Stranica 13 od 52 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 301 do 325 od 1289

Tema: Pišite TURBO LIMAČU

  1. #301
    Kas
    Guest
    Da, ali kako namjestit paljenje u dvije različite točke?

  2. #302
    turbo-limac
    Guest
    to zavisi od toga kako ti se podesava paljenje..... treba ti tocno uputstvo jer inace bus samo zeznuo stvar...

    Mislim da bi trebao iskopat neki manual za taj auto. Daj napisi tocno koji auto i koji motor, budem bacio pogled na netu....

  3. #303
    Kas odlog.
    Guest
    Alfa 33 1.7 IE katalizator, 91 g.
    Nasao sam ja neke manuale, ali nema nista vezano za podesavanje paljenja.

  4. #304
    Mehanicar
    Guest
    Kas na razvodnoj imas centrifugalni regulator ?
    TL - kako njega namjestiti, ako je paljenje na 1000 dobro a na 4000 nije npr. ili bi paljenja morala stimati ?

  5. #305
    Mehanicar
    Guest
    jos nesto TL , ako moze
    Corvette LT 1 '94. , stavljanje turba ,
    da - koliko komplicirano, sta bi sve trebali prepraviti, imas kakvih predloga s iz glave ili s neta ?
    ili ne ?

  6. #306
    turbo-limac
    Guest
    ovak ako je to IE motor onda paljenjem upravlja elektronika, tako da nemas centrifugalni regulator. Najcesce se senzor nalazi ili na zmasnjaku ili u podnozju razvodnika paljenja ili na oba mjesta.... E, sad, osim integralke i njenih srodnika s istim motorom i elektronikom, jos nisam vidio auto na kojem se dade podesavat paljenje a da je senzor na radilici (ona ima zasebnu plocu s zubima koja okida paljenje)

    Na IE automobilima paljenje se podesava pomicanjem senzora... ako uopce.... Neznam zasto bi podesavao paljenje.. mozda imas nekih drugih problema, s gorivom naprimjer... Ako imas samo senzor u razvodniku paljenja onda samo zakreces cijeli razvodnik.
    Baci oko na neki od internet foruma za taj auto, mozda nes nađeš...

  7. #307
    turbo-limac
    Guest
    ovak ako je to IE motor onda paljenjem upravlja elektronika, tako da nemas centrifugalni regulator. Najcesce se senzor nalazi ili na zmasnjaku ili u podnozju razvodnika paljenja ili na oba mjesta.... E, sad, osim integralke i njenih srodnika s istim motorom i elektronikom, jos nisam vidio auto na kojem se dade podesavat paljenje a da je senzor na radilici (ona ima zasebnu plocu s zubima koja okida paljenje)

    Na IE automobilima paljenje se podesava pomicanjem senzora... ako uopce.... Neznam zasto bi podesavao paljenje.. mozda imas nekih drugih problema, s gorivom naprimjer... Ako imas samo senzor u razvodniku paljenja onda samo zakreces cijeli razvodnik.
    Baci oko na neki od internet foruma za taj auto, mozda nes nađeš...

  8. #308
    turbo-limac
    Guest
    opet nes zeza forum.... <br><hr><font face="Courier" color="red">No danger at all - grip the same on asphalt, ice or snow, Just a little difficult to warm up the rears.</font>

  9. #309
    turbo-limac
    Guest
    mehanicar....
    jel mozda ovo...



    :URL=http://www.lingenfelter.com:www.lingenfelter.com:/URL:

    pa vidi...

  10. #310
    turbo-limac
    Guest
    ja bi radije tu corvettu nabrijao na klasicni nacin..... ono 427 CID pa samo otvoris racun kod nekog prodavaca guma.....

  11. #311
    turbo-limac
    Guest
    ja bi radije tu corvettu nabrijao na klasicni nacin..... ono 427 CID pa samo otvoris racun kod nekog prodavaca guma.....

  12. #312
    Mehanicar
    Guest
    Hvala, da to !
    ma gume su Pirelli PZero i dosta su tvrde pa se i ne trose tako strasno ,i auto dosta sara na ovim temp., ali po ljeti kad se izaletavas 2,3 puta 0-250-0, kad se ugriju su strasne, stvarno dobro ljepe,
    a kocnice su uzas zivi, plocice su tako male da ih potrosis za 5000 "normalne" voznje
    a onda prvo treba promjeniti glavu, pa se igrati ili bi ti i ovako s ukupno 16V u small blocku , ali kako onda ista napraviti ?

  13. #313
    Mehanicar
    Guest
    znaci kas bi trebao imati negdje Hallov ili induktivni davac impusla na razvodniku ili radilici na Alfi i da on daje signal ECU o brzini vrtnje a ovaj prilagodi pretpaljenje !
    ali nisam siguran da elektronika upravlja i paljenjem, mislim da je ona samo za ubrizgavanje ,
    treba sve pogledati u nekom manualu - kako kazes TL

  14. #314
    turbo-limac
    Guest
    cuj, vecina modernih elektronika ima integriranu kontrolu paljenja i ubrizgavanja......

    trebalo bi vidit kaj ima u toj alfi...

    inace sto se tice corvette, nemas kaj mijenjat glavu..... small block je uvijek dvoventilas, s klackalicama i bregom u bloku, ali je moguce izvuc postenu snagu iz tog motora bez turba...

  15. #315
    Brock
    Guest
    Meh.. čija je to vett-a?

  16. #316
    Mehanicar
    Guest
    susjeda, onog Mario-Lasera , ako se sjecate kad sam pisao ! iz SB !

  17. #317
    Kas
    Guest
    Mislim na podešavanje paljenja sa okretanjem cjelog paljenja. Kao na svakom drugom autu. Elektroniku u paljenju nemam namjeru dirat, jer neću više nikad upalit auto.
    Limach, kad malo zatopli, čut ćemo se pa da baciš oko na motorin. Sad je prehladno za išta.
    Motorić je super sve dok ga ne trebaš popravljat. Prije obavezno popit šaku apaurina, i polako.

  18. #318
    Brock
    Guest
    Aha... mislil sam da je to auto od mog frenda... reko... nije valjda tak lud da ide stavljat turbinu, a auto mu je i sad jedan od bržih na street race-u...

  19. #319
    Brock odlog.
    Guest
    Fresh...

    Dragi Turbo Limač... nemrem se logirat!

    Znam da mi nemreš pomoć, al' se nekom moram izjadat'...

    pasmater!

  20. #320
    Fresh
    Guest
    SEPRA, nadam se da nije kasno


  21. #321
    turbolimac unlog
    Guest
    vec sam htio pizditi jer se ni ja nemrem logirat a onda vidim ovja krasan kalendar,.... milina jedna...

  22. #322
    GTTjac - zbunjen
    Guest
    Eto opet me nekaj j...
    Naime sve je složeno,frg,paljenje.....
    sve pet(potrošnja cca 12 l/100 km) )
    Prvo sam mislio da je paljenje ali nije nego dovod goriva!!!
    Dakle ovako, auto ima benge 1,2 brzina a utrćoj na cca 5000 o/min posustaje, četvrta i peta još prije!!!
    Nadalje pumpa za gorivo je nedugo promjenjena i sve pet, stavio sam dodatni filter kod frga, mislim da nije smeće ali nije, sve ćisto!!!
    Dakle konstatacija je ne dolazi dovoljno benge do frga 99,9%
    Kaj sad (pumpa je nova i radila je super), možda regulator ili....?

    MOLIM POMOĆ (bilo tko)

  23. #323
    turbo-limac
    Guest
    nego jes ti stavio origigi pumpu?
    mozda pumpa ne valja...

  24. #324
    GTTjac
    Guest
    Gle auto je išel super do prije tjedan dana, ćak i prije kad su bile ogromne dize na njemu(kad je pil 25 l na 100 km) znaći pumpa je bila beba.
    Dali je original neznam, samo znam da je zadnje pol godine radila bezprijekorno!!!
    Dal postoji regulator za gorivo, možda on zajebava, jer je sve bilo super a najedanput poćelo zajebavat i to kad sam smanjio dize-totalno nelogićno!!
    Dize su u redu jer sam jućer sa 125 prešao na 130 i onda je još prije nestajalo goriva-logićno veća diza prije isprazni frg koji se ne stigne napunit, znaći preslab pritisak!!!

  25. #325
    GTTjac čeka
    Guest

Slične teme

  1. ZA POCKETA I LIMAĆA!!!
    By GTT- the beast in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-05-2004, 16:46
  2. TURBO PALJOV UNO TURBO i.e.
    By Pocket Rocket in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 26-11-2003, 17:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •