Stranica 3 od 52 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 1289

Tema: Pišite TURBO LIMAČU

  1. #51
    Kas
    Guest
    Lupaju ventili, ako auto ima ventile koji se daju štelat, podesi ih, ako ima hidrauličke podizače, poztebna je zamjena u skorašnje vrijeme. Kad zatopli, možda prestane, sad mu je zima. Lagano dok se ne zagrije!!!

    LIMACH, koje ulje mi preporučuješ za 33. Volim ju tu i tamo pričepit, a bojim se da ne nalijem neko prerijetko.

  2. #52
    Mehanicar
    Guest
    Kas pa i hidraulicki ponistavaci zracnosti ti rade pomocu ulja, pa u prvih par minuta dok se ulje malo ne razrjedi i ne postane pumpatibilno skroz se mogu malo cuti i oni !

  3. #53
    Kas
    Guest
    Da, ali ako su potpuno ispravni, odnosno, nisu zaštopani, ne lupaju. Meni se npr čuju samo iz jedne glave cca 1-2 min kad je hladno, ali ne razmišljam o zamjeni jer kad prestanu. Da ne prestanu, problem je u bregastoj.

  4. #54
    Mehanicar
    Guest
    Kas sinteticka ulja ti jesu "rjedja" (manja gustoca ), ali imaju vecu viskoznost ako je gornjni broj veci ( 50, 60 ) i zbog toga mogu ostvariti veci pitisak i bolje podmazivanje ( jer veca viskoznost ti je veci otpor fluida protiv tangencijalnih sila - sto je opet sasvim suprotno teoretskom gledanju, bolje bi bilo da je sto manji, ali onda opet hladjenje,trenje,temperatura itd....pa se mora naci neki optimum)

  5. #55
    Kas
    Guest
    A šta ti preporučuješ za moja auto? Ako stavim prerijetko, treba mu neko vrijeme da nabije pritisak, a i ne bih želio da ga troši, jer su sintetička ulja preskupa za trošenje. Sad imam 10W40 ali bih nešto bolje.
    10W60, kakvo je to? ( Selenia Racing)

  6. #56
    166
    Guest
    E Limac a sta da ja sipam ??

  7. #57
    Mehanicar
    Guest
    Castrol RS 10W-60 ili Mobile 1 sa 50 zadnjom oznakom,
    a Selenia Racing ja osobno stavljam u Bravu 1.6 16V i mogu ti reci da mi je super, evo nakon 5 000km, nije "nista" potrosila (mozda 0,1 L) a najljepse sto je totalno svjetlo, kao da sam ga danas natocio ! Mislim da je ono isto super !

  8. #58
    GTT- the beast
    Guest
    Ja sam sad friško stavio Castrol RS i mogu ti reć da auto mirnije radi ali kak bude sa više prijeđenih km to bumo vidli.
    Mada mislim da je jedno od boljih tak da nećeš pogriješiti!!!<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  9. #59
    Mehanicar
    Guest
    Jel GTT, ja isto mislim da je to najbolje ulje na trzistu,
    ja sam ti imao primjer sa 325i BMW-om '94.g s jednostrukim vanosom, i sa uljem Aral 0W-40 , stalno se cuo vanos i lanac u leru onako malo glasnije, i kad smo sipali RS radi ko bubica !
    Ja sipam Seleniju samo zato sto je Fiat, mada to uopce nema veze s vezom

  10. #60
    GTT- the beast
    Guest
    E pa tak ti je i meni bilo, mašina je bila dosta glasna(inače normalno kod GTTa) ali sad kad je RS unutra puno je tiša! ) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  11. #61
    Mehanicar
    Guest
    Najgluplje mi je kad u motociklistickim servisima ti ne stavljaju to ulje a motori se vrte na 16 000, ja mislim da je to velika pogreska !

  12. #62
    GTT- the beast
    Guest
    Dobro neznam dali bi im i to ulje pasalo ipak je to dan i noć razlika.
    16000 cca je strašno puno i tu nema zaj...... sa uljem!<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  13. #63
    OS PUNTO
    Guest
    Meni isto pise u knjizici da se preporuca Selenia, ali stavljam oduvijek Shell i zadovoljan sam.Mozda to ulje i nije najbolje, ali nije motor mog auta zahtjevan da mu treba neznam kakvo ulje.

  14. #64
    Mehanicar
    Guest
    Naravno da bi pasalo a i razlika u viskoznosti je noc i dan
    40 - cca. 14,7 cSt ili mm2/s
    60 - cca. 23 cSt ili mm2/s
    naravno pri 100C

  15. #65
    GTT- the beast
    Guest
    Pa šta nemaju za takve motore posebna ulja?<br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  16. #66
    Mehanicar
    Guest
    Os punto, pa naravno da nema potrebe , opet zavisi koji je motor ( kako se vrti, a da o turbinama i ne pricam )i kako ga volis voziti
    bitnije je da ti njega mjenjas na vrijeme ( svakih 10 000km ) jer ove gluposti o produzenim servisnim intervalima su gluposti s ovim gorivom punim sumpora - koji ti naprosto rasturi ulje
    a posto ovdje svi zele najbolje za svoje pile RS im je kao najbolja krvna grupa u covjeku ( 0 - dobra je svima )

  17. #67
    GTT- the beast
    Guest
    Tako je,u pravu si! <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

  18. #68
    OS PUNTO
    Guest
    Kolega koji mi je mehanicar kaze da Castrol i nije bas medju najboljima i da oni uopce nemaju svoju proizvodnju ulja vec da dobivaju od dobavljaca sa svih strana i onda u svojim laboratorijima prilagodjavaju svojim normama kvalitete.

  19. #69
    Mehanicar
    Guest
    za 4-taktne motore ne !

  20. #70
    Mehanicar
    Guest
    to su ti sve price, najjednostavnije ti je da odes negdje u laboratorij pa da vidis sta je na stvari !
    Ali sa RS sam se sam uvjerio iz rezultata !
    I nemoj bas slusati previse nase mehanicare onako zdravo za gotovo!
    lupetaju oni svakojake gluposti a kad ih pitas nesto konkretno onda ne znaju !
    Makar znam sto se tice SB - svi su na nivou da popizdis, osim Hyundaia GTI i gosp.Dubravcica , koji je stvarno super covjek

  21. #71
    Girrari
    Guest
    RS, Selenia Racing itd. su sve odlična ulja, ali motori ne ljube baš svako ulje. Recimo meni je sa RS-om 164 trošila cca. litru na dva soma, čak nešto više, sada trošti puuuno manje kad sipam Seleniu Racing.
    Kod nekih drugih motora bi, recimo, situacija bila suprotna.

    U Punto i 166 ide Selenia 20K, a u obiteljsku ljubimicu Selenia Racing.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  22. #72
    Pocket Rocket UNLOG
    Guest
    Sa Seleniom Racing nisam zadovoljan.
    Auto mi na 1000km ipak hoće uzeti malo Selenie(možda 2dcl),a sa RS-om ništa.
    I čini mi se da je dosta rijetko za moj auto i turbinu.
    Jednostavno, nije to to.
    RS RULEZ!!!

  23. #73
    Girrari
    Guest
    To je upravo ono o čemu govorim.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

  24. #74
    Pocket Rocket
    Guest
    I Girrari, kakva je situacija kod tebe?
    Kaj je novo?
    Kak je na sastancima foruma?
    Kaj se radi u životu?
    Trebaju kome kakvi kompjuteri?

  25. #75
    turbo-limac
    Guest
    Kraljica ide na Seleniu Racing iz dva razloga :

    1. jer je 10-60 te kad se ulje posteno zgrije hocu imati jos nesto pritiska ulja....

    2. Jer je bitno jeftinija od RS-a (pogotovo ak RS kupujes Od CS-a he he he he he he)

    Osobno intervale prilagođavam automobilu i načinu vožnje no nikad vise od 10000 km.... i još nešto..... SVAKI PUTA ZAMIJENITI I FILTER!!!!! To mnogi zaborave a filter je najjeftinija stvar (osim ako ne kupujes origigi Renault filtre, onda je najskuplja stavka...)


    Inace... Ulja koja mi tu toliko hvalimo, dakle ona s jako sirokim rasponom nisu bas najidealnija.. Naime da bi dobili onih 10-60, proizvođači moraju nakrcati kojekakve aditive koji na visokoj temperaturi mogu imati negativne učinke..("zagore" he he). Trkača ulja rijetko imaju tolike raspone... uobičajeno je recimo 15-50.... No, kako ja svoj auto ipak hocu voziti u normalnim uvjetima, bez da moram prethodno zagrijavati ulje grijačem, onda sam ipak najsretniji s ovim sto koristim...
    Za one koji imaju visak love... preporuka je definitivno MOTUL, sto inace koriste motociklisti... Motul je nekim čudom uspio stvoriti multigrad ulje koje nema klasične aditive, i pruža izuzetne performanse... jedino kaj košta kaj suho zlato a u HR ga prodaje Max TT........

Slične teme

  1. ZA POCKETA I LIMAĆA!!!
    By GTT- the beast in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-05-2004, 16:46
  2. TURBO PALJOV UNO TURBO i.e.
    By Pocket Rocket in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 26-11-2003, 17:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •