Stranica 11 od 28 PrvaPrva ... 91011121321 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 251 do 275 od 694

Tema: Najbolja sportska auta

  1. #251
    Mehanicar
    Guest
    pa da moze konkurirati onda bi cjena bila ista !
    a nece nikada biti !
    ma BMW je za mene spica, a ostalo su sve auti !

  2. #252
    Kas
    Guest
    Mehaničar, BMW je naj, ali ima još puno dobrih auta. Kako japanskih, tako i europskih.

  3. #253
    mara
    Guest
    ja mislim da Alfa jos nije napravila nesto senzacionalno i sportsko(mislim na nesto konfekcijsko) i PUNO JACE od konkurencije i zato mislim da je to dobar auto, sa lijepim dizajnom ali nista previse sporta(mislim da pomete konkurenciju kao bmw M3). milsim da je dosta kic. njima treba pod hitno puno love i bit ce na mjestu gdje sada stoji BMW samo ako budu pametni.

  4. #254
    mara
    Guest
    zasto alfa GTA nema usisnu granu promijenjive geometrije i VVT?

  5. #255
    Mehanicar
    Guest
    , ma naravno da ima, ali mogu i ja imati svog ljubimca i favorita onako ugrubo, kad ovdje tako i raspravljamo,
    ne trazim od nikoga da se slaze sa mnom , nek si svatko misli kako god hoce !

  6. #256
    Kas
    Guest
    Alfa je brz auto, ali nije za gaženje.

  7. #257
    NSX
    Guest
    Mehanicar, reci mi, zasto ti je bas BMW posebna marka?

  8. #258
    max max
    Guest
    U principu ja volim sve što ima gas i volan i četiri točka kočnice nisu nužne tako da kad ovo budete čitali nemojte da Vam se diže kosa na glavi a tiče se talijana i njihove šlampavosti ,prijateljova 156 1.6 nikad lupana škripi kao vrag po svim spojevima,kad lupiš vratima kao od frižidera,lim na auspuhu uvija se pod prstima mislim na zadnji lonac,spojevi lima od lima odstupaju po pola centimetra,seleni odlaze malo malo ,potrošnja kao da su predviđene za Dubai,jedino što ih drži je duh i tradicija.Neznam čiji je citat ali otprilike ovako glasi:-"Alfa se voli sa svim vrlinama i manama ,a alfa koja nema mana i nije alfa" i zbog toga bih volio imati jednu 156

  9. #259
    Cezy
    Guest
    Alfa je bila na istom levelu sa BMW-om do druge polovice 80-tih. Dakle do treceg kobnog stecaja,nakon kojeg su pali u ruke fiatu,koji ih koci.
    U 70-tim su Bertonke sijale sve 02 bmw-e.Cak je i turbo bio pushing protiv gta 2000.
    3.0 CSL-Montreal

    U 80 tim,je alfa bila jako jaka.Giulietta turbo autodelta 225cv,GTV6,SZ,75 turbo i V6,tvornicka momcad u f1.
    A bmw-ov vrh je bio kockica m3 i recimo 635 csl.Dakle opet smo tu negdje.

    Danas je bmw,daleko ispred alfe.Po ponudi.Imaju mrak sportase,mrak cabrio,V12 V8 motore,alfa moze o tome samo sanjati.

    Al za danasnje aute mi se zivo ××××a,ja OBOZAVAM stari vruci pleh!!

  10. #260
    Mehanicar
    Guest
    pa ima mi dobra konstrukcijska rjesenja svega, jednostavno i jako ucinkovito a i dosta veliku paletu motora i auta, unutrasnjost mi je definitivno najljepsa ( mada ga je Bangle usrao s komodom iz spavace sobe unutra - to mi nikako ne sjeda ), i exterijer mi je bas po mjeri ( mada doticni gospodin radi sve suprotno, ali neke su glasine da bi mogao lagano izsetati iz BMW ) , pa cemo vidjeti !
    Honda i Porsche su tu definitivno pored, i cak ispred ali ako moram samo jednu cjelu marku onda BMW !

  11. #261
    max amx
    Guest
    I pepeljara mi je ljepša od BMW-a nego u Alfe... o ostalome nema se šta govoriri .Bmw je Bog!

  12. #262
    NSX
    Guest
    i ja volim BMW, Porsche, Hondu, pa zanima me recimo sta ti sve znas o BMW, Hondi, Porscheu. recimo , koja marke po tebi rade najkvalitetnije motore, mjenjace, najbolje ovjese.
    Sta mislis, ali realno gledajuci, alfisti govore non stop kako recimo jedan BMW 3 ne vrijedi svojih para a da neka Alfa 156 vrijedi, neki kazu da je razlika kvalitete uzmedju BMW 3 i Alfe 156 vrlo mala, i da je BMW precijenjen, sta ti mislis o ovome?

  13. #263
    Mehanicar
    Guest
    o kvaliteti Alfe i BMW uopce ne vrijedi trositi rijeci !
    ako je BMW precjenjen zasto mu onda prodaja samo raste i raste !
    sto se motora tice ova trojka ima dosta razlicite koncepcije tako da je svaka od njih vrhunska (hondini 4cil. + NSX, BMW redni 6, V8,V12 i Porsche boxteri +GT Carrera ) ne znam koju bi izdvojio, mjenjaci su ista prica - kratko, prcizno, nepoderivo a ovjes isto ! ne mozes ih bas previse porediti kad su malo razliciti, u svakoj kategoriji imam svog favorita !
    a koliko znam o kojem autu, pa sta te konkretno zanima, nemozes ovako opcenito pricati ima previse toga !

  14. #264
    max max
    Guest
    Ako se ovo odnosilo na mene, više volim talijane i njihova konstrukcijska rješenja ,dizajn i duh koji imaš kad voziš alfu,ali iz iskustva govorim jer sad vozim Bmw-a i zadnji šaraf plastike unutarnjeg blatobrana je na mjestu i nema greške što kod talijanke nije slučaj,o kilometraži ukupnoj koja če preči ta dva auta sa istim motorima nema ni govora alfa izgori 50 000km ranije,zaboravio sam ranije reči za termostate koji im odlaze.
    Ovo je sve iz iskustva jer vozim i 156 i Bmw-a.(156 prijateljova)
    I još jedna stvar napominjem da su mi talijani u krvi.

  15. #265
    NSX
    Guest
    jos nesto mehanicar, koje marke po tebi rade najbolja i najkvalitetnija auta?

  16. #266
    NSX
    Guest
    zanima me recimo kolika je po tebi razlika u kvaliteti jedne BMW 3 serije i Alfe 156?

  17. #267
    NSX
    Guest
    Mehanicar, cuo sam kako su Porscheovi nepoderiva auta, da mogu prijeci 500.000km, reci mi, sta ti znas u vezi Porschea i njegove kvalitete?

  18. #268
    Mehanicar
    Guest
    sve sto dodje iz japana direk je sigurno najkvalitetnije napravljeno, a najbolje je tesko reci, jer zavisi od konstrukcije motora, tipa vozila, i puno toga , tako da tu ne mozes globalizirati - da mozes onda bi svi samo to kupovali i ostalo bi propalo !
    Mercedes, BMW, Audi, Honda, Porsche, Toyota su definitivno medju najboljim i najkvalitetnijim, mada je sve ostalo s istoka danas kvalitetno pa cak i iz koreje ali mi nije dovoljno konstrukcijski dobro ( nekako mi ni ne smrde ni mirise - mazda, nissan, mitchubishi i ostala kompanija ), a opet Alfa ima super rjesenja ali to nekako ne znam napraviti kako treba i onda je na losem glasu a sta ces !
    max max, pa frendu mi j na 156 1.8 otisao senzor okretaja na radilici, i pukla mu kutija filtera za zrak pa sam i s Tipom bio za njega Schumacher, servo letva, lambda sonda, nema sa nije promjenio i opet covjek hoce GTA - to je pravi Alfista ! ( kod alfe samo pogledas kako temperatura ne moze biti u jednoj tocki stalno nego stalno varira pa ti bude sve jasno kakvi su fuseri - to me uvjek fascinira na talijanima )

  19. #269
    max max
    Guest
    to si dobro primjetio na 140km/h stoji normalno digneš ju na 165km/h temperatura skače,vratiš se na 140km/h ona padne a na BMW samo moraš sačekati da dostigne radnu temperaturu i onda ga gazi a temperatura stalno ista bez obzira je li vani +40C ili ga voziš trečom u brdima iza šlepera stalno ista ,za ovo što si primjetio vidi se da si i ti talijan

  20. #270
    Mehanicar
    Guest
    nemam pojma, boxer je fina konstrukcija motora s radilicom u 7 lezaja pa je trajnost dosta veca,
    ima mi frend Boxtera i ne zali se nista na njega, tako da nemam iskustva kakvi su, ali bi trebali biti izdrzljivi jako !
    uostalom i Carrera GT ti ima 2 keramicke lamele u kvacilu upravo iz tog razloga da ih ne trabas mjenjati na 30 000 kao kod Ferrarija, jos daju garanciju na antifriz da se ne mjenja nikada, imaju hladnjak ulja , recimo GT Carrera ti ima normalno casaste podizace na ventilima dok M3 nema i moras kaljene plocice na vrhu ventila mjenjati svakih 40000km a sve u vezi smanjena ubrzavajucih masa i po svemu su jako, jako napredni i vrhunski !

  21. #271
    Mehanicar
    Guest
    jel da, ma ta temp. me ubija ne kuzim kako ne mogu uzeti-napraviti malo osjetljiviji termostat i slus ili ima hladjenje ne valja a i tako imaju vece toplinske gubitke od svih auta- sto se vidi po potrosnji ( samo pogledas hod i provrt i sve ti je jasno),
    kad otvoris haube na japancima nemas hladnjaka sta vidjeti a talijani imaju frizidere unutra i opet nevalja
    a s tim odmah i grijenje unutrasnjosti uzas- kad treba da grije nece, kad treba da je hladno grije - aaaaa
    na BMW je to mrak, stvarno ga gazis kako hoces a on ni da se pomakne !
    a grijanje radi ko toplana !

  22. #272
    Kas
    Guest
    Alfu boxer muče ležajevi radilice. Ima ih samo 3, pa je sklona uvijanju, i ako se ne pazi dok je hladna, odlazi zadnji ležaj jer treba vremena da dobije pritisak.
    Šteta nisu stavili 5 ležaja.
    Koliko ima ?

  23. #273
    CLIO SPORT
    Guest
    najbolji sportski auti su:

    1. CLIO V6
    2. CLIO SPORT

    ostali auti,ukljucujuci sve alfe,fiate i lancie i ferrarije su KANTE!!!!!!


  24. #274
    Kas
    Guest
    Imaju li japanci veći protok, ili?
    Kad sam svojevremeno imao Mantu 2.0E, nisi ju mogao vozit iznad 140, jer se temp počela dizat, a kiler fakat velik, i ventilator vrti stalno.

  25. #275
    max max
    Guest
    kao da ne mogu pogoditi toplinsku vrijednost termostata sa istom na prekidaču ventilatora te to sve napraviti u dobrom omjeru sa vodenom pumpom,osim na BMW isto to sam se uvjerio i na japanerima gazi ga do ibera ali temp.nečaš podiči ni za milimetar

Slične teme

  1. Najbolja grafička!
    By Oblivion in forum Hardware
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 15-11-2005, 11:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •