Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Mazda 3

  1. #1
    Mako
    Guest
    Ako netko na forumu ima Mazdu 3 neka mi se pls javi na mail mako1@vip.hr.

    Thanks

  2. #2
    mc
    Guest
    Koliko ja znam, za sada ju nema nitko na forumu (ja razmisljam o njoj), ali ju je dosta nas vozilo "na tajnom zadatku", pa pitaj kaj te zanima... <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  3. #3
    Mako
    Guest
    Isto razmišljam o kupnji Mazde3, ali slabijeg modela (1.4 84KS). Od jače sam odustao zbog potrošnje, inače vozim 90% po gradu, a ta bi trošila između 10-11l ovisno o režimu vožnje, što mi je jednostavno previše.

    Zanima me u principu sve - osjećaj u vožnji, da li je stvarno tako tvrda kako kažu, kako vuče obzirom na tako slab motor i potrošnja. Pa, ako netko može napisati par riječi.

  4. #4
    B.S. gost
    Guest
    Ja isto razmišljam o kupnji M3 sedan 1.6
    sa TE opremom. Sada je cijena 17550 EUR, no teško da će se moći dobiti bez čekanja od min. 6 mjeseci, i to ne garantiraju boju , već možda samo model koji se uplati.Ako ne uspijem s tim modelom, čekam Astru u 5. ili 6. mjesecu, jer mi na Peugeotu 307 ističe leasing u ljetu pa moram nešto kupiti.

  5. #5
    mc
    Guest
    Ovjes je po meni izvrstan ako se volis malo brze voziti. Za moj ukus, odlican omjer tvrdoce i udobnosti. Auto se ne naginje, filing je super, a opet se rupe ne osjete previse. Taj ovjes ce imati i novi Focus i "mali Volvo", pa ne sumnjam da je na visini zadatka.

    Meni se i motor 1,6 cini prelijenim za taj auto. Auto dobro lezi i zove na stiskanje gasa, ali motor bas i ne prati taj zov. Ovaj 1,4 je vjerojatno jos gori, a mislim da taj nije Mazdin, nego Fordov. Drugo, lako je moguce da ce ti taj motor trositi skoro isto kao i 1,6 jer nije optimalan za taj auto, a i osjecaj je vjerojatno prilicno jadan.
    Ja bi vjerojatno uzeo 1,6 jer mi taj moze proci i zato kaj mi je 2,0 preskup - inace bi njega.
    Kocnice su super, unutrasnjost odlicna, iako malo razocarava prostranost zadnje klupe i prtljaznika (za te dimenzije).<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
    on heavy, heavy fuel</font>

  6. #6
    B.S. gost
    Guest
    Ja sam vozio probno 1.6 SP i u svemu se slažem sa kolegom. Mislim da je motor kod 1.6 japanski, jedino su trebali iz tih dimenzija 442 mm izvući više prostora na zadnjoj klupi i prtljažniku. Sve ostalo je za tu cijenu i bolje od konkurencije.

  7. #7
    206-os-
    Guest
    Mako, najbolje bi ti bilo da pricekas i ustedis malo love pa kupis Mazdu 3 1.6 dizel. Malo trosi a ide bolje i od 1.4 i 1.6 benzinca.

  8. #8
    Girrari
    Guest
    Al bu i skuplja.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  9. #9
    Novinarski Fantom
    Guest
    Ovako: Mazda 3 je izvrstan auto u svojoj klasi. Leži po zavojima sumanuto, kvalitetan (sastavlja se u Japanu, a ne u kakvoj franšizi), ali ima nekoliko problema:

    Težak je pa je već i motor 1.6 problem, a da ne govorimo o ovom malom Fordovom koji ne može napravit ništa u tih 1260 kg.

    Treba čekat Diesel, jer se na cijenama Mazde 6 vidi da su dizli jedva malo skuplji ako ne i jednake cijene kao benzinci.

    Mazda 3 ima prtljažnik 300 litara, što je u dnu klase

    Mazda 3 izgleda ćelavo bez alu -felgi i metalik boje, isto kao i Mazda 6

    Mazda 3 ima jedanproblem koji imaju svi Japanci pomodnog izgleda: brzo će dosaditi i postat star, baš zbog paradoksalne činjenice što je tako "moderan". Sjetimo se "revolucionarnih" automobila kao što su Mazda 323F, Mitsubiski Colt, Mazda 626-predpredzadnja itd...

    Mazda 3 ima najviše prednosti u kvaliteti i dizajnu interijera i u količini opreme, a najbolje na tom autu su sjedala i ergonomija. Fenomenalno.

  10. #10
    206-os-
    Guest
    Nek priceka i štedi, ionako su trenutni rokovi isporuke jako dugi. Naravno ako nije u mogucnosti dati 1000-1500 eura za dizela neka kupi benzinca..

  11. #11
    206-os-
    Guest
    ..1000-1500 eura više..

  12. #12
    H ACC
    Guest
    i ja isto razmisljam o kupovini maz. 3. Dosada nisam imamo prilike da ga vozim, nego sam ga samo blize upoznao na jednoj prezentaciji. Materijali i unutrasnjost kao i osjecaj za upravljacem je odlican. Sto se tice zadnje klupe ona ima dovoljno prostora na duze relacije za djecu visine do 160-170 cm. Prtljaznik sa 300 L nije za obitelji koja idu na duza putovanja, jedina je prednost sto ima pravu rezervnu gumu. Motor od 1.4 L je isto japanski (stare generacije), koji je nosto poboljsan u odnosu na prosli model F.

    Najvise me kod 3-ce negativno iznenadilo, da je kod modela 2.0 max brzina sa 200 kmh navedena. Sto je sa 150 ks u odnosu na konkureciju ralativno malo, pri cemu je cijena skoro na nivou Honde Accord 2.0.

  13. #13
    mali
    Guest
    Ne znam kakva je situacija sa primanjem narudzbi za dizel, ali mislim da ce se na benziske verzije duplo manje cekati. Osim toga dizel motore Mazda dobija od FORDA/PSA pa znate kako je kad od nekoga zavisite. Mislim da se isplati uloziti vise za dizel varijantu. Mozda u skoroj buducnosti stignu i verzije benzinaca sa direktnim ubrizgavanjem tako da ce i ekonomicni ljubitelji benz. motora doci na svoje!!!??? Postoje li podaci o tome?

  14. #14
    Mako
    Guest
    Ma brijem da ću uplatit trojku sa 1.4 motorom.

    Kužim ja što vi meni govorite, ali treba tu uzeti više čimbenika u obzir....

    Kao prvo, mislim da je Mazda 3 1.4 definitivno best buy za 15k i nešto eura u klasi. Obzirom na veličinu auta i opremu. Mislim da mu potrošnja ipak u gradu neće biti od 10-11l kao kod 1.6, već nedje oko 8,5-9,5, a to je velika razlika.

    Auto ću uzeti na kredit od 5 god., što će značit da ću ga vozit min 6-7 godina. Na to razdoblje i 1l razlike u potrošnji je jako velika.

    Da imam para kupio bih Mazdu 6 ili Hondu Accord. Trenutno si mogu priuštiti auto cca. 15k eura, a da mi, kad platim ratu kredita, ostane dovoljno love za normalan život, održavanje tog auta (+plaćanje kaska).
    Nisam od onih likova koji će se nategnuti i rastegnuti na sve strane da kupe mrcinu od auta, a ona će kukati kad dođe troškovi tipa kupnje zimskih guma, plaćanja kaska, održavanja auta i plaćanja benzina... (jednom sam vidio kad tip izlazi iz BMWa na benziskoj i a ga za 50kn - valjda mu je to bilo dosta do sljedeće benziske )

    Iako se volim žustrije voziti, za tih par puta godišnje kada idem na otvorenu cestu mi snaga nije presudna. A u onim gužvama i kolonama u gradu mi treba u principu auto koji troši što manje, tu performanse uopće nisu važne.

    Još nešto, razlika između 1.4 i 1.6 je 2200 eura (1.6 se ne može uzeti sa CE opremom). Mislim da je tu cost/benefit na strani slabijeg modela.

  15. #15
    Girrari
    Guest
    Iluzorno ti je očekivati potrošnju od 8.5 litri po gradu jer toliko ima moj 1.2 Punto kaj se bori s neusporedivo manjom težinom.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  16. #16
    Fabia SDI Elegance!
    Guest
    Mislim da je bolje uzeti 1.6 jer 1.4 je slab. Inace, Mazda 3 ima ovjes novog Focusa a u Fordu to rade najbolje!
    Ima jaku konkurenciju!
    Mislim da je losa od Golfa i bolja od Astre!
    Sta Vi mislite?

  17. #17
    Golf
    Guest
    1.golf,2.astra,3.mazda!Mazda ima strašno dobre kočnice,čak i bolje od petice

  18. #18
    MONTANA@
    Guest
    Golf, popravljas se, priznajes da ima i drugih dobrih auta, a ne samo Golf ) ) )

  19. #19
    Tabanus
    Guest
    Ja imam Focusa s jako sličnim, čitaj istim, 1.6 motorom ko u M3. Meni troši oko 9 po gradu kad je normalno vrijeme. Sad kad su bile ove hladnoće i malo preko 12. Pogotovo ako ga se stisne.
    Inače podvozje na Focusu, starije nego na M3, je odlično. Baš kako je mc rekao: odličan omjer tvrdoće i udobnosti.
    Unutrašnjost mu je odlična, bar meni. Od kvalitete plastike i završne obrade do ergonomije.

  20. #20
    MONTANA@
    Guest
    Focus je dobar auto, a pogotovo kad dodje novi focus, bit ce to jak konkurent u hatchback klasi.

  21. #21
    Tabanus
    Guest
    Istina. Si vidio ti Golfa? Možda je stvarno s nečim udario po glavi. )

  22. #22
    Hondilak
    Guest
    ××××× ja fokusu mater!? Kaj si oni misle?! Ko su oni da mogu radit tak ××××ni ovjes!? Ovaj tabanus guta prašinu od mene na ravnom al onda me zapela u neke zavojčiće i ode mamu mu njegovu... Rezat ću ti opruge!!!

  23. #23
    Tabanus
    Guest
    Nemoj tako. Ja ću da ga spustim kojih 30mm, pa ti dam svoje originalne. )

    A da me šiješ na ravnom, kaj je je.

  24. #24
    Hondilak
    Guest
    E, ×××× me pas da ću ih našarafit na corollu pas mater!!

  25. #25
    Tabanus
    Guest
    Budem ti ja pomogao. Samo nemoj Suju zvat, da ti ne otpadne ovjes kao što ti je lonac na Hondi otpao. ) )

Slične teme

  1. Mazda 3
    By Harold in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 30-09-2004, 08:12
  2. Mazda 6 MPS
    By GT in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 26-09-2004, 18:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •