Stranica 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 260

Tema: ubrzanje

  1. #51
    INTERCEPTOR
    Guest
    Mehaničar daj ne seri. A koju si ti to alfu vozio molim te? Alfini mjenjači su danas itekako dobri. Možda ti je mjenjač na bravi bolji od alfinog?

    Koje su to konkretne mane alfinih mjenjača?

  2. #52
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Ma mehaničar se kuži u Alfe ko ja u junice.Bilo bi mu bolje da začepi klopotec.

  3. #53
    doc
    Guest
    mehaničar misli da Bravo ima 8. brzina pa je zato bolji mjenjač od Alfinog!


  4. #54
    T-IE
    Guest
    A pogledajte malo Golf 1 GTI. U stanju je pola današnjih "jurilica" obrijat. A Corrado VR6...a joj...

    I Lupo GTI ima odlične performanse...

  5. #55
    Rossonero
    Guest
    INTCP, ne kakaj. GTV 2.0 i Calibra 16V imaju isto urbzanje do stotke, a Calibra vecu krajnju; 227 km/h iz 150 konja hvata s lakocom i uopce ne gubi dah na velikim brzinama. Alfa ima ultra kratku getribu (zanima me kolko bi Calibra dobila na ubrzanju s takvim kratkim omjerima) i zato dobro potegne iako je teska, ali zato zdere valjda i 20, 30 posto vise od Calibre. Meni je osobno Calibra i ljepsi auto. O aerodinamici ne trebamo pricati, a u zadnje vrijeme se cak i na ovom forumu pisu hvalospjevi o 16V motoru iz Calibre. Cak niti mjenjac nije bil uopce los. Naprotiv, daleko najbolji od sva 3 Opela kaj sam imal. Dok GTV s druge strane ima bolji mjenjac i bolje lezi.

    I za kraj... mjenjac u 166 nije nikakav spektakl. Solidna prezicnost i po meni predugi hodovi rucice mjenjaca. A getriba ko getriba, kratki hodovi da se kompenzira masa i prosjecna potrosnja radi toga ne pada ispod 11 litara. Karavan mi u prosjeku guta 9, a samo je mrvicu laksi!


    I opet... ispravna Calibra turbo papa sve Alfe kaj mozes naci na trzistu! Samo kaj je tesko naci Calibru turbo u donekle solidnom stanju. Vidis ti INTCP koji se to zalog sporta krije u jednom Opelu???

    Sule, cuvaj se te Calibre!

  6. #56
    INTERCEPTOR
    Guest
    Rossonero ne raste ti potrošnja zbog mjenjača nego zbog motora. Pa pogle kakav šrot od motora imaš u karavnau za sportsku vožnju? Taj motor je stvoren da malo troši, što se ne može reći za alfin. Pa što misliš zašto se zove ecotec? Nije mjenjač spektakl, al je dovoljno dobar. Nisam nigdje rekao da je spektakl. Precizan je kratkih omjera sa solidnom brzinom izmjene. To je sasvim dovoljno da se proglasi dobrim mjenjačem. Ima još mjesta za poboljšanje, ali i ovako jesolidno. Pogotovo za 156. Da alfa im duge omjere to ne bi išlo ni dreka jer ne bi nikad došla u područje viših okretaja gdje alfe rade najbolje i to bi bio promašen koncept.

    GTV 2.0 ima 8,4 ubrzanje, a calibra 8,5 ) Calibra hvata toliku max. zbog odlične aerodinamike koja je kod tih brzina gotovo najvažnija.

    Nemam ništa protiv tog motora u calibri. Osobno mislim da su u opelu ×××××× što su ga napustili i počeli ugrađivati lenobine od ecoteca. Samo ime ecotec mi se gadi.


  7. #57
    Rossonero
    Guest
    Potrosnja ti raste radi kratkih omjera INTCP! Nije isto ako se auto pri recimo 130 vrti na 3500 ili 5000 okretaja. Kraci omeri --> veca potrosnja. Kapis?

    "Precizan je kratkih omjera sa solidnom brzinom izmjene."
    To sam imal i u Calibri, a po tom mjenajcu pljujes.

    227 hvata dakako prvenstveno zbog aerodinamike, ali nisu niti dugi omjeri tu preskoceni. GTV da ima istu aerodinamiku ne bi mogla uloviti tu brzinu jer bi se morala vrtjeti valjda preko 8000! A tu nastupa klinicka smrt za Alfu. To je VTEC zona! )

    Ecotec nije uletel bezveze. Ocito je stari motor previse zagadjival i trebali su uvesti to cudo koje imam pod haubom. I moram priznati da taj motor super pase u karavana. Solidno grize, a ne guta previse. O sportu niti S, normalno.

  8. #58
    INTERCEPTOR
    Guest
    Pa ne voziš se cijelo vrijeme u 5. da ti trebaju dugi omjeri za nižu potrošnju.

  9. #59
    Mehanicar
    Guest
    INCP naravno da mjenjac ima veze s potrosnjom i to dosta, pa gubici u transmisiji ti iznose do 30% + sam proracun prijenosnih omjera, koji ovisi o perfomansama pa ti sada racunaj !
    a sto se tice mjenjaca , Fiatovi su daleko nenadmasni , nemaju uopce konkurencije , pogotovo kad dospiju u ruke "njeznih" vozaca !!!
    a "losi" su mi svi osim BMW ali dobro zbog polozaja im je puno laske imati kratke i precizne hodove, i Hondinih koji su mozda i najbolji i vecine japanskih vozila - osobno mislim da je stvar samo u materijalima i zavrsnoj obradi jer nema tu puno neke filozofije ( dosjedi, tolerancije pa i sami materijali su dosta losiji i onda to vuce sve zasobom )

  10. #60
    INTERCEPTOR
    Guest
    A ja mislim da je najveća caka u vezi između kučišta i ručice. Zato postoje quickshift kitovi polužja kojima se dosta skraćuju hodovi i poboljšava preciznost.

  11. #61
    Mehanicar
    Guest
    INCP jesi kad vidio dijagram mjenjaca s odnosom snage i brzine, pa zasto ti snaga na tocku raste u vecoj brzini i nije konstantna , a trebala bi biti ?

  12. #62
    INTERCEPTOR
    Guest
    Nemam pojma zašto me to pitaš.

  13. #63
    Rossonero
    Guest
    Mehanicar, kolki se otprilike postotak snage motora koristi na svladavanje otpora zraka pri brzinama preko 150 km/h? 70, 80%? Otpor pri kotrljanju tu postaje apsolutno zanemariv naspram otpora zraka, jel tako?

    INTCP, ako s Alfom hocu normalno trositi, ne mogu se normalno voziti. Jer ono kaj je u Opelu normalna voznja, normalnom brzinom i normalnim saltanjem je voznja do 3000, uvrh glave 3500 okretaja. Dok kod Alfe sve ispod 3000 okretaja je pakao i puzanje po cesti samo da bi se prisparalo na bengi. Jednom sam na dionici od Cakovca do Varazdina uspjel spustiti 166 po putnom na prosjek od 8.9 litara. Saltal sam najvise na 3000 i nisam vozil iznad 110. Pa si ti misli. )

    Ali ju je zato gust vrtiti, a to kaj onda papa je drugi par rukavica!

  14. #64
    Mehanicar
    Guest
    istina , s ovim kitovim se slazem, a zasto je to njima tesko odmah napraviti to ne znam , samo je bit poluzja sto se tice hoda rucice a presiznost ovisi o sinhornima,spojkama,vilicama - njihovom izvedbom, tolerancijama i materijalima !

  15. #65
    INTERCEPTOR
    Guest
    Rosso, ja mislim da ti je vectra dosta lakši auto od 166. 166 ima preko 1400 kg. Ne vjerujem da vectra ima toliko.

  16. #66
    INTERCEPTOR
    Guest
    Zato jer sa tim kitovima dobiješ dosta tvrd mjenjač. Meni to primjerice odgovara. Mjnejač u Type R-u mije recimo premekan. Treba to biti malo kruće. Onako imaš osjećaj da ćeš strgati onu ručicu koja je pak premala i prea.

  17. #67
    Rossonero
    Guest
    Karavan je tezak 1395 kila! Alfa ima jedno 1450. Ne znam tocno u kilu za 166.
    1400 kila, 136 konja, dugi hodovi i 10.5 do stotke. Nije lose INTCP, ha?


    Mehanicar, budes iskopal taj podatak iz koje prasnjave kjige?

  18. #68
    Mehanicar
    Guest
    YES Ross... , ja mislim i vise od 85%, raste i otpor kotrljanja, ali neznatno s otporom zraka, imas neke F(k) koeficijente kotrljanja koji se odredjuju empirijski, ali posto ti se s brzinom tezina smanjuje zbog uzgona taj se izraz ne mjenja bitno, dok se sva prostala snaga trosi samo na otpor zraka ako nema ubrzavanja i uspona !
    a otpor zraka ti exponencijalno raste s brzinom i ovisi jos o gustoci zraka , ceonoj povrsini i koeficijentu otpora!

  19. #69
    Mehanicar
    Guest
    ne, pa 13.2. sam dobio 5. iz ispita,jos mi je frisko ali i staro ( ne mozs to zaboraviti kad te zanima ) i bas me pitao ovo sto sam ja INCP. u vezi mjenjaca i snage,
    pa snaga ti je veca kod visih brzina jer su gubitci u transmisiji manji sto je redukcija manja !
    zato kad ti i mjere snagu na kotacima bolje je da je auto u sto visoj brzini, pricali smo vec o tome , da je mjerenje preciznije i sami gubici manji !

  20. #70
    Mehanicar
    Guest
    a s kitovima dobijes " tvrdji " mjenjac, odnosno potreban je veci moment ( sila) da pokrenes polugu jer je ona kraca, ili je hod manji koji se opet negdje mora izjednaciti s onim potrebnim za prebaciti spojku na oba zupcanika, a sila za ukljucenje ista, a ona arhimedova je svima poznata

  21. #71
    CLIO SPORT
    Guest
    ovaj post od INTCP molim uramiti negdje!!!!

    Black Knight ne seri jer iskustva s alfama nemaš ni pol kurca da bi mogao mjeriti kakve će biti za 10 godina. Snaga je sbnaga, možda na opelu opada, al na alfama ne, a kad padne napravi se geneealka pa onda opet reci vidjet ćemo za 10 godina. Buraz ti je imao 1.4 koja je bila najsporija alfa u ponudi. Ti očito nemaš blage što je to Alfin V6.


    ......ovaj post najvise je upucen tebi INTCP....nisi u zivotu vozio nista osim tog minija i kante od alfe...a ××××s 100na sat...!


  22. #72
    ZEGA
    Guest
    :URL=http://wps.aw.com/wps/media/objects/877/898586/topics/topic02.pdf:utjecaj otpora zraka:/URL:
    ZEGA

  23. #73
    Romeo
    Guest
    Jest stvarno Interceptor prica koda je popio pamet cijelog svijeta. Pa covjece vozis staru Alfu 75 i starog Minija i mislis da si sad doktor nauka sto se tice automobila. Jos ti govoris kakva treba bit prava Alfa, ma sta ti znas o Alfama, samo citas podatke, a nekog iskustva sa Alfama nemas, zato nemoj bezveze nesto tvrdit sta neznas. Jos si jednom provalio da su Alfe prije 10 godina bile podjednake kvalitete kao BMW-ovi u ono vrijeme, pa covjece ti nisi sav svoj, tebi je sve ×××××× osim Alfe, pa Alfa nikad nije bila BMW niti ce ikad biti, dobra je, ali na svoj nacin, ali sto se tice kvalitete, nikad nije bila, niti ce biti ravna BMW-u.

    Jos nesto, ovo nije za iNTERCEPTORA, hajde on voli Alfu, pa ponekad malo pretjeruje u toj ljubavi, ali nervira me ovdje sto ima dosta "" filozofa "" koji svakakve stvari tvrde o nekim autima, a nemaju pojma, nego samo ×××× i pljuju po nekim markama a druge dizu u nebesa, pa ljudi mozete li ikad biti realni

  24. #74
    Girrari
    Guest
    Sve stručnjak do stručnjaka, a iskustvo pregolemo.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

  25. #75
    Mehanicar
    Guest
    znaci Girra treba ici raditi sa 15 godina da dobijes iskustvo , a tko jeb... sklovanje kad ti i tako tamo sole gluposti !
    pa zato nam i je drzava u kur... kad su svi pametni i svi strucni na temelju novina i casopisa koje isto tako pisu strucnjaci,i sve se povrsno zna, a ne vrijedi nitko po k..... !
    sto se tice kritika na aute, ja sam vise da iznosimo mane, jer je puno vise dobrih osobina svakako i jos jednom svi su autio danas dobri , e sad kako tko to shvaca !

Slične teme

  1. ubrzanje golf 2 td intercooler
    By fraer in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 31-05-2004, 13:08
  2. ubrzanje
    By autozinex in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 10-05-2004, 05:31
  3. Kako se točno mjeri ubrzanje??
    By xxxx in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 21-09-2003, 10:17

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •