Stranica 1 od 44 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1084

Tema: TOYOTA CLUB

  1. #1
    xan22to
    Guest
    Smatram da tako velika marka automobila ne bi trebala biti zapostavljena ma kako malo ljubitelja toyote postoji u Hrvatskoj. Ja posjedujem toyotu celicu iz 1997, toyotu yaris 2003 te toyotu avensis iz 2002 a imao sam i hondu prelude takodjer iz 1997.
    Istomišljenici te takodjer NEistomiljenici dobroga ili lošeg o ovoj marki auta javite se te pišite svoje dojmove, primjedbe i ostalo.

    I još nešto.Zanima me da li netko zna da li postoji još koja Celica u Hrvatskoj. Moja je 2.2 motor od 170 konja.<br><hr>

  2. #2
    yaris
    Guest
    imam yaris 1.0 2003 godina,zadnji model prije redizajna.Oko 14000 km...
    Sto slijedeceg radimo u klubu?

  3. #3
    HONDAA
    Guest
    Sto reci za Toyotu? Odlicni automobili, od prije neki dan proglasena broj 2(poslije GM-a) auto proizvodac u svijetu, sto govori o njenoj uspjesnosti. Isto tako mislim da imaju najbolje terence, osobno sam vidio 4- runnera s 390000 milja(oko 600000 km).

  4. #4
    xan22to
    Guest
    Nije samo u njihovoj uspješnosti nego i u investiranju u nove i postoječe modele. Motori su im uvijek najmodernije koncepcije te se čak pri redizajnu nekog modela oni usavršavaju i motor. Malo koji proizvođač to radi osim Toyote. Npr. Yaris: to je tako lako upravljivo vozilo, bez ikakvih otpora na mjenjaču ili kvačilu.<br><hr>

  5. #5
    yaris
    Guest
    mjenjač ipak zna malo teže ići u drugu npr dok se auto ne zagrije skroz.

  6. #6
    clipper
    Guest
    Vidjela zaba da konja potkivaju, pa i ona digla nogu.

  7. #7
    Fresh
    Guest
    yaris

    Daj mi nešto reci o modelu kojeg voziš, ja planiram kupit baš taj s motorom 1.0.

    Kakva su ubrzanja, potrošnja po gradu, opći dojam...

  8. #8
    Cezy
    Guest
    E i meni HITNO trebaju neki podaci o YARISU???

    Kolika je cijena 1.0 osnovnog modela u HR. ????
    Sta je sa garanciom???
    Kolika je nadoplata za klimu,metalic lack???
    Opcenito o autu,mane vrline,oni koji imaju,dali imaju ikakvih problema,koliko traju servisni intervali,i kakva je "POSLUGA" kod ovlastenog dilera/servisera??

    Hvala!!
    I odgovore molim sto prije,stvarno mi gori!!

  9. #9
    xan22to
    Guest
    Pa evo ja imam Yaris 1.0 luna oprema i evo nekih podataka:
    1. postoje opreme: terra, luna i sol
    2. u opremi terranemaš ništa a pod ništa podrazumijevam radio sa CD-om, daljinsko zaključavanje pa ni podizače stakala dok oprema LUNA ima sve osim naravno klime i metalik boje. Klima dođe nekih 700 eura a metalik boja 230 eura.
    3. motor od 1.0 litara je stvarno samo za po gradu i kad odeš na otvorenu cestu dođeš do 100,110 i to je to. Ipak to je motor od 68 konja, potrošnja je barem po putnom kompjuteru 6 litara.
    4. Sve u svemu ja preporučam opremu LUNA sa klimom i 1.3 motorom ali treba vidjet svatko za što mu treba pa izabrat motor. Moja cura sad kupuje Yaris diesela i to je ja mislim najbolji izbor ko si može priuštiti. Ima common rail treće generacije i stvarno je prva liga.
    5. zastupnici Toyote MORAJU svi biti uslužni i dobri pa i brzi jer svaki mjesec šalju u područna središta izvještaje o eventualnim žalbama ili kvarovima pa ako im se desi da imaju previše žalbi na rad servisa godinu dana Toyota ih zatvara jer si to ne smiju priuštit. To mi je rekao prijatelj koji radi u Toyoti u prodaji. I to je to.
    Pitajte ako vas još što zanima. <br><hr>

  10. #10
    Dr. Strangelove
    Guest
    daj pojasni ovo "dođeš do 100, 110 i to je to"... oćeš reć da se dalje od toga motor muči i treba mu zalet ili kaj? Moja Felicia sa istom konjažom dan danas na autoputu dostiže deklariranih 160 bez problema...

  11. #11
    mc
    Guest
    Klima u Yarisu je trenutno na akciji i dobije se za nekih 300 eura.
    Stvarno mi nije jasno to sa 100-110 na otvorenoj cesti - ja svog Twinga s manje konja tjeram preko toga bez problema.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  12. #12
    Fresh
    Guest
    Možda je čovjek mislio da se preko te brzine motor previše dere, da nije ugodan za vožnju. I ti si sam rekao da nije baš svejedno voziti Twinga preko neke brzine jer se ne osjećaš sigurno u malom autu na takvim brzinama.

  13. #13
    mc
    Guest
    Istina. Po autoputu mi je ugodno do 130 km/h i nastojim ga ne voziti brze. Po otvorenoj cesti kakva je D1 samo na par dionica mogu postici vecu brzinu od 110 km/h bez da imam glavu u torbi. Cudjenje proizlazi iz toga sto ja Yarisa ipak dozivljavam kao ozbiljniji auto od Twinga...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  14. #14
    yaris
    Guest
    odgovor freshu
    xan ti je manje vise rekao ono važno. iako yaris i nakon 110 ide dalje bez problema do 155 na ravnom ali se i buka proporcionalno povecava.
    Sveukupno sam jako zadovoljan autom a i svi koji su se vozili u njemu su se cudili kako dobro ide i da se sjedi ko covjek u njemu.

    PITANJE za XAN-a?
    daj mi molim te rci na koliko ti pocinje blinkati zadnja crtica u rezervoaru.Meni se cini da mi se to pali na cak deset litara sto mi je malo previše jer me stalno hvata panika da ne ostanem bez benze iako znam da imam jos 7-8 l u spremniku.Sa napunjenim spremnikom mi nakon nekih 530km pocne blinkati..
    do koliko si ti isao po gradu km maksimalno?
    hvala

  15. #15
    yaris
    Guest
    još nešto vezano na brzinu.
    moga sam gario po ri zaobilaznici smjer grad na onoj blagoj nizbrdici 175 km ili dva i auto se uopce nije tresao ni nista cak ni buka vjetra nije bila jaka,jedini motor radi veliku buku onda...
    Sto se tice putniog kompjutera pokazao se iznimno preciznim u racunjanju prosječna potrošnje...

  16. #16
    Fresh
    Guest
    A ta prosječna potrošnja u gradu se kreće u kojim okvirima...

  17. #17
    mc
    Guest
    Nista Fresh, ako su vlasnici Toyota tako zadovoljni sa svojim autima, kaj nam drugo preostaje nego da se uclanimo u ovaj klub... ) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  18. #18
    Fresh
    Guest
    Aj agri...

  19. #19
    xan22to
    Guest
    Pa kad ja naam Yairis do kraja neke pute mi napiše da ima 560 km a neke pute da ima 580 a čak jedan put je napisao točno 615 kilometara. Ja napravim ovako: kad mi počne blinkati rezerva ja prebacim putni kompjuter da mi pokazuje koliko mi je ostalo kilometara dok ne ostanem bez goriva. Mislim da mi kompjuter napiše da imam oko 20 ili 15 kilometara dok ne ostanem bez goriva.
    Ja se pouzdam u putni kompjuter bez obzira da li blinka ili ne jer mi je prijatelj koji radi u Toyoti rekao da Yarisov software uvijek računa potrošnju goriva te koliko se kilometara može preči samo preostalom količinom.
    Što se tiče krajnje brzine htio sam reć da osječam da je to krajnje "ugodna" brzina kojom se može putovati u automobilu jer Yaris ima jako dobru zvučnu izolaciju ali kad se dođe na 110 km/h motorpodosta več bruji pa niti ne pokušavam voziti brže.
    Maximalno sam vozio yaris koko 135 km/h i nisam probao više. U mojem Yarisu piše da je prosječna potrošnja 6.2 l te da prolazi oko 17 kilometara sa litrom benzine.<br><hr>

  20. #20
    Cezy
    Guest
    Xan22to HVALA na informacijama!!

    Vise od 120kmh,ga ni netreba vozit.Ipak su to samo 1000ccm.Btw taj motor je pred par godina dobio nagradu "engine of the year".

  21. #21
    yaris
    Guest
    Xan ti imaš ovog novog redizajniranog yarisa?
    pitam te iz razloga jer na mojemu putni kompjutet ne pokazuje koliko bi se moglo proci sa preostalim benzinom (prosječna brzina, potrošnja trenutno i prosjek potošnje) ili ja to nisam otkrio do sada sto bas i ne vjerujem.

    Za fresha prosječna potrošnja mi je po gradu oko 6.5-6.7 po ljeti i dosta manje. Kad sam ga tek dobio bilo je i 7.5 dok se nije malo razvozio

  22. #22
    xan22to
    Guest
    Da ja imam redizajniranog Yarisa. Kupio sam ga u 9 mjesecu prošle godine. Sada ima 17106 kilometara i sve je savršeno ali imam primjedbe na BRISAČE koji sam več zamijenio drugima.

    I još nesšto: jeste li znali da Toyota ima dvije tvornice u Europi. Jedna je u Francuskoj u kojojse rade samo Yarisi i jedna u Velikoj britaniji gdje se rade Corolla i Avensis ali najzanimljiviji je dio je to da u njima rade Japanci a ne europljani. Bilo je protesta zbog toga ali oni su hladno obrazložili da europljani dan počinju kavom i cigaretom a da oni počinju rad vježbom skupa sa poslovođom i direktorom tvornice te daeuropljani ne mogu zadovoljiti njihovu produktivnost na radu.
    Šta mislite o tome?<br><hr>

  23. #23
    yaris
    Guest
    17000 km u 7 mjeseci!!!
    puno dosta.Odakle si xan btw?

    Što se tiče ovoga sa rezervom mogao bi do servisa ici da mo naštimaju da se na manje litara blinka zadnja crtica.

    Ja sam brisače isto nedavno mijenjao jer ga parkiram ispod stabla pa ona sitna smola sto ostane na vjetrobranu ih je sjebala ; ali trajali su godinu dana-dovoljno.
    dobar je detalj sto ti promijene samo gumice ne cijli brisaš pa je jeftinije.

    Prekjučer su me zvali iz toyote ri i pitali neku kao anketu o servisu ako sam zadovoljan i to...

  24. #24
    Cezy
    Guest
    TOYOTA ima i jako velike pogone u Köln-u (GERMANY) di je i sjediste TTE-a (TOYOTA TEAM EUROPA) a i tvornica + windkanal za F1

    Kolika je cijena YARISA 1.0 luna??
    Nesto mi steka homepage od toyote.hr pa nemrem pogledat.

  25. #25
    yaris
    Guest
    Moj je sa popustom od 1000E koštao
    10 350 mislim s tim da je metallic bila nekih 220E ili sl.
    luna baš.

Slične teme

  1. TOYOTA CLUB
    By xan22to in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 08-09-2003, 16:59
  2. TOYOTA MR2
    By toyota in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 29-06-2003, 14:45

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •