Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 101

Tema: Opel Vectra VRX????

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2621
    Slučajno je netko spomenuo da dolazi Lotusova nabrijana Vectra. Kako do sada nisam čuo takve informacije, molim da me netko bolje upozna sa dotičnim vozilom. Osobito kad se sjetim Lotus Omege 1990., 382 KS, 0-100 za 5.4 sec, 283 km/h.<br><hr><font color="blue">BMW POWER</font>

  2. #2
    600
    Guest
    Ma kakav Lotus kakvi bakarači pa prvi i jedini Opelov dobavljač kvalitetnih djelova je FIAT!!! <br><hr>

  3. #3
    OS PUNTO
    Guest
    Jos da ukinu te smjesne ecotece i uvedu fire bit ce prava marka. ) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2621
    Zaboravih spomenuti da je to redni šestcilindraš, sa dva turbo punjača. Zanimljivo je spomenuti da se navode podaci i od 4.9 sec od 0-100 km/h!

  5. #5
    OS PUNTO
    Guest
    Bude li tako bit ce prava pila.Vjerojatno ce ju Lotus olaksati jer neznam kako misle postici takvo ubrzanje drugacije.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2621
    Ja govorim o Lotus Omegi iz 1990.! Ako bude takva vectra, neće biti pila, biti će od auta. Ljudi moji pa to su performanse bolje od M5(kod omege dakako) Zaboravih spomenuti 580 NM.<br><hr><font color="blue">BMW POWER</font>

  7. #7
    600
    Guest
    Evo njega opet! Rekoh nema Lotusa nema nikoga osim FIAT-a u toj priči on je jedini Opelov izbavitelj! <br><hr>

  8. #8
    OS PUNTO
    Guest
    ) ) )
    <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Postova
    1.217
    Rep Power
    2621
    Očito je da nitko nezna ništa.

  10. #10
    Girrari
    Guest
    Nisam još ništa čuo. Mogla bi bit zvijerka, ali bojim se da niš od toga.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  11. #11
    prelude
    Guest
    Lotus omega ima par konja vise, gotovo 400. Čovjek prodaje takvu ovdje za nevjerojatnih 15000 eura.
    Da nije to malo previše???

  12. #12
    Black Knight_
    Guest
    Lotus Omegi ima 1100 od kojih je 400 sa volanom na desnoj strani.

    3,2 motor sa dva sekvencijalna turbo punjaca(ovo je cini mi se prvi auto sa sekvencijalnim turbo punjacima) moze razvijati daleko preko serijske snage. Samim chip tuningom se sigurno digne za 100injak konja - u lotusu su bili prilicno skromni s vadjenjem konja iz tog motora.
    Za Lotus omegu se proizvode posebne gume koje se mogu naruciti samo ako dokazes da si vlasnik jedne.
    itd...
    Zbilja je poseban auto... sve je zamijenjeno sa originalne omege

  13. #13
    turbo-limac
    Guest


    vecu hrpu gluposti nisam dugo procitao....

    Lotus omega bila je 3.6 litarska s dva turbo punjaca, ali to nisu bili nikakvi sekvencijalni turbaci...

    imao je 377 KS, a sam lotus je priznao da je to maximum sto se sa nekom sigurnoscu moze izvuci iz tog motora... Jasno da se chipa na vise ali dosta ih se razletilo zbog toga. Jednostavno taj blok proboran na 3.6 litri nije napravljen za vis KS...
    Inace motor je imao vodeni intercooler (zrak/voda/zrak) kakav je inace lotus koristio u espritu.... Na autu je full promijenjena geometrija ovjesa u odnosu na standardnu omegu, vece su bremze, ima limited slip dif, getriba je iz corvette, itd.... uglavnom strasan auto, ali imajte malo mjere...:URL=null:null:/URL:<br><hr><font face="Courier" color="red">No danger at all - grip the same on asphalt, ice or snow, Just a little difficult to warm up the rears.</font>

  14. #14
    Pocket Rocket UNLOG
    Guest
    Black Knight, daj mi reci, kakav je to SEKVENCIONALNI TURBO PUNJAČ?!?




  15. #15
    turbo-limac
    Guest
    ma to postoji pocket, ali ne na lotus omegi....

    kolegi Knightu cemo ostaviti da odgovori kaj je to zapraf...

  16. #16
    Pocket
    Guest
    jel on misli na varijabilu, ili?

  17. #17
    Black Knight_
    Guest
    Sekvencijalni turbo punjaci se pale jedan za drugim...

    istina, 3,2 je originalna masina povecana na 3,6 to sam ja zabrijo...

    ovo ostalo je isto istina...


  18. #18
    Hondo
    Guest
    Nego Black, čuo sam da ti je auto u banani. Popravljaš ili?<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  19. #19
    Hondo
    Guest
    A sekvencijalni turbo je imao Porsche 959.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  20. #20
    Black Knight_
    Guest
    Malo se ja zanio s lotus omegom a ne znam kak sam ja zapamtio da ima sekvencijalne turbo punjace...

    Koji? imam dva i oba su u banani

  21. #21
    Hondo
    Guest
    Pa onaj s kojim si nedavno bil na popravku.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

  22. #22
    turbo-limac
    Guest
    ajde dobro covjek se malo zanese....

    sekvencijalni turbaci su zgodan stos, obicno jedan majni + jedan veci... i da 959 je to imao.... mislim i jedna RX7 turbo ali nisam bas siguran...

  23. #23
    600
    Guest
    Možda RX7 Turbo II?

  24. #24
    INTERCEPTOR
    Guest
    A šta kažete na lotuis ladu?

    Zašto je lotus odabrao baš fiatov motor kao bazu? )








  25. #25
    INTERCEPTOR
    Guest
    GC StII unit comprised:
    85mm flat top cast pistons running 10 thou proud of block, redressed and reringed from 85mm ringset.
    Bores micro honed, block machined to allow pistons to protrude.
    Standard rods, resized, race rod brgs, aluminium tin mains, thrusts.
    Head fitted with race guides, seats opened out and reshaped, ex ports fully flowed, inlets reshaped around seat and short-side radius only.
    Valves refaced only, triple valve springs. Head refaced, 130TC head gasket with GC race bolts.
    3A inlet cam timed at 110 deg, production ex cam timed at 110 deg, GC adjustable cam wheel, 1“ race cam belt.
    Flywheel reground to 20 thou step, lightened and balanced with crank, Helix uprated organic clutch to 145 lbf ft torque..
    New 2 liter coolant pump, in-head stat, radiator recored with extra core, in-line Mocal water-oil oil cooler, original oil pump reused with new driven gear and 2 quart Accusump. Remote Mocal filter head.
    B9EGV NGK race plugs, std Bosch ignition system timed at 10 deg static, 4-2-1 Steve Harris ex manifold, 1.25”/1.5“ py/sy diameters, 17” long, GC ET1 silencer.
    Twin 45 DCOE, 36mm chokes, on GC offset sidedraft manifold, Weber twin cable linkage with refabricated pedal, Facet Silver Top electric pump.
    Estimated output 142lbf ft at 5000 rpm, 168 bhp at 7000, due to be confirmed by rolling road test later in 2003


Slične teme

  1. Opel Vectra B
    By aprilia in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 17-08-2004, 18:01
  2. Opel Vectra
    By opel in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 28-02-2004, 19:14

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •