

Tema: Turbo ili obični motor

  1. #1
    HaHaHa
    Guest
    Šta više preferirate,turbo ili obični motor?
    Nadam se da je večina vas imala prilike voziti ili voziti se i u jednom i u drugom.
    Tu prvenstvenoi mislim na manje kubikaže do 2000ccm.
    I koje primjedbe imate na turbo motore,ako ih imate.

  2. #2
    Mehanicar
    Guest
    mislis na benzinske motore i sportsku voznju ili ?
    vise preferiram atmosferu ali i turbo mi se jako svidja,pogotovo ovo sto si napisao ispod 2l, ovisno od auta do auta, ne mogu tako generalizirati !

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Volim turbo, preferiram atmosferu.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  4. #4
    Black Knight_
    Guest
    Sta znaci volim turbo, preferiram atmosferu?

    Ja volim i preferiram turbo, i to benzince da ne bi bilo zabune

  5. #5
    Black Knight_
    Guest
    A primjedba na atmosferske motore jest da ih nemres nabrijat znacajno bez turbine, tako da se opet vracamo na turbo kako god okrenuli


    Let's face it, atmosfera jednostavno nije dovoljno ucinkovita u punjenju cilindara zrakom

    Btw, turbo motori uvijek dobiju isti pritisak zraka dok atmosferci ovise o atmosferskim uvjetima

  6. #6
    Girrari
    Guest
    Nije sve što čovjek voli ujedno i dobro.
    Feeling kod pravog turba je nenadmašan... zabijenje u sic uz urlik turbine i V6 motora... strava. To obožavam.
    Ali ovo mi je prvi i vrlo vjerojatno posljednji turbo jer kada si često na otvorenoj cesti nema boljeg od jednog potentnog rasnog atmosferca koji za konje ima krasno pokriče u litrama. Pa kad ti nekaj padne na pamet skoro ti nije bitno jesi u 3. ili 6. brzini.
    <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  7. #7
    piquet
    Guest
    girro ti postaješ pravi materijal za dizela.

  8. #8
    Hondo
    Guest
    Blacki, ti očito nisi upoznat da ponašanje turbo motora ovisi o vanjskom pritisku zraka (onog ispravnog mislim).

    Čudno, a voziš turbo.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  9. #9
    Black Knight_
    Guest
    Ha da, kolko sam cuo ovi novi turbaci nesto kao modificiraju pritisak ovisno o atmosferskim uvjetima.

    Ali stari turbaci kolko znam jednostavno drukaju nominalni tlak, tipa 0.8 bara na kalibri turbo. I on ce ga nadrukat koji god bio atmosferski tlak. Ako je vani nizi tlak od 1bar turbina ce jednostavno malo jace drukat da nadoknadi to..

  10. #10
    Black Knight_
    Guest
    A dakako snaga turbo motora ovisi o temperaturi zraka, uostalom kao i benzinaca... to sam definitivno primjetio

  11. #11
    piquet
    Guest
    ako se dobro sjećam sredinom 80-tih u turbo eri f1 kada se vozilo u mexicu na velikoj nadmorskoj visini spominjalo se da motori razvijaju puno manju snagu tako da mislim da je hondo skroz u pravu.

  12. #12
    Mario Haas
    Guest
    Svaki motor je osjetljiv na atmosferski tlak i temperaturu zraka, turbo ili atmosferac. <br><hr>

  13. #13
    Hondo
    Guest
    Black pa i tvoj GT se ponaša zavisno od vanjskog tlaka, a nije baš tako novi. <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  14. #14
    Black Knight_
    Guest
    Znam da bi se GT trebao ponasat u zavisnosti od vanjskog tlaka. Ne znam u kojoj mjeri i na koji nacin.

    Znam da recimo kalibra turbo cilja tlak od 0.8 bara i to je to. Ako je vani veci tlak onda ce se turbina morat manje mucit, ako je vani nizi tlak onda ce se morat vise mucit, ali ce u svakom slucaju nadrukat 0.8 bara ukoliko je ispravna

  15. #15
    Black Knight_
    Guest
    A sto se tice F1, to su ipak ekstremni uvjeti. Te turbine ni ne mogu se vrtit brze nego sto se vrte tj. nemaju lufta.

    Turbina na kalibri daje 0.8 bara, ali chipana daje 0.9 a mozda sigurno proizvest i 1.2 bara ako se na×××× skroz, dalje od toga bi se vjerovatno u vrlo kratkom roku razletila.
    Tako da kad je vani manji tlak turbina na kalibri ce se vrtit malo brze i opet dat isti tlak jer ima lufta, nije na××××na do kraja.

    ne znam al pretpostavljam da na formuli 1 nisu sprjecavali turbine od overboostanja ko na obicnim autima jer su te formule imale po 1000 i vise konja..


    Samo nagadjam...

  16. #16
    Pocket Rocket Turbo
    Guest
    Turbo uvijek...

  17. #17
    turbo-limac
    Guest
    svaki motor reagira na promjenu vanjskog tlaka,.... no turbaci gube znatno manje snage na velikim visinama...
    Isto tako svi motori reagiraju na promjenu vanjske temperature.... bili oni turbo ili ne...

    osobno mislim da buducnos benzinaca lezi u malim turbo motorima... uostalom slicno kao i s dizelasima...
    Sto se motora visokih performansi tice, to je pitanje osobnog ukusa pojedinih marki... recimo BMW ce ici na turbo benzince za obicne aute a M modeli ce imati atmosferce...

    Nemres usporedjivat atmosferce vs. turbo motore iste kubikaze.... jer je turbo gotovo uvijek u prednosti.. ali turbo 2 litre vs. atmosferac 3 litre... to je vec nes za diskusiju....

  18. #18
    Girrari
    Guest
    Ne do Bog, Nelsone.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  19. #19
    Koshpa
    Guest
    Dobar primjer za usporedbu je bio u AB Honda Accord 2.4 (190 KS) Type S vs. Audi A4 1.8 T (190 KS). Tam je Audi pobjedio.
    Bas me zanim zast<br><hr>

  20. #20
    turbo-limac
    Guest
    audi je pobijedio jer je to autoblic

  21. #21
    Aero
    Guest
    turbo........

    Dovoljno da se sjetim magične tri brojke... 959

  22. #22
    Pocket Rocket Turbo
    Guest
    Ja tri slova!
    GTT... )

  23. #23
    Aero
    Guest
    Nisam ni sumnjao. )

  24. #24
    Mehanicar
    Guest
    e onda ja slovo i 2 broja , ne moram ni pisati sta, jel Pocket ?

  25. #25
    turbo-limac
    Guest
    T72 ?


Slične teme

  1. 164 V6 Turbo
    By -164- in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 11-03-2004, 00:24
  2. Moj GT Turbo
    By R5 GTT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 34
    Posljednji post: 25-08-2003, 01:52
  3. R5 GT Turbo
    By Mlen in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 21-05-2003, 12:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •