Stranica 4 od 44 PrvaPrva ... 2345614 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 76 do 100 od 1084

Tema: TOYOTA CLUB

  1. #76
    Hondo
    Guest
    A-ha...
    i bijele felge...<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  2. #77
    Dom-Dom
    Guest

  3. #78
    Dom-Dom
    Guest
    Ima Mislav bijele Tehnomagnezio.

  4. #79
    mc
    Guest
    Dom, jesi ti na platnoj listi moje zene? )

    E, pazite ovo. Danas me nazove prijatelj iz Mazde da mi kaze da ima jedna Sport, crvena, 1,6 TE i da je moja ako hocu. Nazovem zenu da je pitam kaj misli i ona mi na to veli da ×××× Mazdu (Dom najbolje zna kako je ona navijala za nju) i da se vec uzivila u Toyotu. Konacno da je dosla k pameti... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  5. #80
    Hondo
    Guest
    Ima i jedan zdrobljeni (manje više) lonac od Supersprinta koji je bio izložen na AS. ) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  6. #81
    Dom-Dom
    Guest
    Stiglo je prolječe, Ivana se počela se zanimati za auto.To je dobar znak.Za dva mjeseca bude i felge počela gledati.
    mc , samo polako , stvari idu svojim tokom.

  7. #82
    xan22to
    Guest
    Ajde mi kažite kako da ubacim slike u moj post?
    Pokušavam na način na koji mi je Drugmirko rekao ali ništa se ne događa.<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

  8. #83
    xan22to
    Guest
    Evo ja ljubitelj Toyota imam primjedbi na njih. Zadnja sjedala u Yarisu su napravljena iliti pričvrščena kao stolice u autobusima iz 1960 godina. Cijelo vrijeme se mrdaju kad se vozi i "cvile" . Bio sam reklamirat to u servis ali ništa nisu mogli napraviti nego mi je tip u servisu rekao da je tako manje više svima. Tip u servisu ima novu Corollu pa je rekao da i njemu se nekad zna desiti kad vozi da mu auto "ispušta čudne zvukove" tako da to je jedna banalna stvar ali kad vozite po našim cestama i kad vam cijelo vrijeme to "cvili" po glavi najrađe bi ih bacio vani. U Celici mi se to ne dešava.<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

  9. #84
    mytbyte
    Guest
    xan22to,

    ...to ti je dokaz da u Toyotinim tvornicama u Europi ne rade japanci...management je japanski ali ne i šljakeri, iako su vjerojatno duplo bolje plaćeni od radnika u drugim tvornicama...
    Primjetan je zato pad kvalitete slaganja vozila kod Toyote ali samo, mislim u prvim serijama...kod mene je na lošim cestama lupkao desni naslonjač stražnje klupe sve do prekjučer kad su mi to najzad riješili...mehanički, Corolla je i dalje neuništiva...

    Xan22to, pitanje...ICM je popušio toyotinu licencu, da li znaš zbog čega??? Nisam jako sretan kako su mi montirali novi prednji branik nakog sudara i sada imam nejednake razmake između haube i oplata sa strane...

  10. #85
    xan22to
    Guest
    A samo mi kaži što znači kratica ICM? Zaboravio sam. A što se tiče sjedala, pročitao sam negdje da je ustvari stvar u dizajnerima i preklopivim dizajnima zadnjih stolica jer su ih zamislili da nisu spojene sa plastikom od automobila pa i to može biti rezultat to ×××××× sa stolicama. A to sa japancima je 100% točna informacija jer oni se tim ponose da si to mogu priuštiti a drugi ne mogu. To je njihovo preseravanje pa to rade gdje god imaju tvornicu.

  11. #86
    xan22to
    Guest
    Aaaaaaaaaa to je Toyotin zastupnik u Zagrebu.(inače nisam iz Zagreba). Pa rekao sam bio u prijašnjim odgovorima da svi zastupnici Toyote moraju svakih 3 mjeseca slati izvješča o radu, kvrovima prijavljenih kod njih , pritužbe kupaca na njihov rad itd. iako ne zadovolje 2 puta u godinu dana ode licenca u ×××××. Oni jako ulažu u svoj ugled i onaj naš sistem rada od nekada jednostavno ne toleriraju. Ja sa svojim serviserom nemam najmanjih problema jer su oni toga jako vjesni i to su mi i više puta napomenuli.<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

  12. #87
    ZEGA
    Guest
    realno u Toyoti u Japanu radnici imaju najvece place oko 6000eura ekvivalentno (ilivise moram pronaci taj clanak) kontrola kvalitete je izuzetna, a imaju sustav unapredjenje kvalitete proizvodnje tako da radnici prijavljuju masovno sve greske u sustavu proizvodnje i savjet kako bi to trebalo rijesiti, 99% komentara i savjeta se u najkracem vremenu provede u djelo i tako se proizvodnja mjenja iz dana u dan...
    Tako da im je sustav proizvodnje nenadmasno efikasan za sada...
    I da tamo je ugledno biti radnik u Toyoti...
    Citao sam oveci clanak o tome...
    ZEGA

  13. #88
    mytbyte
    Guest
    Hvala na odgovorima, Xn22to!

    Zega, daklem, 2 plaće uz malo stezanje kaiša (iliti remena) što se tiče gableca i Toyotin radnik za 2 mjeseca može za keš kupiti potpuno novi Yaris full opremljen...e, i ja bih onda slagao aute bez imalo srama...

  14. #89
    xan22to
    Guest
    Nema problema pomoći ču svakome ako mogu. Svojedobno je Toyota izjavila da če početi otkupljivati dionice japanskih proizvođača jer žele da budu u vlasništvu japanaca a ne amerikanaca ili europljana. Imaju plan da do 2010 budu prvi proizvođač na svijetu. GM može biti prvi kad ima u sebi 25 marki automobila pa kad se sve zbroji to je to. Toyota je jedna jedina marka za sebe. U stvari imaju u vlasništvu i Daihatsu.

  15. #90
    Bmw Touring
    Guest
    xan22to evo objasnjenja za ubacivanje slika.
    dakle:
    : I M G : ode dodje url adresa slike : / I M G : i sad ovo sve sto sam napisao stavis bez razmaka.
    Eto pokusaj

  16. #91
    mytbyte
    Guest
    Xan22to,

    ...da li i Lexus kao Toyotina podmarka ulazi u saldo koji je Toyotu postavio na mjesto drugog najvećeg proizvođača u svijetu??? Bilo bi logično, ako se kod GM-a broje sve marke.

  17. #92
    VERSO
    Guest
    što se tiče toyote več dugo se zna da su to najkvalitetniji automobili ali me i dalje razočaravaju kvalitetom materijala korištenih u unutrašnojosti i vanjskog dizajna! stari mi ima novi avensis i znam o čemu pričam a ja sam gledao corolu al sam se odlučio za stila! uglavnom avensis je super slozen i auto je jako tih i udoban al večina korištenih materijala je lošije kvalitete nego kod mene u stili!! da ne pričam o smiješnom dizajnu i smještaju ručne..kao prije 10 god!! a najviše me razočaralo što na stražnja sjedala nije dovedena ventilacija-kod mene na stilu je!! a avensis je auto više klase (stari mi ima 1.8 brijem da je luna-uglavnom full oprema)takav auto bi to trebao imat!! još nešto izjave o milimetarskoj preciznosti izrade u unutrašnjosti baš i nisu pretjerano točne..auto je fino složen al savršeno ne jer se može nać poneki dio gdje nije sve tip top (stilo gotovo uopće ne zaostaje po izradi iznutra..a kao talijani loše slažu unutrašnjost) uglavnom to vrijedi i za coroli,yaris,avesis verso itd...jer sam sve modele detaljno pogledao! nemojte mislit da pljujem po toyoti jer eto i sam ju ponekad vozim..auti jesu NAJPOUZDANIJI al da su baš tako savršeno složeni iznutra e to nisu!!!

  18. #93
    mytbyte
    Guest
    Nisu savršeno složene nove Toyote, istina, ali kako sam već pričao, moj prvi susret sa Stilom bio je fijasko po pitanju slaganja, pretinac za rukavice se klimao, lampa na stropu je visila sa tkanine, hrapava gumo-plastika na armaturi mi se nikako nije svidjela, dosjedi su bili daleko zračniji nego kod Corolle (za utjehu svi pročekirajte C3, mamma mia), materijali su u najmanju ruku iste kvalitete...nemaju svi auti ventilaciju straga riješenu kao u Stilu, kod Corolle je ispod prednjih sjedala, a i ne razumijem baš što je značila opaska o ručnoj, pa nalazi se na savršenom mjestu i savršeno se opslužuje...

  19. #94
    Mehanicar
    Guest
    ZEGA to ti je Total Productive Maintenance i Seiichi Nakajima, sto bi rekao prof.Čala ,

  20. #95
    VERSO
    Guest
    ma znam da se s ručnom super opslužuje al bar su je mogli lijepše dizajnerski ukolpit..malo sve to više ušminkat..npr da nije cijela od plastike nego da je malo presvučena kožom (tak je kod mene u stilu) ili nekim drugim materijalom pa da samo ona drška viri van..eto primjedba samo s dizajnerskog aspekta..ipak je to kao klasa za poslovne ljude..kao..

  21. #96
    xan22to
    Guest
    1. za mybyta- U Toyoti su odlučili da Lexus bude sam za sebe tj. da djeluje kao samostalna marka ali pod patronatom i vlasništvom Toyote, ali ipak se uvijek naglašava da je to luksuzna marka Toyote. (Acura od honde, Infinti od Nissana itd.)
    2. za VERSA- znam o čemu pričaš sa materijalima i rješenjima unutra jer moj stari vozi Avensis prije najnovijega. U principu politika Toyote je da na svemu u proizvodnji jako gleda na kvaliteti ali oni ponajprije gledaju na mehaniku, elektroniku itd. Boja plastike i kakvog oblika su ventijalcijski otvori su im manje bitna stvar jer morate znati da njima Avensis radi samo 4% proizvodnje u svijetu i ne zamaraju se detaljima. Kod njih je važna funkcionalnost i kvaliteta a ne ljepota nečeg jer ja mislim da ako hočete kupit nešto lijepo odite u Seata pa vi i vaša ljepota budite skupa svakih sedam dana na servisu kao moj susjed sa svojom Ibizom

  22. #97
    xan22to
    Guest
    http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/xan22to/detail?.dir=/My+Photos&.dnm=b6e1.jpg<br><hr><font color="red">TOYOTA- beyond perfection</font>

  23. #98
    Fresh
    Guest
    Pokušao sam ubaciti sliku, ne ide.<br><hr>

  24. #99
    mytbyte
    Guest
    Verso, ma super je to kaj se stavlja koža tu i tamo, i aluminum-look inserti u baznoj opremi itd itd...ali to je strategija "puno dima, vatre niotkuda"...dakle, pokušaj odvlačenja pažnje od važnijih stvari...kad bi Corolla u baznoj opremi bila dizajnerski nakićena kao Avensis mnogi koji ciljaju na potonjeg bi razmislili što bi kupili...općenito ta spika sa izjednjačavanjem klasa što se tiče opreme koju je isfurao VW mi ide užasno na k...tako da je danas jedan Golf na istoj ili čak boljoj razini materijala nego Passat...ako hoćeš alu-look i kožu u Corolli dobit ćeš i to ako nadoplatiš, ali ćeš uz to dobiti i mnoštvo toga plus...to malo kožice i kvazi-aluminijija ne košta niš, ali nisu stavili jer je to njihova filozofija, oni ne rade skulpture na kotačima kao Francuzi, važnije je bilo da za manju cijenu od konkurencije dobiješ opremu koja je zaista važna (ABS, klima, letrika, upotrebljiv motor iskoristive snage-ne kao u Golfu jadnika sa 75 KS etc.)...i ja bih volio da sam imao love za TS-icu sa svim alu-insertima i crvenim čukicama i 192 KS, ali bilo mi je važnije da je Toyota i da imam pristojan 0-100 nego malo kožurice... uostalom, očekuj facelift Corolle u Stilu ) nove Corolle Verso vrlo skoro...

    Xan22to, to je tvoja Celica??? Plavo joj super stoji... )

  25. #100
    mc
    Guest
    mytbyte, gdje servisiras svoju Corollu i kako si zadovoljan s uslugom i cijenama? Koliko npr. kostaju filteri, koliko naplate rad za redovni servis, da li zbilja zarulju fara moras mijenjati u servisu itd.?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

Slične teme

  1. TOYOTA CLUB
    By xan22to in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 08-09-2003, 16:59
  2. TOYOTA MR2
    By toyota in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 29-06-2003, 14:45

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •