Stranica 7 od 21 PrvaPrva ... 5678917 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 151 do 175 od 503

Tema: 402 STREET RACE - 2004

  1. #151
    doc
    Guest
    nadam se samo da ih opet nece pola odustati s popisa kao prosle godine jer ima zanimljvih pila,
    poput Alfe 33 ili Fiat Palio... )

  2. #152
    MONSTER
    Guest
    e jeste papci!!!

    sada necu hvaliti STREETRACE zato jer sam u organizaciji vec zato jer ako malo bolje razmislite onda cete vidjeti da ce po ovim pravilima biti prave akcije!

    ali ovo ocekivati od nekakvih AUTO FANOVA poput vas-nevjerojatno?!?!?!

    pa jel znate sto je bilo u osijeku???

    pa sto je vama??????????

    samo po ovakvim pravilima ce biti prave akcije-pravih fajtova! a ne kada dodje onaj bosanac sa caterhamom i hayabusom ispod haube i salta na 6000 okretaja(a ide do 15000) i razvali swifta a u istoj su klasi (hayabusa je kasnije satrala i novu M3ojku a saltao je na 10000 okretaja)?!

    ili kada se pojavi lotus elise ili neki drugi extrem i jednostavno pomete tu klasu a ti se mozes slikat sa turbinama i bregastim i saltanjem?!

    ovako te barem stave u klasi slicnih auta ali vas ocito ne ×××× nikakav racing gust vec to da li ce vas tatin sinek odrat u toj kanti ili ne?!
    a onaj komentar da u utrci sve ovisi od saltanja - aj reci ti nama a o cemu jos utrka ovisi ako ne od starta i saltanja?????
    pa sto je vama?????

    tek sada ce biti prave akcije!

    PAPCI JEDNI!!!!



  3. #153
    Pocket Rocket Turbo
    Guest
    Daj ne gnoji.

    Nema Boga.Čak sam naručio danas auto bio u motorbox za drugi vikend, no ići će za moj gušt.Pa kakva su to ××××××?!?

    Htio sam voziti sa S2000, probati joj skinuti skalp, jer je Swift bio isti s njom, a ja skidao Swifta, tako da su ovo hrpa ××××××.

    Ti si stvarno blesav.Koga ××××× boli za Hayabusu?!?Pa taj auto je prodan u Belgiju odavno.Pa šta ako on dođe?!?Pa neka, to je trud.

    Po tvojoj teoriji, uzmem Punto 1.2, napravi 20 sekundi na 400m, ponovim u vremenskoj klasi 3x isto vrijeme i pobijedio sam?!?

    Daj molim te.Pa cijela HR se zgraža na pravilima, jedino su tebi do jaja.

    naravno da je Palio prijavljan, kada će govno voziti sam protiv sebe.Fuj.

    Prema tome, Streetrace me vidjeti neće.

    )
    Žao mi je što sam se prijavio prije koji mjesec, pa mi je ime gore, ali nema Boga dragoga da idem tamo voziti sa mesinama u autima od 120.000€ koji me dobiju u zadnjih 10 metara i imaju 5000ccm, a ja olakšavam auto, stavljam slikove, slažem auto...

    Ma nema Boga...Za koji ×××××?!?

  4. #154
    HaHaHa
    Guest
    Pocket nedaj se stari.
    Može i tvoj auto svašta napraviti!
    Srce lava,oko tigra!!

  5. #155
    Kakva Belgija?!
    Guest
    Nova dorada, Westfield Megabusa Plus, 1.3 motor 200 KS, 3.4 0 - 100 km/h...


  6. #156
    Black Knight_
    Guest
    Monster, znaci situacija je tocno kako sam i rekao. Sve je to radi hrvatskog jala.

    Zar niste mogli smislit bolja pravila? AFAIK taj caterham uopce ne spada u automobile niti veliko serijsko vozilo i nema sta trazit na streetraceu. Jeste li vidjeli da se na americkim streetraceovima utrkuju takva cuda? Mojne me, pa cudim se vise sto niste i motorima dopustili da se utrkuju? Pa zalijepit cu ja pomocne kotacice na GSX-R i reci da mi vozilo ima 4 kotaca i da ga ocu prijavit. Ili cu uzet neku formulu 3 polovnu.. mislim sta? Pa u hrvatskoj se sa 100kn mitarine moze poregat mlaznjak kao osobno vozilo. Dajte malo bolje ta pravila definirajte sta smije vozit sta ne...

    A sto se tice lotus elisa, on nije bas tako nedodirljiv, kadett C sa naturpijanim motorom iz GSIja ga moze odrat. ima i drugih auti koji se tu mogu ukljucit...
    U tome je i bila draz starih streetraceova sto su ljudi s vrlo ogranicenim budjetima i malo novaca se suprostavljali takvim serijskim pilama i cak vecinom pobjedjivali.
    Pa i ako izgube od serijskih pila i tatinih sinova, sta onda? Sljedece godine ce se vise trudit. To tako i tako nije jeftin sport sta god vi mislili o tome. Sta vi morate udovoljit svojim egoima pa takva idiostka pravila izmisljat ne bi li nekako pobijedili.

    Ova pravila cine od ovog natjecanja cisti krumpirluk, sprdacinu itd.



  7. #157
    Black Knight_
    Guest
    A sad da ti jos nesto kazem koliko su samo ××××× ta pravila. Uzmes neki auto koji moze napravit 14s na 400m ali ti na kvalifikacijama namjerno napravis recimo 16 sekundi tri puta.
    I sad se ti utrkujes u klasi index 16. I jednostavno svaki put samo ciljas da udjes pola metra ispred protivnika i tesko ces probit index ako ti i protivnik ne probije.
    Auto koji radi 14s na 400m se da kupit za 5000 eura..

    Mislim zar stvarno vi ne vidite da su ta pravila smijesna.
    Znas na sta me podsjecaju? Na ono kad moras bacit novcic sto blize zidu recimo, ali ako udari u zid ispadas...

  8. #158
    MONSTER
    Guest
    black i pocket.......pravila su jako jasna-vozilo mora biti registrirano i tehnicki ispravno za cestu! tako da tu ne ulaze migovi i hayabuse sa pomocnim kotacicima....

    pocket....pa i bit ces u klasi sa s2000 ili kadetom koji ulaze u taj index vremena!!! ali neces biti u klasi sa westfieldom 1.3 koji bi te i u rikverc ubio! kuzis??? bit ces u klasi auta koji su u sekundi isti! nece vise biti kao prosle godine joj gledaj stavili su nabrijani elise i clio sport u istoj klasi?! i onda ga elise recimo ubije ko bebu!?
    je li ti to mozda logicnije?????????


  9. #159
    GTT- the beast
    Guest
    Gle dragi Vetone ja nisam jedan od papaka kak si naveo i možda ćak i odem na race ali pazi jednostavan odgovor na ovo nelogićno klasificiranje:
    Recimo da napravim vrijeme 15.976 sec. i ulazim u klasu 15 dok sa druge strane neka pila pun ××××× ojra i kubika napravi 15.013 sec. i ako ga skinem sjebal sam se a ako ga ne skinem opet pušim jer je čovijek skoro sekundu ispred mene!!! Dali sad kužiš!?!?

    Jedina nada leži u tome da uspijem nategnuti vrijeme na samom poćetku klase kaj ja znam 14.057 ili 15.043 i tek onda se mogu nadati tomu da če drugi biti u klasi samnom i imati vremena krajem klase!!!
    BOLNICA kak bi Pocket rekel!

    Pozdrav!
    <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  10. #160
    Black Knight_
    Guest
    Monster meni je ocito kristalno jasan cilj novih pravila. I da, istina, uspjesno ste rijesili problem caterham vs swift.

    Mislim da ce se vecina ljudi sloziti sa mnom da bez obzira na to sto u samom nazivu tog "happeninga" stoji rijec "race" da je naglasak i bit svega toga u TUNINGU a vi ste upravo taj element eliminirali novim pravilima.

    Zato sad mi molim te objasni kakve veze ima taj vas novi streetrace sa TUNINGOM?






  11. #161
    Black Knight_
    Guest
    Mogu jos bacit jednu paralelu recimo sa pokemon ili magic the gathering kartama ako netko zna kako to funkcionira. Znaci cilj je sloziti deck kartica koje jako dobro rade jedna s drugom, znaci od milijun kartica slozit deck s kojim ces moci unistiti vecinu ili sve druge deckove. To je prvi element igre, drugi element je sama igra gdje opet mozes gluplje ili pametnije nesto odigrati isto kao i tvoj protivnik ali ako si lose slozio deck ni dragi bog ti nece pomoc da pobijedis.

    E vi ste lijepo eliminirali onaj prvi element igre - slaganje decka i ucinili da svi igraju s istim deckovima. Da je ta igra takva nitko ju ne bi igro, ovako ju cijeli svijet igra.



  12. #162
    Black Knight_
    Guest
    Bolide poput caterhama ste trebali eliminirati stavkom 'samo veliko-serijski automobili se smiju natjecati'. Jednako tako ste ga mogli eliminirati minimalnom tezinom. Ili minimalnom tezinom po klasi(mislim na stare klase po kubikazi)


  13. #163
    GTT- the beast
    Guest
    Blacky ovaj zadnji potpisujem u potpunosti samo badava nama sad pametovat kad je sve već rješeno...

    <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  14. #164
    Black Knight_
    Guest
    Ma eto, ja sam toliko razocaran da bi mogo tu 2 dana srat o tome.
    Prosle dvije godine se ekipa razocarala tek za vrijeme streetracea vecinom zbog lose organizacije ali evo sad su vec puno prije samog streetracea ubili svaku nadu da ce ove godine bit nesto bolje...

    Jedini razlog zasto se takav streetrace uopce odrzao i postao ajmo reci popularan/posjecen jest ukratko: u bespticju dupe - slavuj.

  15. #165
    INTERCEPTOR
    Guest
    ah te trkice na ravno

  16. #166
    INTERCEPTOR
    Guest
    BTW pravila su ××××××, prijašnja su bila bolja jer su pružala mogućnost da se iskažu auti koji su dorađeni u garaži.

  17. #167
    GTT- the beast
    Guest
    Evo malo sam čitao pravilnik i naišao na više zanimljivih podataka a jedno od tih je da se mogu osnovat timovi od najmanje tri vozila/vozaća koji tijekom sezone sakupljaju bodove i najboljoj ekipi se isplačuje 10000 ojrića!!!(POCKINJO si zainteresiran?)
    Pa i nije tak loše s obzirom da su samo četiri trke u sezoni i još plus osobne nagrade za eventualnu pobjedu!

    Dalje se organizator obvezuje isplatiti nagradu uvećanu za min. 100% od uplata u određenoj klasi.
    Primjer: 30tak vozila puta minimalno 250 kn iznosi pristojnih 7500 kn uvećanih još za sto posto što love a što sponzorskog materijala...

    Sve u svemu izuzmemo li sjebana pravila nije tak ni loše i ja mislim da vrijedi probat
    Jer jebat ga netko mora pobjedit a taj koji pobjedi bere vrhnje pa zašto to nebi bio netko od nas!?!?

    Probajte si razmislit(ja sigurno hoču) pa se možda vidimo...

    AJD` ŽIVIO ROĐO
    <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  18. #168
    HaHaHa
    Guest
    Bleki,slažem se s tobom o onim postovima na početku strane.
    Ne vidim koj k ima tražiti neki caterham na streetraceu,kad se zna da mu nitko nemože parirati.(može,ali ipak se to radi o autima snova).
    Kako je krenulo,za koju god. će se trkati formula 3000 i cestovni auto.

  19. #169
    TRANS AM
    Guest
    Bleki si je stvarno dao truda pokušavajući objasniti svu stupidnost ovih pravila i ne mogu da se ne složim sa svime što je napisao.

    Pokušati ću samo na primjeru koji mi je upravo pao na pamet, možda još jasnije dočarati svu bedastoču ovih pravila.

    Uzmem svog monstruma i nekoliko dana na zadanih 402 testiram, isprobavam razne varijante i mjerim vrijeme. Dolazim na street i umjesto indexa 12, odvozim kvalifikacije 15,nešto i uđem u klasu 15. Kako je moguće? Jednostavno. Stavim u auto ćukicu i kontroliram vrijeme, a obzirom na treniranje prije streeta, ciljano vrijeme uopće nije problem piknuti. Na kraju turističkom vožnjom uzimam pobjedu u klasi 15, što je pune tri sekunde sporije od objektivnih mogućnosti auta, ali ko ga ××××, nisam forsirao auto i možda ispao u četvrtfinalu ili prije, več sam uzeo pobjedu, a to što je to 3 klase ispod, malo je važno. Baš sam faca, samo takva! <br><hr>

  20. #170
    Black Knight_
    Guest
    Ukoliko ce ljudi imati stoperice u autima ili ce se vrijeme cak odbrojavati na nekom velikom vidljivom displayu na stazi predvidjam cak i koristenje - KOCNICA! Da, ljudi, dobro ste culi, kao vazan dio taktike na ovogodisnjem streetraceu postaje i - KOCENJE. Tuneri, preporucam upgrejdat kocnice radje nego motor!
    Hmm, kad covjek bolje razmisli, mozda se zato i kaze 'brake out' kad probijes index, jer nisi stigo zakocit dovoljno prije cilja!

    ) ) )

  21. #171
    TRANS AM
    Guest


    Thx Bleki, kaj si mi podsjetio na još jednu varijantu ove nebulozne priče.

    Pojavim se na streetu, odvozim 12 do ciljne linije, odem popit' kavu i pročitat' novine, vratim se i prevezem auto preko linije u vremenu 15,01. Uzmem pehar, pokupim lovu, slikam se za novine, pokažem organizatorima i odem ja "faca samo takva" kući-doma. <br><hr>

  22. #172
    organizator
    Guest
    Dečki, pravila nismo mi izmislili, ona se već dugo koriste širom svijeta, zato nemojte spominjati tu nekakav "hrvatski jal" i slično.
    Ako je nekom stalo do pobjeđivanja u 3 klase ispod, takvi nam ne trebaju na streetrace, to su papci.
    I ne kužim zašto ste zapeli za tuning, nije ovo race tuniranih auta, nigdje ne piše da se auto mora tunirati da bi nastupio, jednostavno se traži najbolja kombinacija među vozačem i vozilom, bilo to vozilo tunirano ili ne.
    Kome se ne sviđa, nitko vas ne tjera da dolazite.

    PS. Vidimo se u Gorici )

  23. #173
    TRANS AM
    Guest
    bla,bla,bla ... otprilike, u najkraćoj varijanti prokomentiran gornji post potpisan pod nickom "organizator". Bez i jednog argumenta i jednog, makar malog pokazatelja razumijevanja svih manjkavosti na koje smo, istina sarkastično, Bleki i ja pokušali ukazati.

    Dragi organizatori, slažem se da s vašeg stajališta (kao uostalom ni iz mog kuta gledanja) nisu poželjni oni koji bi s jačim autom nastupili u klasi ili nekoliko klasa sporijim automobilima i ciljali idealno vrijeme, isto tako smatram nesportskim upotrebljavati kočnice u utrkama ubrzanja, ali govoreći hipotetski o tim mogućnostima pokušali smo vam ukazati na postojanje realnih šansi da će netko ili više njih, motivirani pobjedom u klasi (pa makar to bilo i nekoliko klasa niže) upotri××××ti sve metode da bi došli do ostvarenja svog cilja.

    Poanta je u tome da niste predvidjeli mogućnost pojave takvih nesportskih aranžmana, niti smislili mehanizme za sprečavanje istih, jer nigdje ne piše da takvih ili sličnih događanja neće biti.

    Ovo su samo dobronamjerne sugestije o kojima bi bilo zgodno razmisliti prilikom organizacije idućeg (budući da je za ovaj prekasno) streetrace-a. <br><hr>

  24. #174
    TRANS AM
    Guest
    Da i još nešto. Da se ne bi krivo shvatili. Podržavam svaku inicijativu koja kao svrhu ima promociju automobila i automobilizma, pogotovo podržavam angažman na organiziranom i sigurnom održavanju utrka ovakvog tipa, jer znam koliko entuzijazma, vremena i novaca treba potrošiti za organizaciju takvog happeninga i isto tako znam da je lako kritizirati s distance, a još lakše "nakon bitke biti general". Stoga želim organizatorima zahvaliti na inicijativi i samom angažmanu u organizaciji streeta, koji nije mali, a ni lagan, a primjedbe, odnosno ukazane manjkavosti, da shvate krajnje dobronamjerno. Toliko! <br><hr>

  25. #175
    Black Knight_
    Guest
    Ako nije naglasak na tuningu onda ja ne kuzim ni zakaj je organizator(barem bio) Gabrek TUNING a ne recimo auto-moto klub dubrava ili nesto slicno...

    A sto se tice namjerne voznje u nizoj klasi, mozda ja i trans am malo pretjerujemo, ali realno, zasto bi netko pokusavao nategnut recimo 14.92 sekunde u kvalifikacijama da bi upao u klasu index 14 kad nema sanse da tamo pobijedi jer mu je to naj-najbolje vrijeme a neki drugi auto u toj klasi ko iz picke radi 14.2s svaki put?

    Nadalje, ne kuzim ni po kojem principu bi trebalo ispast da neki vozac ako pobijedi u klasi stvarno dobar vozac? Netko mozda ima pilu koja moze napravit 14s na 400m ali je FAKAT los vozac i lik s tom pilom radi 16s na 400m. I sasvim slucajno se pogodi da pobijedi u klasi index 16 ili izbaci dobar dio ostalih sudionika te klase, a njegov auto realno uopce ni ne spada u tu klasu?

    Svi ste vidjeli ona dva M3a sto su bili prve godine, plavi i zlatni. Ovaj vozac zlatnog je katastrofa vozio i lik bi vjerovatno upo u nizu klasu od plavog, a auti su isti?

    Jedino sto ta vasa pravila garantiraju jest da ce utrke bit blizu tj. napete sto u stvari uopce i nije toliko bitno.
    Ali zato, moze se dogoditi da los vozac u tom recimo zlatnom M3u se utrkuje sa vrlo spretnim vozacem swifta u ISTOJ klasi. Da, bit ce napeto, al koga to zanima i sta zbilja znaci rezultat te utrke? Sta znaci ako taj los vozac u M3u pobijedi recimo?

Slične teme

  1. STREET RACE 402
    By CLIO SPORT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 29-12-2010, 20:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •