Stranica 3 od 19 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 468

Tema: Megane Coupe 1.6 vs. Bravo 1.6

  1. #51
    GTT- the beast
    Guest
    POTPISUJEM!!! <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  2. #52
    Girrari
    Guest
    Nisam ni sumnjao...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

  3. #53
    Mario Haas
    Guest
    Morat ću i ja kupit tog Brava, meni je treća jedva 140!

  4. #54
    POCKET
    Guest

    Mario, .

  5. #55
    Mario Haas
    Guest
    Ljudi, što je slabiji auto to su mu brzine brže, jeste primijetili to čudo!?


  6. #56
    POCKET
    Guest
    Ne ××××!

  7. #57
    Mehanicar
    Guest
    MH, brzine su mu sporije , a duze !
    ma to su samo "losi" mjenjaci, skrtarenje 1 mjenjac za 5 auta !

  8. #58
    Mehanicar
    Guest
    lakse je promjeniti diferencijal !

  9. #59
    doc
    Guest
    mario, 306 je nesto izmedju Brava i Tipa.

    stranglove, i ja sam bio u sličnoj dilemi. Kod Megane mi se nije dopala skučena unutrašnjost i slabi motori do faceliftinga. A za noviji model nisam imao para.

    Kod Brava ti je najveci problem naci dobrog, ali mislim da je slično i s meganom kojih ima jos i manje. Ja i rosso smo jednu nedjelju prosli sve salone po ZG i sve sta sam vidio je bilo u komi. Isto je s autima s oglasnika (koji su vecinom u tim salonima) i po sajmovima. Sve krš iz uvoza. Planirao sam uzet negdje 96/97 godiste, a onda posudio jos nesto para i uzeo 2 godine starog (2000.g.) sa 50.000 km, serivsnom, nije uvoz...
    Uglavnom super sam zadovoljan, sad ima skoro 90.000 km i osim servisa i izmjene amortizera nije bilo nikakvih problema.
    Jedan od razloga zsato sam uzeo Bravo je bio i taj sto sam samo dobra iskustva imao s Tipom i Unom.

    ps. i ja sam jednom oprao megane 1.6 16v, ali sedan

  10. #60
    doc
    Guest
    ako te zanimaju nekakvi specifični detalji za bravo, pitaj jer ne znam sto da pisem:

    evo npr. cijene dielova u ovlaštenom servisu:
    filter ulja - 72 kn
    filter zraka - 96 kn
    4 litre Selenia 20 k - 205 kn
    prednji amortizeri, kayba plinski- 900 kn par.
    zupčasti remen - 385 kn

  11. #61
    HDI
    Guest
    Dr. Strange, nije mi jasno zašto si se ograničio baš na ta dva modela, meni se nekako čini, kada bih kupovao polovan auto iz te klase, da bih tu dvojicu nekako izbjegavao, osim ako nebi bili baš u perfektnom stanju od prvog vlasnika kojeg poznam i sl.
    Meni bi nekako u toj klasi prvo pali na pamet japanci, Toyota Corolla, Mazda 323, Honda Civic......

  12. #62
    MATE BULIĆ
    Guest
    Doktore, imao sam megane coupe 1,6, 90ks, 8v, i o tom autu ti mogu samo reci bjezi od mene. U 50.000 tkm. 3 puta mi je otisao auspuh i dva puta crkla baterija. Plastićni djelovi interijera svako malo mi je nesto pucalo. A bio je novi. Lezanje na cesti je katastrofalno i to se auto moze nazvati bilo kako samo ne coupe.
    Doduse sam ga malo stiskao al ipak u 50.000 km 3 puta riknuti auspuh je ipak malo preveć! Jedina dobra strana tog auta je šta se ljepe djevojcice )na njega. A ni fiat bravo ti nije neki pametan izbor.
    Što kazeš na jednu mazdu 323 F u toj klasi?
    GOOD LUCK!!!!!!

  13. #63
    _Stevo
    Guest
    Morat ću i ja kupit tog Brava, meni je treća jedva 140


    Golfinjo ide do 160 u 3ćoj ) <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

  14. #64
    MATE BULIĆ
    Guest
    E DA DEČKI, SKORO ZABORAVIH...14 02 U DVORANI DRAŽENA PETROVIĆA IMAM KONCERT (VALENTINOVO),PA MOŽETE SVRATIT.SVI ČLANOVI FORUMA ĆE DOBITI GRATIS NOVI CD.
    VESELIM SE VAŠEM DOLASKU

  15. #65
    alfist_zg
    Guest
    Dottore , kao prvo , drago mi je da smo se upoznali u petak....nadam se da ces opet ponekad navratiti na SZ.

    A kao drugo, ja bi ti dao ovakav savjet: moli boga da nadjes solidan auto bilo jedan ili drugi, i onda gravitiraj prema Bravu, ako je sve ok.
    Ja sam sjedio u tom meganu coupe, bas ovakav je imao jedan frend , i ono sto mi se ucinilo to se dobro sjecam je da je iznutra nekako jako skucen, sto nisam bas ocekivao...ali eto mozda grijesim, pa neka me onda neki vlasnik ispravi.
    Bravo sam vozio dosta puta, i sigurno je da je ok, ali isto meni osobno ima par sitnica koje mi se nisu svidjele, tipa onaj kazic ukomponirani u konzolu...
    svejedno, izmedju ta dva , ja bi uzeo Brava.
    ciao<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="red">Alfistički delirij</font>

  16. #66
    INTERC000LER
    Guest
    Ista ova iskustva kao sto veli MATE BULIC sa meganom sam imao i ja smao sto sam ja 3 auspuha prmjenio nakon 42000kma auto sam isto kupio nov i auspuh sam naurcivao kod ovlastenog servisera i dilera. MA to je auto ...da Bog sacuva dobar je u neku ruku al ima mana pun ×××××! A lezi ko .....opel olympia, ovjes premakan ljulja se ko jabuka na grani, a prednji kraj voli pobjeci kad pretjeras u krivi klizne ko lud prema vani!
    Bravo je bolji nema sta!

  17. #67
    OS-300
    Guest
    Baš sam se dobro zabavio čitajući ovu temu. ) ) )

    CEP, najbolji si!

    Boli me ××××× šta tko piše, ja svog ne mijenjam!
    Prošao je 108 500 km i osim redovnog mijenjanje remenja i vodene pumpe i amortizera na 100 tkm nisam ništa drugo mijenjao.
    Servis na 5000 km..., dobro su te izmuzli prijatelju.
    Ja sam od prvog dana na 5W40 i nikada nije trošio ulje, a servisni intervali su na svakih 20 000km.

    I na kraju da Bravo opere 1,6 16v Megane-a...
    Dream on Dečki. ) ) )



  18. #68
    POCKET
    Guest
    Ja se uopće ne obazirem.

    OS-300, koja je godina tvoj ljepotan?

    I koji je motor?


  19. #69
    Dr. Strangelove
    Guest
    hvala dečki na prijedlozima... slobodno dodajte ak se još nečeg sjetite... zasad vodi Bravo... prije svega zbog financija...

  20. #70
    Megane_SB
    Guest
    OS-300. ajd molim te baci mail na rubber_duck@inet.hr, trabam te nešto priupitati.

  21. #71
    Mario Haas
    Guest
    mario, 306 je nesto izmedju Brava i Tipa.

    Doc, pa nećemo se valjda vrijeđati sada. Vozio sam sve navedene aute. Da li bi mi objasnio na šta si točno mislio? Osim da je 306 predstavljen nakon Tipa a prije Brava?

    <br><hr>

  22. #72
    OS-300
    Guest
    Pocket, auto je 1,6 16v i star je tri godine.

    Ajd ŠULE, reci ti djeci koja je bila mogućnost da tvoj bivši 1,6 16v izgubi od jednog Fiata, a pogotovo od Bravo-a sa 102 ks. ) )

    Kako bi Pocket rekao: "Ovo je bolnica"

  23. #73
    INTERC000LER
    Guest
    Hej OS300nemoj se ljutit nije nis protiv tebe al izgleda da su iz RENAULTA-a naveli lazne tehnicke podatke tako da o onome sto pise u prospektima za megana 1.6 16v ne vrijedi (pa imao sam istog takvog znam o cemu govorim) ili su oni iz Italije ××××ga zajebali se pa stavili za BRavo-a manje muahahahha .
    Bavo ti starac pere megane i to bas ono kako treba pomalo al ga oprere. A i bolje ide, fakat sad imam bravo i bolje mi ide od megana , totalno bolje!
    A sto se tice ove hajke na ovih Bravo-vih 160 u trecoj; pa decki moji ima jos auta koji mogu to u kompaktnoj klasi ali im je ubrzanje puno losije do bravovog. U njega jesu duzi prijenosni omjeri ali je zato ubrzanje super za auto kao sto je bravo! A vi pricajte sta hoceste(nedaj boze da su kraci pa isao bih do 100 za 8.5sec muahahhaa)
    VIVA alfaRomeo

  24. #74
    Girrari
    Guest
    To kaj ide 160 u trećoj meni nije nikakav problem. Sve ovisi o motoru. Ako je razvijanje znage dosta linerano i auto jako dobro vuće u gotovo svim okretajima, onda ne vidim razloga za kratkim prijenosnim omjerima. Ako pak auto izrazito voli samo jedno, usko područje okretaja, onda je kratak prijenosni omjer i 6 brzina pod mus.

    Ne velim da sam skroz u pravu, ali tak mi nekak zvuči logično.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

  25. #75
    INTERC000LER
    Guest
    Potpuno se slazem s tobom Girra ali treba napravit takav motor. Sad mi tu dode neko pricati pa veli more i golf, ne kazem da nemoze al koliko ce ti trebati da ga nabijes na 160(jer ne vuce tako dobro na visokim okretajima kao recimo bravo) u trecoj dok ce Bravo recimo bas za vise nego solidno vrijeme doci do 160, i + sto bravo ima bolje ubrzanje poslije 110-120km/h od svoje konkurencije a bogami i od vecine danjasnjih kompakta sa 1.6L benzinskim agregatom!
    Ma pricajte Vi sta god hocete ja sam imao megana a sad imam Bravo i ××××× sjecem ako Bravo bolji auto, a na kraju krajeva eto i da je megane bolji opet motor u Bravu naspram ono "upisanog" renolovg je .....svemir!

Slične teme

  1. Lijepo sređeni Megane Coupe
    By Flex in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 15-02-2003, 02:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •