Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Novi motor za Peugeot 307 - objasnite razliku ???

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    68
    Rep Power
    2174
    Pozdrav svima na Forumu. Sretna i Nova. Jucer sam postom dobio izdanje iz Peugeot kluba za Zimu 2003 i u rubrici "Novosti" pise da dolazi novi motor u ponudi za 206 i 307. Rijec je o motoru 1.4 16 v 90 ks. Taj sigurno malo brze povuce P307 (kojeg ja imam) od onog 1.4 75 ks. Sada vas ja pitam nesto da mi objasnite (oni malo strucniji koji znaju ). Kako od iste kubikaže (1400 cm3) ljudi izvucu jacu snagu (u ovom primjeru sa 75ks na 90ks)? Sto se to događa u pri konstruiranju takvog motora ? Je li to ima veze zbog onog "16v". Hoce li auto ici znatno brze ili neznatno jer ima istu kubikazu, a snaga je veca. Sto je s potrosnjom goriva u ova 2 motora ? Hvala i pozdrav !

  2. #2
    turbo-limac
    Guest
    to je kao prvo 16V masina, tako da zbog toga ima vise KS... vise ventila, dakle veca povrsina ventila, motor lakse povuce vise zraka i tako dobis vise Ks... nego ima jedna druga stvar kod tog motora. To je tzv. VVT motor dakle ima varijabilnu fazu ventila (moze pomicati trenutak otvaranja ventila) tako da je moguce optimizirati rad na niskim i visokim okretajima... Taj bi motor trebao manje trositi od postojeceg 1.4 8V, daleko je moderniji...

  3. #3
    Mario Haas
    Guest
    Gdje je sad Skywalker, od kad je postao pravi Jedi nema ga na forumu...


  4. #4
    turbo-limac
    Guest
    mozda je na servisu s autom....

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    68
    Rep Power
    2174
    Hvala ti "turbo-limac" na objasnjenu.

  6. #6
    Hondo
    Guest
    Taj i takav motor ima lijepe brojke na papiru, no u praksi prevelike razlike u odnosu na 8v baš i nema.
    16v se bolje vrti, no to više kaj daje, daje samo na višim okretajima tako da ako to hoćeš iskoristiti moraš ga vrtjeti, što povečava potrošnju.
    8v i dalje ostaje elastičniji.

Slične teme

  1. Peugeot 206: novi motor i mjenjac:
    By Fabia SDI Elegance: in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 01-12-2003, 23:32
  2. Novi Peugeot 407!!!
    By Fabia SDI Elegance. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 24-03-2003, 20:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •