Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: Ibiza ili Clio

  1. #1
    IbizaClio1
    Guest
    Ako bi mi netko mogao pomoci u odabiru: SeatIbiza 1.2 12V ili Clio 1.2 16V
    Najvise me zanima s aspekta potrosnje, pouzdanosti i unutarnje kvalitete!
    Bio bi zahvalan i na najmanjem odgovoru!

  2. #2
    Stjepan H.
    Guest
    Izaberi CLIO.Povoljna nabavna cijena,servisi na svakom koraku,povoljni dijelovi,mala potrošnja,dobri i provjereni motori,kvalitetna izrada,odlična završna obrada,mogućnost kasnije postprodaje.
    Ja bih preporučio Thaliu jer je sve gore navedeno plus prtljažnik 510L.
    Zašto ne SEAT?
    Zato što je kopija VW i nikad nemože biti bolji od njega.Teško ga je kasnije prodati.Teško je naći servis,dijelove itd...

  3. #3
    Mr.x
    Guest
    Glupost!!!!!!
    Uzmi ibizu pogotovo sada...na akciji je za 12000E s automatskom klimom i hrpom opreme....model Fresc...za kalsu veci auto od clia...kao servisi za clio nista ne kostaju. ...stjepane jesi komad ××××××

  4. #4
    calibra fan
    Guest
    IBIZA !!! Izgleda bolje, sportski.. ) )

  5. #5
    Dr. Strangelove
    Guest
    Ta ibiza 1.2 ima tri cilindra...

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    Uzmi Clio.
    Pa pogledajte poredak marki i auta u Hrvatskoj i zapadnoj Europi.
    Renault je treću godinu zaredom najprodavanija marka.
    Probajte Seata prodati,cijena drastično pada,nitko ga neće(jedino ispod cijene).
    Pa nisu ljudi ×××××× ako je nešto dobro!!!!!!!!!!!

  7. #7
    Mr.x
    Guest
    Pa dobro stjepane .h jel ti gledas kad kupis novi auto kako ces ga prodati ili voziti?
    Ibiza em sto je veci auto,ljepse izgleda,nudi puno puno puno vise opreme od clia za iste novce!Provjerena vw mehanika.
    A nema se sta usporediti....pogledaj na seatovim stranicama.......model Fresc sta nudi pa odi na renaultove i dodaj svu tu opremu tamo....pa vidi razliku!
    Ne kazem ja ni da je clio los...da se razumijemo..stovise..misljenja sam da danas bilo koji novi auto da uzmes nemozes pogrijesiti.....izuzev dacia,ladi i zastava!
    No ipak.-ulozeno-dobiveno???

  8. #8
    Altea
    Guest
    Kupi Ibizu 1.4 16v Fresc. Razlika u cijeni je minimalna pa se više ispalti.Puno sigurniji auto od Clia-duplo deblji pragovi, dijelova ima gdje hoćeš, najduža je i najšira u klasi i kad se sjedne u nju nisi odmah na staklu već imaš full comfort za tu klasu. Otiđi do prvog salona pa ćeš se uvjeriti u razliku. Akcija je sad mrak!A najbitnije, sigurno ćeš privući puno više pogleda ljepšeg spola!

  9. #9
    pilence
    Guest
    Probao Ibizu 1.2 i nikako mi se nije svidela - tvrda, bucna (ima 3 cilindra) i moras ga jako zavrteti da povuce.

    Probao Clio 1.2 16V i kupio ga. Odlican.

  10. #10
    Altea
    Guest
    Akcija je i više TI SE ISPLATI KUPITI IBIZA 1.4 16v 75 ks FRESCO jer je to optimalno snaga/potrošnja.Cijena joj je 11.200 s climatronicom , alu f. 15", centralno daljinsko, 2 zračna j. stakla na struju, servo(elektrohidraulički), blokada motora protiv otuđenja, treća štopka i td....
    Definitivno se isplati novac jer vozim 1.4 i super je !!!!!!!!!Dizajn Ibize i Clia se ne može uspoređvati jer je Ibizu ipak dizanirao Walter De Silva koji uz Seat još dizajnira samo Audi I Lamburgini. Pa ti reci nešto na to! A i VW motori su bolji od Renault!

  11. #11
    Fabia SDI Elegance!
    Guest
    Ovaj Stefan je stvarno ××××××. Pa zar ne znas da Renault je najkvarlivija marka (prema Auto Bildu i prema ADAC-u).
    Ibiza, pravo auto, veca, puno puno puno kvalitetnija, 100 puta ljepsa, kazete da je u akciji, motor malo trosi, nizak zvuk, kvalitetna unutrasnjost....
    sve je na strani Ibize!
    Ili Polo ili Fabia! Drugi su shit!

  12. #12
    Stjepan H.
    Guest
    Mr X. Ja gledam što ide na tržištu rabljenih auta.Vozim novi auto pet godina,prodam,dodam nešto i kupim Novi.
    Stari auto i puna vreća novaca.
    Nabrojali ste i neke istočnjake,
    i njih bih prije nego polovni od sedam god. na više.Najbolje je kad znaš što voziš.
    Za Fabiu
    -Ne vjerujem u pisanja ADAC-a i ostalih
    jer mogu biti pristrani i kupljeni.
    Seat radi po licenci VW i teško može postići kvalitetu VW.Čak je i motor SEAT.Seat je kao i Zastava i KIA.
    Najvažnija je riječ kupaca,a i sami poredak(ljestvica prodanih) govori sve.
    Preporučujem CLIO,a za obitelj
    THALIU s prtljažnikom od 510L najvećim u klasi.Cijena je oko 81000kn sa električnim paketom za oba modela.

  13. #13
    Altea
    Guest
    Dragi gosp. Stjepan H.
    Seat kao takav ne proizvodi motore . Unutar Seata je VW motor jer Vam se oni proizvode u najnovijoj tvornici VW blizu Barcelone(zajedno s jednim dijelom VW). Seat je kupljen od strane VW pa se ne radi prema nekoj licenci VW.

  14. #14
    Member
    Datum registracije
    Jun 1972
    Postova
    37
    Rep Power
    0
    Štovani Altea!
    Zašto je logotip Seat na motorima ako su oni VW.Vjerojatno nešto nije u redu kad VW uskračuje logotip.
    Isto je sa Škodom,Kiom i Zastavom.
    Jedino se Dacia hvali Renault motorom i mjenjačom(osobno sam se uvjerio).
    Nikada Seat i Škoda neće raditi bolje od VW.
    Zeleno srce je krenulo kupci navalite!!!! )

  15. #15
    Altea
    Guest
    Dragi moj gospodine!
    Zar Vi zbilja mislite da Španjolci imaju sredstava i tehnike da sami rade motore po licenci?Da li mislite da se jedan VW Polo radi zbilja u Njemačkoj zato što to piše na uvoznoj deklaraciji??
    Njemačka ima preskupe radnike da bi radili takve aute, zato kupe tvornicu u Španjolskoj jer je tamo puuuno jeftinija radna snaga koja slaže aute a razlika je u tome što cijenjeni VW Polo prelazi granicu Njemačke da dobije pečat da je tam proizveden a Seat ostaje u Španjolskoj.
    Prije je Seat imao talijanske motore no kad ga je kupio VW (kao što je kupio i Škodu) u Seat team dolazi cijenjeni gosp. Walter De Silva i Seat postaje sportska inačica VW koncerna.(dizajn). Molim Vas da mi pojasnite u kom to dijelu Seat ili Škoda neće nikad biti bolji od VW (nisam dobro razumjela,motor, karoserija, dizajn - što??)No da ne bi rekli da je Seat samo VW moram Vam pojasniti da je u Koncernu VW osim škode i Seata još i Audi i Porsche. Zato Seat npr. unutarnje maske automobila ima vrlo slične Audi-u.(Leon i Toledo imaju precrtane iz Audi A3)
    Što se tiče loga VW nema ga na plastici Seat motora jer je to samo plastika motora ali ako ste pravi maher pogledat ćete blok motora (VW je ulijevan u željezo bloka motora , VW znak je na kompjuteru motora i na svim remenima i td. tj. sve što možete vidjeti od plastike koja ga pokriva.
    Otiođite u prvi Seatov salon pa se i sami uvjerite!!!!
    Pozdrav

  16. #16
    Koshpa
    Guest
    Uzmi Ibizu, al izbjegni ovu sa 3 cilindra!
    Al kad slusas Fabiju, zar ne mislis da je on jos jedan balavi pubertetlija koji samo vice uzmi bilo koji auto iz VAG koncerna i neces pogrijesiti?!
    Close mindness!!!

  17. #17
    defi
    Guest
    moj glas ide za Ibizu prvenstveno zbog prostranosti. brat mi vozi cordobu 1.9 d '99. god 80000 km; motor bez greške. jedini kvarovi: lamela na 50000, el. podizač, 2x cent. (sama brava). definitivno izbjegavaj 1.2 jer troši previše.

  18. #18
    Stjepan H.
    Guest
    ALTEA razumijem tvoju ogorčenost.
    Seat i Škoda neće nikada biti bolji u kvaliteti izrade,završnoj obradi,kvaliteti materijala,organiziranosti i kontroli kvalitete auta.Nikada neće izmisliti nešto novo kao svoje već isključivo pod nadzorom VW.
    Nemojte mješati Audi i Porsche jer su oni pravi proizvođači(istinski).
    -Dajte recite što to Španjolci proizvode od dijelova za VW(Seat)??
    Primjer Turske je dobar(sklapaju Thaliu
    i Megane Sedan za istočnu Europu;
    na Thaliji su turski djelovi na svakom koraku;gume Goodyear,elektronika i elektrika razna,plastika,sjedala.
    Ali to je Renault na kraju i on jamči za kvalitetu gdje god se pojavi.
    Turska ima i TOFAS koji radi FIAT-a nešto slično SEAT-VW.

  19. #19
    Fabia SDI Elegance!
    Guest
    Ti nemas pojma, ti samo lupas! Kako ti nije sramota da se pracis pametan a nemas pojma!
    Mootor 1.9 TDI je VW-ov, u Audi ima Audijev znak, u Seat ima seatov a u Skodu ima skodin.
    Pa nema smisla da imaju isti znak a to je potpuno isti motor, ista elektronika, ista plastika, isti lim...
    Ali onaj koji komunicira stobom, je mnogo mnogo gluplji od tebe!


    Stjepo, pokazi mi princip rada EBD sistema i reci mi znacenje na engleskom E***** B****** D***** ! Ako znash ovo, ti si ziher ali ako ne onda ti si totalni kreten koji nema veze sa sobom!<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Sto je babi milo, to se dedi skrilo!</font>

  20. #20
    Mr.X
    Guest
    Stovani gospodnine stjepane...Dacia se hvali renault logotipom na motoru.No zaboravljas jednu stvar.Da su u Dacijama motori koji se vise ne koriste u renaultu,da se dacia ne prodaje nigdje osim u Rumunjskoj.
    Neces valdja tvrditi da je Thalija ili R-19 pravi auto????Pravi Renault.
    Za tvoju informaciju u zemljama zapadne europe Thalija se nemoze ni kupiti jer ne zadovoljava potrebne norme.A za rayliku od seat ibize.
    A sta se tice Seata....mehanika je istovjetna s VW..i to sve od onog dana kad su rakrstili s fiatom.negdje od 1993.

    Glede onog da ti kupujes aute ,vozis 5 godina i prodas.....popusis gadne novce na bilo kojoj marki i modelu.Izgorio si kako god okrenes!!

    Altea duso,radis u Seat Salonu?
    imas li kakav mail?

  21. #21
    Altea
    Guest

  22. #22
    Altea
    Guest
    E moj Stjepane,ti baš nikak da skužiš pojam koncerna i kak je to kad te kupi VW , ali ti ja to ne budem obješnjavala !!!Jer veli gosp. Fabia da onda ja ispadam ××××× što je istina jer čovijeku koji ne sluša i ne razumije se u ekonomski dio svih tih stvari nikak ne možeš neke stvari objasnit.
    Mr. X , ak Vas nešto zanima - moj mail- lodoli@ka.tel.hr

  23. #23
    Initiale
    Guest
    Ovo mi je najbolje! Seat sportska inacica VW-a

  24. #24
    Altea
    Guest
    Ovaj sarkazm zbilja nije potreban s obzirom na dizajnera Seat-a i na to kakvi se sve motiori u Seat-u mogu kupiti. Komentiraj materiju o kojoj nešto znaš !!!

  25. #25
    Altea
    Guest
    Ovaj sarkazm zbilja nije potreban s obzirom na dizajnera Seat-a i na to kakvi se sve motiori u Seat-u mogu kupiti. Komentiraj materiju o kojoj nešto znaš !!!

Slične teme

  1. 206 RC vs Clio Sport vs Ibiza Cupra
    By B in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 43
    Posljednji post: 19-11-2004, 00:55
  2. Ibiza 1.4 16v
    By Yo in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 12-03-2004, 08:29
  3. Clio 1.2 16v // Punto 1.2 16v // Ibiza 1.4 16v
    By RR in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 14-05-2003, 07:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •