Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Pritisak u gumama

  1. #1
    dušik
    Guest
    Ja sam prvi puta na Forumu, molim vas za jedan savjet, dali mogu gumama koje su napunjene sa dušikom povečati pritisak sa običnim zrakom na benz. pumpi.
    Puno hvala!

  2. #2
    Brock
    Guest
    Dobro došao!

    Naravno da možeš...

  3. #3
    Bmw Touring
    Guest
    nikad to radio al cuo sam da se moze

  4. #4
    Girrari
    Guest
    Možeš... bar mi je tak rekel vulkanizer.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  5. #5
    Mehanicar
    Guest
    naravno ! malo razrijedis dusik, ali sve je ok i tako ga u atmosferi imas 70-tak % !

  6. #6
    ZEGA
    Guest
    Dada razrijedi vec razrijedjeno...
    Kaj netko hoce raci da su mu prije punjenja guma dusikom prvo vakuumirali gume?
    I kod vakuumiranja na koji tlak su isli, kak se gma priljepila oko felge ko celofan folija za umatalnje hrane?
    Joj ljudi koja je to pusiona punjenje dusikom...
    Nikakve razlike nema, kisika u takvim gumama jos uvijek ima par posto dovoljno za sve reakcije godinama koje se u gumama dogadjaju (oksidacije tipicno) i nikakve razlike nema zrak/dusik to je za suckere...
    Mislim fizicki ima razlike imas 95% dusika u gumi a inace imas 70% dusika u gumi i to je sve!
    E kad ja na poslu sa turbomolekularnim, difuzionim, dual stage direct drive mehanickim pumpama, cryo-pumpama, pokusavam vakuumirati nesto znam dobro kakve se stvari dogadjaju i ovo sa auto gumama je pravi biser...
    ZEGA<br><hr>

  7. #7
    Mehanicar
    Guest
    ) istina !

  8. #8
    Girrari
    Guest
    Slažem se ljudi, ali meni su na Alfi ljetne punjene dušikom.

    Vulkanizer prodal foru starom, ja popizdio, posvađal se sa starim i na kraju odustal uz komentar "radi kaj 'oćeš".<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

  9. #9
    dragstar
    Guest
    Od te ××××××stine sto nam se prodaje glede dusika, puno je vaznije da pazite da vozite sa ispravnim tlakom u gumama

  10. #10
    alfist_zg
    Guest
    pumpam gumu ustima sa penom,
    al rađe bi da pumpam sa ženom. <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="red">Alfistički delirij</font>

  11. #11
    Brock
    Guest



  12. #12
    turbo-limac
    Guest
    punjenje guma dusikom nema veze s time jel tu 100 ili 90 % dusika.....

    Stabilnost tlaka u gumi nije vezana toliko s tipom plina u gumi, vec sa cinjenicom da kad napumpate gumu s dusikom iz boce onda ju punite SUHIM PLINOM, dakle bez vlage... Vlaga je ono sto u normalno napunjenim gumama dovodi do velike promjene tlaka u gumi prilikom njenog zagrijavanja....

  13. #13
    mara1
    Guest
    onda je rijesenje jedonstavnoumpajte gume po jako suhom vremenu ) i nema vlage )

  14. #14
    mc
    Guest
    A da se i problem zraka u "praznoj" gumi smanjiti do odredjene granice. Napunis gumu s dusikom i dobijes omjer 70:30 u korist dusika. Onda lijepo ispustis tu smjesu iz gume, pa ti ostane 30% smjese 70:30. Onda opet uspes cisti dusik i eto ti vec lijepe koncentracije.
    Pitanje je jedino da kakve metode primijenjuju vulkanizeri koji gume pune dusikom - to fakat ne znam...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  15. #15
    Ing
    Guest
    Ajd ovak, ja sam danas mijenjal zima-ljeto.
    Zimske su bile napunjene sa dušikom, pritisak je ostal isti od 10.mj.do sada(kontrola).
    Ljetne koje su stajale po svim preporukama(tamno-hladno)-punjene sa zrakom,pritisak pao za 0,3bara.
    Vulkanizer mi veli da ak se dopumpava za običnim zrakom onda nema smisla puniti sa dušikom.

  16. #16
    mara1
    Guest
    ja sam prvi put prije par dana cuo da se gume puno dusikom.
    ja ih punom zrakom i nikakvih problema. nekad je bolje ne znati sve

Slične teme

  1. PRODAJEM - Felge sa gumama, O-Z 15"+ G.Y, F1
    By GTT- the beast in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 04-07-2004, 20:54
  2. Kupujem alu felge sa gumama 17" za A4
    By Rott in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 05-02-2004, 22:17
  3. pritisak u gumama
    By 307 in forum Auto servisi
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 26-05-2003, 22:09

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •