Stranica 1 od 43 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1055

Tema: Dvostruka dvojba

  1. #1
    mc
    Guest
    Dakle, u planu mi je ove godine kupiti auto. Prva dvojba se odnosi na tip vozila, a kandidati su karavan na bazi kompakta ili kompakt. Oko ovog ne trebam vasu pomoc jer to ipak ovisi o mojim potrebama za prtljaznim prostorom. Druga dvojba se odnosi na to da u obje grupe postoje dva kandidata i tu bi rado cuo vase sugestije.
    Osnove odrednice su slijedece: 1,6 motor, klima, sto vise prostora, cijena oko 17000 uraca.
    Kandidati kod karavana su COROLLA WAGON & MEGANE GRANDTOUR, a kod kompakta su MAZDA 3 & HONDA CIVIC.
    Do sada sam imao prilike pogledati i voziti neke od kandidata, pa cu vam iznijeti svoje dojmove:
    Corolla Wagon - izgledom ni ruzna ni lijepa, unutrasnjost (Supreme) vjerojatno kvalitetna ali nemastovita do bola. Sjedala odlicna, prostora ima puno i naprijed i nazad. Prtljaznik ispod ocekivanja (402L) ali bi posluzio svrsi (Megane 500, Civic 370, Mazda 3 sedan 400). Danas je idem voziti i vjerujem da tu necu biti razocaran. U opremi su jos i 4 airbaga, alu-felge, muzika s komandama na volanu, ABS+×××××rije...
    Megane Grandtour Comfort Dynamique - puno ljepsi od Corolle, unutrasnjost zivahna i ugodna. Sjedala odlicna, a prostora ima puno i naprijed i nazad. Prtljaznik je najveci od svih, a cijena najpovoljnija. 1,6 ide pristojno iako sam vozio malo i 1,9dci koji bi bio idealan. Kocnice su izvrsne. Renaultov glavni nedostatak je taj sto mu kvaliteta nije na razini ostalih.
    Mazda 3 - super mi izgleda, unutrasnjost je izvrsna. Sjedala su super, ali je odozada malo knap za vislje ljude. Prtljaznik od sedana je pristojan. Motor 1,6 je malo lijen - narocito za ovjes koji je vrhunski za tu klasu. Kocnice odlicne.
    Civic jedini nisam imao priliku vidjeti i voziti. Izgled mi je tak-tak, a ostalo treba jos malo prouciti.
    Sad vi...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  2. #2
    Brock
    Guest
    Samo želim lijepo zamoliti cijenjene forumaše da ovu temu shvate ozbiljno, a ne kao potencijalno ratište za prepucavanja oko najrazličitijih off - topic-a.

    Hvala.

    mc - auto se kupuje dugotrajnim razmišljanjem, ali prvenstveno srcem. Uzmi onaj koji ti se najviše sviđa i onaj za kojim se najčešće okrećeš na cesti.

    Moje mišljenje:

    1. Mazda 3
    2. Megane Grandtour

    Ova ostala 2 nek ti ne ulaze u konkurenciju, jer si već pokazao da ti nisu nešto. Corolla je dosadna, a Civic mi nije nešto osim ako nije R-type.<br><hr><font color="blue">Never drive faster than your guardian angel can fly...
    </font>

  3. #3
    B.Sgost
    Guest
    mene muči ista dvojba.Sada imam P307 1.6, no za par mjeseci ga vraćam te za cca17000E tražim slično vozilo. M3 1.6 sam probno vozio, no teško je uopće uplatiti bilo koji model bez 6 mj. čekanja.Htio bih japanca , ali mi se Corolla ne sviđa, a Avensis mi je skup i velik za moje potrebe.Čekam možda novu Astru ili Seat Alteu?

  4. #4
    mc
    Guest
    Tnx Brock. Prije nego sto otpisem Corollu i Civica, volio bi ih provozati. Ako tu pokazu da imaju dobre adute - nikad se ne zna. Renaultov motor mi se cini zivlji od Mazdinog, ali Mazda lezi u p.m..

    Astra ce vjerojatno biti dobar auto, ali ja bas ne bi bio pokusni zeko. <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  5. #5
    Fresh
    Guest
    Ako ti je Corolla ne maštovita iznutra, onda će ti Civic biti ogoljen do kosti.

    Čudan je auto, jer je u biti kompakt, a sicevi su razmješteni u stilu monovolumena (između prednjih siceva nema ništa) - meni se to osobno ne sviđa. A i gepek mu je najmanji, a uvjet ti je da ima prostora.

    Prijatelju ne znam šta bi ti preporučio. Mazda 3 mi uopće nije legla, Corollu smo ranije prokomentirali, za Civica sam ti rekao mišljenje.

    Ja bi išao na Megana. <br><hr>

  6. #6
    Mario Haas
    Guest
    MC, ti si čovjek za Renault.

  7. #7
    Megane_SB
    Guest
    Slažem se sa Mariom

  8. #8
    alien5
    Guest
    Pa ako ti može poslužit još jedna sugestija: sad su ti Octavie normalne i karavan u akciji: 1,9 TDI je oko 17ooo eura, a 1,6 još i jeftiniji. Šta se tiče prtljažnog prostora, ovo auto je van konkurencije u odnosu na pretodno predložene marke - kad vidiš prtljažnik imaš osjećaj da još cijeli auto može ući u njega. Svi hvale pouzdanost motora Octavie, naročito dizela. Unutrašnjost nije na razini npr. Mazde 3 ali niko ti ne brani da dodaš štogod žestoko unutra šta će bez problema dignut ukupnu sliku. Uglavnom, ja bi prije to nego prethodno predložene. Doduše, ti imaš svoju viziju auta pa biraj. Glavno da imaš lovu.

  9. #9
    _Stevo
    Guest
    Ja bi vodio dvojbu između Megana GT i Toyote Wagon. I onda bi uzel onog koji nudi više mjesta i komforniji je(dakle Megan najvjerojatnije, mada bi najrađe da ima Toyotinu značku ).

    Dakle, Megan GT


    Da se pohvalim usput da uskoro dolazi nova vozilica, u mc-dvojbenoj klasi

    :Edit:
    Ja bi osobno iz konkurencije izbacil Civica jer ak nije Typre-R kak je neko reko onda je zakitu. Za Mazdu 3 još nisam siguran, nije mi baš nekak legla.

    Kaj se tiče novih kolica, nije Renault <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

  10. #10
    Megane_SB
    Guest
    _Stevo, naš čovjek )

  11. #11
    mc
    Guest
    Octavia mi se isto vrtila po glavi neko vrijeme. Ono sto me kod nje smeta su jako tvrdi sicevi od kojih nakon duzeg puta imas problema s kicmom. Zena je nekoliko puta presla relaciju Zg-Ma i svaki put je rekla da joj je grozno neudobna i da puno lakse podnese isti put s Twingom.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  12. #12
    Mario Haas
    Guest
    MC, to ti je zato jer se ganjaš ko divljak. Iskoristi put za razgledavanje znamenitosti, stani koji put uz cestu, smaži sendvič i popij nešto, kavica u Borju i tak to... Kamo ti se uvijek žuri?!

    )

  13. #13
    Dr. Strangelove
    Guest
    mc..mislim da ta serija Octavie koja je na akciji..osim što ima noviju unutrašnjost ima i novije siceve (moguće da se radi samo o presvlakama)....<br><hr>

  14. #14
    alien5
    Guest
    Ima Octavija nove siceve, ali stvar siceva je stvar ukusa. Ja ne podnosim mekane krevete, već samo tvrde. Tako mrzim i mekane siceve jer cili u njih upadnem pa me tek onda boli sve živo.
    A koliko znam svi francuzi imaju mekane siceve.

  15. #15
    _Stevo
    Guest
    I da malo slikica pomećenmo:



    Ovaj stražnji kraj mi je nekak prekratak...trebali su ga malo izduženijeg napravit





    mc jesi razmišljao možda o Civic Sedan? Ak toga uopće ima kod nas




    Mora bit neka tamnoplava metalik boja




    Ova Corollica bi lijepo izgledala sa nekim decentnim felgicama Bila bi mi velika dvojba oko Megana i Corolle <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

  16. #16
    C3
    Guest
    Megane Grandtour je opaki izbor, a i Mazda 3 sedan nije za odbaciti! Sretno s kupovinom )

  17. #17
    Brock
    Guest
    Stevo... svaka čast na slikama!

    ... da je na Mazdi 3 duži prtljažnik, izgubila bi na dinamičnosti.

    Vidim ja... bumo imali puno posla na Autoshow-u.. )

    I dalje ostajem pri Mazdi i Megane-u.

    Octaviju nemoj... stvarno je neudobna i tvrda.

  18. #18
    C3
    Guest
    Brock, majstore! Vidim da se slažemo u izboru

  19. #19
    _Stevo
    Guest
    Thnx Brock.

    Malo OT, Brock imaš ti digitalac? Nekaj si planiram da se u petak zaletim na SZ dok još imam Golfa pa da ga neko malo poslika ak ima fotić I da vidite kak km-sat laže za 30 km-a ) <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

  20. #20
    mc
    Guest
    Boje bi isle ovako:
    Megane: bordo metalik, sampanj
    Corolla: svijetlo plava metalik
    Mazda 3: crvena obicna
    Civic: crveni obicni<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  21. #21
    INTERC000LER
    Guest
    Mazda 3 pa kakva god......

  22. #22
    mc
    Guest
    <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  23. #23
    mc
    Guest
    <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  24. #24
    Brock
    Guest
    Još malo slikica Mazde3... je... volim ja Renault, ali ova Mazda mi je stvarno prekrasna...








  25. #25
    mc
    Guest
    <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

Slične teme

  1. dvojba
    By neodlučni in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 20-07-2003, 11:19

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •