Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 32 od 32

Tema: Uniair Buducnost Fiat-a.

  1. #26
    Hondo
    Guest
    206-os- ja sam tebe doživljavao kao OK dečka, finog odgoja i pametnih pogleda na svijet, no zadnjih par dana konstantno dokazuješ da sam bio u krivu.
    Kao prvo, ne kužim zašto si se našao prozvan da opet reagiraš na moje postove i pametuješ, jer ja te nigdje nisam prozvao!
    Očito se pronalaziš u svemu kaj ja napišem i ne možeš se oduprijeti, a da ne reagiraš. Zanimljivo.
    Ja sam se zajebavao sa onim prvim postom na ovoj temi i to su shvatili svi osim tebe.
    Common rail je Fiatov patent koji su u drugoj polovici 80.-ih prodali Boschu koji ga je dalje razvijao. Zašto? Pa prvenstveno zato jer za razvoj nove tehnologije treba para, a Fiatu već dugo ne cvatu ruže. A kao drugo, ubrizgavanja, paljenja, elektroniku motora i slične stvari proizvodi nekoliko svjetskih firmi i svi proizvođači koriste njihove sklopove. Nije li malo blesavo da je sad Fiat (ili bilo koji drugi proizvođač AUTA)išao trošiti gomilu love na razvoj takve tehnologije koju bi na kraju ipak proizvodio neko od spomenutih. Zašto to nije bio Marelli, ne znam.
    Ajde se malo skuliraj, prodaj Peđo i kupi Corsu i možda nećeš biti tako napet. <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  2. #27
    Girrari
    Guest
    Baš mi je drago zbog FIAT-a. Držim fige da uspije.

    U iščekivanju revolucije ostajem u V6 TB ekstazi...

    Cuore sportivo
    Viva FIAT
    Forza Ferrari

    ...Stringiamoci a coorte
    Siam pronti alla morte
    Siam pronti alla morte
    l'Italia chiamo...

    <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

  3. #28
    Mehanicar
    Guest
    Cezy Common-Rail je ostao isti , mjenjaju se samo aktuatori u diznama, od magnetskih, preko piezzo,pa pitaj boga do cega nece doci, sto budu brzi to ce se gorivo moci u vise faza ubrizgavati = tisi rad, manji skokovi tlaka u cil....
    a Bosch radi ubrizgavanja stvarno za puno marki i zaminljivo je kako se na svabama puno rjedje kvari nego na konkurenciji !
    a kakva diskriminacija
    a i Weberr-Mareli nije mi bas bajan, moze to i bolje,
    stvarno su Hitachi i japanske firme sto se toga tice u prednosti, kod njih kako kupis tako je i nakon 20 godina, a ovdje je sve potrosi !

  4. #29
    206-os-
    Guest
    Ok, Hondo, mozda sam malo pretjerao u nekim stvarima i ako je tako, oprosti. Namjera mi nije bila tebe kritizirati nego samo braniti svoj stav koji se ovaj puta pokazao ispravnim..iako ti to ne zelis priznati

    Znam kako je kada imas auto kojeg volis, a taj auto stalno prati crni oblak(moj Peugeot-pouzdanost nekih serija, tvoja Alfa-problem s poslovanjem maticne firme). Upravo zbog toga ti oprastam sitne neobjektivnosti

    Sto se tice Corse, u tom autu ne vidim nista privlacnog, samo mi je posluzio za usporedbu. A moj Pug ce uskoro biti zamjenjen jednim brzim autom
    Pozdrav

  5. #30
    Fabia SDI Elegance!
    Guest
    I BMW razmisla o kupovini 1.3 MJ sa Intercoolerom i 100 ks za seriju 1!

  6. #31
    Cezy
    Guest
    Cep,kenjas ga malo prevec.Po meni su oba dva sistema stara.Jel Transexle je vec imala Lancia Aurellia spider u 50-tim,a motor i getribu smjestenu dublje u autu su imali jos neki predratni auti.Dakle oba systema su stara.B varijanta je bolja samo zato sto je jednostavnija a donosi isti rezultat.Tranexle je veci hightech.

    Porsche je perfekcionirao svoje aute,a nevidim di bi oni trebali ugradivat svoje motore.Mozda ti znas?

    Bosch nije ××××××,pa alfa ti koristi njihov motor managment u etcc-u.

    Mehanicar,to sam htio i reci,kod Multijet-a je druck veci,a sve glave imaju 4v.

  7. #32
    INTERCEPTOR
    Guest
    da pa cezy nema se šta više izmisliti? Kakve veze ima kad se sistem počeo ugrađivatiŽ? Pa sam auto je star koliko hočeš' Zamisli koji je to primitzivizam rad motora s unutarnjim sagorijevanjem. Ekonomičnost mu je u kurcu koliko hoćeš.

    Transaxle je puno bolje rješenje za vozne osobine od klasičnog smještaja mjenjača, samo što je kompliciranije, skuplje za proizvest i skuplje za održavat. Ako je nešto zastarjelo onda je to zadnji pogon - možeš i tako to gledati. Pa koliko ja znam prvo je bio klasičan smještaj mjenjača, a zatim tranaxle.

Slične teme

  1. Fiat Large - Najveći Fiat budućnosti
    By novosti iz fiata in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 27-01-2003, 19:41

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •