Stranica 50 od 52 PrvaPrva ... 404849505152 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.226 do 1.250 od 1289

Tema: Pišite TURBO LIMAČU

  1. #1226
    turbo-limac
    Guest
    BK... ja bi provjerio te zice.... nikad neznas kad bu pocel jebat...

    GTT... jel govorimo o R21 turbo il iR21 turbo quadra.... ? Kolko cujem, fini motor, al ima skupih djelova za popizdit...

  2. #1227
    Black Knight
    Guest
    ma da, al ak opet pocne jebat znat cu otkud da krenem gledat... a ovak... mozda cu otvorit pandorinu kutiju a stvar sad radi

  3. #1228
    GTT- the beast
    Guest
    Limač mislio sam na R21 Turbo jer sam baš vidio jednog neki dan u oglasniku a za ovog qvadra ili kak se več zove prvi put čujem.....koja je opče razlika osim kaj je ovaj 4x4?!? <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  4. #1229
    INTERCEPTOR
    Guest
    Limac, dal se mogu ventili na čeljustima kočnica zapeć nakon dugo godina i dužeg neodzračivanja? Do te mjere da kad ih idem otpuštad da se za×××× navoj... I ukoliko dođe do toga dal prije ode navoj na klještima ili na ventilu, ili nema pravila?

  5. #1230
    MONSTER
    Guest
    ako je rijec o alfi onda sigurno nema pravila!


  6. #1231
    turbo-limac
    Guest
    intcp... obicno ljudi sjebu glavu ventila.... trebas koristit okasti kljuc i onda je sve ok...

  7. #1232
    cuore_pederativo
    Guest
    TL, vozim pola 1.4 sa 75 ks, 2002.
    kad okrenem upravljac malo levo/desno ali brzo kod glave se cuje nesto, kao da kuca, ne previse ali...

    auto ima 45 tisuca km

  8. #1233
    INTERCEPTOR
    Guest
    Hvala Limac već mi je lakše, znači nema šanse da se navoj na ventilu zapeče sa navojem u klještima? Da ne s××××× i onda nemam auto. Ista stvar je i s flexibilnim cjevima i njihovim navojem. Nisu nikad mjenjane, znači od 90.g. i 400 000 km. Sve su ispucane.




    1. I još nešto, kad stavim u 5. brzinu bez obzira u kojoj sam brzini čujem neko zujanje, kao neki ležaj. Dal to ima veze s mjenjačem unutra?

    2. kako izbiti krajnike iz onog dijela preko kojeg su vezani za rukavac? Odvidam maticu, al ne ide to van.

    3. htio bi mjenjati one gumice zadnjeg stabilizatora preko kojeg su vezane na ovjes. Dal je stabilizator napet dok auto stoji na mjestu? Ili ej svejedno dal ga digem na dizalicu ili idem samo na rupu? Nisu seleni nego samo gumice, dakle ne moram imat posla s izvlakačem.

    4. volan se nekako teško okreće na mjestu, u bniti poprilično teško. Nema servo, što bi to moglo biti. Letva je u redu, nema luft, kao ni krajnici niti spone niti ona osovina sa dva križna zgloba, ona je isto u redu. Možda sam samo zaboravio kako teško se okreće volan na mjestu u 75-ki. Možda ti znaš, rekao si jednom da ste imali alfettu. Imaju isti mehanizam. Baš se oznojim dok ga motam u mjestu, za neku ženu , ma ne nema šanse krepala bi nakon 1 prakiranja.<br><hr><font face="Courier"></font>

  9. #1234
    kutijica
    Guest
    Odnio sam blok da samo prode cilindre(znaci nije busen na sire) i ostale su mi ove linije...
    Pa sad sta bi se desilo kad bi stavio nove prstenove sa starim klipovima na ove cilindre??
    Sta mi je radit u ovom slucaju??

    <br><hr>

  10. #1235
    kutijica
    Guest
    i jos par



    <br><hr>

  11. #1236
    turbo-limac
    Guest
    intcp..

    1. moguce al nebi znao...
    2.fakat neznam nisam nikad rastavljao taj auto...

    3. u principu, digni auto straga al tako da su oba kotaca u zraku, onda neces imat problema sa stabilizatorom...
    4. digni auto u zrak naprijed, tak da su kotaci u zraku, onda probaj, mora se okretat lagano....... inace ti nekaj zapinje... ak se lagano okrece onda brijem da ti se samo pricinjava ili da imas niski tlak u gumama ili krivi offset felgi..... (ako si doticne mijenjao...)


  12. #1237
    turbo-limac
    Guest
    kutijica....


    cuj, normalno ti je da na ovoj kilometrazi ti ostane rub na vrhu cilindara, koji se pojavi jer ti prstenovi pojedu stijenku cilindara....

    s obzirom na to koliko toga radis na autu, ja bi na tvom mjestu nabavio nove klipove, prvu ili drugu specijalu i izborao cilindre.... to je jedini nacin da budes siguran, ovak mos samo sjebat nove prstenove....

  13. #1238
    turbo-limac
    Guest
    eh, da, kad bus gotov s brusenjem i busenjem, onda fino skini sve s bloka, uzmi miniwash, nesto za odmascivanje, cetke, one male cetke za ciscenje puscanih cijevi i udri... minimum sat vremena pranja, + wd 40 na kraju da ne zahrdja dok se susi.... sve to fino zapakiraj da se ne zapalja i ne zaprasi...

  14. #1239
    kutijica
    Guest
    "s obzirom na to koliko toga radis na autu, ja bi na tvom mjestu nabavio nove klipove, prvu ili drugu specijalu i izborao cilindre.... to je jedini nacin da budes siguran, ovak mos samo sjebat nove prstenove...."

    ja bih to najrade napravio samo nema smisla jel kosta previse..mogu kupit polovni T16 u dobrom stanju za te novce koliko bi dao za 4 klipa sa prstenovima...jedina je opcija neki aftermarket tipa Wiseco,JE,....
    Malo bolje pogledao i cijena je za sva 4 klipa+prstenovi+bolceni,a ne za jedan kako sam mislio..900 eura dode sve....

    Sto mislis o opciji ubacivanja prstenova 1 specijale na standardne klipove i izborat cilindre tako da se upase ova kombinacija???

    P.S. jedan njemac sto ima T16 motor u 205-ici je sa GT28RS izvukao 381 ks na 6200 rpm i 1.4 bara samo sto on ima Haltech ECU....<br><hr>

  15. #1240
    turbo-limac
    Guest
    za otprilike 160 eura komad, s prstenima i bolcnama, mos dobit CPS-ove klipove, to je talijanska firma jako dobre kvalitete (pregovaram s njima o setu za deltu....)

    mislim da nebi bio problem da ti sloze set s kompresijom koja ti treba....

    kovani klipovi (CPS, Wiseco, JE, ROss, Omega itd...) su uvijek najbolje rjesenje....

    u slucaju da nezelis mijenjat klipove, onda ti preporucam samo nove standardne prstene pa kud puklo da puklo, uostalom nisam uzivo vidio koliko ti je potrosen cilindar..... nemozes furat vece prstene s standardnim klipovima... to ti em nece radit dobro, em imas sansu da ti pukne prsten a motor ce stalno zvucat ko da ce se raspast....

    ovaj njemac,... malo mi je preoptimisticno to o 381 Ks, al u svako m slucaju aftermarket ECU je dobra ideja... jedini je problem sto kod nas nemres to programirat kak spada jer nema odgovarajucih valjaka... ja sam nesto njuskao oko pravog dinamometra/kocnice u puli (koju koriste za brodske motore) ali misli da to nebi odgovaralo (barem ona koju su imali ne... neznam dal su nabavili kaj novog..)

    kak sad stvari stoje ili odlazak u italiju s motorom u gepeku na pravi dinamometar ili slaganje auta, programiranje bazne mape na cesti, pa onda odlazak na valjke u italiju....

    prije nego sto netko pita zasto ne kod bingule...... kutijicin i moj auto su 4wd....

  16. #1241
    Bmw Touring
    Guest
    TL daj prosvjetli me to jest prosvjetli mog frenda.
    Ako u kantici od ulja za kocnice ima ulja ali ne na maksimumu nego malo ispod dali se moze samo nadolit ulje za kocnice u kanticu ili treba mjenjat svo ulje?
    Radi se od njegovom autu i on me uvjerava da moze nadolijevat ulje za kocnice sta meni to nije bas dobro nego radije promjenit.A kaze da mu auto koci dobro i da su plocice nove

  17. #1242
    kutijica
    Guest
    Pa ako mu je ulje malo ispod maximuma neka nista ne dira..
    Normalno je da se kolicina ulja u u spusta kako se trose kocnice(plocice i diskovi).
    Nadolit ulje se moze bez problema samo mora bit isti DOT...tj. ne smije mjesat npr.dot3 sa dot4 itd...
    Ako nadolijeva ulje kako se trose kocnice onda ce ga na promjeni plocica mora vadit iz a zato kad stavi nove plocice kolicina ulja ce bit povise maximuma...osim ako mu ne pusta ulje negdje,ali to bi brzo osjetio jel bi mu kocnica propala
    Nema smisla nadolijevat ulje ako nije opasno blizu minimuma ili ispod minimuma...<br><hr>

  18. #1243
    Bmw Touring
    Guest
    Hvala kutijica na opsirnom odgovoru

  19. #1244
    turbo-limac
    Guest
    jos samo da napomenem da bi to ulje trebalo mijenjat svake godine (do dvije..)


  20. #1245
    Bmw Touring
    Guest
    znaci neovisno u kakvom su stanju diskovi i plocice preporucljivo je promjenit?
    A kako se to mjenja,mozes li mi malo objasnit postupak
    HVALA

  21. #1246
    turbo-limac
    Guest
    u principu radis ovako:

    moras dovest neki pritisak (recimo 1 bar) u spremnik ulja... i onda samo otvaras one male ventile za odzracivanje na kocionim celjustima...

    samo moras pazit da ti ne nestane ulja u spremniku...

    Mehanicari imaju posebnu spravu koja automatski ubacuje novo ulje u sistem.. poanta je da se mora izbaciti SVE ulje iz sistema i iz spremnika i zamijenit novim....

    ja sam si napravio drugi poklopac spremnika koji na sebi ima prikljucak za kompresor za zrak, i onda s njime tjeram kocionu tekucinu van.... tu i tamo ga odsarafim dole i ulijem jos tekucine.....

    varijante kad ti netko stisce pedalu kocnice i tako "pumpa" tekucinu van nisu dobre jer mozes zeznut gumice na kocionom cilindru buduci da je vecina kocionog cilindra na starom autu ipak malcice oksidirala i nije tako glatka kao ona povrsina po kojoj se gumica inace krece.....

  22. #1247
    Bmw Touring
    Guest
    Aha znaci tako
    Skuzio sam sve!
    Danke!

  23. #1248
    turbo-limac
    Guest
    bistar decko...

  24. #1249
    Bmw Touring
    Guest
    i dobar ucitelj

  25. #1250
    Bmw Touring
    Guest
    dobitna kombinacija :smile25:

Slične teme

  1. ZA POCKETA I LIMAĆA!!!
    By GTT- the beast in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-05-2004, 16:46
  2. TURBO PALJOV UNO TURBO i.e.
    By Pocket Rocket in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 26-11-2003, 17:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •